Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Veřejná správa

  * Praha 4 požaduje zanesení územních limitů do územního plánu

  Vydáno dne 03. 09. 2012 (1658 přečtení)

  Na jaře letošního roku schválila Rada a poté Zastupitelstvo městské části Praha 4 územní limity pro výstavbu nových objektů v rezidenčních čtvrtích, které připravilo Kolegium starosty pro územní rozvoj Prahy 4. Nyní vedení radnice čtvrté městské části požaduje po pražském magistrátu, aby koeficienty zapracoval do změn územního plánu a tím si vynutil jejich závazné dodržování.

  Územní limity vznikly jako reakce samosprávy na nový trend - bezohlednou výstavbu devoloperů v klidných vilových a řadových lokalitách. Předimenzovaná monstra často na některých místech natrvalo narušila klidný ráz lokality a svým obrovským objemem poškodily hodnotu okolo stojících vil a domků. Územní plán tento postup často povoluje, protože na některých územích dosavadní územní plán nestanovuje regulativy pro novou výstavbu, tedy výšku objektu a charakter i zastavěnost pozemku. Proto má často investor v podstatě volné ruce. Samospráva, tedy radnice, nemůže ze zákona ovlivnit stavební úřad, je pouze jedním z účastníků stavebního řízení, ale územní limity se mohou přepsáním do územního plánu stát ochranou pojistkou pro obyvatele klidných vilových rezidenčních čtvrtí. Schválené a závazné koeficienty výstavby nyní alespoň zavazují vedení radnice, že při jejich překročení je samospráva povinna se proti tomu v územním řízení odvolat. To však na změnu či zaražení stavby nestačí, a proto přichází starosta Prahy 4 Ing. Pavel Horálek s další iniciativou: „Zaslali jsme dopis na pražský magistrát s požadavkem zahrnutí koeficientů do změn územního plánu. Tím by se naše územní limity staly závaznými a tvořily by pevnou součást stávajícího územního plánu. Na osobní schůzce s náměstkem primátora Tomášem Hudečkem chci dosáhnout příslibu zapracování koeficientů do připravovaného metropolitního plánu, který by měl být hotov přibližně v roce 2016. Naše iniciativa by tak splnila hlavní cíl, tedy ochranu majetku našich obyvatel v rezidenčních čtvrtích před znehodnocováním. Věřím, že s touto poměrně ojedinělou aktivitou se nám to v blízké budoucnosti podaří,“ uzavírá starosta Pavel Horálek.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8562247
  Červenec92809
  Dnes830

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 150 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE