Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)
 • V boj?:
  "Míval jsem ji v sekretáři. Kam asi ta knížka zmizela? Ahoj, Dáda" (Výročí Inky Bernáškové)
 • bez titulku:
  "Jako bývalý Spořilovák nemohu než pogratulovat a zároveň vyjádřit podporu do dalšího boje. Není zdal . . . " (Zóny na Spořilově nebudou. Petice ovlivnila rozhodnutí radnice.)
 • bez titulku:
  "Bohužel už rok tu chybí fotky z nich. Jako bejvalej spořilovák je moc postrádám." (Na trzích se objevil Mikuláš se svojí družinou)
 • Teď pište petice!:
  "Do diskuse se zapojil také místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS). Vedení města vytkl, že zapomn . . . " (Zóny na Spořilově nebudou. Petice ovlivnila rozhodnutí radnice.)
 • bez titulku:
  "Jak na Borka tak i Zdenka si nejak mlhave vzpominam. Ale vic mi v pameti uspela pani Vernerova. kaz . . . " (Marie Vernerová a její rodina ) • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Petici proti kamionům podepsalo 1800 lidí
  ze dne 12.10.2010, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 12.10.2010 16:49:00     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: krásný výsledek!!
  To je opravdu velmi slušný výsledek, sběr podpisů trval jen 1 týden... :-))

  Komentář ze dne: 12.10.2010 17:58:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Na Spořilovské denně jezdí padesát pět tisíc automobilů
  http://praha.idnes.cz/na-sporilovske-pri bylo-po-otevreni-prazskeho-okruhu-11-tis ic-aut-px7-/praha-zpravy.asp?c=A101012_1 73329_praha-zpravy_ab

  Komentář ze dne: 13.10.2010 17:09:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Na Spořilovské denně jezdí padesát pět tisíc automobilů
  Žezlo krále ulic s nejhustší dopravou od Barrandovského mostu převezme spořilovský nájezd, kde podle studie City Planu by měl vzrůst počet projíždějících aut z 83 na 94tis. denně...
  Viz ihned.cz článek s názvem Převrat v dopravě...
  Tak to vypadá že to udávají raději jen pro 1 směr že?

  Komentář ze dne: 12.10.2010 19:04:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: V pracovní dny tu jezdí mnohem více kamiónů!!
  Většina kamiónů k nám nic nedováží, ale jen projíždí.
  O víkendu, kdy je provoz v řadě evropských zemích pro kamióny zakázán (třeba Rakousko celé sobotní odpoledne a celá neděle), jich projíždí mnohem méně. Pak při pondělní špičce a nebo pátečním odpoledni a večeru se hodnoty projíždějících kamiónů mohou znásobit 2-3krát a je to vždy znát na kolonách, které se vytvářejí. :-(( Hodnoty projíždějících aut je vhodné průměrovat za pracovní týden.
  Jen o víkendu se dá na Spořilově trochu normálně žít... Můžeme konečně používat balkóny a aspoň pověsit prádlo, což se v týdnu pro hluk a smog nedá...

  Komentář ze dne: 13.10.2010 09:26:01     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - OndraH (@)
  Titulek: slušný výsledek
  zcela souhlasím, velmi slušný výsledek za pár dní.

  Komentář ze dne: 13.10.2010 12:41:46     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - OSS (@)
  Titulek:
  Přibližně polovina podpisů byla získána na sídlišti. Tam bylo jednak více trvalých podpisových bodů a v bytových domech se asi snáze provedl sběr např. vyvěšením na nástěnku.
  Naopak na Starém Spořilově, kde jsou takovéto způsoby sběru obtížněji proveditelné. Chození domek od domku by bylo časově náročnější a asi málo výtěžné.
  Právě zde se ukázalo být velice progresivní rozdání petice mezi obyvatele, přičemž každý ve svém blízkém okolí jeden dva tři archy naplnil.
  Tímto způsobem byla z největší části získána druhá polovina podpisů.
  Je tedy třeba říci, že tato metoda je velice účinná. Když se do ní zapojí příště ještě více lidí, může být ještě výnosnější, aniž by to vyžadovalo pro každého příliš mnoho obětovaného času.

  Komentář ze dne: 13.10.2010 17:17:08     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Vliv zprovoznění nového úseku okruhu na dopravu
  Rada hl. m. Prahy dnes vzala na vědomí hodnotící zprávu o vlivu zprovoznění nového úseku Pražského okruhu na dopravní situaci v hlavním městě Praze, kterou předložil první náměstek primátora hl. m. Prahy Rudolf Blažek.

  http://ulice.tyden.cz/zpravy/ vliv-zprovozneni-noveho-useku-okruhu-na- dopravu_786.html

  Blažkem vyhodnoceno - vše bez problémů!!!!


  Komentář ze dne: 14.10.2010 09:00:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - OndraH (@)
  Titulek: Re: Vliv zprovoznění nového úseku okruhu na dopravu
  výňatek z této zprávy:

  "...V úseku D1 - Spořilovská - Jižní spojka byl v období od zprovoznění jižní části Pražského okruhu většinu dne provoz hustý, ale plynulý bez vzniku trvalých kongescí. Výjimkou byly dopravní nehody (uzavření tunelu Cholupice na Pražském okruhu ve středu 29. 9. 2010). Kamiony nevytvářely dlouhé kolony a v obou směrech projížděly sice pomalu, ale bez delšího zastavování. V návaznosti na omezení jízdy nákladních automobilů o celkové hmotnosti nad 12 tun na Jižní spojce začaly nákladní automobily při jízdě na dálnici D 11 využívat trasu přes Říčany a Úvaly, na což dotčené obce reagovaly požadavkem zákazu vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun, podpořeným havarijním stavem mostu ve Slušticích. Pokud jde o intenzitu provozu na nové zprovozněné jižní části Pražského okruhu, tak se podle údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR počty vozidel v obou směrech rovněž blíží předpokladům, že tuto komunikaci bude využívat přibližně 50 tisíc vozidel denně..."

  Komentář ze dne: 14.10.2010 17:22:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Spořilov je dnes nejhorším místem v Praze
  Monitoring dopravy ukázal, že Spořilovskou projíždí ve všední den asi mezi 50-60 tis. aut. Téměř 10 tis. je těch těžkých, která produkují 5-6krát více škodlivin než osobní doprava. Z hlediska znečištění ovzduší je to jako by nám tu jezdilo přes 100tis. osobních aut denně... :-((
  A odpovědný činitel Magistrátu si dovolí tvrdit, že tato náhradní trasa výrazně méně ovlivní obyvatele...

  Komentář ze dne: 03.11.2010 16:59:00     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Řehoř (@)
  Titulek: Re: Spořilov je dnes nejhorším místem v Praze
  Z těch čísel vyplývá, že to je ekvivalent 90-100 tisíc, takže říkejme spíš _okolo_ 100 tisíc osobních aut. A to je zhruba magistrála, kde to takto vypadá už léta. A ve volbách u vás zvítězily ODS a TOP, které se zklidňováním magistrály váhají.

  Pokud vy přejete jiným 100 000 aut denně, nevím, proč by s vámi ti jiní měli mít slitování. Mohli jste volit řadu jiných stran, které by dávaly peníze do posilování hromadné dopravy a omezování automobilové (i na Spořilově mají půlku(!) emisí na svědomí osobní auta - kdyby jich půlka zmizela je vám o hodně lépe), ale to ne.

  Tak si to vyžerte.

  Komentář ze dne: 03.11.2010 17:47:22     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Spořilov je dnes nejhorším místem v Praze
  Ty auta jste nám sem poslali asi vy ne? Co vaše svědomí?

  Komentář ze dne: 14.10.2010 17:56:59     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - markéta2 (@)
  Titulek: chudáci děti na Spořilově
  Obávám se, že takový pěkně naložený přetížený tirák toho vyprodukuje ještě více než 5-6 osobních aut stačí se podívat, když takový kolos jede, jak se kolem něho dýmá.Ráno jsem šla na autobus na zastávku Hlavní a je to tam opravdu strašně při té ranní mlze.Když potkávám maminky s kočárkama je mi z toho ouvej

  Komentář ze dne: 20.10.2010 10:15:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - markéta2 (@)
  Titulek: okruh kolem Běchovic až v r.2016!!!!!
  Pražský magistrát dal opět zelenou stavbě části obchvatu Prahy mezi dálnicí D1 a výpadovkou na Kolín a tedy i jejím napojením na hradeckou a mladoboleslavskou dálnici. Na uvedený úsek totiž vydal nové územní rozhodnutí.

  „Zatím čekáme, zda nabude právní moci. Pokud ano, tak můžeme v příštím roce zahájit archeologický výzkum a výkup pozemků,“ říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

  Stavba již územní rozhodnutí měla - ale po protestech zejména obyvatel Běchovic kvůli hrozícímu hluku je Ministerstvo pro místní rozvoj zrušilo. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) proto projekt přepracovalo a doplnilo protihluková opatření jako například valy a protihlukové zdi.

  Fond s penězi na výkupy nepočítá
  Podle Vápeníkové bude ale výstavba uvedené části okruhu běh na dlouho trať a není reálné, že by se zprovoznila před rokem 2016 – ještě v létě byl přitom plánovaný termín dokončení rok 2015. Jen výkupy pozemků totiž budou trvat minimálně rok. „Ale můžeme se s některými vlastníky nedohodnout o výši výkupní ceny a pak může dojít i ke sporům a vyvlastňování,“ upozornila.

  ŘSD navíc ještě nemá zajištěné financování výstavby dané části okruhu. Státní fond dopravní infrastruktury totiž v návrhu svého rozpočtu, který minulý měsíc odsouhlasila vláda, s žádnými penězi na stavbu okruhu v příštím roce nepočítá.

  “Rozpočet fondu dopravy bude ještě schvalován ve sněmovně a bude tam prostor pro nějaké korekce,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.
  Nicméně ministerstvo dopravy nepočítá ani s tím, že by dalo na obchvat Prahy peníze v dalších letech. Chce totiž do stavby dálnic zapojit soukromé investory...
  celý článek najdete na www.ihned.cz zveřejněno 20.10.2010,jak je vidno, pokud nic neuděláme čeká nás kamoinová doprava středem sídliště po dobu 6 let!!!
  Komentář ze dne: 21.08.2015 04:39:08     Reagovat
  Autor: [jaassdd] - 0821maoqiuyun (709776393@qq.com)
  Titulek:


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem7294255
  Červen18824
  Dnes362

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 24 uživ.


  kugutsumen.com gsa-esports.net mencisport.com evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com
  deneme bonusu slot siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren siteler seabahis betwoon Deneme Bonusu Betz Deneme Bonusu Betz 1 Deneme bonusu veren siteler Bonus veren bahis siteleri Casino siteleri Freespin Yatırımsız deneme bonusu Freebet veren siteler Çevrimsiz deneme bonusu veren siteler Slot casino Deneme bonusu forum Bahisikayet.com Deneme bonusu Deneme bonusu veren siteler Bahis forum Forum bahis Bahis forumu Banko tahmin Sosyal içerik platformu

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE