Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Mohlo by vás zajímat...
Ubytování u KomorníkaKunžakRybářstvíLuxusní chataPenzionUbytování ve StrmilověVyhlídkaGotický penzionLesní azylStrmilovský šachový klubUbytování velkých skupinOrlí Hnízdovodlitni

Děti a školy

* Veselé zoubky v ZŠ Na Chodovci

Vydáno dne 16. 03. 2012 (845 přečtení)

Veselé zoubky„Prostřednictvím iniciativy „Veselé zoubky“ chceme dětem a jejich rodičům pomoci v oblasti správné péče o zuby. A protože nejlepším řešením je prevence, snažíme se přispět k tomu, aby si děti utvořily co nejlepší návyky, které si ponesou do budoucího života,“ říká Mgr. Martina Horká, prokuristka společnosti dm drogerie markt, a dodává: „Velmi si vážíme toho, že dm pro preventivní program „Veselé zoubky“ získala od České stomatologické komory oprávnění používat Pečeť České stomatologické komory.“ Tuto pečeť propůjčuje ČSK vybraným výrobkům a projektům v oblasti prevence jako známku kvality.
Stejně jako v loňském roce oslovila i letos každá prodejna dm jednu základní školu ve svém okolí. 7. března se programu účastnily děti ze ZŠ Na Chodovci.

„Návštěvy probíhají v příjemné atmosféře, děti s nadšením vítají zábavně-vzdělávací film s Hurvínkem a Máničkou, který jsme pro tyto účely natočili ve spolupráci s Mgr. Helenou Štáchovou v Divadle Spejbla a Hurvínka,“ přibližuje návštěvy ve školách Martina Horká. Hlavní postavy ve filmu „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ dětem hravou formou vysvětlují, proč by si měly zoubky důkladně čistit, jak při čištění zoubků postupovat a proč je nutné pravidelně navštěvovat zubního lékaře.
„Z konzultací s odborníky na prevenci vzniku zubního kazu vyšlo najevo, že nejčastější chybou při čištění zoubků u dětí je nesprávná technika čištění. Proto jsme se rozhodli, že do programu „Veselé zoubky“ v letošním roce zařadíme také názornou ukázku správné techniky čištění zubů,“ pokračuje paní Horká. Dětem jsou zapůjčeny makety zoubků a zubní kartáčky a děti tak mají jedinečnou možnost nacvičit si techniku čištění zubů pod dohledem proškoleného zástupce dm. Každému žáku věnuje společnost dm preventivní balíček zaměřený na péči o dětský chrup, který rovněž obsahuje edukační brožuru pro rodiče. Tu dm připravila opět ve spolupráci s odborným garantem celého preventivního programu, prof. MUDr. Martinou Kukletovou, CSc. z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno a Stomatologické kliniky FN u sv. Anny v Brně.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Spořilovské knihy
Po stopách spořilovských legionářů

Knihu Po stopách spořilovských legionářů je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo

Knihu Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Při zakoupení obou knih současně poskytujeme slevu (za obě knihy zaplatíte dohromady 400 Kč). Zakoupením knih podpoříte Spořilovské noviny.


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem4933603
Červenec62984
Dnes2000

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 59 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE