Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Mohlo by vás zajímat...

  Stíny Spořilova

  * Od kolébky až do hrobu

  Vydáno dne 08. 04. 2014 (1631 přečtení)

  Hospic Malovická - březen 2014Přátelé, chtěli byste mít na Hlavní třídě před ubytovnou čekárnu na bus, která by vás kryla před deštěm a větrem? Tak na to zapomeňte, nejsou peníze! Přáli byste si mít chodníky bez děr a asfaltových vln od kořenů stromů? Jistěže, ale nejsou peníze! Jistě byste nepohrdli alespoň úzkým chodníčkem u Penny v Choceradské, abyste nešlapali v blátě. Avšak na těch sto metrů nejsou peníze! Líbila by se vám trocha zeleně ve zděných truhlících před Albertem? Stále nejsou peníze. A aby zmizely z Hlavní obě nefunkční pomalované trafiky – byly by třeba zase peníze.
  Od počátku osídlování Spořilova II stála v Malovické ulici mateřská školka s velkou zahradou, bohatě využívaná mladými rodinami, které se přistěhovaly. Po letech nastal útlum, nerodilo se tolik děcek, tak vážení radní naší MČ moudře ze školky nechali odstranit houpačky, hřiště, sociální zařízení a mobiliář pro nejmenší, zbylo jen malé brouzdaliště.

  Hlavy rozhodly, že už žádné další děti nebudou, tak se uvnitř vybouralo co bylo třeba a za jistě nemalý náklad se nepotřebná školka proměnila ve školu pro větší – tentokrát naši radní slavnostně otvírali soukromou Literární akademii Josefa Škvoreckého. A studenti se učili v létě venku, nohy si máchali v bazénku, zkrátka pohoda. Ovšem nebýt osvícených moudrých hlav našich radních. Po nějakém čase je opět dali dohromady a Akademii vyhnali někam na Smíchov. Škola zela asi rok nebo dva prázdnotou, až se opět prostřednictvím asi týchž osvícených hlav rozhodlo ze školy udělat lidem prospěšný hospic. Jenže tentokrát už žádné příštipkaření a předělávání, rozhodli: zbourat a postavit od základů úplně novou budovu, bratru jen za pouhých 100 milionů, vybavit ji potřebnými lůžky a kvalifikovaným perzonálem – lékaři a pečovatelkami zajišťujícími 24 hodinový provoz, což také není zadarmo. Po pouhém roce bylo asi týmiž hlavami zjištěno, že na takový provoz nejsou peníze, tak milý hospic moudré hlavy zase zrušily, perzonál propustily a najaly agenturu na hlídání objektu, což stojí další penízky. O pozemek zarůstajíci křovím se nikdo nestará, jen se čeká, co ty naše hlavy vymyslí nového.
  Navrhoval bych zbourat a postavit mateřskou školku, kterých je momentálně nedostatek a až dítka zestárnou, zbourat a postavit hospic. Tak by bylo zase postaráno o daňové poplatníky od kolébky až do hrobu… Peněz je dost, jen se s nimi musí umět hospodařit.

  Pavel Tomek

  Poznámka redakce: Požádali jsme tiskového mluvčího MČ Praha 4 p. Jiřího Bigase o vyjádření k uvedenému článku. Odpověděl nám, že mu nepřipadá správné, aby komentoval názory a domněnky občana.

  Dlažba před AlbertemChoceradská od PennyChodník před PennyOpuštěná trafika Hlavní  Opuštěné truhlíkyDlažba před poštouOpuštěná trafika Hlavní
  [Akt. známka: 1,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5974491
  Srpen3025
  Dnes44

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 20 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE