Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Pět bodů, proč mohou být modré zóny pro starý Spořilov škodlivé

  Vydáno dne 19. 10. 2021 (1268 přečtení)

  Modré zóny na Spořilově Je třeba uznat, že například na Jižním náměstí a Jihozápadní IV. se přes den vyskytují přespolní parkující. Zároveň je třeba si položit otázku, zda pochybné řešení tohoto lokálního problému stojí za možný rozvrat celé čtvrti. Následujících pět stručných bodů si klade za cíl otevřít debatu, zda zóny placeného stání (ZPS) jsou opravdu vhodným řešením. Zda vůbec máme přistoupit na výzvu připomínkovat tento návrh a mnohé jeho pochybné detaily, nebo ho raději odmítnout jako celek?  1) Ztráta svobodného prostoru, snížení kvality života
  Restriktivní opatření zřízení zón bude znamenat další byrokracii, finanční náklady, šikanu a ztracený čas. Dojde ke zdražení a znesnadnění poskytování služeb, řemesel a zásobování. Hrozí ztráta sousedského charakteru svobodného a volného veřejného prostoru obytné čtvrti.

  2) Faktická ztráta parkovacích míst
  Starý Spořilov má mnohde natolik úzké ulice, že v nich nelze vytvořit oficiální parkovací pruh. V současnosti se v takových ulicích ke všeobecné spokojenosti parkuje (byť jedním kolem na chodníku) a chodí se po spořilovsku středem ulice. V těchto ulicích nadále nepůjde parkovat, neboť v oblastech se ZPS se smí parkovat pouze na vyznačených místech.

  3) Otevření Pandořiny skříňky dopravního inženýrství
  Dnes přirozeně fungující sousedská pravidla parkování budou rozmetána. Jakmile dojde na nastavování nových pravidel, ukáže se jako již mnohokrát dříve, že Spořilov neodpovídá současným normám. Může se tak při časté fachidiocii dopravních projektantů snadno stát, že ulice obsadí lesy značek, kde se může a nemůže parkovat. V horším případě se situace časem vyvine k stavebnímu mrzačení ulic dle právě aktuálních norem. Je třeba si uvědomit, že stávající zvyklost stání jedním kolem na chodníku může skončit a být častěji pokutována. Následně nedostatečná šířka ulic pro normové parkování může vést k zavádění jednosměrek. Takovéto ad hoc účelové řešení může přinést mnoho nepříjemného.

  4) Demontáž zahradního města
  Již dnes dochází k velmi zhoubnému jevu. Ve snaze vyhnout se poplatkům mnozí lidé zboří ploty předzahrádek, které nahradí betonovaným parkovištěm. Nasnadě je tak ztráta i posledních zbytků uvolněné estetiky kultivovaného zahradního města charakteristického ulicemi s nízkými ploty a kvetoucími předzahrádkami.

  5) Zavedení ZPS v naší čtvrti nic nevyřeší, pouze trestá Spořilováky za chyby hlavního města
  Jedná se pouze o skryté zdanění ze strany hlavního města. Ovšem právě toto město naši situaci a dopravní zátěž samo zhoršuje svým nekoordinovaným rozvojem v nejbližším okolí. Neřeší širší dopravní vztahy v kontextu s realitou, nezvládnulo situaci okolo budov T-mobile, nesplnilo sliby záchytného parkoviště u metra Roztyly, kde má naopak vzniknout další dopravu generující zástavba. V tomto kontextu je zarážející, že namísto zájmu a řešení stávajících skutečných dopravních problémů přichází město pouze s restriktivním opatřením.

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Jindřich Vaněk | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8240087
  Květen116004
  Dnes723

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 149 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE