![]() |
Rubriky
Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme.
Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.
Kam na Spořilově?
Poslední komentáře
"na nalet na Prahu v unoru 45, pak jakbyl na namesti zrizen tabor pro Sudetaky, ale natohle nejak ne, . . . " (Velikonoce 1947, Bílá sobota, průvod na Roztylském náměstí) "Dvacet let je neuvěřitelná doba, hlavně mi to připomnělo, jak stárneme... Ačkoli již dlouho neSpořil . . . " (800 000 čtenářů, 2700 článků, 1200 fotografií a uplynulých 20 let) "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově) "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově) "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?) "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?) "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970) "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní) "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.) "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace) Kam s ním na Spořilově
Nejčtenější články
Nejpůvodněji dochovaný spořilovský dům padl
(21. 01. 2025, 1160x) 100 spořilovských fotografií 1925 - 2025 (1-53)
(18. 06. 2025, 852x) Odmítáme předimenzovanou výškovou výstavbu na spořilovském sídlišti v Hrusické ulici a v dalších podobných lokalitách
(19. 11. 2024, 784x) 100 let Spořilova - zachytíme společně vzpomínky?
(18. 06. 2025, 608x) 100 událostí našich životů na Spořilově (1-10)
(06. 02. 2025, 596x) Praha získá významné pozemky pro park Trojmezí
(25. 10. 2024, 552x) Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět novou část Pražského okruhu
(16. 12. 2024, 529x) 100 let Spořilova: Anketa Spořilovských novin
(07. 01. 2025, 518x) Velikonoce 1947, Bílá sobota, průvod na Roztylském náměstí
(06. 04. 2025, 440x) Poslední možnost nákupu knih o spořilovských legionářích a sokolech
(04. 11. 2024, 436x) Spořilovský kalendář
|
Komentáře
ke článku: Trojmezí: Zastupitelstvo schválilo definitivní NE zástavbě
ze dne 02.04.2011, autor článku: Redakce
Komentář ze dne: 05.04.2011 17:24:07 Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@) Titulek: TOP 09 kritizuje i řešení dopravní situace na Spořilově. TOP 09 kritizuje i řešení dopravní situace na Spořilově. Apelují na ODS, aby více tlačila na jednání s magistrátem, co se týká řešení situace v ulici Spořilovská. Potvrzuje to Jiří Nouza, člen zastupitelstva magistrátu, který s TOP 09 v Praze 4 souhlasí a v tomto ji podporuje: "Městská část musí tlačit na magistrát k vyřešení protihlukových opatření na Spořilovské a samozřejmě cestou magistrátu potom tlačit také ministerstvo dopravy k tomu, aby udělalo kroky, které povedou k dostavbě chybějící části 511 mezi dálnicí D1 a Běchovicemi."
Komentář ze dne: 07.04.2011 08:02:35 Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@) Titulek: PRÁVO Čtvrtek 7.4.2011 Praha - Střední Čechy
Lidem na Spořilově se zhoršuje zdraví Může za to prach a hluk z tisíců kamiónů projíždějících denně Spořilovskou ulicí Spořilovskou ulicí projede denně celkem 55 tisíc vozidel, z toho přibližně 10 tisíc je těžkých kamiónů. Hluk a prach trvale překračující limity a přímo i nepřímo zasahují 15 tisíc obyvatel Spořilova. Nevíte někdo, proč vypustili Hamrák?
Včera ho rybáři slovovali, je to průšvih kvůli labutím (samice seděla na hnízdě) a žábám (nakladly vajíčka).
výlov na jaře? co tam vylovili? myslel jsem, že rybáři loví na podzim....
Tihle malí kapříci se slovují na jaře.
aha, děkuji za odpověď. Akorát ten rybník byl vypuštěný už ve čtvrtek, kdy tam byla manželka a ten den prý nevypadal, že je bvypuštěný jen krátkou chvíli.
Když je tedy to slovování, které proběhlo, proč se rybník pak hned znovu nenapouští? rybáři tam lovili právě ve čtvrtek... rybník se napouští, ale jde to pomalu...
Komentář ze dne: 12.04.2011 14:29:44 Reagovat
Autor: neregistrovaný - OndraH (@) Titulek: Re: Re: Re: tak jo. tak snad se brzy napustí...
Zobrazit článek Trojmezí: Zastupitelstvo schválilo definitivní NE zástavbě |
Spořilovská výročí
1960 - Spořilov se stal součástí městského obvodu Praha 4. 1986 - Zrušení tramvajové smyčky na Bratislavském náměstí Spořilovské aktuality
26.06.2025: Boj o legendu pražského fotbalu. ‚Čafku‘ sužuje řada problémů...
Na webu iRozhlas.cz najdete článek o současné situaci fotbalového klubu, který padesát let byl součástí spořilovského dění a i dnes najdete jeho areál v blízkosti Hamerského rybníka.
24.06.2025: Vzpomínejte s námi Starší aktuality Čtenáři od 31.5.2004
Spořilovská kliknutí
Spořilováci na webu
Nyní si čte web : 110 uživ. |
(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE