Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Vyjímkou povolené limity hluku jsou na Spořilovské extrémní a životu nebezpečné!
  ze dne 25.10.2011, autor článku: RNDr. Jana Růžičková, CSc.

  Komentář ze dne: 26.10.2011 08:36:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: A nejde jen o Spořilovskou
  Příšerný hluk je v celém sídlišti, nejvíce na Hlavní, Senohrabské a pak v dolní části Spořilova. Je to utrpení tady bydlet. To není v žádném sídlišti jen u nás. Je třeba aby se lidé o tu věc více zajímali a žádali na politických zástupcích řešení.

  Komentář ze dne: 26.10.2011 09:05:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Jaká je dopravní situace na Spořilově?
  Z dat TSK 2007 vyplývá že po Hlavní v sídlišti jezdí 15 tis. aut, Severní asi 9 tis., Na Chodovci 6,5 tis. a po Hlavní na Staráku 10 tis.

  Dnes už to určitě zase o tisíce aut a autobusů narostlo.

  Je třeba snížit dopravu tak, aby byl život na Spořilově snesitelný.

  První krok je zamezit tranzitu z Prahy 10 a zpět. Nejsme dálnice!

  Komentář ze dne: 26.10.2011 09:16:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Jaká je dopravní situace na Spořilově?
  To je jasné, tedy žádné přeposílání do Senohrabské, je to tu už přetížené až až...

  Komentář ze dne: 26.10.2011 09:43:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Nadlimitní hluk Hlavní/Senohrabská
  Takže důvod proč do Senohrabské další doprava nesmí je, že už nyní jsou v bytovém domě na rozhraní u mostu přes Spořilovskou překročeny denní limity o 5 dB a noční dokonce o 10 dB!!! Měřila to Hygiena a nyní čekáme co s tím provede TSK potažmo naše radnice. Pokud by se to neřešilo tak zbývá jen soud a zákaz dopravy.

  Komentář ze dne: 26.10.2011 09:49:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Sdužení se sjednocují na omezení vjezdu kamiónů do Prahy!
  20.9.2011 15:28:55
  Obyvatelé Krče a Bráníku souhlasí s omezením kamionů, nesmí ale jezdit přes jejich městské části

  Omezení hluku ve Spořilovské ulici a omezení vjezdu kamionů do metropole podporují obyvatelé pražské Krče a Bráníku. Občanská sdružení Stará Krč a Habrovka ve svém úterním prohlášení ale požadují, aby se problémy Spořilova s kamiony nepřesunuly právě do Krče a Bráníka.

  "Požadujeme obnovení zákazu jízdy kamionů po Jižní spojce v úseku Kačerov a Barrandovský most," uvádí sdružení. Jako řešení vidí odklon kamionů z Jižní spojky ve směru na Barrandov na nájezdu směr Kačerov a D1.

  Dalším mezníkem omezení hluku je také dokončení chybějící protihlukové stěny podél spojky od křížení s Vídeňskou po křížení s ulicí Sulickou. Snížit hluk až o 10 decibelů údajně dokáže položení takzvaného tichého asfaltu po celém úseku spojky. V neposlední řadě musí dojít ke snížení rychlosti o 10 až 20 kilometrů za hodinu.

  Otevření jižní části Pražského okruhu 20. září loňského roku znamenalo odklon kamionů z Jižní spojky a Barrandova právě na Spořilov, D1 a po okruhu Slivence. Kamiony nyní od září jezdí po Jižní spojce pouze v noci, a to mezi 22.00 až 06.00. Opatření se týkají provozu z východu na západ. To ale způsobuje problémy právě obyvatelům Krče, části Hodkoviček a Bráníku.

  Sdružení SOS Spořilov v úterý plánuje blokádu dolní části Spořilovské ulice, kterou chce dosáhnout omezení vjezdu kamionů do metropole a rozmělnění dopravy do doby než se dostaví Pražský okruh. Problém je však v tom, že stát nemá na dostavbu okruhu peníze a hrozí, že se jeho dokončení potáhne. Zahájení stavby tak možná odstartuje za pět až deset let.

  Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) potvrdil pražskému primátorovi Bohuslavu Svobodovi (ODS), že rozpočet jeho rezortu bude zkrácený o dalších 15 miliard korun. Kromě Pražského okruhu jsou ohrožené také další stavby navazující na významný dopravní uzel. Mezi ty patří Vysočanská radiála nebo Liberecká. Dále jde o práce na zkapacitnění Štěrboholské radiály. Nedostatek peněz zasáhne i údržbu a rozvoj stávajících komunikací, které nyní nahrazují Pražský okruh. Ministr ale slíbil, že se peníze na část pražského okruhu číslo 511 mezi Běchovicemi a dálnicí D1 pokusí najít.


  Autor / zdroj: Mediafax  Komentář ze dne: 26.10.2011 09:59:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Michaela (misapa@centrum.cz)
  Titulek: Soud
  Skutečně jde o zdraví. Čísla to ukazují jasně, neděje-li se stále žádná náprava, opravdu bohužel zbývá jen trestní oznámení a soud. Bude to běh na dlouhou trať, ale snad se to začne hýbat. Teď jsem četla v deníku Metro, že se snad má stavět protihluková stěna na Spořilovské a také tam někudy má být prodloužena tramvaj č. 11 až na JM a zrušily by se nějaké autobusy.

  Komentář ze dne: 26.10.2011 13:02:58     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Hluk a mrtvice
  Bydlení poblíž rušné komunikace zvyšuje riziko mrtvice.

  Rušné a frekventované silnice jsou součástí každého města. Pro motoristy zaručují snadnější způsob přepravy než menší vedlejší ulice, pro obyvatele, kteří ale poblíž takových rušných silnic žijí, znamenají spíše utrpení. A to nejen z hlediska psychického, ale i zdravotního.

  Zvětšit obrázek
  Bydlení v blízkosti velmi vytížených dopravních komunikací lidem rozhodně neprospívá. A to jak z psychického, tak i zdravotního hlediska.

  Nekonečné troubení a neustálý hluk z projíždějících osobních i nákladních automobilů by na klidu nepřidaly nikomu. Není se čemu divit, že lidé žijící poblíž takových komunikací vykazují mnohem vyšší úroveň stresu než jedinci, kteří žijí v klidnějších lokalitách.

  U mladých lidí je riziko mrtvice podle zjištění velmi nízké, s narůstajícím věkem se ale zvyšuje a nejvíce pak ohrožuje důchodce.

  Decibely zvyšující riziko
  Vědci se rozhodli podrobněji prozkoumat, jak přesně nadměrný hluk ohrožuje občany. Zjistili, že pokud hladina hluku překročí 60 dB, je riziko mozkové mrtvice znatelně vyšší. S každými 10 decibely nad únosnou míru se pak riziko zvyšuje o 14 procent. U jedinců starších 65 let je to již 27 procent. Zvyšuje se u nich také rapidně hladina stresového hormonu a krevní tlak.

  Aby vědci své domněnky potvrdili i čísly, provedli průzkum cca mezi 52 tisíci dobrovolníky ve věkovém rozmezí 50 až 64 let, kteří byli vystavováni hluku v rozmezí 40 - 82 dB. Průzkum byl prováděn v délce deseti let. Z celkového počtu mělo 1881 lidí mozkovou příhodu.

  Podle odborníků se ve velkých městech hladina hluku pohybuje v rozmezí 50 - 55 dB, v oblastech poblíž letišť je hranice mezi 60 - 70 dB.

  bok, Novinky.cz

  Komentář ze dne: 26.10.2011 13:05:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Hluk a mrtvice
  Z článku mimo jiné vyplývá, že na Spořilovské je to ještě horší než u letiště! To znamená že bude nutné počítat i s nepříznivými účinky vibrací!

  Komentář ze dne: 27.10.2011 10:34:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Proč ne doprava v Senohrabské!! Kvůli rakovině a hluku!
  Dle analýzy větrných růžic vanou větry z více než 90% ze západního směru. To znamená, že hluk a výfukové plyny ze Spořilovské jsou zanášeny především daleko do sídliště a to po celý rok. Proto je Senohrabskou nutné ponechat s minimální dopravou. Další stovky autobusů by už lidé v sídlišti prostě nepřežili!
  Studie udávají, že autobusové výfuky jsou zodpovědné právě za nárůst rakoviny v místech s velkou autobusovou dopravou. Kumulace autobusové dopravy v sídlišti je již teď nadměrná a Hlavní i Senohrabská jsou zatíženy stovkami autobusových spojů denně.
  Naopak tyto dvě ulice by měly být od dopravy osvobozeny co nejvíce. Žije zde tisíce lidí a je třeba začít opravdu počítat s hustotou osídlení.
  Hlavní lze osvobodit hned aspoň o 136 v jednom směru, která by měla pokračovat za Penny k sadu a ne projíždět dvakrát po Hlavní. Je to první opatření které může snížit hluk na Hlavní/Senohrabské, který byl při měření hygienou naprosto extrémní.
  To jsou argumenty které je nutné zvážit velmi pečlivě! Začněte už situaci na Spořilově opravdu řešit zásadně!

  Komentář ze dne: 27.10.2011 12:29:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Proč ne doprava v Senohrabské!! Kvůli rakovině a hluku!
  Vadí mi neustálá účelová manipulace dotyčného rozhořčeného obyvatele Senohrabské (aby si ubránil jednosměrku, která zatěžuje všechny ostatní). Lešanskou projíždí minimálně stejný počet autobusů. Je proti Senohrabské navíc obousměrná. Co se týka kumulované zátěže, první dům Senohrabské je od křižovatky na Hlavní značně vzdálen, je až v Bělčické. Podstatně hůř je na tom věžák na opačné straně u mostu. Schytává to zároveň ze Severní I, křižovatky, Hlavní i z těsné blízkosti Spořilovské! Proto se u něj také nikdy nedělá měření, kterým by se pak dalo mávat!!!!

  Komentář ze dne: 27.10.2011 13:48:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Proč ne doprava v Senohrabské!! Kvůli rakovině a hluku!
  Ten věžák je každopádně průšvih, stejně jako ten v Trnavské. Je třeba to ale vidět globálně.
  3 petice na Spořilově, které podepsalo mezi 1600-2000 lidmi, žádají zcela jednozačně omezení dopravního zatížení naší čtvrti.

  Kde je tedy chyba, že se s tím nic neděje a naopak se doprava stále více zahušťuje. Vždyť už je to zcela neúnosné.

  Když přistane na radnici a magistrátě stovky stížností denně tak se to bude řešit hned. Ale Spořilovákům to asi vůbec nevadí, že to tady mají skoro jako v Ostravě a že tu umírají.

  Komentář ze dne: 30.10.2011 14:44:37     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Proč ne doprava v Senohrabské!! Kvůli rakovině a hluku!
  Měření dělala Hygiena právě v něm, ale hluk tam nebyl zdaleko takový jako dole v Trnavské. Takže omyl. Jinak se měřilo i v Senohrabské a Na Chodovci a obě měření dopadla téměř stejně jako v Severní. Takže zase to je o datech a ne o dojmech.
  Takže žádné zoubousměrnění Senohrabské a Na Chodovci nepřipadá v úvahu. Jsou už hlučné až hrůza. Navíc je mnohem větší hlučnost Spořilovské směrem do sídliště k Centrumu než na Starák. Ten je chráněn právě domy v Severní a nad nimi obrovskými protihlukovými valy, které navíc odrážejí veškerý hluk zase do sídliště!
  Jo jo čísla jsou čísla a dojmy jen dojmy!

  Komentář ze dne: 30.10.2011 16:45:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Proč ne doprava v Senohrabské!! Kvůli rakovině a hluku!
  Možná vám ty čísla hrají lépe než fakta. V ulici Na Chodovci je obousměrný provoz! Samozřejmě že Senohrabskou jede méně aut, je jednosměrná a vhání tedy opačný směr na Hlavní (můžete tak zde hned odečíst 3500 aut). Ty potom obtěžují objížděním lidi v Choceradské resp. Lešanské.
  Kdy měřila hygiena ve věžáku (Severní I x Hlavní)??? Chci odkaz, ne pohádky!
  Čím je chráněn st.Spořilov od Kremnické po Zapomenutou a od věžáku po Holčovickou? Budu-li stejně demagogický jako vy, tak na vaší straně Spořilovské je mnohem menší hluk, protože auta jedou z kopce ;-(((.

  Komentář ze dne: 30.10.2011 18:06:40     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Proč ne doprava v Senohrabské!! Kvůli rakovině a hluku!
  Znamená to jediné - na Spořilově je přímo u Spořilovské zhruba stejný hluk všude a překračuje limity. O tom není třeba mluvit, doprava se prostě musí vylifrovat pryč! Blábolení pořád dokola kde více či méně nemá smysl. :-((

  Komentář ze dne: 27.10.2011 16:22:09     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Dohady
  hádejte se tu Vy ....... stále jen mezi sebou. Bylo by snad lepší se spojit a bojovat hlavně proti kamionům na Spořilovské - pak už ty autobusy budou "sranda", co takhle přestat kecat a nabídnou pomoc třeba lidem z SOS Spořilov - to ale ne :-) to by jste museli totiž zvednout svá pozadí a začít něco dělat a nejen kecat...

  Komentář ze dne: 27.10.2011 16:52:36     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Zase je z Hlavní tranzit
  To už je na palici, každé ráno kolony kamiónů Spořilovská a odpoledne zase kolony na Prahu 10. A Spořilove udus se.:-((

  Komentář ze dne: 27.10.2011 23:27:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Zase je z Hlavní tranzit
  Pořád si meleš svoji mantru, ty jedna kolono. Mnohem víc aut než od zámečku z Prahy 10 se hrne Senohrabskou na Spořilov v ranních hodinách ze středočeského kraje! Obousměrný provoz to zbrzdí!

  Komentář ze dne: 30.10.2011 14:26:50     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Zase je z Hlavní tranzit
  To tedy opravdu ne, Senohrabskou jezdí asi 3,5 tis. aut a po Hlavní u Centrumu 15 tis. to je skoro 5 krát více ty žvanílku. To jsou data TSK!

  Komentář ze dne: 30.10.2011 17:32:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Zase je z Hlavní tranzit
  Komické, data od TSK :-). A zadavatelem by jejich zřizovatel? No, tomu potom věřím jako transparentnímu výběrovému řízení.

  Komentář ze dne: 30.10.2011 18:08:38     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Zase je z Hlavní tranzit
  Nicméně na těchto datech je právě postavena ta studie ty chytrolíne.

  Komentář ze dne: 30.10.2011 19:15:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Zase je z Hlavní tranzit
  Jsi vítěz joudo, blahopřeji.

  Komentář ze dne: 28.10.2011 06:34:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - veselka (@)
  Titulek:
  Hlavně řekněte, jak to bude s demonstrací před magistrátem 3. listopadu, kdy se má předávat naše petice. Víte už někdo něco bližšího v kolik hodin začne a zda se nás tam sejde aspoň tisícovka Spořilovských? Na stránce SOS Spořilov jsem nenašla instrukce žádné!! Je nejvyšší čas se zorganizovat!!!!!!

  Komentář ze dne: 30.10.2011 16:17:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re:
  To bude dobrej trapas. Už (ne)účast lidí na blokádě dala znát, kolik lidí problém zajímá...

  Komentář ze dne: 30.10.2011 18:14:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re:
  Na blokádu se lidi báli, nemohli vědět co je čeká. Řada z nich asi také nechtěla být v médiích. Nehledě na to jaký tam byl hluk a co se člověk nadýchal výfuků.
  Jinak přes 300 lidí není tak málo. Vzhledem k tomu, že většina lidí na Spořilově je seniorů bez internetu a ti mladší byli v práci.

  Komentář ze dne: 28.10.2011 08:48:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: DEMONSTRACE MAGISTRÁT přesun na 24.11.2011!!!
  Zatím nebylo projednávání petice zařazeno jako bod programu zastupitelstva (viz. stránky magistrátu), vzhledem k tomu že se nestihly procesní záležitosti.To už je bohužel záležitost, kterou nelze ovlivnit.

  Předsedou kontrolního výboru panem Hudečkem jsme byli informováni, že máme počítat se zastupitelstvem, které se koná 24.11.2011.

  Komentář ze dne: 31.10.2011 06:38:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: veselka
  Takže se demonstrativní předání a manifesta odsouvá na 24.11., rozumím tomu správně? Ostatně teď tam mašírují kvůli Slovanské epopeji lidé z Moravského Krumlova a ti mají evidentně velké mediální pokrytí, tak by nás "zastínili", i když já jim moc dobře rozumím.

  Komentář ze dne: 31.10.2011 09:45:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: veselka
  Ano, přesun na čtvrtek 24.11. 8.30h. Odbor dopravy a náměstek pro dopravu zatím nevypracovali stanovisko k petici a tak to nemohlo být předloženo na kontrolní výbor a zařazeno jako bod programu.
  Stačí sledovat na stránkách magistrátu program zastupitelstva, který se tam objeví asi týden před jeho konáním.

  Komentář ze dne: 31.10.2011 09:39:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: ŘEŠIT JE TŘEBA SPOŘILOVSKOU A HLAVNÍ!
  Pravda je, že v Senohrabské se kolony netvoří nikdy. Jedině na Spořilovské a na Hlavní. To jsou 2 ulice na Spořilově, které vyžadují okamžité řešení!
  Rozhodně už se nesmí zvyšovat zátěž sídliště, naopak vhodně lze využít obě úplně prázdné silnice u sadu a za Penny, kde nic nejezdí a tam navést osobní a autobusovou dopravu.
  Hlavní u Centrumu by se měla úplně uzavřít a sloužit jen jako parkoviště, což už dnes vlastně je. A maximálně pro rezidenty. Divné je, že se tím nikdo stále nezabývá.
  Limity jsou na Hlavní překročeny dokonce až o 10 dB, tedy o stovky procent tak asi jedině žaloba.

  Komentář ze dne: 31.10.2011 21:54:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: ŘEŠIT JE TŘEBA SPOŘILOVSKOU A HLAVNÍ!
  přesně tak, ulice Na chodovci a Choceradská jsou skoro prázdné a odsírají (pardon za ten výraz) to lidé u Spořilovské a Hlavní. A ještě by mě zajímalo, kam chtějí po zobousměrnění Senohrabské (opravdu idiotskej nápad) nacpat asi zhruba tu stovku aut co tu parkuje... Večer se na sídlišti už opravdu parkovat nedá. Koukám, že i na radnici MČ Prahy 4 sedí tataři, kteří nás tu chtějí zničit. Žít se tu nedá a byty jdou prodat jen s obrovskou ztrátou. Neudělali pro nás vůbec nic a ještě nám tu chtějí udělat větší peklo zobousměrněním Senohrabské a Hlavní je už vůbec nezajímá. A víte, co jediné tu schází? Zlikvidovat ten protihlukový val a místo něj sem dát tramvaje... Pak už tu bude opravdu peklo! 3 pruhy směr Brno, 2 směr centrum (Spořilovská) - 10.000 kamionů a 55.000 aut, tramvajová trať a Senohrabská. Pak už jen vzít 9mm a jít to na magistrát a radnici P4 vystřílet! Nebo chcete aby Vaše děti umíraly na rakovinu plic?

  Komentář ze dne: 01.11.2011 15:17:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: ŘEŠIT JE TŘEBA SPOŘILOVSKOU A HLAVNÍ!
  Bohužel lidé už tu na rakovinu a další nemoci umírají dnes... :-((

  Komentář ze dne: 01.11.2011 16:44:00     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: ŘEŠIT JE TŘEBA SPOŘILOVSKOU A HLAVNÍ!
  Každý čtvrtý středoškolák je ohrožen rakovinou - novinky.cz

  Je to varující. V průběhu svého života s vysokou pravděpodobností onemocní rakovinou každý čtvrtý člověk, kterému je dnes patnáct let a každý třetí, kterému je dnes osmnáct. Mladí Češi ve věku 15 – 18 let jsou totiž významně vystaveni působení řady rizikových faktorů způsobujících onkologická onemocnění nebo přispívajících k jejich vzniku.

  A co ti co žijí u Spořilovské??? Každý nebo každý druhý?

  Komentář ze dne: 01.11.2011 01:03:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - veselka (@)
  Titulek: Kde je Greenpeace? Kde máme zastání?
  Měli bychom se jít poučit o správných a účinných nátlakových akcích ke Greenpeace!! Proč všechny tyhle organizace typu Děti Země, Pražské matky ad. mlčí k situaci na Spořilově, který je obětním beránkem celé Prahy? Na druhé straně když vidíme postoje Zelených zastupitelů - ti raděj kdyby mlčeli....Fakt jedině žaloby, třeba až do Bruselu!!!!!

  Komentář ze dne: 01.11.2011 15:23:00     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Kde je Greenpeace? Kde máme zastání?
  To je fakt a mlčí hlavně zástupci politických stran (kromě starosty P4) Noviny by měly být plné prohlášení jak je tu situace neúnosná a jak se politické strany na P4 snaží tuto záležitost řešit. Ale všude ticho po pěšině... To je přeci volební téma jako hrom.

  Komentář ze dne: 01.11.2011 08:23:21     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: na sídlišti Spořilov chybí okolo tří tisíc míst
  HN.IHNED.CZ 1. 11. 2011 00:00
  Parkování
  Čtyřka zvažuje smíšené zóny

  Zaparkovat v okrajových částech Prahy 4 je téměř nemožné. Místa jsou zabraná Středočechy, kteří denně dojíždějí za prací. Stání u metra je nejenom pohodlné pro další cestu do centra, ale navíc se neplatí. Starousedlíkům pak často nezbývá nic jiného než nechat auto dál, než by chtěli. "Situace je neudržitelná a my musíme nějakým způsobem ochránit obyvatele čtyřky," souhlasil starosta Pavel Horálek. Dodává, že například na sídlišti Spořilov chybí okolo tří tisíc míst. Současný stav je nepohodlný i pro občasné návštěvníky Prahy, kteří také nemají kde zaparkovat. "Pokud přijede nerezident do některých městských částí, tak bývá velice problematické najít volné místo," řekl nedávno radní pro dopravu Karel Březina (ČSSD).

  Komentář ze dne: 01.11.2011 15:27:56     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: na sídlišti Spořilov chybí okolo tří tisíc míst
  Pro Spořilov je naprostou katastrofou Sigma, která vrhla všechna auta do ulic. Tam mělo být parkoviště a na silnici nemusel být takový bordel jaký dnes je! Každý autobus, každé auto u Centrumu zastaví díky přechodu a parkovišti několikrát a vypustí mnohonásobně více sraček než kdyby se projíždělo kontinuálně. Proč to nikdo na radnici neřeší? Proč tu máme stále kolony? Proč nemůžeme žít jako ostatní lidé v sídlišti. proto přeci bydlíme na okraji, abychom dýchali čistý vzduch a nemuseli žít v hluku a výfucích!
  A to už těch petic bylo, kde lidé chtěli žít lépe? A vše je stále jen horší a horší... :-((

  Komentář ze dne: 01.11.2011 15:14:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Ne další parkovací místa, ale omezení vjezdu osobáků do Prahy
  Praha je přetížená zejména osobní automobilovou dopravou. V každém autě sedí jeden člověk a ničí životy statisíců jiných. Pokud si Češi neuvědomí, že tím niční zdraví jiných, tak se to nezmění. Doprava v Praze má být regulována odstavením osobních aut na okrajích a má být výrazně zvýhodněna městská doprava. Jenže vše je právě naopak, městská doprava zdražila a nikdo neusiluje o ekologizaci dopravy. Proč ne Zelení, vždyť to jsou jejich úkoly, aby se dalo v Praze žít. Jediná strana veřejně nevystoupí proti nadměrné dopravě a přitom by jí to přineslo volební vítězství. Vypadá to, že strany nemají odborníky a nebo že vůbec nechápou co se tu děje. Za pár let až bude mít většina Pražáků rakovinu tak už bude pozdě!

  Komentář ze dne: 01.11.2011 17:03:59     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Co za nebezpečí hrozí Spořilovu?
  01.11. 08:54 | Aktualizováno 15:10 | tn.cz / Mediafax Nákladní auto převážející výbušný materiál explodovalo v úterý na jihovýchodě Číny, informuje agentura AFP.
  Tlaková vlna smetla několik budov, na místě jsou mrtví a ranění.

  Komentář ze dne: 01.11.2011 17:26:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Co za nebezpečí hrozí Spořilovu?
  možná že s tím počítají... až tu nabourá kamion s nebezpečným nákladem, tak tu bude alespoň od nás křiklounů klid a místo zdemolovaných baráků podél Spořilovské tu developeři vystavějí další prázdné kanceláře... a kdyby se ty kancly náhodou zaplnily nějakýma hlavounama, tak uvidíte, jak ty kamiony rychle zmizí :-) a myslíte, že tu bude někdo za to potrestán? ani omylem... hlavně že cikáni na šluknovsku dýchají čistý vzduch a my volové co denně makáme aby bylo na jejich sociální dávky se tu dusíme a pochcípáme než se dožijeme důchodu :-)

  Komentář ze dne: 01.11.2011 19:41:32     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: kolona
  1.11.2011, 19:40
  Spořilovská do centra totálně stojí, netuším proč, zřejmě bouračka, já jen, že ani večer tu není klid a možnost větrat, díky Březino, Heroudku a podobná verbeži...

  Komentář ze dne: 01.11.2011 23:05:52     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: kolona
  .... Blažku!

  Komentář ze dne: 02.11.2011 09:16:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: kolona
  ... Béme, Steinere

  Komentář ze dne: 02.11.2011 09:14:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: kolona
  v době inverze, což je už týden a další týden bude není dobré větrat vůbec, když otevřete na chvilku tak čistička řve jako blázen, to znamená že do bytu vnikají extrémní koncentrace prachu s rakovinnými částicemi a jedovaté plyny, navíc vůbec neprší a město se nestará o kropení silnic na Spořilově, jedovatý vzduch v krku, plicích a v očích úplně pálí, je to tu fakt o život... :-((
  a kolony na Spořilovské jsou každý den dopoledne několik hodin od D1 a na Hlavní zase odpoledne osobáky, nedá se tu už vůbec žít... :-((

  Komentář ze dne: 02.11.2011 09:14:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: kolona
  v době inverze, což je už týden a další týden bude není dobré větrat vůbec, když otevřete na chvilku tak čistička řve jako blázen, to znamená že do bytu vnikají extrémní koncentrace prachu s rakovinnými částicemi a jedovaté plyny, navíc vůbec neprší a město se nestará o kropení silnic na Spořilově, jedovatý vzduch v krku, plicích a v očích úplně pálí, je to tu fakt o život... :-((
  a kolony na Spořilovské jsou každý den dopoledne několik hodin od D1 a na Hlavní zase odpoledne osobáky, nedá se tu už vůbec žít... :-((

  Komentář ze dne: 02.11.2011 10:27:50     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Petice radnice předána premiérovi
  Petice k dokončení pražského silničního okruhu předána premiérovi

  Starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS) předal předsedovi vlády Petru Nečasovi petici, vyzývající Vládu ČR, ministerstva dopravy a financí a pražský magistrát, aby co nejdříve a s plným nasazením pokročily k dokončení silničního okruhu kolem Prahy, který by odstranil nepřijatelnou dopravní zátěž obyvatel Prahy 4.

  Petici podepsalo v několika dnech přes 2200 občanů především Prahy 4 a vychází mj. z pocitu sounáležitosti s obyvateli Spořilova a dalších lokalit, které strádají kvůli předimenzovanému provozu aut, zejména kamionů. "Petice jasnou řečí deklaruje, co chtějí nejen lidé, žijící v blízkosti přetížených komunikací, ale co chce celá městská část Praha 4 včetně radnice. Naším konečným cílem je zákaz tranzitu kamionů i osobních aut skrz Prahu 4. Samozřejmě prosazujeme i řešení krátkodobá. Petice však naléhavě žádá řešení dlouhodobé – dokončení okruhu kolem Prahy. Jeho dokončení promění kvalitu života celé "čtyřky". Bez splnění tohoto cíle představují všechny ostatní kroky opravdu jen provizorium," konstatoval starosta Pavel Horálek.
  V sobotu 22. října 2011 osobně předal starosta městské části Praha 4 tuto petici premiérovi České republiky Petru Nečasovi za přítomnosti primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody. Jejími dalšími adresáty budou ministři dopravy a financí, jejichž rozhodnutí může též velmi významně ovlivnit rozhodnutí Vlády ČR a následně Magistrátu hlavního města Prahy ohledně investic do dostavby silničního okruhu kolem Prahy. Starosta Prahy 4 Pavel Horálek chce i jim předat petici osobně.
  Komentář ze dne: 02.11.2011 17:19:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Kamióny produkují stejně nebezpečné znečištění!
  2. listopadu 2011 | 09:53

  A je to tady! Tradičně na Dušičky se lidé na Ostravsku a Karvinsku začínají dusit ve smogu. A meteorologové mají pro ně špatnou zprávu: inverzí počasí hned tak nepřejde. Vzduch plný svinstva potrápí lidi i během další dní. Zejména na děti působí velmi agresivně. Kvůli prachu v ovzduší mají tak závažné problémy, že dokonce přestanou chodit.

  Ostrava se dusila, ale... Lidi varovali až po pěti dnech!

  Vůbec nejkritičtější situace byla dnes v Bohumíně, kde polétavý prach překračoval povolené hodnoty o tři sta procent. V deset dopoledne tam naměřili 180 mikrogramů na metr krychlový, limit je přitom padesát. Podobná situace byla i v dalších městech na Karvinsku a také v Ostravě-Přívoze a Radvanicích. A právě v těchto lokalitách žije nejvíce dětí, které jsou kvůli smogu postiženy astma a různými dýchacími problémy.

  „Více než třetina dětí tam trpí astmatem, což je čtyřnásobně více, než je celorepublikový průměr,“ uvedla dětská lékařka Eva Schallerová z Ostravy-Radvanic. Právě děti jsou nejohroženější, protože mají menší a zranitelnější dýchací cesty i plíce a nezrálý imunitní systém.

  Na svinstvo v ovzduší loni těžce doplatil také Danek Skála (10) z Bohumína. Když byla inverze, sotva vyšel ven, okamžitě se dusil. Nečistoty z ovzduší se mu dostaly do plícních sklípků a trápily ho i v noci. „Tak strašně kašlal, že jsme měli vážný strach, aby se neudusil. Jednoho dne přestal chodit a skončil v nemocnici,“ líčila Blesku dramatické chvíle máma Jana Skálová.

  Další šok zažila, když jí lékaři řekli, že její syn se nemůže na nohy postavit kvůli problémům s dýcháním, které mu zasáhly i nervový systém. Danek musel odjet na šest týdnů do léčebny ve Zlatých Horách v Jeseníkách. „Tam se mu plíce zase uzdravily a měl klid, než se teď objevila inverze. Jen otevřel vchodové dveře domu a nadechnul se, okamžitě začal dávivě kašlat. Bojím se, co bude dál,“ pověděla nešťastná máma Jana. Naději vidí v hokeji, který její syn závodně hraje a čtyři dny v týdnu tráví na ledové ploše a ve vlhkém prostředí bohumínského stadionu.

  Kvůli špatným rozptylovým podmínkám byl dnes v ostravsko-karvinském regionu v nadcházející zimní sezoně vyhlášen poprvé signál regulace. Znečišťovatelé, například společnosti ArcelorMittal Ostrava, Dalkia Česká republika, OKK Koksovny nebo ČEZ musejí dodržovat ekologická opatření a snížit výrobu.

  „Kvůli inverzi jsme školám a mateřinkám doporučili, aby děti nechodily na vycházky nebo se méně větralo,“ řekla Blesku mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová. Město Ostrava dokonce kvůli ovzduší podalo loni žalobu na stát, který podle vedení města nepřijal dostatečná opatření pro zlepšení situace. Zaloba stále leží u Městského soudu v Praze a město čeká na její projednání.

  Co smog způsobuje

  Nemoci dýchací cest a srdečně cévních. Snižuje odolnost organismu, který pak snadněji podlehne virovým či bakteriálním infekcím. Dále enormní narůst alergiků a astmatiků. Dýchat smog je jako kouřit šedesát cigaret denn

  Komentář ze dne: 02.11.2011 17:21:07     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: pokračování předschozího článku z dnešního Blesku
  Co smog způsobuje

  Nemoci dýchací cest a srdečně cévních. Snižuje odolnost organismu, který pak snadněji podlehne virovým či bakteriálním infekcím. Dále enormní narůst alergiků a astmatiků. Dýchat smog je jako kouřit šedesát cigaret denně. Člověk si myslí, že má jen běžné nachlazení, ale ve skutečnosti může jít o otravu vzduchem. Inverze působí špatně i na psychiku, lidé jsou více unavení.


  Komentář ze dne: 02.11.2011 17:50:13     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Výfukové plyny působí na organismus jako nervový jed!
  To vysvětluje nervové obtíže řady lidí na Spořilově. Ze začátku to začíná jako únava. Postupně vykazuje organizmus jasné znaky otravy, zejména pokud jsou tu lidé celoročně a nikam ani neodjedou popř. trpí vážnými nemocemi.
  Stav se dále zhoršuje - objevují se problémy s dýcháním, srdeční obtíže, brnění rukou a nohou, obrny, porucha koordinace, motoriky, zhoršení Parkinsona, Alzheimera, RS a nemocí nervosvalového původu.

  Kam tohle až může dojít, to je tedy opravdová tragédie!

  Komentář ze dne: 02.11.2011 17:50:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Výfukové plyny působí na organismus jako nervový jed!
  To vysvětluje nervové obtíže řady lidí na Spořilově. Ze začátku to začíná jako únava. Postupně vykazuje organizmus jasné znaky otravy, zejména pokud jsou tu lidé celoročně a nikam ani neodjedou popř. trpí vážnými nemocemi.
  Stav se dále zhoršuje - objevují se problémy s dýcháním, srdeční obtíže, brnění rukou a nohou, obrny, porucha koordinace, motoriky, zhoršení Parkinsona, Alzheimera, RS a nemocí nervosvalového původu.

  Kam tohle až může dojít, to je tedy opravdová tragédie!

  Komentář ze dne: 02.11.2011 19:57:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Spořilováci, další příděl je na obzoru!
  Pražští starostové chtějí zklidnit magistálu. Neshodnou se ale jak

  ......... Po Wilsonově ulici denně projede asi 103 000 vozidel. Vondrášek se zlobí, že nikde v republice není dálnice s takovou kapacitou vedena historickou zástavbou, pražskou památkovou rezervací zařazenou do seznamu UNESCO a památkovou zónou. „Nikde jinde v republice a možná ani v Evropě prý není hlukem a exhalacemi postiženo tolik obyvatel,“ prohlásil místostarosta. Dopravu od jihu by již bylo možné odvést na Jižní spojku, ale chybí informace. „Ani ty pitomý dopravní cedule se neudělaly,“ zlobil se Vondrášek již v minulosti.........................


  http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi /zpravy/prazsti-starostove-chteji-zklidn it-magistalu-neshodnou-se-ale-jak

  Komentář ze dne: 03.11.2011 17:54:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Spořilováci, další příděl je na obzoru!
  a co teprve Spořilov, kde je v okruhu půl kiláku více než 300 tis. aut a kamiónů a bydlí tu v přímém dosahu nejvíce lidí - řádově desetitisíce... To je něco mít pár set metrů magistrálu, Jižní spojku, D1 a ještě Spořilovskou... to je vzdoušek a hluk na umření!

  Komentář ze dne: 03.11.2011 22:52:52     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek:
  Měli bychom fasovat špunty do uší a plynové masky. Hanba, hanba - to má být civilizovaná země, Matka měst? Takhle se chovat k vlastním lidem, takhle pohrdat zákony, limity, životy?!! A ta bezmoc a frustrace z toho, že se NIC NEZMĚNÍ!!!

  Komentář ze dne: 04.11.2011 08:23:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: V Praze se vzduch zlepšuje
  V Praze se vzduch zlepšuje
  PRAHA – Kvalita ovzduší v Praze byla včera už třetí den horší na Smíchově, i tam se ale od středy zlepšila. Jinde v hlavním městě je situace podle dat Českého hydrometeorologického ústavu většinou uspokojivá, v Braníku ji dokonce hodnotí jako dobrou.  Vy tomu snad nevěříte? Vždyť to píšou v dnešním Právu ;-((((((((((

  Komentář ze dne: 04.11.2011 09:07:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: V Praze se vzduch zlepšuje
  Měřit by se mělo hlavně na Spořilově, ale to by nás pak museli odsud vystěhovat a oblast uzavřít... :-((

  Komentář ze dne: 04.11.2011 15:58:32     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: zase kolony Hlavní
  z Hlavní je zase dálnice pro tranzit na Prahu 10...

  Komentář ze dne: 09.11.2011 11:01:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Hygiena chce zrušit vyjímku na Spořilově!
  Právo 9.11.2011

  Kamióny mohou Spořilovskou ulicí jezdit díky vyjímce, kterou zde hygienici povolili až 74 decibelů ve dne a 67 decibelů v noci.

  ...Je nutné, aby nečinnost a přehlížení problému ze strany magistrátu už skončily, komentoval měření zastupitel Prahy 4 Martin Plíšek (TOP 09), který je náměstkem ministra zdravotnictví....

  ... Výborně, reagovala na rozhodnutí Jana Růžičková z občanského sdružení SOS Spořilov, které dlouhodobě protestuje proti kamiónům v této oblasti. Opatření bude ku prospěchu obyvatel Spořilova, řekla Právu...
  ... Rámus na místě překročil povolené vyjímky a dosáhl život ohrožujících hodnot, upozornila Růžičková.... Otázkou podle ní zůstává, jak se s rozhodnutím hygieniků vyrovnají úřady. Nejlepší pro nás by bylo odvedení několika tisíc kamiónů, které tudy začaly jezdit po zprovoznění okruhu, konstatovala....

  Komentář ze dne: 09.11.2011 14:07:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Hygiena chce zrušit vyjímku na Spořilově!
  A to je nyní hluk mnohem nižší než loňský podzim, kdy to tu bylo přímo na umření! Hluk, který jsme zde přežili se tehdy pohyboval zcela určitě okolo 80 dB a vyjímku překračoval o stovky procent!!!

  Komentář ze dne: 09.11.2011 14:12:44     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: ČT24 - Ostravsko a nemoci
  Nemocným se na Ostravsku velmi těžko dýchá
  Velikost textu:
  .. .9. 11. 2011 14:06, autor: mld
  Ostrava – Špinavý vzduch, kvůli kterému platí v Moravskoslezském kraji už déle než týden signál regulace, má velmi špatný vliv na zdraví lidí. Lékaři na Ostravsku zaznamenali zvýšení počtu respiračních onemocnění a jejich těžší průběh. Podle dětské lékařka Evy Schallerové, která na nevalné zdraví lidí na Ostravsku dlouhodobě upozorňuje, přitom nelze spojit zdravotní potíže řady pacientů s ničím jiným než panujícím smogem.

  "Potíže, které tady řešíme, nejsou typické nemoci. Všem bereme výtěry a odběry, které vychází negativně, ale pacienti mají pocity tlaku na průduškách a dušnosti, opravdu je vidět, že smog ve vzduchu je," popsala Eva Schallerová. V její ordinaci skončil například chlapec, který přitom nebyl nemocný několik let. Teď mu uškodil pěší výlet. "Ten kluk byl, jako kdyby 30 roků fáral na šachtě. Byl to tak zvláštní poslechový nález jako staré rozvrzané varhany," uvedla lékařka.

  Podobné zkušenosti jako Eva Schallerová zaznamenaly i další zdravotnice. "Objevují se záněty průdušek dost hojně. Častěji musíme nasazovat třeba antibiotika a samozřejmě jsou i stavy, kdy pacienta musíme poslat do nemocnice k hospitalizaci," uvedla lékařka dětí a dorostu Jarmila Fialová. "Na Ostravsku vypukly respirační nemoci, které někdy nemají úplně nejlehčí průběh na to, jaký je časný podzim," potvrdila i její kolegyně Andrea Matulová, která má plicní ambulanci.

  Stav ovzduší v Moravskoslezském kraji se stále nezlepšuje. Meteorologická stanice v Bohumíně zaznamenala v posledních 24 hodinách průměrnou hodinovou koncentraci polétavého prachu ve vzduchu 174 mikrogramů na metr krychlový. Denní průměry zůstávají nad limitem 50 mikrogramů na metr krychlový na všech stanicích s výjimkou Třince, ačkoli dnes už uvádí bezpečné hodinové hodnoty také Studénka a situace se zlepšuje také ve Frýdku-Místku a Havířově.
  .Vzhledem k silnému rozšíření nemocí dýchacích cest už na podzim se lékařky a lékaři na Ostravsku obávají, co se zdravím lidí udělá zima. S imunitním systémem oslabeným už nyní bude obzvlášť těžké bránit se bacilárním a virovým nemocem.

  V Moravskoslezském kraji podle posledních údajů hygieniků připadá na 100 tisíc obyvatel 915 nemocných, nejvyšší nárůst nemocnosti je na Karvinsku. V této oblasti je nyní také nejhorší ovzduší. Polétavý prach tam i několikanásobně překračuje denní limit 50 mikrogramů na metr krychlový.


  Komentář ze dne: 09.11.2011 14:24:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: ČT24 - Ostravsko a nemoci
  Spořilov se musí připravit na totéž, minulý podzim byl naprosto katastrofální. Řada lidí zde měla ihned po navedení kamiónů vážné dýchací problémy - záněty průdušek, astma, zápaly plic, záněty dutin.... Dnes již mnoha lidem selhává imunita a projevují se další závažná onemocnění...

  Komentář ze dne: 09.11.2011 14:20:05     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Na Spořilově je hluk menší problém než výfukové plyny!
  Kamióny zde zůstat nesmí, protože výfukové plyny zabíjejí mnohem více než hluk. Před tím se dají zavřít okna. Naše byty jsou plné nejen prachu, který nese karcinogenní částice, ale život ohrožujících oxidů dusíku, které mají tendenci se kumulovat v obrovských množstvích právě uvnitř místností. Koncentrace mohou přesahovat limity i stonásobně a vyvolávat vážné dýchací problémy a další problémy. Proti tomu nám žádná protihluková opatření nepomohou!

  Komentář ze dne: 11.11.2011 15:32:17     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Celý den kolony na Spořilově
  Od 7h od rána kolona kamiónů na Spořilovské do oběda a od 14h kolony osobních aut tranzitujících aut na Prahu 10 přes Hlavní. Panebože to snad nikdy neskončí! :-(( Legerka už dávno není nejhorší ulicí v Praze.

  Komentář ze dne: 13.11.2011 17:19:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Proč jste tak lhostejní ke smogu a hluku v Praze???
  Občané Prahy i politici jsou lhostejní k výfukům i hluku a díky tomu pravděpodobně již dnes mají rakovinu. Některé nádory rostou pomalu (roky až desítky let), jiné jsou agresivní (zabíjejí v řádu měsíců).
  Řadu z nich lékaři zjistí až v konečném stádiu. U některých lékaři vůbec nerozliší zda jsou zhoubné či nezhoubné.

  Léčba tisíců lidí s nádory vyjde na stamilióny až miliardy.

  Na co všichni čekáte? Svůj osud musíte vzít do svých rukou! Nikdo za Vás nic neudělá.

  Komentář ze dne: 17.11.2011 09:14:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Smog zabíjí. Úmrtnost teď roste až o 4 procenta
  Praha - Znečištění vzduchu v centru Prahy překonalo včera více než dvojnásobně limit stanovený vládou.

  Může nás to zabít? Může. Zde jsou některá čísla o tom, jak nynější dlouhodobá smogová situace zvyšuje úmrtnost.

  Podle vládního nařízení by množství částic rozptýlených v ovzduší nemělo za 24 hodin překročit hodnotu 50 μg na metr krychlový.

  Světová zdravotnická organizace (v aktualizované Směrnici pro kvalitu ovzduší v Evropě) doporučuje počítat s tím, že za každých 10 μg, o něž znečištění překročí tento limit, roste úmrtnost o 0,5 %.

  Stanice v centru Prahy zaznamenaly, že znečištění se mezi pondělním a úterním odpolednem vyšplhalo na hodnoty mezi 81,8 a 126,8 μg na metr krychlový.

  Lze tak, samozřejmě čistě teoreticky, dopočítat, že kvůli znečištění vzduchu stoupla úmrtnost v centru Prahy o 1,5 - 3,85 %.


  Komentář ze dne: 17.11.2011 09:55:32     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Smog zabíjí. Úmrtnost teď roste až o 4 procenta
  Co se děje v plicích?
  Větší částice se usazují v dolních cestách dýchacích; ty menší (asi čtvrtinové velikosti a méně) se potom dostávají až do plicních sklípků.

  V plicích potom tyto částice dráždí sliznici, způsobují změny v řasinkové výstelce a zhoršují tak schopnost plic zbavovat se nežádoucích částic (k podobným dějům dochází u kuřáků, u nichž také dochází k přestavbě této tkáně - projevuje se například suchým kašlem).


  Plíce jsou pak snadno náchylné k infekcím a následným zánětům, které mohou přejít až v ty chronické. Následná imunitní reakce může vést ke vzniku volných radikálů, a nepřímo tak přispět k poškození cév a jejich kornatění.

  Dochází tak ke vzniku kardiovaskulárních onemocnění a dýchacím problémům. WHO odhaduje, že jen v zemích Evropské unie způsobuje vystavení lidí menší frakci částic (do 2,5 μm v průměru) ke zkrácení průměrné délky života o 8,6 měsíce.


  Komentář ze dne: 17.11.2011 09:59:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Smog zabíjí. Úmrtnost teď roste až o 4 procenta
  Navíc plíce těch od Spořilovské jsou zatíženy jako kdyby vykouřili denně 100 cigaret... Výfukové plyny a cigaretový dým mají totiž podobné složení.
  Úmrtnost v Legerce je nyní odhadována na 20 %. Kolik si myslíte že je na Spořilově????

  Komentář ze dne: 17.11.2011 10:04:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Smog zabíjí. Úmrtnost teď roste až o 4 procenta
  O dopadu znečištění na zdraví lidí v Moravskoslezském kraji psalo Aktuálně.cz již vloni. Například muži v Ostravě umírají asi o 1,5 roku dříve než ve zbytku republiky. V nedaleké Karviné se tento rozdíl blížil až ke dvěma rokům.

  V jedné studii, publikované v časopise Ochrana ovzduší, se odborníci zaměřili na obyvatele ostravské čtvrti Radvanice/Bartovice.

  Zjistili přitom, že znečištění ovzduší tu má na svědomí údajně až 17 životů ročně a je důvodem celkové pracovní absence v délce neuvěřitelných 21 let.


  Komentář ze dne: 20.11.2011 11:05:22     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Za smog a umírání si v Praze mohou lidi sami!!!
  Všimli jste si, že o víkendu není smog, ačkoliv měl dle předpovědi být? Celý pracovní týden se Praha dusila a lidé umírali.

  Je to jasný důkaz, že v Praze za smog může hlavně doprava (na rozdíl od Ostravy, kde především průmysl). Téměř nic totiž nejezdí i díky svátkům. Na 4 dny klesla doprava na minimum - ani kamióny, ani auta, autobusy ve víkendovém omezení...

  A konečně svítí slunce!

  Kdyby byla regulována doprava a lidi uvědomělejší tak i v pracovním týdnu by se dalo žít normálně! To by ale chtělo používat mozek!


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8059718
  Duben62748
  Dnes3257

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 68 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE