Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Mrzi mne,:
  "ze restaurace byla prejmenovana na podivne Eureka. Pro nas stare sporilovaky vzdy byla, je a bude U . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • bez titulku:
  "To nebudou ani tak úpravy pro komfort Pražanů, ale Benešováků." (Studie prozkoumá možnosti zkapacitnění Jižní spojky)
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )


 • Spořilovský kalendář
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Mohlo by vás zajímat...

  Sport

  * Vznikne v dolní části Roztylského náměstí nové sportoviště?

  Vydáno dne 12. 03. 2018 (1133 přečtení)

  STREETWORKOUT A KALISTENIKA - jak by hřiště mohlo vypadat?VEŘEJNÁ PODPISOVÁ VÝZVA – VYBUDOVÁNÍ VOLNOČASOVÉHO SPORTOVIŠTĚ PRO MLÁDEŽ A DOSPĚLÉ – STREETWORKOUT A KALISTENIKA (cvičení s vlastní vahou těla)

  Od 9. 3. 2018 do začátku dubna 2018 probíhá veřejná podpisová akce, jejímž účelem je vyzvat vedení radnice MČ Prahy 4 k vybudování volnočasového sportoviště pro mládež a dospělé v místech dolního Roztylského náměstí na Spořilově I. (oblast před obchodem TESCO). V původních plánech na revitalizaci celého náměstí se počítalo i s úpravou této plochy, avšak renovace nebyla nikdy započata.
  V současné době park slouží spíše bezdomovcům, posedávajícím alkoholikům a lidem holdujícím drogám, v okolí je značný nepořádek, poletující odpadky, přetékající kontejnery, neupravené chodníky, zbytek jakési betonové fontány, atd.
  Občané, kteří považují za rozumné celou akci podpořit, mohou připojit svůj podpis elektronicky
  na webu petice 24.com nebo na některém z těchto míst:

  BALOUNOVA RESTAURACE U BŘÍZY, Jižní IX. P4/osobně
  PLÁCEK, Roztylské náměstí 307/38, P4/osobně
  RESTAURACE SVATÉ PEKLO, Hlavní 684/101, P4/osobně
  CAPPUCCINO CAFÉ SPOŘILOV Severovýchodní II. 553/2 (Roztylské náměstí), P4 /osobně
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA Jižní IV. 1750/10, P4 - vrátnice


  Podrobnosti v pokračování článku...
  STREETWORKOUT A KALISTENIKA - studieVážený pane starosto Štěpánku,
  dovolte mi oslovit Vás, nejen jménem naším, ale i jménem ostatních občanů Spořilova a lidí projevující zájem o uvedenou aktivitu.
  Velmi oceňujeme k jakým změnám a rekultivacím v posledních letech došlo k obnově života a hojně využívaného parku s dětskými hřišti na Roztylském náměstí na Spořilově I.
  Co ale jako občané postrádáme je volnočasové sportoviště pro mládež a dospělé – tzv. cvičení Streetworkout a kalistenika (cvičení s vlastní vahou).
  Obracíme se tak na Vás s prosbou týkající se podpisové výzvy ohledně renovace spodního (dolního) Roztylského náměstí na Spořilově I. (oblast před Tescem), s účelem vybudovat zde toto veřejné volnočasové sportoviště.
  STREETWORKOUT A KALISTENIKA - studieVzhledem k tomu, že přímo u této části náměstí s manželem bydlíme, velmi nám vadí, jakým způsobem to tu momentálně vypadá – řada bezdomovců, na lavičkách a parku popíjející alkoholici, poflakující se mládež, odpadky, přetékající koše a kontejnery, rozbitá jakási betonová fontána, neupravené chodníky, bohužel i lidské výkaly (nás pes jiné nežere), atd.
  Chtěli bychom tuto výzvu využít jako podnět pro obnovu architektonického řešení celého Roztylského náměstí, nikoliv končící ulicí Severozápadní I. a samozřejmě aktivní využití doposud nevyužitých veřejných prostor.
  Výše uvedený způsob cvičení je dnes velmi populární, a však v okolí Spořilova místo k tomu určené zcela postrádáme. Nejbližší se nachází na Pankráci (velmi oblíbené, součástí jsou i spolky a tréninky pod vedením trenérů či bývalých atletů, tudíž i velmi frekventované) nebo u Chodovské tvrze (není správně řešeno, stroje ani prostor není zcela a plnohodnotně využit – chybné koncepční řešení).
  Konzultovali jsme tento návrh s předními českými trenéry a byla nám doporučena firma, která se těmito projekty zabývá, včetně návrhů, vizualizací a realizace. Pro lepší představivost posíláme odkaz https://www.rvl13.com/
  Náš návrh jsme prozatím konzultovali s řadou místních lidí a setkává se s velkou podporou, kterou dokládáme podpisovými archy na podporu uvedené výstavby volnočasového sportoviště pro mládež a dospělé.
  Věřím, že naše prosba/požadavek bude vyslyšen a projednán.
  S pozdravem,
  Michaela Svobodová, Tomáš Svoboda
  Púchovská 2, Praha 4 – Spořilov, 606 841 618, 605 252 398
  ¨
  Aktuální stav:


  Dolní část Roztylského náměstí (stav - březen 2018)

  Dolní část Roztylského náměstí (stav - březen 2018)


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6026503
  Září26505
  Dnes72

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 13 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE