Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Veřejná správa

  * Praha 4 požaduje zanesení územních limitů do územního plánu

  Vydáno dne 03. 09. 2012 (1277 přečtení)

  Na jaře letošního roku schválila Rada a poté Zastupitelstvo městské části Praha 4 územní limity pro výstavbu nových objektů v rezidenčních čtvrtích, které připravilo Kolegium starosty pro územní rozvoj Prahy 4. Nyní vedení radnice čtvrté městské části požaduje po pražském magistrátu, aby koeficienty zapracoval do změn územního plánu a tím si vynutil jejich závazné dodržování.

  Územní limity vznikly jako reakce samosprávy na nový trend - bezohlednou výstavbu devoloperů v klidných vilových a řadových lokalitách. Předimenzovaná monstra často na některých místech natrvalo narušila klidný ráz lokality a svým obrovským objemem poškodily hodnotu okolo stojících vil a domků. Územní plán tento postup často povoluje, protože na některých územích dosavadní územní plán nestanovuje regulativy pro novou výstavbu, tedy výšku objektu a charakter i zastavěnost pozemku. Proto má často investor v podstatě volné ruce. Samospráva, tedy radnice, nemůže ze zákona ovlivnit stavební úřad, je pouze jedním z účastníků stavebního řízení, ale územní limity se mohou přepsáním do územního plánu stát ochranou pojistkou pro obyvatele klidných vilových rezidenčních čtvrtí. Schválené a závazné koeficienty výstavby nyní alespoň zavazují vedení radnice, že při jejich překročení je samospráva povinna se proti tomu v územním řízení odvolat. To však na změnu či zaražení stavby nestačí, a proto přichází starosta Prahy 4 Ing. Pavel Horálek s další iniciativou: „Zaslali jsme dopis na pražský magistrát s požadavkem zahrnutí koeficientů do změn územního plánu. Tím by se naše územní limity staly závaznými a tvořily by pevnou součást stávajícího územního plánu. Na osobní schůzce s náměstkem primátora Tomášem Hudečkem chci dosáhnout příslibu zapracování koeficientů do připravovaného metropolitního plánu, který by měl být hotov přibližně v roce 2016. Naše iniciativa by tak splnila hlavní cíl, tedy ochranu majetku našich obyvatel v rezidenčních čtvrtích před znehodnocováním. Věřím, že s touto poměrně ojedinělou aktivitou se nám to v blízké budoucnosti podaří,“ uzavírá starosta Pavel Horálek.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6213953
  Duben11145
  Dnes783

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 38 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE