Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Roztylské náměstí - klidová zóna

  Vydáno dne 27. 09. 2010 (991 přečtení)

  Roztylské náměstí - zákaz vjezduSleduji již nějakou dobu diskuzi ohledně přestavby Roztylského náměstí. Byl jsem před na podzim roku 2008 na setkání zástupců radnice s občany, které proběhlo v kině Sigma. Nutno říct, že původně prezentovaný návrh je dnes o dost skromnější.

  Bohužel. Současný návrh je v podstatě jen přestavba dětského hřiště, vůbec ale pdle mého neřeší zásadní problém Roztylského náměstí jako celku, jen posune hřiště o kousek níž a vybuduje nové prolézačky pro děti.
  Hlavní problém současného stavu vidím v tom, že Roztylské náměstí funguje jako komunikace uprostřed níž je pás zeleně. Některá auta, zvláště směrem od banky nahoru, jezdí tak rychle, že je s podivem, že zde ještě nedošlo k neštěstí. Další kapitolou je prostor pod pomníkem, který v noci a někdy i přes den slouží některým majitelům aut jako cvičná plocha pro školu smyku :-(
  Pokud chceme mít Roztylské náměstí jako klidovou, odpočinkovou zónu, je třeba z něj vyloučit tuto dopravu a ponechat jen dopravu nezbytně nutnou tj. zásobování. Travnatá plocha, chodníky i vozovka by byli v jedné úrovni, takže by podél domů vzniklo něco jako pěší zóna. Pás zeleně by se protáhl až k pomníku a tím by se narušila ta obrovská a nadbytečná parkovací plocha. Namísto ní by vznikly dvě menší. Ulice Severozápadní II. III. a IV. a Severovýchodní II. III. a V. by byly směrem k náměstí slepé.
  Myslím, že to jak velké hřiště nakonec vznikne není tak důležité, jako to, abychom se mohli na Roztylském náměstí cítit relativně bezpečně a skutečně ho používat k odpočinku. Představte si, že by třeba na Kampě pár metrů od dětí projížděly auta cca osmdesátkou.
  Ono totiž původně bylo toto náměstí koncipováno jako korzo a místo pro odpočinek, jenomže v té době byly podle pamětníků na Spořilově 4 auta :-) a tak ulice uprostřed náměstí nevadila. Jsem přesvědčen, že dnes by pánové Polívka a Brožek dopravu na náměstí nepřipustili.

  Ing. Radek Valter
  Severozápadní IV.

  Budoucnost Roztylského náměstí si představuji jako...

  park s rozšířenými sportovišti dle návrhu MČ Praha 4. (Počet hlasů: 310)
  (32.91 %)

  stávající park se stávajícími hřišti. (Počet hlasů: 238)
  (25.27 %)

  park s pomníkem Hrdinům od Zborova. (Počet hlasů: 122)
  (12.95 %)

  velké parkoviště automobilů. (Počet hlasů: 219)
  (23.25 %)

  zastavěnou plochu se supermarketem. (Počet hlasů: 53)
  (5.63 %)  Celkem hlasovalo: 942
  [Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Čtenář Spořilovských novin | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5949140
  Červenec5449
  Dnes740

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 17 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE