Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)
 • Re: :
  "Zastřešení je nereálné, protože chybí finance. Zlepšení obslužnosti části sídliště a Starého Spořil . . . " (Z Hlavní ulice se stala kvůli havárii vody pod vozovkou téměř tichá městská třída)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Bobová dráha a Korejské dny v Centru Chodov

  Vydáno dne 08. 02. 2018 (717 přečtení)

  Centrum Chodov pro všechny fanoušky zimních sportů přichystalo akci Unexpected Games. V termínu od 9. do 25. února se návštěvníci mohou těšit na živé přenosy z města Pchjongčchang, workshopy spojené s korejskou kulturou a mnoho zábavy ve sněhovém fotokoutku i při dalších doprovodných akcích. Chybět nebude ani aktivní vyžití na bobové dráze.  V době konání zimních sportovních her, od 9. do 25. února, připravilo Centrum Chodov pro své zákazníky množství nejen pohybových aktivit. Ve speciální zóně soustředěné u vchodu B bude možné na velkoplošných obrazovkách sledovat napínavá klání našich sportovců. Profesionálové z kadeřnictví Barber’s Wife navíc zájemcům zdarma aplikují do vlasů motiv české vlajky, aby si tak mohli naplno vychutnat emocemi nabitou atmosféru.
  Tu dotvoří mimo jiné výstavy sportovních kolekcí nebo autogramiády. Jeden z partnerů akce, firma Alpine Pro, nabídne unikátní expozici, kde nebude chybět oblečení z her ve Vancouveru, Soči i aktuálního Pchjongčchangu, stejně tak historické dresy ze sedmdesátých let. Návštěvníci se také mohou zúčastnit dobročinné aukce Nadace Jedličkova ústavu. V průběhu Unexpected Games budou v centru vystaveny vzácné kousky s puncem úspěchu sportovní historie. Všechny tyto artefakty bude následně možné vydražit na www.sportovniaukce.cz. „Těší mě, že můžeme našim zákazníkům zpříjemnit tento sportovní svátek a zprostředkovat jim mnoho zajímavých doprovodných aktivit,“ uvedla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov a dodává: „Pevně doufám, že bude také vysoký zájem o charitativní aukci a společně se nám podaří vybrat zajímavou částku. Výtěžek poputuje na podporu sportujících dětí s postižením.“
  Milovníci zimních sportů budou moct využít speciální bobovou dráhu, jež bude dostupná z ulice Roztylská, u vchodu B do Centra Chodov. Pro zájemce bude připravena půjčovna bobů nebo nafukovacích duší. Pro členy věrnostního programu je atrakce zdarma. Každou sobotu se zde navíc bude konat soutěžní klání o hodnotné ceny. Stačí sjet dráhu co nejoriginálnějším způsobem nebo v nejzajímavějším kostýmu. Fantastickou atmosféru bude možné zdokumentovat v jednom z fotokoutků.
  Letošní hry se konají v daleké Jižní Koreji, a tak se věrní zákazníci centra budou moct seznámit i s touto exotickou kulturou. U vchodu B bude vytvořen Korejský koutek s atraktivním programem. Jeho návštěvníci se mohou těšit například na workshop korejské kaligrafie či tradičního vějířového tance, ochutnávku čajů nebo si na vlastní kůži vyzkoušet místní kroj.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovské aktuality
  05.05.2020: Na Národním hřbitově...
  Slavnostním položením věnce a kytic na Národním hřbitově na Roztylském náměstí dnes dopoledne starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO) spolu s místostarostou Michalem Hrozou (TOP 09) a předsedou spořilovské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Vladimírem Dvořákem uctili památku padlých spořilovských občanů během nacistické okupace a v květnu 1945.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5864682
  Květen139824
  Dnes1658

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 91 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE