Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Hlavní:
  "Co chtěl autor tímto článkem říci? Co nám hrozí?" (Rekonstrukce ulice Hlavní vyslala znepokojivý signál)
 • Sestra:
  "mi poslala jak tu knihu, tak i ty adresáře. Jsem nadšen. Našel jsem tam nejen bývalé sousedy a nás, . . . " (Toulky se dočkaly slavnostního uvítání v modlitebně husitské církve)
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého) • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  

  Mohlo by vás zajímat...

  Napsali jiní

  * Z krizového štábu hl. m. Prahy

  Vydáno dne 20. 03. 2020 (573 přečtení)

  Krizový štáb hl. m. Prahy pokračuje ve snaze rozšířit stacionární odběrová místa v Praze. Zabývá se dále zřizováním dětských skupin pro děti zaměstnanců organizací důležitých pro chod města a pomoci seniorům a dalším potřebným. Štáb také řešil stále trvající nedostatek osobních ochranných prostředků, který se dotýká i lékařů. Přesto Praha žádá praktické lékaře, aby byli dostupní svým pacientům vzdáleně, alespoň omezenou dobu, pro vydávání e-receptů.  „Chtěl bych poděkovat všem Pražanům, že v těchto časech pomáhají! Jste úžasní. Celý den chodí k improvizovaných stanům Červeného kříže zřízeným před Magistrátem stovky dobrovolníků vyzvednout si základní balíček ochranných prostředků a pak obratem vyráží pomáhat potřebným. Praha drží spolu, společně to zvládneme!“ řekl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

  Pražský krizový štáb stále řeší nedostatek ochranných prostředků a dalších nezbytných pomůcek nejen pro složky IZS, Dopravní podnik hl. m. Prahy, Technickou správu komunikací a pražskou záchranku. Aby Praha omezila počet používaných ochranných prostředků a ochránila své zaměstnance, plánuje zakoupení dalších fogátorů.
  „Krizový štáb doporučil dnes hlavnímu městu zakoupit čtyři kusy fogátorů, tedy zařízení pro tvorbu dezinfekční mlhy. Využívat je budou operační střediska a krizové štáby, abychom o ty, kteří v nich pracují, nepřišli,“ upřesnil náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček.
  Další doporučení Krizového štábu hl. m. Prahy se týká nákupu dvanácti lůžek pro pracoviště neodkladné péče Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.
  Krizový štáb hl. m. Prahy také apeluje na vládu ČR, aby byla zajištěna mimořádná podpora, zejména výplata dávek, pro nejohroženější skupinu obyvatel.
  „Hledáme intenzivně způsoby, jak zajistit také finanční pomoc nejohroženějším skupinám. Musíme zabránit propadu lidí na dno. Vláda má nejvyšší čas zavést alternativní výplaty dávek pro nejohroženější skupiny obyvatel, například dávky mimořádné okamžité pomoci,“ řekla radní hl. m. Prahy Milena Johnová, v jejíž gesci je zdravotnictví a sociální péče.
  Krizový štáb hlavního města konstatoval, že trvá nedostatek osobních ochranných prostředků, a obrací se na praktické lékaře, aby byli dostupní svým pacientům vzdáleně, alespoň omezenou dobu, pro vydávání e-receptů.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6316369
  Červenec22881
  Dnes346

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 10 uživ.


  evden eve nakliyat

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE