Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Máte problém? Zkuste ho řešit ve skupině…

  Vydáno dne 09. 10. 2012 (2111 přečtení)

  Intervenční centrum Praha pro ženy a muže ohrožené domácím násilím zve nové zájemkyně o socioterapeutickou skupinu ze Spořilova. Koná se jednou za 14 dní, trvá 90 minut a účast v ní je bezplatná. Skupina je určena pro ženy nejen ze Spořilova, které řeší nejrůznější obtíže v blízkých vztazích a mají zájem o pomoc a podporu při postupném zvládání svých problémů. Dlouhodobý pobyt ve skupině může vést k posílení sebedůvěry a získání dovednosti vedoucí k větší sebejistotě při řešení různých životních situací. Máte-li zájem, volejte kontaktní osobu Mgr. Zuzanu Chomovou, mob. 739 592 066, tel. 281 911 883.  Skupina je určena lidem, kteří řeší nejrůznější obtíže v rodině a mají zájem o pomoc a podporu při postupném zvládání svých problémů. Socioterapeutická skupina má dobrý vliv na posílení sebedůvěry žen, které zažily konfliktní vztah nebo řeší problémy s dospělými dětmi. Skupina pomáhá ženám nejen ze Spořilova získat dovednosti vedoucí k větší sebejistotě při řešení různých životních situací. Vedoucí skupiny psycholožka Zuzana Chomová má s terapeutickou skupinou dobré zkušenosti: „Ženy si pochvalují, že jim skupinová terapie pomáhá právě nasloucháním a sdílením příběhů druhých žen s podobnými životními zážitky.“ Účast ve skupině posiluje sebevědomí a může vést ženu k lepšímu náhledu na situaci, k hledání kompromisů a ke konstruktivní dohodě při řešení konfliktu. Při diskusích na skupině se ženy učí hovořit o problémech, diskutovat o nich, stát za svým názorem nebo umět přijmout přijatelný kompromis. Ženy ve skupině získávají postupně větší sebeúctu a učí se být rovnocenným partnerem při řešení konfliktní situace. Spory se mohou týkat partnerského soužití, komunikace s dětmi, jednání na úřadech nebo mezilidských vztahů v práci. Ve skupině mohou ženy získat potřebnou podporu i v době rozvodu, kdy se s partnerem např. snaží dohodnout o nezletilých dětech. Ženy si na skupině často vyměňují zkušenosti, jak se k problémům postavit a jak je zvládnout. K dispozici je i psycholožka.
  „Na skupinu chodím už dva roky,“ říká jedna z účastnic, „pomohla mi zvládnout komunikaci s dospělým synem. Díky diskusím na skupině s ním zacházím jako s dospělým člověkem, ne jako s dítětem. Tím v rodině ubylo mnoho hádek. Na skupinu se těším. Za dva roky jsme se navzájem poznaly, důvěřujeme si. Skupina je jednou za 14 dní. Když se blíží další setkání, přemýšlím, s jakým problémem kdo na skupinu přijdeme.“ Reakce druhých účastnic, zkušenosti a rozhovory ve skupině ženy lépe připravují na různé problémové situace, které je čekají ať v životě s partnerem, nebo při rozchodu s ním. Ženy získávají větší náhled na své problémy. Pobyt ve skupině posiluje sebevědomí klientek a zlepšuje jejich dovednosti při sebeprosazení. Pro ty, které se v Intervenčním centru obávají skupinové terapie – její dynamiky, diskuse a komunikace ve skupině, je vhodné individuální poradenství u psychologa. Po čase a na doporučení psychologa může později klientka přejít z individuální péče do skupinové terapie.
  Témat pro řešení ve skupině je mnoho, záleží totiž na ženách, které téma na skupině chtějí samy otevřít. Může to být předrozvodová komunikace s partnerem, který se na nás dopouštěl psychického nebo fyzického násilí, může to být problém, jak v celkem funkčním manželství odmítnout manželovi sex a neprožívat to jako stresovou záležitost, může to být příprava na složitější jednání na úřadech, mohou to být mezilidské vztahy v práci nebo konflikty s novými partnery.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8204720
  Květen80637
  Dnes1602

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 100 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE