![]() |
Rubriky
Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme.
Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.
Kam na Spořilově?
Poslední komentáře
"Dvacet let je neuvěřitelná doba, hlavně mi to připomnělo, jak stárneme... Ačkoli již dlouho neSpořil . . . " (800 000 čtenářů, 2700 článků, 1200 fotografií a uplynulých 20 let) "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově) "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově) "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?) "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?) "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970) "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní) "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.) "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace) "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace) Kam s ním na Spořilově
Nejčtenější články
Autobusový terminál Roztyly prošel proměnou
(28. 04. 2024, 1025x) Nejpůvodněji dochovaný spořilovský dům padl
(21. 01. 2025, 936x) Vyšla nová kniha: Botič v hlavní roli
(23. 04. 2024, 860x) Pietní akt na Roztylském náměstí bude 2. května 2024
(28. 04. 2024, 826x) Odmítáme předimenzovanou výškovou výstavbu na spořilovském sídlišti v Hrusické ulici a v dalších podobných lokalitách
(19. 11. 2024, 557x) 100 spořilovských fotografií 1925 - 2025 (1-50)
(16. 03. 2025, 505x) 125 let ČAFC
(22. 06. 2024, 495x) 100 událostí našich životů na Spořilově (1-10)
(06. 02. 2025, 427x) 100 let Spořilova - zachytíme společně vzpomínky?
(01. 01. 2025, 404x) Praha získá významné pozemky pro park Trojmezí
(25. 10. 2024, 390x) Spořilovský kalendář
|
Komentáře
ke článku: Dopravně přetíženému Spořilovu se věnovala Česká televize v pořadu Nedej se plus
ze dne 16.02.2015, autor článku: RNDr. Jana Růžičková, CSc.
Komentář ze dne: 20.02.2015 15:55:19
Autor: (@) Titulek: V Česku jsou desetitisíce dieselů s odstraněným filtrem pevných částic
„V Česku jezdí několik desítek tisíc dieselových aut, která mají nelegálně odmontovaný filtr pevných částic,“ uvádí české zastoupení automobilky Ford. Tato auta pak neplní emisní normy ani homologaci.
Filtry pevných částic mají odstraňovat saze ve výfukových plynech dieselových motorů. Po čase se zanášejí a je nutné je vyčistit, nebo vyměnit, ale výměna vyjde na desítky tisíc korun. Proto si šetřiví motoristé nechávají filtry odstranit specializovanými firmami, které své služby nabízí na internetu. „Podle našeho odhadu jezdí dnes po českých silnicích více než 75 tisíc vozů Ford původně vybavených filtrem pevných částic. Bez DPF filtru je v praxi nemožné vyhovět přísným emisním limitům,“ uvedl servisní ředitel českého Fordu Martin Sládek. Po odstranění filtru a přeprogramování továrního nastavení řídicí jednotky auto nesplňuje podmínky nutné pro homologaci a bez toho nesmí být provozováno na veřejných komunikacích. Tuzemské odpovědné orgány jsou podle zástupců Fordu při kontrole dodržování ekologických předpisů a homologačních požadavků prakticky nečinné. „Neodborné vymontovávání DPF filtrů je velmi vážným problémem s negativními ekologickými dopady. Český Ford se ve spolupráci s ostatními importéry bude v rámci Svazu dovozců automobilů snažit intenzivně působit na orgány státní správy, abychom toto změnili,“ uvedl generální ředitel Fordu v ČR Jan Laube. Značnému riziku se provozovatel vozidla s odstraněným filtrem vystavuje například v Německu či Rakousku. Tam policie přítomnost filtrů DPF ve voze pravidelně kontroluje a hříšníka v případě jejich absence čeká trest ve formě pokuty 1000 eur spojený se zákazem další jízdy. Reakce na komentář Zobrazit článek Dopravně přetíženému Spořilovu se věnovala Česká televize v pořadu Nedej se plus |
Spořilovské aktuality
06.02.2025: Doprodej publikací
V redakci nám zbylo ještě několik publikací. Nabízíme vám knihy Po stopách spořilovských legionářů (100 Kč), Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo (100 Kč), reprinty spořilovských adresářů (150 Kč). Knihy vám můžeme zaslat poštou nebo si je můžete vyzvednout osobně. Zakoupením publikací podporujete provoz Spořilovských novin. Více informací na noviny@sporilov.info.
Starší aktuality Čtenáři od 31.5.2004
Spořilovská kliknutí
Spořilováci na webu
Nyní si čte web : 123 uživ. |
(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE