Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Zastaralý provoz nahradí moderní špičková Centrální sterilizace

  Vydáno dne 19. 05. 2011 (1088 přečtení)

  Fakultní Thomayerova nemocnice má konečně moderní Centrální sterilizaci. Z malých, nevyhovujících a špatně odvětrávaných prostor se přestěhovala do rekonstruovaného pavilonu B1. Přibyly nové mycí a dezinfekční automaty, parní sterilizátory i nejmodernější plazmový sterilizátor. Celý proces stál více než 25 milionů.

  Nová sterilizace je propojena výtahy („čistý“ a „špinavý“) s operačními sály, prostory vyhovují hygienickým normám a odvětrání je zajištěno klimatizací. Na oddělení byly zakoupeny i nejmodernější přístroje. Dva mycí a dezinfekční automaty slouží pro standardní proces mytí, 2 velké parní sterilizátory Getinge s navážecím zařízením, které usnadňuje personálu manipulaci s nástroji, jsou určeny ke sterilizaci materiálů odolných k teplotám do 134 stupňů. Plazmový sterilizátor Sterrad 100NX sterilizuje na principu nízkoteplotní plazmy peroxidu vodíku. Sterilizační teplota se pohybuje pouze okolo 50 stupňů. Je určen pro šetrnou sterilizaci materiálů, které nejsou odolné teplotě pro parní sterilizaci.
  Původní sterilizace byla umístěna v malých prostorech s nevhodným stavebním uspořádáním, špatným odvětráním a navíc nebyla sterilizace spojená s žádným operačním sálem. „Neměli jsme žádnou myčku na nástroje, ty se musely mýt přímo na odděleních a často ručně. Sterilizátory byly zastaralé, i více než 10 let staré, byly poruchové a částka za neustálé opravy se každý rok zvyšovala, proto jsme uvítali dotaci od našeho zřizovatele – ministerstva zdravotnictví - na stavbu a vybavení nového oddělení“, říká ředitel FTN MUDr. Karel Filip, CSc., MBA. 1. června tak zahajuje provoz nová špičková Centrální sterilizace, která se přestěhovala do nově zrekonstruovaných prostor na pavilonu B1.
  Všechny přístroje jsou napojeny do počítačové sítě, kde jsou monitorovány všechny sterilizační cykly. Tato dokumentace o správně proběhlých sterilizačních cyklech se musí uchovávat 15 let. „Program pro řízení a kontrolu sterilizace T-DOC umožňuje personálu skládat nástroje do sad podle seznamu a fotografií v počítači. Operační síta jsou označena čárovým kódem, program sleduje jejich oběh sterilizací, ze sterilizace odcházejí síta označena papírovým štítkem, který lze nalepit do dokumentace pacienta. Na štítku jsou všechny údaje, které jsou potřeba k identifikaci procesů, kterými konkrétní nástroje prošly“, popisuje proces vrchní sestra Centrální sterilizace Bc. Helena Pádivá.
  Nová Centrální sterilizace bude fungovat pro operační sály hrudní chirurgie, gynekologické a porodní sály, pro jednotky intenzivní péče, ambulance a lůžková oddělení z celého areálu nemocnice. Stavební úpravy a vybavení nového oddělení stály 25,6 milionu Kč.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6214015
  Duben11207
  Dnes845

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 18 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE