Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)
 • Re: :
  "Zastřešení je nereálné, protože chybí finance. Zlepšení obslužnosti části sídliště a Starého Spořil . . . " (Z Hlavní ulice se stala kvůli havárii vody pod vozovkou téměř tichá městská třída)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Mohlo by vás zajímat...

  Místní politika

  * Otevřený dopis starostovi

  Vydáno dne 05. 06. 2012 (1159 přečtení)

  Deset občanských sdružení odeslalo starostovi MČ Praha 4 jako předsedovi redakční rady Tučňáku otevřený dopis. Vysvětlují své přesvědčení, že místo komplexní informace o dění na Praze 4, probíhajících debatách a orientace v rozhodování dostávají občané každý měsíc do schránek - z veřejných prostředků hrazenou - politickou propagandu.
  Dopis požaduje, aby časopis Tučňák přestal být zneužíván radniční koalicí ODS a ČSSD, začal poskytovat kvalitnější informace o Praze 4 a dal prostor diskusím a podnětům všech stran i občanů a jejich sdružení. Na důkaz toho měl květnový Tučňák zveřejnit tento otevřený dopis.


  Otevřený dopis starostovi MČ Praha 4, ve věci časopisu Tučňák

  V Praze 4. 4. 2012

  Vážený pane starosto,
  obracíme se na Vás jako předsedu redakční rady časopisu Tučňák a jako na starostu MČ Prahy 4, která jeho vydávání financuje. Jako dlouhodobí pravidelní čtenáři chápeme Tučňák jako periodikum, které by mělo občanům přinášet spektrum informací o dění na Praze 4, vycházející z činnosti Úřadu MČ a samosprávy vykonávané nejen starostou a radou, ale též zastupitelstvem a jeho výbory.
  Výběr a forma podávání informací v Tučňáku tomu však nenasvědčuje a je pro nás již nadále nepřijatelná. Formulace i vyznění příspěvků nesou zřejmé znaky systematického zviditelňování zejména vaší osoby, některých dalších radních a některých zastupitelů za ODS. Vaše a jejich fotografie doprovázejí veškeré pozitivní zprávy. Dosažené úspěchy se v textu spojují s nekonkrétním „my“, aniž by bylo jasné, která část samosprávy či úřadu se o ně zasloužila, a pomáhalo tak občanům získat orientaci v principech veřejné správy. Budovatelská dikce (viz např. titulek „Úsporný rozpočet stále myslí na rodiny s dětmi a seniory“) je vzdálena negativním zkušenostem obyvatel. Ty ovšem dle Tučňáku neexistují, s výjimkou případů, kdy starosta oznamuje, že potíže právě zažehnal.
  Uvedené postupy dlouhodobě působí jako skrytá reklama ve prospěch vaší osoby a politické strany. To, že se tak děje z rozpočtu MČ Praha 4, je naprosto nepřijatelné. Jedná se o zneužívání veřejných prostředků a manipulaci míněním občanů, která může mít vliv na jejich rozhodování u voleb. Vyzýváme Vás proto, pane starosto Horálku, k následujícímu:
  - abyste již od květnového čísla Tučňáku přestal tuto tiskovinu financovanou z veřejných prostředků MČ Praha 4 zneužívat pro zviditelňování své osoby, členů rady a zastupitelů za ODS;
  - abyste již v květnovém čísle Tučňáku dal prostor komplexnějším informacím o činnosti rady a zastupitelstva, a to včetně stanoviska opozičních zastupitelů;
  - aby v Tučňáku vznikl prostor pro vyjádření názorů občanů a jejich sdružení;
  - a konečně abyste již v květnovém čísle Tučňáku zveřejnil tento otevřený dopis.

  Na důkaz toho, že berete tento dopis s plnou vážností a politickou odpovědností, očekáváme písemné potvrzení Vašeho příslibu nebo Vaše jiné vyjádření o námi požadovaném zveřejnění tohoto dopisu do 25. 4. 2012. V opačném případě zajistíme jeho zveřejnění jinými prostředky.
  S pozdravem

  Podepsáni zástupci občanských sdružení Náš Braník, Sdružení za starý Braník, Pankrácká společnost, Sdružení občanské iniciativy Pankráce, Tilia Thákurova, Braník, Zelené Podolí, OS Občané postižení Severojižní magistrálou, Občané za svá práva v Praze a 4-občanská, o.s.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovské aktuality
  05.05.2020: Na Národním hřbitově...
  Slavnostním položením věnce a kytic na Národním hřbitově na Roztylském náměstí dnes dopoledne starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO) spolu s místostarostou Michalem Hrozou (TOP 09) a předsedou spořilovské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Vladimírem Dvořákem uctili památku padlých spořilovských občanů během nacistické okupace a v květnu 1945.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5851718
  Květen126860
  Dnes1625

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 72 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE