Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Vestecká spojka

  Vydáno dne 25. 09. 2012 (1663 přečtení)

  Dobrý den,
  rád bych vás upozornil na následující výzvu ohledně protestu proti záměru Vestecké spojky, která by díky výstavbě monstrózních nákupních a logistických center na JV Prahy přivedla další významnou dopravní zátěž na Jižní Město a potažmo i Spořilovskou.
  Pro vaši informaci - připomínky k posudku lze podat cca do konce tohoto týdne. Veřejné projednání posudku a dokumentace EIA proběhne 5.10. (viz příloha)
  Aleš Kulhánek
  o.s.Zelené Roztyly  Vážení občané jihovýchodního regionu Prahy,
  Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo další kladný posudek ing. Libora Ládyše nyní na tzv. Vesteckou spojku v procesu EIA, tzn. posuzování vlivů stavby na životní prostředí. Vestecká spojka je součástí magistrátem prosazovaného propojení dálnic v původní tzv. trase JVK (jihovýchodní krátká varianta). Přestože je dálniční okruh stavěn dále od města, magistrát tu chce postavit i původní JVK. Důvodem jsou spekulativně skoupené pozemky různými společnostmi (Tesco, Eurospektrum, Carpet, MSI, Judr. Červenka, Navetina) a tyto společnosti potřebují původní JVK k uskutečnění svých záměrů stavby rozsáhlých komerčních areálů. Ohroženo je životní prostředí 100.000 obyvatel, kteří v tomto území se svými rodinami žijí, včetně obyvatel Jižního Města, přes které by jezdily desetitisíce aut z celé Prahy do chystaných komerčních oblastí. Posuzovatel ing. Ládyš opět výrazně podhodnotil dopravní zátěže, aby mu vyšly výpočty exhalací a hluku a mohl tak vydat kladný posudek na Vesteckou spojku. Posudek najdete na adrese MŽP

  www.mzp.cz/eia

  pod kódem záměru MZP214. Do procesu EIA mohou vstupovat občané a mohou svými připomínkami stavbě zabránit. Využijte této možnosti. Nyní jde doslova o všechno.
  Posílejte prosím v co největším počtu své připomínky k posudku a nesouhlas s chystanou stavbou Vestecké spojky a křižovatky Exit 4 na adresu:

  MŽP, Odbor posuzování vlivů na životní prostředí a IPPC, Vršovická 65, 100 10, Praha 10
  nebo mailem na:
  milan.muzikar@mzp.cz
  a to do 29.9.2012


  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8520069
  Červenec50631
  Dnes159

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 74 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE