Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.Spořilovský kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mohlo by vás zajímat...

Komentáře

ke článku: Proslov na happeningu 26.3.2012 - Praha patří lidem, ne autům
ze dne 01.04.2012, autor článku: RNDr. Jana Růžičková, CSc.

Komentář ze dne: 01.04.2012 17:16:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Hluková vyjímka Spořilov
"Věřím, že ministerstvo zdravotnictví rozhodnutí o odejmutí výjimky na Spořilovské potvrdí," říká starosta Pavel Horálek

Více než tři stovky demonstrantů se v pondělí 26. března 2012 sešli na demonstraci na Spořilově, aby znovu projevili svou nespokojenost s dopravním zatížením této části Prahy 4, která je od října 2010 ohrožená nadměrným hlukem a emisemi z projíždějící tranzitní kamionové dopravy.


Happeningu se zúčastnil také starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS), který obyvatele Spořilova znovu ujistil, že vedení radnice je jednoznačně na jejich straně: „Na únorovém jednání pražského zastupitelstva jsem interpeloval vedení magistrátu, co hodlá s neúnosnou dopravní situací na Spořilově dělat. Navrhl jsem radikální řešení, kterým by byl zákaz vjezdu kamionů na území hlavního města. Moje otázky zůstaly bez reakce, proto se budu ptát znovu. A to hned tento čtvrtek. Řešení situace na Spořilově je pro mě osobně naprostou prioritou!“
Navíc ministerstvo zdravotnictví má v současné době na stole k posouzení odvolání proti rozhodnutí Hygienické stanice hl. m. Prahy, kterým bylo Technické správě komunikací hl. m. Prahy odejmuto časově omezené povolení provozovat zdroj nadměrného hluku – pozemní komunikaci Spořilovská (v úseku Jižní spojka až Klapálkova). Toto rozhodnutí vydala Hygienická stanice hl. m. Prahy již počátkem února, TSK se proti němu ale odvolala. „Jsem v této záležitosti optimistou a neumím si představit, že by ministerstvo rozhodnutí hygieniků nepotvrdilo,“ nepřipouští jinou možnost starosta Pavel Horálek.

Michal Sochor
tiskový mluvčí
Komentář ze dne: 29.04.2012 18:00:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Hluková vyjímka Spořilov
Pane starosto tak si to představte,Vaše optimistické očekávání se nenaplnilo.MZ rozhodnutí o odejmutí hlukové výjimky na Spořilovské nepotvrdilo. Jak bude radnice MČ Praha 4 postupovat dál?? Zavěsí nad Spořilovskou železné kolejnice,které neumožní kamionům najet na Spořilovskou? Nebo snad bude vyhlášeno odtržení Spořilova od hl.m. Prahy?Aby Spořilov mohl sám rozhodovat, co může přes něj projíždět,tak jako je tomu v obcích Středočeského kraje.

Komentář ze dne: 01.04.2012 17:41:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Bartošová (jarobartos@gmail.com)
Titulek:
Máte někdo představu, jak dlouho může trvat, než se ministerstvo zdravotnictví vyjádří k odvolání TSK k rozhodnutí o odejmutí časově omezeného povolení provozovat zdroj nadměrného hluku na Spořilovské.
Kdo to na MěČ Praha 4 sleduje a event. urguje?
Pokud to vyjádření MZ bude ve prospěch nás Spořilováků, bude třeba urgovat nové měření hluku.
S díky Bartošová

Komentář ze dne: 01.04.2012 18:00:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
Tipnul bych si, že termín vyjádření závisí na politickém zadání!

Komentář ze dne: 01.04.2012 23:10:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P5 (@)
Titulek: Re:
Vyjimka byla odejmuta 2.2.2012. Pak bezi lhuta 30 dni na odvolani. To bylo podano nevim presne kdy, ale spise nekdy ke konci lhuty. Od te doby bezi lhuta 60 dni. Takze nejpozdejsi termin, kdy se musi vyresit odvolani, by mel byt 5.2.2012.

Komentář ze dne: 01.04.2012 23:11:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P5 (@)
Titulek: Re: Re:
Pardon :). Samozrejme 2.5.2012.

Komentář ze dne: 02.04.2012 15:55:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Rozčílený Rath: Zákaz kamionů je hloupé a nebezpečné řešení
Rozčílený Rath: Zákaz kamionů je hloupé a nebezpečné řešení

Praha - Rada Středočeského kraje v pondělí ostře odmítla nedávný krok hlavního města Prahy, které chce zakázat vjezd kamionů do metropole. Takové řešení vidíme jako hloupé a pro kraj velmi nebezpečné, informoval hejtman David Rath (ČSSD).
"Bez existence silničního okruhu na severu a východě Prahy znamená takové rozhodnutí katastrofu pro desítky středočeských obcí v této oblasti," popsal Rath s tím, že silnice na severu a východě Prahy nejsou stavěné pro nákladní dopravu.
Hejtman také poukázal na to, že v minulosti se silniční síť v Praze budovala jako tranzitní - tedy, že se počítalo s projížděním nákladní dopravy i středem města. "A tu tezi Praha neopustila ani dnes, protože i tunel Blanka vede dopravu skrz Prahu, stejně jako plánovaná výstavba okruhu přes Suchdol.
"Obrátili jsme se proto v pondělí dopisem na premiéra Petra Nečase (ODS) i ministra dopravy Pavla Dobeše (VV), v němž žádáme urychlené dobudování silničního obchvatu kolem Prahy. Při té příležitosti připomínáme, že kraj má ve svém územním plánu pro tuto stavbu zanesenou severní variantu, tedy že by silnice vedla kolem Kralup nad Vltavou," uvedl Rath.
Rath dále uvedl, že chápe odpor Pražanů bydlících v okolí tranzitních víceproudých komunikací. "Tyto cesty jsou ovšem užívány desítky let a postupně se na nich zaváděla opatření, která snižovala negativní dopady hluku a exhalací," stojí v dopise pro vládu.
Krajem prosazovaná severní varianta je podle Ratha výrazně levnější i technicky jednodušší než Prahou prosazovaná Suchdolská trasa, která vede přes město, a tedy vyvolává masivní protesty občanů.


Komentář ze dne: 02.04.2012 15:58:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Zavolejte Macka! Rath se zbláznil!
Rath dále uvedl, že chápe odpor Pražanů bydlících v okolí tranzitních víceproudých komunikací. "Tyto cesty jsou ovšem užívány desítky let a postupně se na nich zaváděla opatření, která snižovala negativní dopady hluku a exhalací," stojí v dopise pro vládu.

Komentář ze dne: 03.04.2012 10:16:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Rozčílený Rath: Zákaz kamionů je hloupé a nebezpečné řešení
Rath osobně způsobil katastrofu hlavně Praze ne?

Rath říká, že Jižní spojka je určena pro tranzitní dopravu a počítalo se s projížděním nákladní dopravy středem města....

Jaká opatření má na mysli třeba u Spořilovské? Tady nebyli lidé chráněni vůbec.

Měl by více přemýšlet než mluvit....

Komentář ze dne: 03.04.2012 10:21:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Rozčílený Rath: Zákaz kamionů je hloupé a nebezpečné řešení
Zákaz kamiónů je velice chytré a bezpečné řešení!!!!

Komentář ze dne: 02.04.2012 21:07:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Rath: Kamiony v Praze ano, dokud nebude obchvat
02.04.2012 15:30
Středočeský kraj nechce, aby Praha zakázala vjezd kamionům do metropole, dokud nebude hotový obchvat. Podle hejtmanství to výrazně ovlivní a zhorší dopravní situaci v kraji. Hejtman David Rath (ČSSD) kvůli tomu v pondělí poslal dopis premiérovi Petru Nečasovi (ODS) a ministrovi dopravy Pavlu Dobešovi (VV), v němž je žádá o urychlené dobudování pražského obchvatu.
"Neexistence silničního okruhu na severu a východě hlavního města spolu s tímto rozhodnutím Prahy bude znamenat doslova katastrofu pro desítky středočeských měst a obcí v této oblasti," uvedl David Rath. Silniční síť na severu a východě od metropole navíc podle něj není koncipována pro nákladní dopravu. Kraj proto podporuje výstavbu okruhu ve směru od ruzyňského letiště k obcím Vodochody a Kralupy nad Vltavou.
O zákazu vjezdu kamionů na celé území metropole minulý týden rozhodli pražští zastupitelé. O záměru však město ještě musí jednat s příslušnými úřady. Omezení by mělo pomoci třeba lidem ze Spořilova, kteří si na kamionovou dopravu stěžují. Kdy přesně začnou omezení platit a v jakém rozsahu, zatím není jasné.
Odvést dopravu z centra metropole by v budoucnu měla silniční síť tvořená Městským okruhem a vnějším Pražským okruhem, které má propojit sedm radiál. V provozu je nyní zhruba polovina z celkové délky obou okruhů a všech radiál. Za omezení kamionové dopravy už řadu měsíců bojují obyvatelé Spořilova.


Komentář ze dne: 03.04.2012 08:45:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Pražský okruh
„Neexistence silničního okruhu na severu a východě Prahy spolu s tímto rozhodnutím Prahy bude znamenat doslova katastrofu pro desítky středočeských měst a obcí v této oblasti,“ upozornil hejtman s tím, že silniční síť na severu a východě Prahy není koncipována na nákladní dopravu. Dodal, že v minulosti se bohužel stavěla silniční síť v metropoli jako tranzitní, kterou je například magistrála a na ní navazující víceproudové komunikace. Okruh Prahy byl přitom opomíjen, a to především v jeho severní a východní části. Uzavřít víceproudové komunikace uvnitř Prahy pro nákladní dopravu tak znamená, že tyto vozy se budou muset prodrat sítí úzkých silniček často II. III. tříd vedoucích přes hustě obydlené oblasti.

Pražští zastupitelé minulý čtvrtek učinili převratné rozhodnutí ohledně kamionové dopravy. Chtějí od léta zakázat průjezd těžkého tranzitu Prahou. Dovedla je k tomu zejména aktivita obyvatel ze sídliště Spořilov, kterým po Spořilovské ulici jezdí kamiony už rok a půl, protože jsou odkloněny z Jižní spojky.

„Naše rozhodnutí o tom, že nechceme kamiony v Praze, urychlil fakt, že lidé ze Spořilova doložili, jaké zdravotní komplikace jim těžká nákladní doprava způsobila,“ řekl Deníku primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).

O tom, zda se podaří zabránit tomu, aby kamiony jezdily přes hlavní město, ale bude do měsíce jednat Praha se Středočeským krajem a ministerstvem dopravy.


Komentář ze dne: 03.04.2012 10:11:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Proč je problém Středočeský kraj???
Možností kudy tam vést dopravu je mnoho a ve volné krajině, kde není zdaleka takové zatížení dopravou a je tam plno vegetace a také lepší rozptylové podmínky se škodliviny mnohem lépe z ovzduší vyfiltrují.
Jde tam o destinásobně menší dopravní zatížení než v Praze a také mnohem řidší osídlení. V Praze se ten problém týká statisíců lidí, většina z nich už má vážné zdravotní komplikace.

To nejhorší celý rok a půl zažívá Spořilov, taková hrůza není nikde jinde v ČR!!!

Osazením zákazových značek Rath pustil všechnu dopravu ze Středočeského kraje do Prahy a na Spořilov. Jednal o tom s někým? Proč by s ním měla Praha jednat nyní? Jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá....

Komentář ze dne: 04.04.2012 11:12:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Polemika s názory hejtmana Ratha
Omezení tranzitní těžké dopravy v naší metropoli, které pražští zastupitelé napříč politickým spektrem schválili, je prý nebezpečné a hloupé.
Z hlediska životního prostředí a ochrany veřejného zdraví je omezení tranzitní těžké dopravy v Praze velice rozumné a správné opatření, které zohledňuje na 1. místě ochranu životního prostředí v naší metropoli, a tím i ochranu zdraví Pražanů. Naše metropole se potýká s naprosto extrémní dopravní zátěží a negativním vlivům dopravy jsou vystaveny statisíce občanů. Praha se tak dostane na úroveň vyspělých evropských metropolí. Extrémní hluk a imise bezesporu poškozují zdraví, a to v řadě případů i nenavrátně a mohou způsobit dokonce i smrt. Zdraví je nenahraditelné a je prioritou každého rozumně smýšlejícího občana i politika.

Bude to prý znamenat katastrofu pro středočeské obce. A bude ohrožen majetek a zdraví obyvatel.
Když byly osazeny zákazové značky ve Středních Čechách a kamióny byly místo přímo na Pražský okruh hnány do Prahy, a díky dalším opatřením přímo na Spořilov, tak nikdo s Prahou o důsledcích takového opatření nejednal. Přitom 18 měsíců přežít na Spořilově bylo opravdové peklo, taková situace už se nebude nikde opakovat.

Tranzitní síť se prý budovala s tím, že nákladní doprava bude ve středu města a kolem víceproudých komunikací byla prý proto budována ochranná opatření.
Bohužel Spořilovská byla donedávna silnicí 2. třídy a doposud zde nebyla vybudována vůbec žádná opatření. 11 tisíc kamiónů tak jezdí denně lidem přímo pod okny a navíc ještě statisíce dalších dopravních prostředků v bezprostředním okolí.

Prosazování severovýchodní varianty opět prodlouží dostavbu pražského okruhu, zatímco Suchdolská již je v územním plánu Prahy.

Komentář ze dne: 04.04.2012 13:57:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - veselka (@)
Titulek:
Německé soudy stojí za svými občany, pokud jde o jejich zdraví, v boji proti neúnosnému hluku - viz článek Na letišti ve Frankfurtu se v noci nesmí létat, potvrdil soud: http://www.denik.cz/ze_sveta/na-letisti- ve-frankfurtu-se-v-noci-nesmi-letat-potv rdil-soud-20120404.html

To jenom tady nechá stát občany (Prahy a Středočeského kraje), aby se postavili proti sobě navzájem a vyřídili si to mezi sebou sami, když jde o kamiony. Že by se stát skutečně postaral o zdraví a snesitelné životní prostředí k životu, to se bohužel neděje - ten akorát "šetří", ať to stojí, co to stojí.

Komentář ze dne: 04.04.2012 15:18:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Letadla tam kvůli hluku musí zůstat na zemi od 23. hodiny do 5. hodiny.
Z Frankfurtu se v noci nebude létat, dopravci počítají ztráty
Spolkový správní soud v Lipsku potvrdil zákaz nočních letů na největším německém letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Letadla tam kvůli hluku musí zůstat na zemi od 23. hodiny do 5. hodiny. Německá letecká doprava, hlavně ta nákladní, očekává kvůli verdiktu významné ztráty. Není také jasné, jestli se podobný zákaz nebude šířit i na další letiště v zemi.

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava- a-logistika/z-frankfurtu-se-v-noci-nebud e-letat-dopravci-pocitaji-ztraty-757419

Komentář ze dne: 05.04.2012 13:34:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
Zatímco u 5. května šel nejvyšší soud proti našim občanům... :-((

Komentář ze dne: 05.04.2012 13:26:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Dobeš - Praha potřebuje okruh!
Dobeš: Praha potřebuje silniční okruh a řešení příměstských vlaků

vydáno: 05.04.2012, 11:23 | aktualizace: 05.04.2012 12:09

Praha - Dopravními prioritami Prahy je kromě dostavby silničního okruhu i řešení příměstské železnice a propojení na ruzyňské letiště. U příležitosti podpisu memoranda o spolupráci ministerstva dopravy a hlavního města Prahy v oblasti dopravy to dnes řekl ministr dopravy Pavel Dobeš (VV). Každou z těchto kapitol by se podle něj měla zabývat zvláštní pracovní skupina.

"Bohužel v době minulé koordinace stavebních prací Prahy s ministerstvem dopravy nebyly ideální a z toho také vyplývá stávající situace, kdy máme kamionovou dopravu, která se nám nejen dotýká, ale i přímo zasahuje do hlavního města," řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Připomněl, že vnitřní i vnější silniční okruh jsou zatím jen rozpracované. Situace si tak podle primátora vyžaduje dlouhodobou koncepční práci.

Nejpalčivějším problémem pražské dopravy je podle Dobeše úsek vnějšího Pražského okruhu mezi brněnskou dálnicí a Běchovicemi, jehož výstavba umožní z Prahy vyvést kamionovou dopravu. Na železnici je jasnou prioritou řešení území po bývalých nákladových nádražích na Žižkově a na Smíchově a vytvoření efektivní příměstské dopravy po vzoru německých S-Bahn, čímž by se ulehčilo automobilové dopravě zejména ve špičce.

Vnější Pražský okruh by měl po dokončení měřit asi 83 kilometrů, v provozu je v současnosti zhruba polovina. Kromě jihovýchodního úseku mezi D1 a Běchovicemi chybí také celá severní část z Ruzyně přes Suchdol a navazující úsek mezi Suchdolem a Březiněvsí. Naposledy byl v září 2010 otevřen jižní úsek mezi dálnicemi D1 a D5.

Uspíšit dostavbu Pražského okruhu si kladl za cíl i dokument o spolupráci, který Praha, Středočeský kraj a ministerstvo dopravy podepsaly už v roce 2003. Memorandum ale tehdy žádné výrazné výsledky nepřineslo.

Fin. noviny Autor: ČTK


Komentář ze dne: 05.04.2012 18:35:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Do doby dostavení okruhu máte na Spořilově smůlu!
V textu memoranda je na prvním místě zmínka o stavbě 511, tedy o pokračování Pražského okruhu mezi dálnicemi D1 a D11. Tato spojka je jediným řešením nevyhovující situace na Spořilově, kudy denně projedou tisíce kamionů.

Komentář ze dne: 05.04.2012 18:54:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - veselka (@)
Titulek: Re: Do doby dostavení okruhu máte na Spořilově smůlu!
To je nepřijatelné, nepřijatelné, já už to nevydržím!!! Přece si snad na magistrátu nemohou dělat usnesení o omezení kamionů v Praze, které de facto vůbec nechtějí realizovat!?! Kde by byla slušnost, důvěra, dosažení rovnosti před zákony? Ále já vím kde.....Nebudu se rozčilovat a uvidíme náměstka Noska v dubnu.


Komentář ze dne: 06.04.2012 11:35:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Do doby dostavení okruhu máte na Spořilově smůlu!
Proč by to mělo být jediným řešením???? Existuje mnoho jiných řešení, která mohou být realizovaná okamžitě.... :-))

Komentář ze dne: 05.04.2012 19:30:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: POCHOPTE TO...
BLOKÁDY, BLOKÁDY A ZASE JEN BLOKÁDY!!! Nic jiného nám nepomůže...

Komentář ze dne: 06.04.2012 11:49:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Kamióny na Spořilově nezůstanou!
To je naprosto jasná věc, protože je řada dalších možných postupů jak pokračovat. Nejsme závislí pouze na řešení magistrátu.

Komentář ze dne: 07.04.2012 14:59:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Hlavní hygienik možná skončí na ulici

Podle výpisu z katastru nemovitostí zajistil soud část panelového domu, kterou vlastní Michael Vít.


Autor: Hans Štembera
7.4.2012 12:54
Hlavní hygienik a náměstek ministra zdravotnictví je dočasně postaven mimo "službu" poté co byl obvině ze dvou trestných činů. Informuje o tom bulvární deník Blesk.

Vít měl podle obvinění zmanipulovat veřejnou zakázku ve prospěch svého přítele a státu tak údajně vznikla škoda ve výši dvou miliónů korun. Majetek hlavního hygienika tedy patrně úřady zablokovaly z toho důvodu, aby v případě odsouzení měly záruku, že škodu uhradí.

Vít se měl podle obžaloby dopustit zneužití pravomoci veřejného činitele a porušit povinnosti při správě cizího majetku.
Komentář ze dne: 10.04.2012 09:40:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Spořilovské noviny - neúnosná doprava na Spořilově již v roce 2004
Intenzita dopravy na Spořilově
Vydáno dne 01. 09. 2004 (1097 přečtení)

O městské hromadné dopravě v oblasti Spořilova jste se již dozvěděli mnoho zajímavého z několika „ryze dopravních“ článků na Spořilovských novinách v rubrice „Doprava“. V tomto článku se budeme věnovat především individuální automobilové dopravě (IAD), která rok od roku v Praze (a samozřejmě také na Spořilově) posiluje.

I Spořilov se v současné době potýká s obrovským množstvím aut. V České republice je v současnosti evidováno více jak 5 milionů motorových vozidel, z toho jen více jak 750 tisíc v Praze. V roce 2003 bylo v Praze 673 motorových vozidel na 1000 obyvatel, respektive 555 automobilů na 1000 Pražanů. Prostým výpočtem docházíme k děsivému zjištění, že se v oblasti Spořilova nachází více než 11 tisíc aut. Toto číslo je ale průměrné a skutečný počet je naštěstí nižší, vezmeme-li úvahu, že na Spořilově žije velké procento starších lidí, kteří již auto nemají. I tak jsou v ulicích této pražské čtvrti denně zaparkovány tisíce těchto plechových krabic.
Starý Spořilov je doslova „obehnán“ prstencem městských dálnic. Více než 200 000 vozidel projede denně po nejzatíženější české mimoúrovňové křižovatce magistrály (ulice 5.května) a Jižní spojky, vzdálené jen pár desítek metrů od klidného a tichého Roztylského náměstí. Přes 135 000 jich denně přejede křižovatkou Jižní spojky a Chodovské ulice, která je de facto „severní branou“ do Spořilova. V úseku Chodovec – Chodov na brněnské dálnici D1 na jihu Spořilova je to 98 000 průjezdů za den. Přímo Spořilově po ulici „Spořilovská“, která je „dálniční“ spojkou pro ty, kteří od Brna chtějí pokračovat směrem na Hradec Králové nebo na sever země je to na 20 000 aut denně.
Přitom v době výstavby Starého Spořilova, na začátku 30.let 20. století by se auta dala spočítat na prstech jedné ruky. Jedno auto tehdy připadalo na 35 obyvatel Prahy. Ale už o 30 let později (při výstavě Sídliště Spořilova II) se jejich počet nepředstavitelně znásobil. Přitom parkovacích ploch je v této čtvrti stále stejně (tj. málo) a výstavba patrových garáží je v nedohlednu.
V samotných ulicích a uličkách Spořilova je naštěstí denní i noční provoz znatelně nižší. Je to téměř neuvěřitelné, ale na Starém Spořilově jsou dokonce místa, kam díky zástavbě hluk provozu téměř vůbec nedoléhá. Naproti tomu obyvatelé domů v přímém sousedství Jižní spojky, magistrály a Spořilovské ulice se už dnes bez plastových oken s protihlukovými skly jen těžkou obejdou. Hlučné jsou zejména kamiony, které „supí“ do kopce Spořilovskou ulicí směrem k brněnské dálnici a „opravdu svižný“ denní provoz na Jižní spojce oběma směry. Ale i na zvýšený hluk si člověk, který bydlí na Spořilově časem zvykne. Není den, kdy se ze „Zelené vlny“ neozývá hlášení: „Jižní spojka v úseku Chodovská až Barrandovský most, stupeň číslo 4 – 5.“ … Taková je realita.,..Komentář ze dne: 10.04.2012 11:04:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Znečištění ovzduší zabíjí už nyní!
Naše bezohlednost k životnímu prostředí nezná meze. Světové mocnosti neberou příliš vážně varování ekologů, dokud nečelí katastrofám. A tehdy už bývá obvykle pozdě.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) přichází se zprávou, kde vidí lidstvo za 40 let. A není to nic pozitivního.
Dojde lidstvu voda? Anglie už jí má nedostatek. Jak je na tom Česko?

Tvrdí, že budeme mít omezený přístup k pitné vodě a umírat na nemoci způsobené znečištěním ovzduší. Ovlivní nás změna klimatu i úbytek druhů fauny a flóry.


Vývoj se dá zvrátit, ale chtělo by to rychlé rozhodnutí. "Pokud máme být schopni zajistit potřeby více než 9 miliardám obyvatel Země v horizontu do roku 2050, bude klíčové, aby bylo zemědělství, zásobování vodou, produkce energie a průmyslové aktivity více ohleduplné k životnímu prostředí," řekl generální tajemník OECD A. Gurría.


Podle OECD má lidstvo na výběr - buď bude konat okamžitě nebo bude v budoucnu platit krutou daň, píše zpravodajský server tvnoviny.sk


Mezinárodní spolupráce je nezbytnou součástí celého procesu. Je třeba zajistit, aby zelené alternativy byly ekonomicky výhodnější než znečišťování.


Komentář ze dne: 10.04.2012 11:05:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Znečištění ovzduší zabíjí už nyní!
Země za 40 let? O pitnou vodu budeme žebrat a kvůli znečištění ovzduší hromadně umírat!

Nadpis článku

Komentář ze dne: 10.04.2012 11:08:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Znečištění ovzduší zabíjí už nyní!
Bohužel naše vláda si vůbec neuvědomuje co lidem na Spořilově způsobuje..... :-((
A lidé vůbec nechápou, že jsou ohroženi na životě, což se projevuje jejich ignorací.... :-((

Komentář ze dne: 10.04.2012 13:19:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Kdy opustí Prahu kamióny?
Státní svátek o Velikonočním pondělí si určitě pochvalují obyvatelé pražského Spořilova. Díky zákazu jízd kamiónů totiž mohou otevřít okna a dýchat čerstvý vzduch. Ve všední den kolem nich projede na 11 tisíc kamiónů a to vše vinou nedostavěného Pražského okruhu. Prý se však blýská na lepší časy.
Hlavní město chce vyhnat tranzitující nákladní auta za hranice metropole a ve spolupráci s ministerstvem dopravy situaci rychle vyřešit. Jenže to není tak jednoduché. Připomeňme, že přes spořilovské sídliště začalo téměř čtyřikrát více kamiónů jezdit po zprovoznění jihozápadní části Pražského okruhu, když jim byla zakázána jízda po Jižní spojce a musejí sjet přes Spořilov na D1.
Ovšem nedávno byla zrušena protihluková výjimka, která tento provoz umožňovala, a stát zatím nerozhodl o odvolání technické správy komunikací Praha. Jenže Praha už má podle primátora Svobody jasno. Kamióny vyžene ven z městské zástavby na silnice středočeského kraje. Proti tomu se samozřejmě bouří tamní obyvatelé a také samotní dopravci.
„Připadá nám, že výsledky jednání jsou dost zmatené. Na jedné straně je tu snaha nejezdit přes město – k tomu se samozřejmě přikláníme i my, ale dokud nebude dokončen pražský okruh, tak není reálné dopravu odklonit. Doprava v přilehlých městech by totiž vypadla jako na Spořilově po zákazu vjezdu tranzitní dopravy na Barrandovský most. Navíc tamní silnice na to nejsou dimenzovány. Podle mého názoru by to určitě způsobilo kolaps středočeské dopravy, ne-li dokonce středoevropské. Je to nesmysl,“ říká Martin Felix ze Sdružení dopravců ČESMAD Bohemia.

Situaci vyřeší jen dostavba okruhu
Díky novému memorandu o spolupráci vzniknou pracovní skupiny složené z odborníků ministerstva dopravy i pražského magistrátu, aby se pokusily tuto svízelnou situaci vyřešit. „Od tohoto memoranda dále očekáváme, že ministerstvo bude fungovat jako určitý koordinační prvek mezi Středočeským krajem a hlavním městem v otázce změny podoby krajské dopravy,“ dodává primátor Bohuslav Svoboda.
Jediným, definitivním řešením pro spořilovské obyvatele je však dostavba Pražského okruhu, konkrétně stavby 511 od Běchovic po dálnici D1. Jenže tady bohužel stále není jasno o trase, a proto ministr Dobeš považuje úvahy o zprovoznění v příštím roce za velmi optimistické. „Termín dokončení stavby v roce 2013 je velmi odvážný, ale uděláme pro jeho realizaci maximum. Problematiku Spořilova je třeba řešit, nicméně nesmíme zapomenout na obyvatele Říčan a okolních obcí.
Je třeba navrhnout koncepční řešení, protože zejména z okolí Běchovic přišly petice, že stavbu 511 nechtějí, ale zároveň přišly petice z oblasti Říčan s úplně opačným požadavkem, tedy že silnici přes Běchovice chtějí. Vyhovět oběma skupinám se nám asi nepodaří, ale je nutné situaci urychleně řešit,“ uzavírá Dobeš. Věřme, že po slovech ministra dopravy budou následovat i činy.

Komentář ze dne: 11.04.2012 15:57:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Kdy opustí Prahu kamióny?
A stále dokola - do té doby se má doprava rozdělit - část Říčany, část Jižní spojka, část Spořilov. Může to být zítra odstraněním zákazových značek z Říčan a Jižní spojky. My to tady nechceme, navíc to tu máme 18 měsíců díky těm ostatním bezohledným a jde nám na rozdíl od nich o život!!!

Komentář ze dne: 11.04.2012 18:16:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Kdy opustí Prahu kamióny?
A to je právě ono - kolaps středoevropské dopravy je fajn, aspoň tu nebudou jezdit že a najdou si cestu přes jiné země ne?

Komentář ze dne: 11.04.2012 17:32:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Obchvat Hroznětína odvede z města kamiony, stavět se začne na podzim
11. dubna 2012 17:21
Na podzim se začne stavět dlouho očekávaný obchvat, který vyvede z centra západočeského Hroznětína auta i kamiony. Ty dosud jezdí po silnici protínající náměstí a přejít ji během dopravní špičky bývá občas otázkou mnoha minut.
"Projekt vypadá velmi reálně. Z krajského rozpočtu jsme pro letošní rok vyčlenili deset milionů. Ty budou sloužit na předfinancování stavby," uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.
Na stavbu se pokusí kraj získat dotaci z regionálního operačního programu. Mohla by dosahovat až pětaosmdesáti procent z celkové částky.
Plánovaný obchvat Hroznětína.
Kolik bude celý obchvat stát, bude jasné až po výběrovém řízení, které ještě není uzavřeno. Petr Navrátil však předpokládá, že se jeho cena vyšplhá ke čtyřem stovkám milionů korun.

Zdroj: http://vary.idnes.cz/planovany-obchvat-h roznetina-odvede-kamiony-z-centra-pdb-/v ary-zpravy.aspx?c=A120410_172634_vary-zp ravy_sou

Komentář ze dne: 12.04.2012 17:28:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Defenestrace vlády???
Defenestrace vlády je nezbytností, píší Britské listy
Každodenní nákupy a pohled na účtenky či řada prohlášení z řad policie i hasičů dokazují i nejzarytějším stoupencům této vlády, že kabinet Petra Nečase (ODS) musí skončit. Myslí si to alespoň komentátor Hoff, který na serveru BritskéListy.cz zdůrazňuje, že defenestrace neboli nové volby jsou nezbytností. A po nich by měla nastoupit levicová vláda ČSSD a komunistů. Autor má totiž za to, že je bezodkladně třeba zrušit bohumínské usnesení, které socialistům zapovídá spolupráci s KSČM.

Kabinet Petra Nečase je stále méně populární. Svědčí o tom i hodnocení vlády, které ministrům vystavil komentátor Karel Hoff na serveru BritskéListy.cz. Zdůrazňuje, že lhaní se stalo běžnou praxí a s korupcí se nebojuje, o čemž svědčí případ exprimátora Béma. K dovršení všeho nad kabinetem drží ochrannou ruku prezident Klaus, který v minulosti vychválil jak Béma, tak nedávno odstoupivšího ministra školství Josefa Dobeše (dříve VV). Sečteno a podtrženo, je třeba provést nekrvavou defenestraci.

Zrušte „ťáplé“ usnesení
Každá defenestrace je svého druhu revolucí, a pokud chtějí revolucionáři uspět, musí mít plán, co přijde po zvratu samotném. Podle Hoffa by měla po nových volbách nastoupit levicová vláda sociálních demokratů s komunisty. Jen to bude opravdová a akceschopná alternativní vláda k současné bídě. O kabinet složený z ČSSD a lidovců už prý nikdo nestojí.

„Máme k dispozici nekrvavou formu defenestrace, již nazýváme volby. Šance mít čistě levicovou vládu je veliká. Ovšem nejdříve je třeba, aby si sociální demokraté uřízli svůj dlouhý bohumínský nos. Podle toho, jak naloží se svým bohumínským usnesením, poznáte je. Za sebe mohu panu Sobotkovi (ČSSD) vzkázat, že nikdo z těch, na něž mám určitý vliv, nedají socanům hlas v žádném typu voleb, pokud tato jakože levicová strana nezruší své ťáplé usnesení o nespolupráci s komunisty na vládní úrovni. Nebo snad někdo, kromě lidovců a zapšklých socanů, touží po koalici velmi mdlé a počtem křesel nejisté - soc. dem. a lidovců? To už tady s obměnami bylo, repete netřeba!“ zdůrazňuje autor


Komentář ze dne: 12.04.2012 18:13:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: A dědečku, jaký byli ti komunisti?
Zlatí hochu, zlatí......... ;-(

Komentář ze dne: 13.04.2012 16:19:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Kdy bude dostavěn Pražský okruh??
Chystaný zákaz vjezdu kamionů do Prahy urychluje dostavbu okruhu
6. dubna 2012 19:02

Obchvat Prahy, který je plánovaný už desítky let, se stále nedaří dokončit. Výstavba dalších částí se už několikrát oddálila. Spojka mezi dálnicí D1 a Běchovicemi stále nemá potřebná povolení. Pražští zastupitelé se teď rozhodli zakázat vjezd kamionů do města. Dostavbu okruhu je tak nutné urychlit.

Rychlé dokončení zbylých částí Pražského okruhu je nutné zejména kvůli plánům města nepouštět kamiony do Prahy.

Na stole už je akční plán. Ministerstvo dopravy je prý připravené zahájit výstavbu další části okruhu v roce 2014. Z potřebných 12 miliard má pro daný rok zatím jen jednu. "Budeme se snažit získat peníze i z Evropské unie," říká mluvčí ministerstva Martin Novák. Část okruhu by se pak mohla otevřít do dvou let.

Plány na dostavbu okruhu k Běchovicím
červen 2012 - Měly by být připravené nové zásady územního plánu.

konec roku 2012 - Zásady územního plánu by měly být schválené.

1. polovina roku 2013 - Získání územního rozhodnutí.

rok 2014 - Zahájení výstavby.

2016 - Zprovoznění úseku od D1 po Běchovice.


Na nutnost rychlého dobudování obchvatu poukázal i starosta Říčan Vladimír Kořen poté, co pražští zastupitelé odsouhlasili zákaz vjezdu kamionů do Prahy, nejlépe už letos v létě. Starosta se bojí, že náhradní trasa povede přes jeho obec. V případě, že zákaz vjezdu projde, plánuje blokádu. "Budeme třeba kroužit několik týdnů po kruhovém objezdu," varuje Kořen.

Jestli bude možné zavést stopku pro kamiony skutečně už v létě, prověřují dopravní odborníci. Dostavba okruhu k Běchovicím je nutná k vytvoření alternativy pro tranzit. Plán přitom nenaráží jen u Říčan, ale i u Středočeského kraje. Hejtman David Rath dokonce přišel se svým návrhem obchvatu (o Rathově návrhu čtěte zde).

Jiná varianta obchvatu, než je běchovická, se nechystá
Primátor Bohuslav Svoboda a ministr dopravy Pavel Dobeš podepsali ve čtvrtek memorandum o spolupráci. Ani toto ujednání, ani počínání magistrátu však nenaznačují, že by se o jiné trase, vzdálenější od Prahy, uvažovalo.

"Výstavbě úseku k Běchovicím teď brání soudem zrušené zásady územního rozvoje, chystáme nápravu. Ta by měla proběhnout do konce letošního roku. Do poloviny roku 2013 by stavba mohla získat územní rozhodnutí," říká náměstek primátora Tomáš Hudeček.

A Ředitelství silnic a dálnic, které obchvat metropole postaví, už pracuje na odstranění další překážky, kterou je mimoúrovňová křižovatka u Běchovic. Právě ta zdejšímu občanskému sdružení dlouhodobě vadí. "Měníme projekt křižovatky, aby tu byla co možná nejnižší hluková zátěž," říká Martina Vápeníková z ŘSD.

"Nový návrh jsme neviděli. Nicméně chceme, aby se debatovalo i o nových trasách okruhu," říká Petra Šubrtová z Běchovic a také ze sdružení Za rozumný okruh.

Urychlují se i přípravy na stavbu v Suchdole
Zároveň se obnovily práce na přípravě stavby okruhu mezi Suchdolem a Bř

Komentář ze dne: 13.04.2012 16:22:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: pokračování
Urychlují se i přípravy na stavbu v Suchdole
Zároveň se obnovily práce na přípravě stavby okruhu mezi Suchdolem a Březiněvsí. ŘSD hledá projektanta, který připraví dokumentaci k získání povolení. I tady se Rath pokusil prosadit vlastní trasu obchvatu, vedenou o několik kilometrů dále od Prahy.

"Je to obchvat Prahy, nemůže vést krajem. Nemusel by totiž splnit účel odvedení dopravy z města. Můžeme o něm ale jednat," řekl mluvčí ministerstva dopravy.

Návrh se nelíbí ani opozici. "Nové trasy by znamenaly zdlouhavé projednávání změn územních plánů, mnoho výkupů pozemků. Výstavba by se odsunula možná o desítky let," říká krajský zastupitel Raduan Nwelati.

Autoři: Adéla Paclíková, Jan Charvát


Komentář ze dne: 14.04.2012 07:33:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - veselka (@)
Titulek:
A někdo "vzteklý" už nám ukradl i ten neumělý transparent u mostu - SOS SPOŘILOV. Zbyly tam jen ty dupačky. To jsou lidi, ať jdou k šípku! Ale já ho namaluju zas a napíšu zezadu "kdo to vezme, tomu pindík upadne"! A dupačky seženu zelené!!!!!

Komentář ze dne: 14.04.2012 17:10:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
ještě že nás paní Veselá zásobuje vtipnými glosami... hned je tak nějak veseleji... :-))

Komentář ze dne: 14.04.2012 15:57:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek:
to veselka: Presne tak, jeste lepsi dupacky, hlavne to nesmime vzdat! :)

Komentář ze dne: 15.04.2012 16:09:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: EU - vyvedení hlavních tahů mimo obydlené zóny!
Ouzký (ODS): Evropská regulace hluku na silnicích nesmí poškodit průmysl
Stávající evropská regulace hlučnosti motorových vozidel nutně potřebuje modernizaci tak, aby zohledňovala technologický vývoj posledních let, rostoucí požadavky na ochranu zdraví a životního prostředí i potřeby průmyslu. Shodli se na tom účastníci workshopu, který v Evropském parlamentu spolupořádal zpravodaj pro danou legislativu a mluvčí klubu ODS pro životní prostředí Miroslav Ouzký.


Autor: Archiv
Popisek: Europoslanec za ODS Miroslav Ouzký v Evropském parlamentu15.4.2012 8:21„Evropská komise předložila návrh nové legislativy v prosinci 2011, nyní jej bude projednávat parlament a rada ministrů,“ řekl Miroslav Ouzký.

„Jako člověka, který bude mít legislativu v Evropském parlamentu na starosti mě samozřejmě těší, že jsme v základních bodech našli shodu. I díky workshopu si zástupci Komise uvědomili, že materiál není dokonalý a potřebuje dopracovat tak, abychom našli optimální rovnováhu mezi zájmy občanů a průmyslu. Hlučnost silničního provozu je komplexní problém, který zahrnuje nejen motory, ale také pneumatiky, stav a povrch vozovek nebo otázku vyvedení hlavních tahů mimo obydlené zóny. Proto jsem uvítal účast nejen výrobců automobilů a pneumatik, ale i zástupců měst a odborníků ochrany veřejného zdraví,“ dodal po setkání Miroslav Ouzký.

MUDr. Miroslav Ouzký
poslanec EP
předseda oblastního sdružení
místopředseda regionálního sdružení


Komentář ze dne: 15.04.2012 16:12:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: EU - vyvedení hlavních tahů mimo obydlené zóny!
Značně za Evropou pokulháváme, protože průjezd kamiónů Prahou a hlavně Spořilovem je masakr, který nemá v evropských poměrech obdoby. Už dávno to mělo být naprostou samozřejmostí a je obrovskou chybou naší vlády, že vůbec něco takového dopustila! :-((

Komentář ze dne: 15.04.2012 16:15:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: EU - vyvedení hlavních tahů mimo obydlené zóny!
Na 1. místě je třeba chránit zdraví, zájmy průmyslu jsou druhořadé!!!!

Komentář ze dne: 15.04.2012 19:07:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Kamióny jsou na našich silnicích kvůli neschopnosti naší vlády!
Dnes zprávy ČT1.... Díky neschopnosti naší vlády nejsme soběstační, přestože bychom mohli být...

Komentář ze dne: 16.04.2012 10:13:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Turbulence na ministerstvu dopravy!
Bártův vliv neslábne, na dopravu i školství tlačí svoje lidi
Neformální hlava Věcí veřejných Vít Bárta ani odchodem z čela poslanců VV po pátečním rozsudku neztrácí svůj politický vliv uvnitř strany. Naopak rozehrál hru, jejímž výsledkem má být demise ministra dopravy Pavla Dobeše, který se již několikrát Bártovi vzepřel a neposlechl ho například v personálních věcech. Bárta prosazuje svého člověka na dopravu i do čela ministerstva školství.

Podle informací Práva přijalo grémium VV na svém pátečním jednání utajené usnesení. To dalo Dobešovi ultimátum: buď do středy sám podá demisi, nebo bude vyloučen z Věcí veřejných.

„Grémium VV se dohodlo, že v případě neodstoupení ministra Pavla Dobeše z funkce ministra dopravy do středy 18. 4. 2012 se grémium VV svolává na čtvrtek 19. 4. 2012, kde jediným bodem jednání bude vyloučení Pavla Dobeše ze strany VV,“ zní usnesení grémia.


Komentář ze dne: 16.04.2012 13:18:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: To je marasmus!
Dusno kolem Pavla Dobeše. Řeší se, zda skončí ve vládě, nebo ve VV
16. dubna 2012 11:20
Kolem ministra dopravy Pavla Dobeše je ve Věcech veřejných dusno poté, co se nepodřídil stranickému usnesení a odmítl podat demisi. Spor kolem něj dál eskaloval a ve VV se řeší, zda ho vyloučí, když sám nepodá do středy demisi. "Ministr je na plánované zahraniční cestě, vyjádří se k tomu po svém návratu," řekl Dobešův mluvčí Jakub Žižka.

Dobešův postup řešilo v pátek grémium VV. Když totiž Dobeš odmítl podat demisi (více zde) a vzepřel se straně, začal jeho stranický kolega Tomáš Jarolím volat po Dobešově vyloučení ze strany. Sám Jarolím pak rezignoval na post místopředsedy strany, když všichni ministři za Věci veřejné ve vládě zůstali a VV se dohodla s ODS a TOP 09 na schválení balíku se škrty a vyššími daněmi.

Po jednání grémia předseda VV Radek John řekl, že o vyhazovu Dobeše ze strany vedení Věcí veřejných nejednalo. V neděli pak dorazil do redakcí anonymní e-mail podepsaný autory "Pravda o VV", podle nějž přijalo grémium v utajení a pod hrozbou postihu pro toho, kdo to prozradí, usnesení, že když Dobeš do středy neodstoupí, bude se ve čtvrtek řešit jeho vyloučení.

Atmosféra byla proti Pavlu Dobešovi nepřátelská naladěná
Z přímých účastníků jednání nechce usnesení nikdo potvrdit. "Za ministrem Pavlem Dobešem stojím, není žádný důvod, aby z vlády odcházel. Při jednání, když jsem se ho účastnil, byla atmosféra proti Pavlu Dobešovi dost nepřátelsky naladěná. Nejsem členem grémia, ale informoval jsem se na to a skutečně tam to usnesení padlo," řekl iDNES.cz poslanec Viktor Paggio. Ten patří do části poslaneckého klubu, která jasně podporuje vicepremiérku Karolínu Peake a setrvání Věci veřejných ve vládě.

"Nebudu to potvrzovat, ani vyvracet," řekl k údajnému utajovanému usnesení VV poslanec a šéf středočeských Věcí veřejných Radim Vysloužil. Je podle něj běžné, že strany přijímají usnesení, která nezveřejňují a není to jen výsada VV. Ministři za Věci veřejné ale podle něj pracují velmi dobře a nikdo z nich by z vlády odcházet neměl, ani ministr dopravy Pavel Dobeš.

"Věci veřejné jsou na rozcestí. Probírali jsme hlavně volbu předsedy strany a situaci po soudu s Vítem Bártou, ale řešily se i další věci, jako třeba doprava. Závěrem ale žádné usnesení nepadlo," uvedl člen grémia, šéf zlínských Věcí veřejných a poslanec Martin Vacek.

Přijetí usnesení, které by požadovalo Dobešovu demisi, popřel i předseda VV v Jihočeském kraji a účastník jednání Jiří Lexa. "Žádné takové usnesení nebylo přijato. Grémium pouze vzalo na vědomí, jak probíhala jednání po medializaci našeho předchozího usnesení (podle tohoto usnesení ze 3. dubna měli ministři za VV podat demisi - pozn. red.)," řekl iDNES.cz Lexa. Na grémiu se podle Lexy nejednalo, zda Dobeš má či nemá podporu vedení strany. Podle šéfa jihočeských VV se jednání grémia neúčastnil nikdo, kdo není jeho členem.

Jde o Bártův vliv ve straně

Komentář ze dne: 16.04.2012 13:20:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: pokračování
Jde o Bártův vliv ve straně. Ministr dopravy se mu vzepřel
Podle e-mailu podepsaného autory "Pravda o VV" se přitom jednání účastnili pověřený šéf Ředitelství silnic a dálnic René Poruba a pověřený ředitel Správy železniční dopravní cesty Pavel Habarta, kteří údajně byli neformálně představeni jako možní kandidáti na nového ministra dopravy.

To by se mohlo brát jako vodítko k tomu, oč ve skutečnosti jde. Exministr dopravy Vít Bárta prosadil ve VV to, aby se Pavel Dobeš stal ministrem dopravy, když se "spálil" s nestraníkem Radkem Šmerdou. Jenže i Pavel Dobeš se od Bárty emancipoval a přestal ho poslouchat. Na Habartův post vyhlásil výběrové řízení a už se objevily i informace, že se chystá vyměnit i Porubu.

Souboj o to, zda ministr dopravy Dobeš zůstane ve vládě i ve Věcech veřejných, tak souvisí s tím, jaký vliv bude mít nadále ve straně její klíčový sponzor a donedávna faktický šéf strany Vít Bárta, kterého v pátek soud nepravomocně odsoudil za korupci. (více o soudu najdete zde)
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vv-resi-co-s-pavl em-dobesem-d04-/domaci.aspx?c=A120416_11 0614_domaci_kop

Komentář ze dne: 20.04.2012 16:24:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Omezení kamiónů v Čechách??
Stát si posvítí na přetížené kamiony. Systém bude hlídat dálnice i hranice
18. dubna 2012 v 15:18
Kamionová doprava (ilustrační foto)
Foto: Tomáš Adamec
Ministerstvo dopravy chystá zavést nový systém vážení, který bude auta také fotografovat. Kamery mají být umístěné hlavně poblíž hranic, kde často dochází k překládání nákladů. Ministerstvo se bude zabývat i kontrolami na síti dálnic a rychlostních silnic.

„Na silnicích nižších tříd budeme spolupracovat s kraji, kde se dohodneme na umístění vah. A tam už to může být poblíž hraničních přechodů, kde by něco takového připadalo v úvahu,“ upřesňuje ředitel odboru pozemních komunikací Ministerstva dopravy Milan Dont.

AudioStáhnout


"Zařízení automaticky řidiče vyfotí a předá k vyřízení na příslušný úřad," popisuje systém kontroly měření kamionů ředitel odboru pozemních komunikací Ministerstva dopravy Milan Dont
Nový systém bude mít k dispozici váhy zabudované přímo ve vozovce. Taková zařízení už fungují na dálnicích, kde upozorňují, jaká auta po komunikaci jezdí.

„Nově by váha mohla automaticky řidiče, podobně jako u radaru, vyfotit, zadokumentovat přestupek a předat k vyřízení na příslušný správní úřad,“ popisuje zařízení Dont.

Ministerstvo k tomu zatím nemá stanoven rozpočet a řeší několik variant financování. Dokonce se mluví i nulové investici.

„Někteří dodavatelé mohou tuto službu nabídnout skutečně jako službu. To znamená, že by se jim platily podíly jen z pokutovaných vozů,“ říká ředitel odboru pozemních komunikací Ministerstva dopravy Milan Dont.


Komentář ze dne: 21.04.2012 15:20:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: A s kamióny zase nanovo?
Společnost je před sociálním výbuchem, varoval Sobotka
Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky je společnost před sociálním výbuchem. Vláda podle něj nemůže ignorovat sobotní demonstraci odborů. Jako jediné řešení současné situace a vládní krize jsou předčasné volby, uvedl šéf hlavní opoziční strany, který se společně s tisícovkou sympatizantů ČSSD účastní protestního pochodu organizovaného odbory.

"Desítky tisíc demonstrujících občanů jasně prokazují, že lidé této vládě nevěří a přejí si její okamžitý odchod. Premiér Petr Nečas nemůže dál ignorovat skutečnost, že stávající zbytky vládní koalice ztratily poslední zbytky důvěry veřejnosti. Současnou společenskou, hospodářskou a sociální krizi nemůže překonat ani vláda, která bude spoléhat na odpadlíky z Věcí veřejných či původní Bártův politický podnik," uvedl Sobotka.

Vláda podle něj rozpadem Věcí veřejných ztratila legitimitu, kterou jí daly volby z roku 2010. Proto ČSSD vidí jako jediné možné férové řešení této vládní krize předčasné volby.

Dnešní protivládní protest pořádají na Václavském náměstí odbory. Demonstrace je součástí kampaně odborů a iniciativ Stop vládě. Pořadatelé očekávají, že na ni přijdou desetitisíce lidí. Někteří mluví o více než 40 000, jiní až o 100 000 účastníků. Také podle odborářů a aktivistů by měla vláda skončit. Kritizují ji za reformy, které označují za asociální. Volají po předčasných volbách.

ČTK

Komentář ze dne: 22.04.2012 11:25:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: youtube : Praha pošle kamióny mimo město
Video - Svoboda, Nosek, Březina, Horálek.....

Komentář ze dne: 22.04.2012 21:34:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Muž, který brutálně zmlátil cyklistu, je bratr bývalého pražského radního Šteine
Zajímavé rozuzlení má brutální útok na organizátora cyklojízdy, ke kterému došlo na pražské křižovatce U Bulhara. O případu informovala v pátek televize Nova.

Poté, co Nova záběry z incidentu odvysílala, zadržela policie útočníka. Je jím Vojtěch Šteiner, bratr bývalého pražského radního pro dopravu Radovana Šteinera.

A právě bývalý radní stál na počátku celého incidentu. On i jeho bratr Vojtěch jeli taxíkem, který ale procesí zhruba šesti tisíc cyklistů zablokovalo.


Komentář ze dne: 22.04.2012 21:54:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: CV autora (ODS) kamionů na Spořilovské
Radovan Šteiner (narozen 1972) je geniální dopravní odborník a doživotní pražský radní pro dopravu. Kromě toho je též zastupitelem městské části Praha 8, radním městské části Praha 8, zastupitelem hlavního města Prahy, předsedou představenstva Dopravního podniku hlavního města Prahy, místopředsedou dozorčí rady PPF Banky a zastává asi dvacet dalších význačných funkcí. Šteiner je známý například tím, že se mu daří brilantně dokazovat nutnost stavby trasy D pražského metra v podobě takzvaného lehkého metra.

Úspěšně absolvoval základní školu a v roce 1989 emigroval do Velké Británie. V Londýně prý pracoval v oblasti financí, zahraničních vztahů, práva, ekonomie a zastával významné manažerské funkce. Ve volném čase vyřešil několik zásadních dopravních problémů Londýna. Poté se vrátil do Česka, vstoupil do ODS a téměř okamžitě byl zvolen pražským zastupitelem. Ve třiatřiceti letech se mu konečně podařilo udělat maturitu.


Komentář ze dne: 22.04.2012 22:03:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: CV autora (ODS) kamionů na Spořilovské
PRAHA - Muž, který při čtvrteční cyklojízdě napadl a srazil na zem cyklistu, byl Vojtěch Šteiner, bratr bývalého pražského radního Radovana Šteinera (ODS). Samotný Radovan Šteiner byl incidentu také přítomen - byl tím, kdo odhodil z cesty kolo, které leželo v cestě.
Policie již Vojtěcha Šteinera podle televize Nova, která o rozuzlení případu informovala, zadržela a bývalého radního předvolala jako svědka. Radovan Šteiner byl přitom tím, kdo celý incident začal. Z cesty totiž odhodil ležící kolo jednoho z organizátorů cyklojízdy, které nejspíše bránilo v průjezdu.
ČTĚTE VÍCE:
Zasahovali u útoku na cyklistu, přesto policisté nechali agresora ujet
Jeho naštvaný majitel vzápětí Šteinera shodil na zem. Svému bratrovi hned přispěchal na pomoc Vojtěch Šteiner, který srazil cyklistu pravým hákem k zemi. Oba bratři následně nasedli do taxíku, kterým přijeli, a z místa konfliktu zmizeli. Cyklista má zlomeniny obličejových kostí a leží v nemocnici.
Incident se odehrál ve čtvrtek večer na rušné křižovatce u Bulhara. Šteinerové seděli v taxíku, který musel čekat, než cyklisté v rámci své jízdy projedou.
U celého konfliktu přitom byla přítomna i dvoučlenná policejní hlídka, ani jednoho z mužů však nezadržela. Podle ředitele Obvodního ředitelství policie Praha III Ladislava Hrdličky policisté nezasáhli, protože samotný útok neviděli. "Z prvotního vyšetření policistů a kontroly videozáznamu vyplývá, že v danou chvíli, kdy dopadla pěst, když to takhle řeknu, tak oba policisté řešili s řidiči trošku jiný problém," řekl Hrdlička serveru Lidovky.cz.
Právník Vojtěcha Šteinera Emanuel Mašín řekl, že "jakmile to bude možné", spojí se Šteiner s poškozeným a je připraven mu škodu uhradit.

Radovan Šteiner (ODS)
Vlivný pražský komunální politik byl dlouhá léta zastupitelem hlavního města Prahy a mezi lety 2002 až 2010 i radním pro dopravu. Je jedním ze symbolů éry primátora Pavla Béma. V současnosti je předsedou představenstva Obecního domu.Komentář ze dne: 23.04.2012 06:03:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - veselka (@)
Titulek:
Přidaly jsme na Den Země u mostu ke třem našim smrčkům z happeningu ještě pro sichr 3 další a vrátily zpět transparent SOS SPOŘILOV. Tak uvidíme, jestli to má tentokrát šanci. A jakou má šanci Spořilov?

Komentář ze dne: 23.04.2012 12:27:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
Pokud se Svoboda s Noskem budou chovat jako silní hráči tak má Spořilov velkou šanci!! Pokud budou ale říkat, že to závisí na někom jiném (např. státu-viz video) tak je ta partie předem prohraná. Město hájí životy Pražanů a tak mají ten nejsilnější mandát k vyjednávání. Toto musí respektovat i stát!

Komentář ze dne: 23.04.2012 12:23:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Blažek + Steiner
Steiner je za Spořilov odpovědný stejně jako Blažek, protože byl v té době náměstkem pro dopravu a podílel se na tom. Výše uvedený životopis (maturita) potvrzuje jeho neodbornost.

Komentář ze dne: 23.04.2012 12:29:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Blažek + Steiner
a samozřejmě jako Bém!

Komentář ze dne: 24.04.2012 17:28:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Proč jsou na Hlavní kolony osobáků?
Celý den jedou po Hlavní kolony osobáků, přestěhovala se sem celá Jižní spojka. :-(( Ví někdo čím to je?

Komentář ze dne: 24.04.2012 20:02:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Proč jsou na Hlavní kolony osobáků?
je to tím, že si zkracují cestu na Prahu 10 okolo Zámečku... tato ulice by se měla ihned zavřít a po Hlavní by jezdili pouze lidé, co na Spořilově bydlí!!! to už by snad i Horálek mohl udělat sám... bydlet na Spořilově je vážně k posrání...

Komentář ze dne: 25.04.2012 09:32:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Proč jsou na Hlavní kolony osobáků?
Správně vjezd na Hlavní jen pro rezidenty!

Proč jezdí sídlištěm když mají Jižní spojku ignoranti? Tohle je opravdu neobyvatelné sídliště. Maximálně by tu měly být kanceláře a skladovací prostory. Lidé by tu vůbec bydlet neměli.

Proto by měli hromadně začít požadovat výkup nemovitostí po státu a Praze a nabídku levného ale kvalitního bydlení třeba na Barrandově nebo jinde kde se dá žít. To by se dalo vymáhat i soudně.


Spořilov není místem k životu!!!

Komentář ze dne: 25.04.2012 16:45:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Max (@)
Titulek: Re: Re: Proč jsou na Hlavní kolony osobáků?
Na Hlavní je to opravdu neúnosné :-( v ostatních částech Prahy se doprava omezuje například v okolí Radlické, všude jsou cedule průjezd zakázán nebo jednosměrky a docela častá kontrola MP. Uzavření ulice u zámečku by alespoň trochu pomohlo Spořilovu.

Komentář ze dne: 25.04.2012 19:25:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Proč jsou na Hlavní kolony osobáků?
A to skutečně nemůže Praha 4 zařídit, aby u Zámečku byl Průjezd zakázán? Horálek Richtera myje.......

Komentář ze dne: 25.04.2012 19:32:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Proč jsou na Hlavní kolony osobáků?
Samozřejmě že může.... :-))

Komentář ze dne: 25.04.2012 20:48:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Proč jsou na Hlavní kolony osobáků?
A proč to tedy saprlote už neudělal?

Komentář ze dne: 24.04.2012 17:39:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - veselka (@ běchovice vs. spořilov)
Titulek: http://www.youtube.com/watch?v=vGUtluOEb SQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=vGUtluOEb SQ&feature=related

Komentář ze dne: 25.04.2012 10:30:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Nosek nestíhá!
Praha se kamionů hned tak nezbaví. Náměstek totiž nestíhá
25. dubna 2012 9:43
Před měsícem představil náměstek pražského primátora Josef Nosek velmi ambiciózní plán. Chtěl do měsíce vymyslet, vyjednat a předložit ke schválení zákaz vjezdu kamionů do metropole. Ale lhůta uběhla a tisíce nákladních aut stále proudí městem. A ještě dlouho budou.

Kamiony ve Spořilovské ulici. Skrz toto sídliště totiž projíždějí ti, kteří po okruhu přijedou od Plzně a míří na Hradec Králové.

"Technicky to nejde zvládnout. Budu muset požádat zastupitelstvo o prodloužení lhůty," oznámil MF DNES Nosek.

Doplnil, že ještě bude potřebovat nejméně měsíc. Zatím jednal pouze s ministerstvem dopravy.

S vedením Středočeského kraje, s nímž se musí na objízdných trasách dohodnout, se zatím ještě vůbec nesešel. "Máme dohodnutou schůzku, ale nepamatuji si na kdy," dodal Nosek.

Ministerstvo dopravy tvrdí, že nejdůležitější jednání má teprve před sebou. "Tento týden nás má vedení Prahy seznámit s objízdnými trasami pro kamiony," uvedl mluvčí úřadu Martin Novák.

Doplnil, že na objízdných trasách se musí Praha se Středočeským krajem dohodnout. A zde bude zřejmě kámen úrazu. "Budeme hájit zájmy našich měst a obcí," prohlásil už dříve středočeský hejtman David Rath (o názoru kraje více zde).

Někde ulevil okruh, Spořilov kamiony zahlcují dál
S návrhem na úplný zákaz vjezdu těžké tranzitní dopravy do metropole přišel Nosek nečekaně před měsícem na zastupitelstvu. K akci ho prý přiměli lidé. Nechal se zastupitelstvem zavázat, že zákaz tranzitu ve městě do středy 25. dubna vyjedná a předloží ke schválení silničnímu správnímu úřadu.

Jenom ten totiž může o zákazu rozhodnout. Součástí měly být objízdné trasy. Někteří zastupitelé už tehdy poukazovali na to, že to není možné tak rychle stihnout (o jednání zastupitelstva čtěte zde).

Těžká tranzitní doprava trápí Pražany už dlouhá léta. V některých čtvrtích se lidem ulevilo v září 2010 po zprovoznění nové části Pražského okruhu. Po něm město objíždí auta mířící od Brna na Plzeň a opačně.

Od té doby nesmí kamiony na část Jižní spojky, která okruh kopíruje. To však zkomplikovalo život lidem na Spořilově. Skrz jejich sídliště totiž projíždějí ti, kteří po okruhu přijedou od Plzně a míří na Hradec Králové.

Autor: Eva BrendlováKomentář ze dne: 25.04.2012 10:53:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Nosek nestíhá!
Kurnik šopa - já už jsem jim zas málem naletěla. A takhle nebude mít čas ani dalších 15 let, pajk to zas bude technicky obtížné a pak už mi to bude fuk, páč budu pod kytkama. Smradi. Z diskuse na idnes je tato dobrá poznámka k Noskovi:

Re: Jestli pak už byl v Běchovicích.
Nepřestává mě udivovat, že si Spořilovští ještě nevyrazili do Běchovic na trestnou výpravu.

Dokud tudou dvě skupiny občanů demonstrovat a psát petice, které se vzájemě vylučují - tak s tím politici a úředníci neudělají nic.

Běchovických je o dost méně a hlavně mají máslo na hlavě - koupili pozemky u kterých už byl odkuh dávno namalovaný. Tak nechápu proč se k jejich námitkám vůbec přihlíží.


Komentář ze dne: 25.04.2012 11:43:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Nosek nestíhá!
Smutná pravda, bv Běchovicích se problém týká 100 lidí, a to ještě ne rozhodně jako na Spořilově, kde to mají přímo pod okny.... :-((

Komentář ze dne: 25.04.2012 12:11:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Pražský deník dnes
Zastaví Praha kamiony před hranicemi metropole?

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Martin Divíšek
dnes 12:00

Praha - Obyvatelé Spořilova navrhují řešení. Ze středočeských měst stačí odstranit zákazové značky pro kamiony.

Zabrání Praha, aby přes ni jezdily kamiony? To zatím není vůbec jasné.

Primátorův náměstek pro dopravu Josef Nosek (ODS) měl do dneška vyjednat možnost zákazu vjezdu kamionu do Prahy se Středočeským krajem a ministerstvem dopravy. Podle informací Deníku ale požádá na zítřejším jednání zastupitelstva o prodloužení vyjednávací lhůty, protože jednání nestihl.

V celé věci jsou silně angažovaní obyvatelé Spořilova, kteří už rok a půl protestují proti tomu, aby kamiony jezdily pod Spořilovskou ulicí.

Podle tamních občanů nemusí se zákazem vjezdu těžkého tranzitu do metropole souviset příliš velká administrativa. Řešení, které Spořilovští navrhují, je jednoduché, rychlé a levné. Stačí zákazové značky pro kamiony nad 12 tun, které si podle sdružení SOS Spořilov v roce 2010 rozmístily na svých územích například Říčany a další středočeské obce, prostě odstranit.

„Je možné zvážit i odstranění těchto značek na Jižní spojce. Kamiony už si samy najdou svou trasu, a doprava se tak do doby dostavby celého okruhu rozdělí. Značná část kamionů již jezdí po části Pražského okruhu a další část by jela na okruh přímo z Říčan," domnívá se Jana Růžičková z občanského sdružení SOS Spořilov.

Spořilovští konstatují, že osazení zákazových značek pro kamiony těžší než 12 tun před dvěma lety také středočeské obce s nikým neprojednávaly.

„Tímto krokem se těžkého tranzitu zcela zbavily Říčany a další středočeské obce. V Praze pak Barrandov, Chuchle, Bráník, Krč, ale všichni jen a jen na úkor Spořilova. Přitom Spořilov byl zatížen nadměrnou kamionovou dopravou již před dokončením části Pražského okruhu," napsali Deníku členové sdružení SOS Spořilov.

Tisíce kamionů denně
Spořilovem již rok a půl jezdí kamiony, které jsou po otevření části Pražského okruhu odkloněny z Jižní spojky právě na Spořilovskou ulici.

Členové sdružení tvrdí, že jim pod okny domů projíždí denně 11 tisíc kamionů a zplodiny a hluk ohrožují jejich zdraví. Obyvatelé Spořilova zdravotní problémy doložili v dotazníkovém šetření. Proto žádají, aby se do dostavby Pražského okruhu tranzit rozložil i mezi další obce a části metropole.

Pražští zastupitelé před měsícem oznámili, že budou usilovat o zákaz vjezdu kamionů do Prahy již na hranicích města. Platit by mohl od letních měsíců. Říčany ale zásadně nesouhlasí s tím, aby se kamiony případně zastavily v jejich obci. Podle starosty Vladimíra Kořena by se do obce svedla veškerá tranzitní doprava mezi Plzní a Brnem na straně jedné a Hradcem Králové a Mladou Boleslaví či Teplicemi na straně druhé.

Kamiony by podle něj sjížděly z šestiproudých silnic do ulic mezi rodinnými domy a do těsné blízkosti základní školy.

„Dnes budeme mít pracovní poradu, pokud zastupitelé rozhodnou, že kamiony před hranicí Prahy

Komentář ze dne: 25.04.2012 12:15:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: pokračování
Dnes budeme mít pracovní poradu, pokud zastupitelé rozhodnou, že kamiony před hranicí Prahy přeci jen zastaví, předáme právnímu oddělení podklady k tomu, aby obec mohla jakýmikoli prostředky blokovat kamionovou dopravu na svém území," řekl Deníku Jiří Skočdopole z říčanské radnice.

Všichni se shodují v jednom: nepřiměřenou kamionovou zátěž, kterou trpí nejen Praha ale středočeské obce, může vyřešit jedině dostavba Pražského okruhu směrem na Běchovice. Tu ale blokují místní obyvatelé.


Komentář ze dne: 25.04.2012 13:02:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
A) Aktuálně zvažujeme navýšení protihlukového valu u Spořilovské! (No to nám hodně pomůže a oddálí to plky o investicích i další řešení)
B) Dále se připravuje studie tram.trati na JM přes Spořilov, jejím smyslem je odlehčení céčku. Developerské projekty na JM hrozí, že metro bude přijíždět přeplněné!

Ptám se pana Bodenlose: "Proto jim tam prodloužíme i tramvaj (jako předtím autobus č.136), aby na Spořilov přijížděly narvané a Spořilováci už neměli žádnou variantu snesitelné, kultivované trasy MHD????!!!!! Nehledě na hluk a další "výhody" pro Spořilováky!

Komentář ze dne: 25.04.2012 17:40:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sa na (@)
Titulek: Re: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
dobrý den, ptám se pana zastupitele Březiny:"Proč mají brát Spořilovští ohled na Středočeský kraj a nechat si celý tranzit kamionů doma? " ptám se pana zastupitele Bodenlose:"Proč jsou Spořilovští zatahováni do megalomanických projektů radnice Prahy11? Tamní obyvatelé s dalšími projekty na kancelářské prostory ve výškové budově nesouhlasili,protestovali u radních leč marně."Nechť si radní z jedenáctky najdou jinou trasu!!! Zdecimovaný Spořilov se přátelského životního prostředí marně domáhá,

Komentář ze dne: 25.04.2012 19:21:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - veselka (@)
Titulek: Re: Re: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
Tak to já se ptám též obou "chytráků". A mohu si rovnou odpovědět: jsou to prostě kuny!

Komentář ze dne: 25.04.2012 20:45:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - veselka (@)
Titulek: Re: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
Zvlášť když ten val navýší jen na straně ke starému Spořilovu. To se nám to bude do sídliště ještě lépe odrážet, jupííííííí!

Komentář ze dne: 26.04.2012 08:23:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
Jestli jste si nevšimla, tak na té straně jsou paneláky ke Spořilovské ještě blíž než na té vaší "více trpící" ;-(, jak neustále zdůrazňujete! Nad ústřednou je to dokonce 12m.

Komentář ze dne: 26.04.2012 12:12:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - veselka (@)
Titulek: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
Já jsem si toho samozřejmě všimla, vždyť na ně denně hledím z okna. A ani se nesnažím bojovat za svůj barák (jež je nota bene ještě na křížení s ulicí Hlavní), ale za Spořilov jako celek, jestli jste si toho nevšiml/a Vy. Pár metrů, myslím, u imisí a ani u hluku nemůže hrát rozhodující nebo spásnou roli, "trpíme" všichni. Tak si té ironie nechte. Ale "protihlukové" stěny a valy nejsou dobré řešení u výškových domů, za tím si stojím.

Komentář ze dne: 26.04.2012 12:28:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
To není ironie ale schopnost vnímat psaný text! Stále zde čtu o "trpičích" ze Senohrabské a o tom jak ti naproti, jedno zda vlastníci bytů nebo domků jsou na tom výborně! Možná tomu nebudete věřit ale pamatuji místo vašich paneláků rokli s potokem. Když potom začali vězni stavět vaše paneláky, tak to pro východní kraj vilek znamenalo konec idylického života o kterém tak rád povídá současný pan primátor!

Komentář ze dne: 26.04.2012 15:29:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
Domky jsou na tom o hodně lépe, většina je jich za valem a zelení (horní část), problém je dolní část, ale tam jsou až na pár vyjímek schované za několikapatrovou výstavbou Severní. Bylo mi tam řečeno, že ani nevědí že tu je nějaký problém. Což je ale ptákovina, protože prach a jedy tam mají také, i když hluk jen v pár domcích.

Komentář ze dne: 26.04.2012 16:01:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
Obracím se na člověka, který je schopný vnímat psaný text."Na chcípnutí" to je po obou stranách Spořilovské.Pokud jde o rámus, nemá si Starý a "Nový" mukly postavený Spořilov co vyčítat.Pokud jde o imise, je na tom sídliště vzhledem k převládajícím západním větrům hůř.SOS Spořilov bojuje proti kamionům v Praze.Co kdybyste pomohl/a?

Komentář ze dne: 30.04.2012 13:34:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Takže, kdo má problémy s vnímáním psaného textu?
Z hlediska dopravních investic se chystá stavba protihlukového valu na Spořilově. Místní Senohrabskou ulici odcloní od spojnice brněnské dálnice a Jižní spojky. Místní se tak částečně zbaví jednoho z nejpalčivějších problémů.

Zdroj: http://praha.idnes.cz/praha-4-letos-post avi-bazen-byty-i-sberny-dvur-utrati-261- milionu-pvs-/praha-zpravy.aspx?c=A120424 _1768670_praha-zpravy_ab

Je to přesně obráceně, hluk z valu u Senohrabské se bude odrážet do Lešanské.

Komentář ze dne: 30.04.2012 14:47:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Takže, kdo má problémy s vnímáním psaného textu?
Správně ,protihlukový val NIC neřeší.Je to jenom alibismus,že se pečuje o zdraví obyvatel tam kde MZ vědomě přehlíží zdraví ohrožující hlukovou zátěž obyvatel. My zde bydlící víme, že stěna slouží jako odrazová plocha.Těm kteří bydlí za valem také žádný komfort nepřinese.Vibrace, dunění,imise zůstávají.Opravdu je potřeba osobní i nákladní dopravu REGULOVAT.Protihlukový val má vyrůst dole u autosalonu u konečné tramvaje , S Vaší námitkou "hluk zatíží Lešanskou" můžete vystoupit v květnu na 17.zasedání Zastupitelstva hl.m.Prahy v bodu-Návrhy,připomínky a podněty občanů.Spořilov ve Vás získá dalšího obránce.

Komentář ze dne: 30.04.2012 15:03:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Takže, kdo má problémy s vnímáním psaného textu?
Asi vážně Vy. Příspěvek, na který reagujete totiž pojednává o imisích a směru větru.A s těmi val vůbec nesouvisí...
Máte,pravdu,že co se týká hluku kolem Spořilovské, je val úplně na nic.V sídlišti hluk nevyřeší a domkům nad poliklinikou ještě přitíží.

Komentář ze dne: 26.04.2012 15:25:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: to zase jsou věci - Bodenlos - nový Tučňák
V každém případě nejvíce výfuky a hlukem ze Spořilovské trpí většina sídliště na východ, kde žije asi 70-80% lidí a obchoďák Centrum, kde se koncentruje nejvíce lidí. Téměř každý den vane totiž vítr ze západních směrů.
Problém je to i v Záběhlicích a na Chodově na Jižňáku.

A když vane východní jako dnes tak plný zásah dostává poliklinika a škola a zbývajících 20% lidí na sídlišti a Staráku.

Spořilovská je prostě masakr!!!

Komentář ze dne: 25.04.2012 22:48:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: BLOKÁDY
pochopíte už konečně, že jediné co tu opravdu pomůže je totální blokáda Spořilovské? copak nevidíte, že si s námi všichni - Magistrát, Běchovice, Říčany - vytírají prdel? a proč? PROTOŽE JIM TO DOVOLÍME!!!!!!!

Komentář ze dne: 26.04.2012 15:38:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: BLOKÁDY
nejvíce pomůže celostátní blokáda, aby kamióny vůbec do ČR nevjížděly!

Komentář ze dne: 26.04.2012 15:48:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: BLOKÁDY
A tohle je jeden z důvodů.........

Pražský okruh zastavila nehoda, vytvořily se mnohakilometrové kolony
26. dubna 2012 12:37, aktualizováno 14:08
Provoz na Pražském okruhu mezi dálnicemi D5 a D1 zastavila na hodinu a čtvrt vážná nehoda kamionu a dodávky u Jesenice. Pro řidiče dodávky letěl záchranářský vrtulník. Vytvořily se dlouhé kolony. Krátce před 13. hodinou začala auta jezdit jedním pruhem, před 14. hodinou pak byl provoz plně obnoven.
Zdroj: http://praha.idnes.cz/prazsky-okruh-zast avila-vazna-nehoda-pro-ridice-letel-vrtu lnik-pw3-/praha-zpravy.aspx?c=A120426_12 3423_praha-zpravy_ab

Komentář ze dne: 26.04.2012 16:36:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: BLOKÁDY
Dobrý den,tranzit drtí celou ČR,Kapsch si z našich silnic udělal zdroj podnikání.Otázka zní:Kdo mu to umožnil? Dále EU pravděpodobně vyhovuje trasa kamionů přes naše území.Nemusí doma řešit zdevastované životní prostředí.Blokády ano- na Spořilovské, v Říčanech,

ve Středočeském,Severočeském,Východočeském,
Západočeském kraji

Komentář ze dne: 26.04.2012 16:51:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: BLOKÁDY
Navíc z mýta nejde pro Prahu ani koruna a několik let půjde celý zisk jen Kapschi, protože jsou špatně vypracované smlouvy. Jistý pan Jančura? obvinil Kalouska, že mu od Kapsche přistálo pár miliard a kolika dalším ještě!
A doplácejí na to jen a jen občané naší republiky, řada z nich za to zaplatila zdravím a někteří i životem!

Komentář ze dne: 26.04.2012 16:56:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Pražský deník - sloupek
SLOUPEK: Kde vzít vodu pro Spořilov?

Ilustrační foto. Autor: DENÍK
03.04.2012 08:29

Praha - Je to jak v pohádce o kohoutkovi a slepičce: slepička spěchá kohoutkovi pro vodu, aby se neudusil, ale posílají ji od čerta k ďáblu a kohoutek málem natáhne brka. Je to ale pohádka, a tak vše dopadne dobře: kohoutek dostane vodu včas a neudusí se. Příběh s pražskou dopravou by tak dobrý konec mít nemusel.

V tomto případě se dusí Spořilov, či spíše jeho obyvatelé. Magistrát to řeší, jak se dá: tu zavírá pro kamiony Jižní spojku, tu se chystá zúžit Severojižní magistrálu na dva pruhy, tu chce zakázat vjezd kamionům do města vůbec.

Jak to může dopadnout, ukázal včerejšek: po vcelku správném, ale rozhodně poněkud ukvapeném rozhodnutí uzavřít pro automobily dolní polovinu Václavského náměstí a s ní i Jindřišskou ulici, nastal v centru kolaps. Samotný provoz na náměstí je poměrně slabý, ale ucpala se magistrála, řada řidičů z ní neplánovaně odbočila na Václavské náměstí a malér byl hotový. Policisté dělali, co mohli a zatím za „přehlédnutí“ nové značky v horní části náměstí nepokutovali.

Starostové obcí sousedících s Prahou se již dnes obávají, co nastane po zákazu vjezdu kamionů do města. Možná, že stejný kolaps jako včera na Václavském náměstí. „Jediným řešením je rychlé dokončení městského okruhu,“ slyšíme z jedné strany. „To ne, my chceme novou, výhodnější trasu,“ zní ze strany druhé. A kohoutek? Ten se mezitím udusí.

jan.horak@denik.cz

Autor: Jan Horák


Komentář ze dne: 26.04.2012 17:01:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Pomoc v létě budou jezdit auta z magistrály přes Spořilov!!!
Magistrálu čeká zúžení a možná i kruhový objezd

Ilustrační foto. Autor: DENÍK
dnes 08:28

Praha - Magistrálu čeká zatěžkávací zkouška. O letních prázdninách se široká silnice jedné z nejvytíženějších pražských komunikací zkušebně zúží na dva pruhy v každém směru.

Podle náměstka primátora pro územní plán Tomáše Hudečka (TOP 09) se jedná „o předehru ke spuštění zklidnění magistrály". Pokud by se zkušební režim na severojižní spojnici města osvědčil, zúžení by se testovalo i při plném provozu, tedy ne jen v době letních prázdninových měsíců, a v budoucnu by se stalo běžnou praxí.

„Omezení provozu na magistrále bude od Argentinské ulice až po Spořilov," popsal Hudeček s tím, že toto opatření pomůže městu ověřit výpočty dopravních modelů, které v současnosti od dopravních odborníků má.


Komentář ze dne: 26.04.2012 17:11:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Praha byla smrtící komora už 2008! A co dnes Spořilovská?
V Praze je vzduch horší než v Londýně či v New Yorku

Praha je na tom s polétavým prachem hůře než třeba Londýn. Autor: Milan Jaroš
22.02.2008 12:04

Praha - Lidem v Praze se dýchá hůř, než obyvatelům většiny evropských metropolí.

V porovnání s třiceti velkými městy v Evropě patří Praha spolu s Turínem a Barcelonou mezi tři prachem nejzamořenější města. V případě rakovinotvorných exhalací, takzvaných polycyklických aromatických uhlovodíků (PAU) je situace v české metropoli dokonce čtyřikrát horší než v New Yorku nebo v Londýně.

„Praha se stává v poslední době jednou z oblastí s nejvyšším stupněm znečištění ovzduší v ČR, což způsobuje extenzivní nárůst dopravy,“ říká Radim Šrám, vedoucí oddělení genetické ekotoxikologie Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR.

„Můžeme hovořit o časované bombě, kdy neřešení současných problémů bude znamenat v příštím období významné ekonomické náklady na nemocnost a hospodářské ztráty z ní plynoucí,“ dodává Šrám.

Vliv dopravy podle Světové zdravotnické organizace je významný i ve vzdálenosti 50 až 500metrů od silnice. Škodlivé dopady na zdraví prokázaly i výsledky vědeckých testů v Praze. Řidiči místní městské hromadné dopravy odhalily zvýšené poškození DNA. Podle Šráma výsledky jednoznačně ukázaly, že vystavení znečištěnému ovzduší ovlivňuje zdravotní stav řidičů autobusů.

Zatímco radnice velkých měst v EU se již pustili do boje s nepříjemnými a škodlivými zplodinami v ovzduší, Praha toho zatím pro zlepšení zdraví svých obyvatel příliš neudělala. V Praze, na rozdíl od jiných českých měst, zatím stále ještě nejezdí ani autobusy s pohonem čistší zemní plyn. Jejich provoz je nejen ekologičtější, ale navíc asi o padesát procent levnější než u dieselových motorů. Jeden kilogram stlačeného zemního plynu stojí nyní zhruba 15 korun, nafta stojí přes 31 korun. Přitom dopravní podnik hlavního města Prahy (DP), který je největším dopravcem ve městě, má dnes více než 1300 autobusů. V budoucnu však možná některé autobusy v jeho vozovém parku budou jezdit na plyn. V současnosti totiž probíhá výběrové řízení na nového dodavatelé autobusů a jednou z podmínek je, aby nabídky soutěžících počítaly s určitým počtem ekologických vozů. Dopravce při posuzování nabídek rozhodne, zda do nákupu ekologických autobusů vůbec půjde. Možná totiž pro něj nebudou ekonomické. „Jsou o přibližně deset procent dražší. Navíc desítky milionů korun by stály čerpací stanice a nutné opravy garáží,“ sdělil Tomáš Jílek z Dopravního podniku.

V Praze jezdí zatím pouze čtyři vozy na CNG pro svoz komunálního odpadu. Další dvě CNG vozidla určená pro údržbu a čištění komunikací Praha zřejmě nasadí v březnu.

Celkem je v Česku registrováno přes 20 000 autobusů, z toho po městech jich jezdí zhruba čtvrtina. Rychlejší zavádění ekologických autobusů na zemní plyn podporuje nejen stát, ale i plynárenské společnosti. „Do podpory ekologické autobusové dopravy se v rámci dotací investovalo plynárenství již téměř 20 milionů korun, které b

Komentář ze dne: 26.04.2012 17:12:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: pokračování
„Do podpory ekologické autobusové dopravy se v rámci dotací investovalo plynárenství již téměř 20 milionů korun, které byly uvolněny pro 98 autobusů, “ uvedl generální sekretář České plynárenské unie Josef Kastl.

Vozidla s pohonem na zemní plyn produkují výrazně méně škodlivin než vozidla s klasickým pohonem. Produkce pevných částic a oxidů síry je prakticky nulová. Spalováním zemního plynu také nevznikají karcinogenní látky, jako polyaromatické uhlovodíky, aldehydy či aromáty. Výrazně nižší jsou emise oxidů dusíku a oxidu uhelnatého. Také vliv na skleníkový efekt mají vozidla s pohonem CNG menší v porovnání s benzínem či naftou.

Ministerstvo životního prostředí tvrdí, že s ovzduším v Praze toho příliš nenadělá. Klíč k řešení problému má magistrát. „Ten má v rukou řadu nástrojů – parkovné, do toho už se pustili s parkovacími zónami, mýtné za vjezd do centra, o tom stále zatím teprve hovoří, obměna vozového parku autobusové části dopravního podniku,“ říká Jakub Kašpar z ministerstva životního prostředí. „Samozřejmě v tom nejvíc můžou udělat sami Pražané - nejezdit auty,“ uzavřel Kašpar.


Autor: Dalibor Dostál


Komentář ze dne: 26.04.2012 17:55:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Magistrála
život na Spořilově je k posrání, ale nemyslím si, že si řidiči budou zkracovat cestu přes Spořilov kvůli zúžení Magistrály... nechápu, k čemu by jim to bylo? doufám že se nepletu a v létě tu nepochcípáme... z pohledu řidiče nevím jak by mi pomohlo jen místo po Magistrále skrze Spořilov, Vršovice, Michli apod... pokud se pletu, tak mě opravte...

Komentář ze dne: 29.04.2012 18:16:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Magistrála
Po zúžení Magistrály se kolony budou dělat pod Spořilovem na Jižní spojce a nad Spořilovem na příjezdu od D1.Vynalézaví spěchálci budou kolony objíždět skrz Spořilov (sídliště i vilky), tak jak to ostatně dělají už teď, když se Spojka nebo nájezd na dálnici ucpe.Tudíž toto opatření povede k dalšímu zhoršení životního prostředí na Spořilově. Pokud Hudeček trpí nějakým stihomamem,že Spořilov je třeba zaplavit automobilovou dopravou veškerých váhových a délkových kategorií, prosím.Ale ať předtím zařídí výkup našich nemovitostí za tržní cenu, zařídí nám náhradní důstojné bydlení ve stylu proklamovaného Zdravého města, vyřidí veškerou logistiku spojenou se stěhováním...

Komentář ze dne: 26.04.2012 23:58:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: První výsledky léčby už jsou vidět
http://www.praha.eu/jnp/cz/ home/volene_o rgany/primator/so ucasny_primator/sloupky /slovo_primatora_21.html

Nejvíc jsou vidět ty výsledky léčby na Spořilově. Velké vystřízlivění po doušku okysličené krve v březnu. Ale třeba je to jen zatraceně těžkopádné........

Komentář ze dne: 27.04.2012 18:53:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Rozhovor s řidičem Martinem
Co ti přinesl Pražský obchvat jako řidič, který sem jezdí skládat a nakládat případně tudy tranzituje?

Pokud nejedu od D5 na Brno, tak je to celý nesmysl, pouze to stojí čas a peníze firmy, jejichž vozidla jedou směrem D11, R10, D8.

Je to stavba, která přemístila kolony z Barrandova na pražský Chodov a Spořilov, protože úsek Jižní spojky tzv. lanový most, není schopen pojmout tento provoz ve špičce a někdy ani přes den. Navíc je to místo, kde např. každý pátek je vlastně pravidelně nějaká nehoda, díky které dochází následně ke kolapsu. Podivně na mě působí stavba v úseku „bobové dráhy“ za lanovým mostem. Její smysl mě uniká, protože dopravně to nejen podle mého názoru nic nevyřeší. Údajně je to stavba za 2 mld. Nechápu, proč se za tyto peníze nepokračuje od D1 k D11. Asi by to mělo větší smysl, ale nevím, jsou to jen šoférské dohady.


Komentář ze dne: 27.04.2012 19:29:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Hluk na Spořilovské: MZ zrušilo rozhodnutí hygieniků


http://aktualne.centrum.cz/domaci/re giony/praha/clanek.phtml?id=742844

Komentář ze dne: 27.04.2012 21:01:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Hluk na Spořilovské: MZ zrušilo rozhodnutí hygieniků
Takže to, co si pan starosta Horálek neuměl představit, že ministerstvo zdravotnictví by rozhodnutí o odejmutí hlukové výjimky zrušilo, se stalo. Tak jak na to zareagujeme?

Komentář ze dne: 29.04.2012 19:41:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
Kdopak nám to loupe perníček u Tří smrčků? Už podruhé tam u mostu zmizel transparent SOS SPOŘILOV, zůstaly jen dupačky.......a naštěstí tam přibývají i smrčky. Ale stejně jsou ti lidé kurvy, co?

Komentář ze dne: 30.04.2012 15:09:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Všechny autobusy a auta do Senohrabské!
To je naprostý děs! Po Hlavní a Senohrabské jezdí tisíc autobusových spojů a podle Bodenlose v Tučňáku by na Senohrabskou mělo být přivedeno dalších asi 500 autobusů z Lešanské + veškerá osobní doprava???? Plete si to v rozhovoru s Choceradskou pozor!
A navíc ještě 118 má zdvojnásobit spoje, takže místo 150 jich pojede 300 po Hlavní denně.
Fakt už toho máme dost a doporučuji novou petici proti těmto nesmyslným nápadům!
Už teď je to tu k nežití!!!!!

Komentář ze dne: 30.04.2012 17:07:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Všechny autobusy a auta do Senohrabské!
No, jestli se má skutečně veškeren sajrajt zkoncentrovat do jediných dvou ulic - Hlavní a Senohrabské v sousedství Spořilovské spojky, - tak nezbude než se jít oběsit. Ale to myšlení je stále stejné: ne zátěž rozložit, ale uspokojit co nejvíc rozhněvaných a obětovat "jen" dvě páteřní ulice......

Komentář ze dne: 30.04.2012 17:08:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Dopis starostovi
já osobné už mám napsaný dopis starostovi Horálkovi, kde píši o nesmyslech které vypouští v Tučńáku p. Bodenlos! Val NIC neřeší, akorát zlikvidují Konečně zelenou vegetaci a budeme tu mít horu bláta - NESKUTEČNÉ, hluk bude odrážet do Lešanské a Severní I místo toho aby jej pohlcoval. Již teď val (zeď) u polikliniky a u domů v Severní I odráží vše na nás na Senohrabské a Na chodovci! Pomůže nám jen - kamiony pryč nebo pořádná protihluková stěna přímo u silnice - s valem ať si vytřou prdel! A co se týče toho, že chtějí veškerou dopravu přesunout ze Severní a Lešanské na Senohrabskou a Na chodovci - NAPROSTO NEPŘÍPUSTNÉ! Sice Bodenlos píše až po vyřešení problémů s kamionama, ale i tak tu budeme mít pod okny desetittisíce aut na Spořilovské a asi 450 autobusů a tisíce automobilů na Senohrabské. A on si myslí, že nám to tu zdvojnásobí? ANI OMYLEM. Jsou to jen tlaky lidí ze Starého Spořilova - To jim neprojde!!! A studie jsou několik let staré! BOJUJME!

Komentář ze dne: 30.04.2012 18:00:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Dopis starostovi
Je to neuvěřitelná necitlivost a hrubost, v době kdy tady chcípáme hrozit, že po odvedení kamiónů to tady zase zasajrajtí desetitisíci auty a autobusy, nehledě na to, že na Spořilově bude plno díky developerským projektům a magistrále!

Komentář ze dne: 30.04.2012 18:01:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Dopis starostovi
muselo by jít jedině o pohltivý povrch, který by hluk absorboval....

Komentář ze dne: 30.04.2012 18:02:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Dopis starostovi
a co petice?????

Komentář ze dne: 30.04.2012 18:14:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Poplašná zpráva???? ;-((
Nevím, kde jste sebral/a převedení veškeré dopravy do Senohrabské??? V článku p.Bodenlose jsem to tedy nečetl!Diskutovalo se kdysi pouze o zobousměrnění Senohrabské (jednosměrka je pozůstatek jednoho dopravního pokusu/omylu). Paradoxně by to obyvatelům spíš pomohlo. Ztížilo by to průjezdnost Senohrabské, jako ranního přivaděče laviny automobilů ze SČ. Na křižovatce u Centrumu to stáčejí na Hlavní a mastí starým Spořilovem směr Pankrác. Ta jednosměrka pak večer vytváří totální kolapsy na křižovatce Lešanská x Hlavní. Všichni se tak snaží narvat během dvou hodin do jedinné křižovatky směr Jih (z obou stran Hlavní a ze Severní I). Jen pár znalých místňáků (a jenom ze sídliště)to projede zadem Choceradskou. Proč by obyvatelé starého Spořilova chtěli odvedení autobusů do Senohrabské (aby to měli na zastávky o dost dál??)?? A jak by se tam u Mazdy proboha dostaly (vše nahoru jede Severní I)? Zase přes konečnou tramvaje? ;-))) Proč teda marně žádali ROPID (také ještě důsledek onoho hokusu) o znovuobnovení zastávky 118 v Lešanské naproti škole. Vidím to spíš jako snahu vrazit klín mezi obyvatel starého/nového Spořilova. Zajděte se podívat do Severovýchodní IV a VI jaké mají super výhody majitelé vilek ze sousedství dvou obrovských paneláků (které nemají žádné parkoviště)!!! A k tomu ještě sousedství Spořilovské, Severní I a křižovatky Hlavní x Lešanská. Opravdu k pos.ání, jak psal někdo odnaproti.

Komentář ze dne: 30.04.2012 18:38:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Poplašná zpráva???? ;-((
jistě jste to četl, jen Bodenlos nazývá Senohrabskou ulici Choceradskou, mluví hovadiny a ještě si plete názvy ulic...
situace na sídlišti by se nejvíce zklidnila uzavřením ulice Ke Spořilovu, kterou tisíce lidí považují za zkratku na P10 nebo jí ráno projíždějí aby se vyhnuly ucpané Spořilovské a Chodovské - tím ucpou Hlavní a Senohrabskou... lidem v Severní I by nejvíce pomohlo, kdyby od Kauflandu se dalo najet před JS na koleje a po nich vjet do sídliště! všichni co bydlí mimálně od Hlavní dolů (spodní část sídliště) by pak nemuseli jet Severní I - Hlavní - Na Chodovci! a taktéž by uzavření ulice Ke Spořilovu pomohlo Starému Spořilovu, neboť by výrazně poklesla intenzita na Hlavní po celé její délce a do sídliště by vjížděli jen rezidenti - nebo se pletu??? Vím že NE!

Komentář ze dne: 30.04.2012 18:49:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Poplašná zpráva???? ;-((
To je správný názor! Snížení a ještě i rozdělení zátěže = jediné řešení pro Spořilov!!

Komentář ze dne: 30.04.2012 22:27:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Poplašná zpráva???? ;-((
Jediné čeho jsem si všiml bylo, že si spletl Choceradskou se Senohrabskou. U vás si všímám toho, že vaše agrese se obrací proti nepravým! Váš problém, takhle ale spojence rozhodně nezískáte!

Komentář ze dne: 30.04.2012 22:40:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Poplašná zpráva???? ;-((
jste velice nevšímavý...

Komentář ze dne: 30.04.2012 18:46:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Poplašná zpráva???? ;-((
Je to tam přímo řečeno :

"Obousměrný provoz v Choceradské (= Senohrabské) přijde na řadu až po vyřešení průjezdu kamiónů Spořilovskou!

a 118 prodloužená na Smíchov : "Na podzim by tato linka jezdila ve špicce ve zkráceném intervalu" A to i na Hlavní!

Chce to petici!!!

Komentář ze dne: 01.05.2012 15:41:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jana Karlovská (jana.karlovska@atlas.cz)
Titulek: Re: Re: Poplašná zpráva???? ;-((
Petici je snadné "udělat". Vezmete si to na starost? Beru vás za slovo a ráda se podepíšu. Ale pořád jen volat "chyťte zloděje" je k ničemu. Souhlasíte?

Komentář ze dne: 30.04.2012 17:13:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Bodenlos
Bodenlos je IDIOT a měl by býti odstřelen!

Komentář ze dne: 30.04.2012 17:54:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
BOJUJME, je naše povinnost bojovat s lidskou blbostí. Ale máme holé ruce, pokud si nepořídíme hole.

Komentář ze dne: 01.05.2012 15:46:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jana Karlovská (jana.karlovska@atlas.cz)
Titulek: Re:
Ach jo, stále jen ty anonymní výkřiky ze tmy do tmy. Dokud se sami nenaučíme ctít svá jména a své názory, nic dobrého nevyplodíme... Podívejte se na tu snůšku anonymních komentářů a dáte si za pravdu - doufám. Zatím nejsme lepší než oni...

Komentář ze dne: 01.05.2012 16:30:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Spořilov je katastrofa, ale řešení existuje!
Shrnutí všeho výše uvedeného :

Hlavní je každé odpoledne Jižní spojka na P10, kde jezdí asi 25 tis. aut denně.

Přestože tu jezdí po Hlavní a Senohrabské přes 1000 autobusových spojů, uvažuje radnice (nebo jen ing. Bodenlos?)navést další stovku spojů autobusů 118 na Hlavní + více než 500 dalších autobusů na Senohrabskou z Lešanské + asi dalších 10 tis. aut z Lešanské?

Kvůli zužování magistrály může jezdit přes Spořilov dalších 30 tis. aut!

Znamená to tedy záměrné stahování dopravy z nadřazených komunikací resp. dálnic přímo do obytné zástavby, kde žije více než 10 tis. obyvatel.

Petice je rozhodně na místě, pokud to ovšem nepůjde jiným způsobem.

Zátěž je nutné rozdělit rovnoměrně a za tram konečnou využít silnic na Chodovci s pokračováním na Choceradskou.

Ideální se ale jeví využití Spořilovské pouze pro osobní dopravu + veškerou autobusovou dopravu + jako parkoviště a propojení podchody se sídlištěm a Starým Spořilovem + pro tramvaj?

Zjistíme jak se věci mají, stanovisko radnice a uvidíme co dál.

JR


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem7638357
Prosinec33689
Dnes2026

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 140 uživ.


kugutsumen.com gsa-esports.net mencisport.com evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com
deneme bonusu slot siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren siteler seabahis betwoon Deneme Bonusu Betz Deneme Bonusu Betz 1 Deneme bonusu veren siteler Bonus veren bahis siteleri Casino siteleri Freespin Yatırımsız deneme bonusu Freebet veren siteler Çevrimsiz deneme bonusu veren siteler Slot casino Deneme bonusu forum Bahisikayet.com Deneme bonusu Deneme bonusu veren siteler Bahis forum Forum bahis Bahis forumu Banko tahmin Sosyal içerik platformu

(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE