Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Listopad  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30       

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Veřejné setkání k zastřešení Spořilovské spojky - reakce na návrhy obyvatele starého Spořilova

  Vydáno dne 16. 12. 2017 (1295 přečtení)

  Dobrý den,
  vracím se k setkání “spořilováků” v ZŠ Jižní 7.12.2017, kde jsme od Vás obdrželi list s jakýmisi podněty pro Spořilovskou. Navíc jsem si přečetla Spořilovské noviny, kde jsem byla zaskočena Vaší “péčí” o nový Spořilov.  K první stránce Vašeho listu:
  Pro porovnání – linky MHD – starého Spořilova se dotýká linka 138, která má celkem dlouhé intervaly a jede po Hlavní.
  Linka 170 a 118 jede po Severovýchodní 1-Severní 1-Lešanská. Na Severní a Lešanské se přidávají 136, 213, 135. Tam ale už začíná i nový Spořilov, takže se doprava netýká jen starého Spořilova. Jinak je starý Spořilov dopravně, až na některé excesy plynoucí ze situace na Jižní spojce, celkem bez dopravy.
  Nový Spořilov – všechny výše uvedené spoje jsou vedeny novým Spořilovem, k tomu doprava z Hostivaře, Záběhlic, ze starého Spořilova (pokud chcete do Vršovic), doprava z Jižní spojky – podstatně větší provoz než je na starém Spořilově.
  Vaše nápady, jak to řešit jsou fantastické – vše přesunout na nový Spořilov a ještě k tomu přidat tramvaj – SUPER!
  Vaše starosti o náměstí, prostor u pošty a u vchodu do OD Centrum jsou skoro dojemné. Nevím, že by někdo toužil po náměstí u pošty a tím méně o řešení parkování parkovacím domem před OD (což už jednou bylo plánováno). Ti, kteří bydlí v okolí OD by byli nadšeni tím, že se sice zastřešila Spořilovská, ale, aby si neodvykli od zplodin, tak jim pod okna postavíte parkovací dům a zplodiny jim budete vyvádět přímo do bytů.
  Otázka parkování na sídlišti je snad závislá na tom, co si přejí obyvatelé sídliště a ne obyvatelé starého Spořilova. Pochybuji o tom, že by naši obyvatelé jezdili parkovat na starý Spořilov. Starý Spořilov má dost míst na parkování v garážích nebo na zahradách, přesto většina parkuje na chodnících a na vozovce. Nebylo by vhodnější zabývat se situací parkování na starém Spořilově, aby auta nepřekážela dopravě, když nechcete upravit Hlavní ul., která je v některých místech jako autodrom, nebo zkušebna tlumičů? Proč byl návrh na úpravu ulice zamítnut? Na této akci se přiživuje řada ateliérů, různých kanceláří a pod., které tuší zisk a tak si vymýšlejí rozhlednu, koncertní pódium (nechtěli byste si ho umístit na Roztylském náměstí – my bychom tam na koncerty chodili), bazének apod. a dopadne to jako tunel Blanka – bude další tunel na peníze daňových poplatníků, protože se nejedná o dotaci. Začalo se na 2,6 miliardy a už jsme na 5 miliardách bez DPH.

  Nyní ke 2. straně Vašeho listu a k tomu, co bylo uvedeno ve Spořilovských novinách:
  1. Tím, že se zamýšlí výstavba tramvaje, přijde sídliště o řadu parkovacích míst a jediným řešením je, brát si auta domů a parkování je vyřešeno.
  Opravdu znovu uvádím, že je až dojemné, jak řešíte parkování v uvedeném prostoru, ač se Vás to vůbec netýká. Nezavádějte tramvaj a míst k parkování bude dost a nová se ještě mohou najít.
  2. Severovýchodní ul. měla být již dávno spojena s Novým Spořilovem a doprava do Vršovic by nemusela být vedena přes sídliště. Stačilo řešit to rondelem.
  3. Vedení dopravy s prodloužením tramvaje pochopitelně myslíte do sídliště, jen, aby se to netýkalo st. Spořilova, ten by jen tramvaj využíval, i když netuším, jaký smysl má umístit konečnou na kopci za poliklinikou bez jakékoliv návaznosti na další dopravu. Nám přibude hluk, světelný smog, vibrace a kovový otěr z kolejí a trolejí tramvají.

  4. Tohle je zvlášť prima návrh – udělat Senohrabskou dvousměrnou – víte, že chtějí naopak zjednosměrnit ul. Na Chodovci od křižovatky s Hlavní???
  Nevím, co si mám myslet o člověku, který může něco podobného vypustit, když se tolik zasazuje o zlepšení podmínek – nikoliv však na sídlišti, ale na st. Spořilově.
  5. Hluk se jistě zastřešením vyřeší, ale rozptylové podmínky??? Páni architekti neplánují žádné odvody z tunelu, takže na to budou doplácet ti, kteří bydlí na vyústění tunelu, jak při vjezdu tak i při výjezdu.
  Podzemní garáže u polikliniky, parkovací dům před OD – to budete to parkování tam hradit Vy jako navrhovatel?
  Sídliště má oproti jiným poměrně dost zeleně, hlavně v meziblocích, a o velkou část zeleně, která rostla 40 a více let kolem sídliště, nás tyto projekty připraví. Tráva nikdy nemůže nahradit vzrostlé stromy a přiblížení parkovacích míst k domům – viz stojany před poštou – nám opravdu životní prostředí nezlepší.

  S pozdravem
  Ing. Irena Hlavatá
  předsedkyně SVJ Spořilov II-B4

  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6082619
  Listopad22140
  Dnes210

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 13 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE