Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Kultura

  * Duo Dva Vladimírové

  Vydáno dne 12. 09. 2016 (948 přečtení)

  Na vernisáži výstavy Spořilovský salon XI se dne 7. září představili Dva Vladimírové.


  Poprvé se sešli 7. února 2013. Cílem jejich muzicírování je poskytnout svým posluchačům i sobě pocit radosti a potěšení z libých tónů krásné hudby našich i světových mistrů. Oba hudebníci jsou již ve zralém věku 88 + 87 = 175 let! Radost a potěšení ze společné hry jim však nechybí.
  Je zajímavé, že oba hudebníci shodou okolností bydleli na Spořilově v ulici Jihovýchodní (I. a VI.), pěstovali tenis a chodili hrát na dvorce LTC (později SOKOL) Spořilov u Krčského lesa. Oba kdysi pracovali ve Státním projektovém ústavu Chemoprojekt Praha. Až do první schůzky a založení dua se nikdy nepotkali. Až společný zájem o pěstování komorní hudby je svedl náhodou dohromady. Nejoblíbenějšími skladbami jsou Dvořákova Sonatina op. 100 a Schubertova Sonata D dur. Ke zkouškám se scházejí oba Vladimírové pravidelně jednou týdně a pilně nacvičují vybrané skladby. Cílem jejich snažení je především radost z překrásné hudby.

  Vladimír Prchlík (1929) - v září roku 1939 rodiče Vladimíra přihlásili na housle a láska k hudbě jej již nikdy neopustila. Chodil na hodiny k profesoru Františku Rovenskému, který byl koncertním mistrem v orchestru Divadla Oldřicha Nového. Po maturitě na Státním reálném gymnáziu v Praze XIV.-Michli v roce 1948 začal studium na Fakultě elektrotechnického inženýrství ČVUT Praha, kde po ukončení studia působil šest let jako odborný asistent na katedře Výroby a rozvodu elektrické energie. Po roce 1958 musel školu z politických důvodů opustit. Pracoval na různých místech jako projektant a později jako výzkumný pracovník.V roce 1989 nastoupil na nově založené Ministerstvo životního prostředí do odboru zahraničních vztahů a zúčastnil se řady významných mezinárodních konferencí. Po odchodu do důchodu působil na Ministerstvu pro místní rozvoj jako překladatel a tlumočník anglického a německého jazyka v období příprav ke vstupu do Evropské unie. Vladimír Prchlík pěstuje trvale svoji zálibu - hru na housle. V květnu 1945 vstoupil jako šestnáctiletý dorostenec do salónního orchestru spořilovského Sokola. Od padesátých let hrál v Symfonickém orchestru Elektrických podniků hlavního města Prahy. V šedesátých letech jako primáš orchestru Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka podnikl několik zájezdů na mezinárodní přehlídky a festivaly doma i v zahraničí. V sedmdesátých letech založil Spořilovské sokolské smyčcové kvarteto, které účinkovalo pro spořilovskou veřejnost v sokolovně, při různých výročích v Klubu důchodců Karla Vacka a ve spořilovském sboru Církve československé husitské v pořadech duchovní hudby. Od roku 1990 byl členem Symfonického orchestru ČVUT Praha. Za celoživotní dílo a vzdělavatelskou činnost v Sokole v oblasti podpory národní hrdosti a paměti národa získal Cenu Český patriot za rok 2013 a stal se čestným občanem Prahy 4..

  Vladimír Rod (1928) - narodil se v Třešti. Od sedmi let se učil hře na klavír, později i na lesní roh. Po maturitě na Reálném gymnáziu v Telči studoval na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a po absolutoriu a základní vojenské službě nastoupil jako technolog do Chemoprojektu, kde pracoval převážně na projektech výroby synthetického kaučuku. Při prověrkách byl z politických důvodů z práce propuštěn a nastoupil do projekčního střediska Královopolské strojírny, kde se tyto projekty dokončovaly. Od roku 1960 se věnoval výzkumné činnosti, zpočátku ve Výzkumném ústavu chemických zařízení, později v Ústavu chemických zařízení Československé akademie věd. Ke konci své výzkumné činnosti strávil rok v Anglii na pozvání Univerzity v Bradfordu. Od roku 1991 je v důchodu, těší ho práce na zahrádce, zajímá se o kosmologii, má rád matematiku, hudbu a šachy.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8428674
  Červen164048
  Dnes1668

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 121 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE