Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

Mohlo by vás zajímat...

Komentáře

ke článku: Je odklon kamionů ze Spořilovské řešením pro celý Spořilov?
ze dne 28.02.2014, autor článku: Zasláno do redakce

Komentář ze dne: 28.02.2014 16:33:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Kecy....
opět p. Kačabová předvedla bláboly senilní a zamindrákované paní... Její snaha nechat kamiony zde v sídlišti je všem dostatečně známá. Je krásné jak se vzteká kvůli ani ne 50% té hrůzy, co máme pod okny zde na sídlišti již mnoho let. Nemluvě o tom, že zde na Spořilovské jsou denně několikahodinové kolony kamionů od D1 a směrem na D1 nám tu neustále jezdí denně stovky kamionů a přes zákaz. Tato paní je opravdu již mimo mísu, kolem plácku jsou plánována opatření, kterých se nám zde nedostalo ani po třech letech, a stále jí to není vhod. Je zajímavé, jaké úsilí vykládá na ponechání kamionů v centru sídliště, u škol, u polikliniky atd., místo toho, aby se pokusila se všemi OS spojit a bojovat za dokončení PO! Pozor na ní, soudružka jako je ONA je schopná jakékoliv podlosti a lži, aby dosáhla svého... Jak se jinak říká - jde i přes mrtvoly!

Komentář ze dne: 28.02.2014 17:17:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Za kolik lidí ta paní mluví?
Za všech 10 lidí nebo pouze za sebe? Kudy by tedy než se postaví propojení přes Běchovice ta auta jezdila?

Komentář ze dne: 07.03.2014 09:22:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - petr (bykn@seznam.cz)
Titulek: kecy
Nemohu si to odpustit, ale musím reagovat na komentář pod názvem "kecy... Nejen, že se pisatel nepodepsal, ale to vulgární komentování článku RNDr. Kačabové je sprosté. Svědčí to o inteligenci pisatele.
Fakta hovoří jasně. Současný stav průjezdů na Spořilovské je 45 tis vozidel, na Jižní spojce okolo Spořilova 124 tis a 5. května 125 tis. Tomu pochopitelně odpovídá hladina zvuku a intenzita emisí. Starý Spořilov byl zatěžován kamionovou dopravou 25 let. Občanské sdružení Starý Spořilov zastupované JUDr. Kalistou těch 25 let stále bojovalo za odklon kamionů a protihlukové opatření. Těch peticí a korespondencí byly stovky. V roce 2005 byl zpracován projekt odhlučnění jihozápadní části valem firmou PSVS.
Stavba nebyla nikdy uskutečněna díky naprostému nezájmu MHMP a městské části Prahy 4. V dubnu 2013 Občanské sdružení Zdravý Spořilov, zpracovalo studii „Komplexní protihluková opatření Starého Spořilova, sídliště Spořilov I a Spořilov II“. Studie zaslána na všechny instituce, kterých se týkala. A co se stalo. Je zpracován projekt k územnímu rozhodnutí Protihlukového valu a stěny okolo „Plácku ..Spořilov. Předpoklad zahájení stavby
Je červen 2014. Všechny ostatní oblasti uvedené ve Studii nejsou vůbec akceptovány. Dále byla postavena protihluková stěna v délce 450 m od servisu Mazdy a dál podél Jižní spojky. Tato stěna v ceně za 18.7 mil. Kč nechrání žádné bytové domy, neboť jsou vzdáleny min. 350 m od stěny přes velkou louku. Zbytečná investice. Další zbytečná investice byla gabionová stěna s valem ve výši 2 m, naproti škole Jižní, která je rovněž úplně zbytečná. Stála 2 mil. Kč.
Tak takhle se vychází vstříc občanům rezidenční čtvrti Starý Spořilov.
Petr Franěk
Praha 4

Komentář ze dne: 07.03.2014 16:56:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: kecy
Ten boj za odklon kamionů se vám opravdu povedl, byly převedeny doprostřed sídliště na Spořilovskou!

Komentář ze dne: 08.03.2014 15:40:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Společné téma pro Spořilov = Slaný
Myslím, že obyvatelé Starého Spořilova budou překvapení až se dozvědí jak to vypadá na Spořilově s nanočásticemi. Nejvíce jej jich teď např. v dolní části Spořilovské u Mazdy, a to je polovina těžké dopravy pryč.
Zajímavá jsou i měření hluku, která se budou opakovat. Např. u Spořilovského plácku byly teď v březnu naměřeny hodnoty (Čtyřdílná 2-8) 47-53dB, Jihozápadní 3 - 47dB. Nejvíce ale exponován a bez ochrany je dům Jihozápadní 2 (u zahrady) - 62 dB. Jižní 14 u magistrály má 53 dB. Na sídlišti se dostanete na hodnoty okolo 75 dB a to je sakra rozdíl! A v tom se lidi denně pohybují. Udělejte si procházku Starý-nový Spořilov a pochopíte. Vstup do sídliště je jako vstup do pekla! Procházka po Starém Spořilově je jako pobyt v oáze.
Nerozhodují počty aut, ale jak je zástavba daleko od vozovky (Spořilovská - dokonce jen 16m!) a kolik lidí v přímém dosahu bydlí a pohybuje se, kolik je tam zeleně, směr větrů atd.
A pak zejména nerozhodují dojmy, ale data.
Hledejme další řešení pro Spořilov společně. Zatím je do roku 2017 reálný Slaný a tam napřeme síly. JR

Komentář ze dne: 10.03.2014 10:28:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Společné téma pro Spořilov = Slaný
Paní Růžičková, když se Vám hodí hluk, operujete hlukem, když se hodí jemný prach a imise, operujete jimi. Takže ono to s tou procházkou "oázou" také neubude tak růžové. POUZE jsou místy lepší ty hlukové poměry, ale zbytek sajrajtu zůstává.
Nevím kudy chodíte, ale zkuste se někdy dostat do zahrad, nebo oken v patře domů v ulici Jihozápadní V., Jižní III. nebo třeba Jihovýchdní IX.
Jenom podél D1 je to cca 50 domů v prní linii, vzdálenost od D1 kolem 100 m.
Rozumím tomu, že si toho člověk při běžné procházce nevšimne, protože tohle není z ulice zřejmé, nebo se do zadních traktů nelze běžně dostat.

Komentář ze dne: 11.03.2014 06:56:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Společné téma pro Spořilov = Slaný
Z FB SOS Spořilov

Spořilov v ohrožení! Varující články v Lidových novinách!
Lidové noviny 10.3.2014
Jedy z výfuků pronikají i do bytů dál od silnic. Nanočástice útočí na lidské tělo.
Na Spořilově byly naměřeny alarmující hodnoty PM2,5 a benzo(a) pyrenu, který prokazatelně poškozuje genetický materiál. Měření nanočástic prokázala v dolní části Spořilovské hodnoty dosahující 100 000, což odpovídá situaci na autobusovém nádraží (viz. měření dánského experta níže). Právě v blízkosti autobusových nádraží a velkých dopravních tepen uvádí zahraniční literatura zvýšený výskyt rakoviny.

Komentář ze dne: 16.03.2014 19:58:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdravý Spořilov, o.s (@)
Titulek: Re: Společné téma pro Spořilov = Slaný
Dobrý den,
v zájmu zprostředkování objektivních informaci pro čtenářskou obec konstatujeme, že uvádíte pouze část orientačních výsledků, které byly daným měření získány. Vůbec nejsou zmíněny lokality na Starém Spořilově i Sídlišti I. podle Jižní spojky, ve kterých nelze naměřené hodnoty přičíst právě projíždějícím vozidlům. Z výsledků také plyne, že nejvíce nanočástic bylo naměřeno v Jižní XVII. poblíž lokality tzv. Spořilovského plácku. K tomu je nutné si uvědomit, že měření probíhalo na Spořilovské v dopravní špičce, tedy v době, kdy jsou intervaly autobusů kratší a pochopitelně i doprava hustší i vzhledem k omezení dopravy na Spořilovské (kolony, výstavba protihlukových stěn u Jižní spojky). Oproti tomu měření na Starém Spořilově probíhalo mimo dopravní špičku a se směrem větru od zástavby ke komunikacím.

Komentář ze dne: 24.03.2014 09:43:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Společné téma pro Spořilov = Slaný
Odpověď na dotazy zástupce OS Zdravý Spořilov
Článek Ovzduší na Spořilově? Kritické jako v Legerově! se týká pouze měření imisí, které prováděl SZÚ u polikliniky v roce 2013. Netýká se tedy měření nanočástic, která provádí na Spořilově od února 2014 Dr. Vojtíšek z ČVUT a které zmiňujete.
Tohoto tematu se ale dotkl jediný malý komentář na SN, kde je konstatováno, že ve spodní části Spořilovské byly v rámci měření zaznamenány hodnoty nanočástic okolo 100 000. To jsou hodnoty měřené dánským odborníkem na autobusovém nádraží Florenc. V tomto místě se pohybují obyvatelé celého Spořilova (sídliště i zahradní čtvrti) při cestě na bus a tram.
Pokud jde o vaše subjektivní hodnocení nanočástic není dobré předbíhat. Na různých místech v jednotlivých etapách byly naměřeny vysoké i nízké hodnoty. Např. ve zmiňované oblasti západního Spořilova 6.3. - 67 000 částic (večer) a při dalšími měření 12.3. - 7 000 částic (v poledne). V oblasti Východního náměstí 6.3. - 12 000 částic (odpoledne) a při měření 12.3. - 78 000 částic (brzy ráno). Hraje tu roli mnoho faktorů, některé již byly odhaleny.
Měření hluku probíhala na Spořilově již minulý rok. Výsledky jsem posílala do SN, ale nebyly publikovány. Zveřejnili jsme je tedy aspoň na webu SOS Spořilov. Zde je specifikováno za jakých podmínek měření probíhala. Pokud mi to SN umožní, ráda zveřejním měření z letošního roku. Zatím proběhla 2 srovnávací měření. Uvidíme jaké hodnoty naměříme ve vegetační sezóně.
Při projednávání naší problematiky v senátu vystoupil zástupce MD a představil opatření u Slaného jako další pomoc Spořilovu. Na posledním jednání se sdruženími na magistrátě opakovaně prezentoval tyto podklady ředitel TSK a potvrdil, že pokud to bude řešeno jako priorita dojde k urychlení. Předpoklad dostavby je rok 2017. Pro představu přikládám mapy. Dálnice D3 totiž bude znamenat další nápor kamionové dopravy na Prahu. Opatření u Slaného (západní okruh) má odvést kamionovou dopravu sever-jih a v opačném směru přímo na Pražský okruh tak, aby neprojížděla nejhustěji osídlenými oblastmi Prahy resp. Spořilovem.
Jana Růžičková

Komentář ze dne: 16.03.2014 20:00:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdravý Spořilov, o.s. (@)
Titulek: Re: Společné téma pro Spořilov = Slaný
Co se týká měření hluku, prosíme o přesnou specifikaci informačního zdroje, ze kterého citujete aktuální naměřené hodnoty intenzity hluku. Posledním oficiálním měřením, které proběhlo dle standardizovaných požadavků daných příslušnou metodikou v jediné oblasti Starého Spořilova v lokalitě Spořilovského plácku (západní cíp - křížení Jižní spojky a 5. května), je totiž měření uskutečněné HSHMP v května 2012. Dle tohoto měření zde byly limity překročeny ještě před přesunem kamionů ze Spořilovské, a proto musíme pokládat Vámi uváděné hodnoty za zcela nevěrohodné. Dále ke konkrétnímu výňatku z Vašeho komentáře „...nejvíce ale exponován a bez ochrany je dům Jihozápadní 2 (u zahrady) - 62 dB“. Rádi bychom upozornili, že zmíněná Jihozápadní II. se nachází uprostřed Starého Spořilova a velmi obtížně může být tedy považována za nejvíce exponované místo. Nicméně předpokládáme, že pro tento názor máte své vysvětlení. Obecně totiž z výsledků měření hluku, která uvádíte a stejně tak ze zavádějícího označení míst vzniká dojem, že všechny Vámi uváděné hodnoty nemohou pocházet z autorizovaného měření, což ovšem radikálně snižuje jejich vypovídací hodnotu.

Komentář ze dne: 17.03.2014 13:52:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Společné téma pro Spořilov = Slaný
Stále se mluví o nějakých hodnotách hluku, ale nikdo neví přesně kde, kdy a jaké hodnoty byly překročeny? Může už v tom někdo udělat pořádek? Je to jeden velký zmatek. Hlavně jde o tu hygienickou stanici. Je to jako s manželkou Colomba. Všichni o ní mluví, ale nikdo jí neviděl. Co tedy ty hygienici naměřili konkétně???
Děkuji konečně za jasnou reakci.

Komentář ze dne: 24.03.2014 10:08:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Společné téma pro Spořilov = Slaný
K hluku viz výše.
Jinak vypovídací hodnotu mají měření hluku pokud jsou prováděna celodenně. V tomto případě jde spíše o porovnání různých lokalit mezi sebou a zjištění těch, kde je hluk nejvyšší. Je logické, že nelze na desítkách lokalit nainstalovat měřící zařízení celodenně.
Jakých hodnot dosahoval hluk v západním cípu Spořilova na křížení JS/5.května v květnu 2012?
JR


Komentář ze dne: 16.03.2014 20:02:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdravý Spořilov, o.s. (@)
Titulek: Re: Společné téma pro Spořilov = Slaný
Zdůrazňujeme, že cílem našeho snažení není předhánět se, na jakém Spořilově a v jaké ulici je situace horší, ale hledat byť dílčí opatření, která by dopad na zdraví lidí v oblasti celého Spořilova snižovala.
Současně prosíme o vysvětlení, jaký je konkrétní přínos akce „Slaný“ z hlediska společného řešení pro celý Spořilov.

Pavla Kačabová za občanské sdružení Zdravý Spořilov, o.s.

Komentář ze dne: 10.03.2014 10:00:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: kecy
Dovolím si pana Fraňka doplnit.Starý Spořilov byl zatěžován kamionovou dopravu 25 let.Oproti tomu, ulice Spořilovská a sídliště je zatěžováno dopravou, včetně kamionové, od konce 80.let. Zkuste počítat,nyní se píše rok 2014... Vážení, uvědomte si, že ve velkém maléru je už 25 let CELÝ Spořilov. Ochranu před hlukem a imisemi z dopravy a snížení průjezdu aut všeho druhu potřebuje Starák stejně jako sídliště I a sídliště II.Přestaňte se už konečně vzájemně osočovat a dokazovat si,kdo je na tom hůř.Tento stav, kdy si Spořilovští jdou vzájemně po krku, odpovědným úřadům velmi vyhovuje.Nikdo a nic na ně netlačí,aby řešili situaci,která je kritická na celém Spořilově.Pokud to bude takhle pokračovat dál,nedočká se Spořilov ničeho,než protihluků na výkresech a pár skomírajících protismogových proutků.
Homo anonymus

Komentář ze dne: 11.03.2014 10:57:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Odpovědní to řeší a řešit budou!
Ale hlavně díky SOS Spořilov, které má řešení pro celý Spořilov

Komentář ze dne: 28.02.2014 19:04:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Po lávce na Staráku přeci téměř nikdo nechodí
Zato v sídlišti jsou to tisíce lidí denně a tisíce v tom humusu bydlely víc než 3 roky, i díky takovým lidem jako jste vy. Obzvláště kvalitní byly ty kamiony do kopce, to si opravdu všichni pošmákli, hlavně ti co bydlí pár metrů od Spořilovské.

Než se kamiony převedly od vás lidem přímo pod okna do sídliště tak vám nevadily? Teď při návratu zpět vadí více? Zajímavé.....

Nicméně Spořilov to odskákal za všechny, je to obrovská tragédie... :-((

Komentář ze dne: 02.03.2014 11:07:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - T. Hromádka (@)
Titulek: Re: Po lávce na Staráku přeci téměř nikdo nechodí
Co takhle se anonymové podepsat? Za koho mluvíte? Ono je velmi jednoduché se zaštiťovat většinou ze sídliště. Paní Kačabová se na rozdíl od vás podepsala...

Komentář ze dne: 02.03.2014 14:41:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Max (@)
Titulek: Re: Re: Po lávce na Staráku přeci téměř nikdo nechodí
A to si myslíte že není názor většiny? Po Spořilovské jezdila veškerá kamionová doprava. Teď se pouze vrátila část na místo kudy dříve jezdili a to na dálnici kam kamiony patří!!
Mě teda více vadí místo nepodepsání to co bylo v dopise. Je to blábol za blábolem. Nechápu proč paní Kačabová bojuje proti Spořilovu a ne proti těm kdo zabránil dostavbě 511? Pokud jsem to pochopil správně bojuje ne za odvedení kamionu z Prahy, ale jen o návrat kamionů na Spořilovskou. A s tím rozhodně většina obyvatel Spořilova jako celku souhlasit nebude! A díky takovým jako je paní Kačabová stojí dostavba 511 a kdo hodně křičel dosáhl zákazových značek u jeho baráku. Výsledek nekonečné kolony kamionů po celý den v hustě obydlené oblasti.

Komentář ze dne: 02.03.2014 11:48:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Pro Spořilov existuje lepší řešení!
Odvedení kamionů mimo Spořilov. Sdružení se ale musí spojit a prosadit to politicky! :-))

Komentář ze dne: 02.03.2014 14:45:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: KDO A KÝM JE VLASTNĚ DISKRIMINOVÁN?
To je zajímavá otázka, která si zaslouží komentář.
Nejvíce diskriminováni jsou bezesporu ti od Spořilovské spojky a zejména ti z východní a jižní části Starého Spořilova. Kamiony tam dříve nejezdily a byly tam navedeny násilně v rámci čachrů politiků. Jsou vlastně diskriminováni stále, protože sem byla navedena i část dopravy, která může přitom jet přímo na okruh z Říčan.

Jsou ale diskriminováni obyvatelé západního cípu Spořilova u Jižní spojky a navazující oblasti u magistrály, kde dříve kamiony jezdily ve větším množství než dnes? 3 roky žili v prostředí bez kamionů na úkor ostatních, ale starali se o své trpící spoluobčany ze Starého Spořilova? Mají v této věci čisté svědomí?

Obě skupiny obyvatel jsou ale jednoznačně diskriminovány díky Říčanům a Běchovicím že? Tato diskriminace má přesah i na celou Prahu! Zároveň proti Spořilovu brojí Barrandov, Braník a Krč. Ano, toto je opravdu obrovská diskriminace, která nemá obdoby.
Komentář ze dne: 02.03.2014 17:18:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jegorov (@)
Titulek: Asi požádám Putina aby chránil na Spořilově naše zájmy!
Když to za roky neumí radnice P4,magistrát a ani poslanci a senátoři!!!

Komentář ze dne: 02.03.2014 21:12:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: To neni mozny
To snad ani nemuze byt pravda. Proc ta pani nevynalozi svoje usili proti boji s kamiony za cely Sporilov, ale usiluje o vraceni ty hruzy k nam pod okna zpet. Muze nam vypravet neco o hluku a smradu, loni a predloni v lete jsme nemohli ve dne ale ani v noci v tech vedrech ani vetrat, natoz spat, clovek mel pocit, ze lezi vedle dalnice. Takze o psychicke pohode z bydleni zde u Sporilovske, uz bohuzel nemuze byt rec hodne dlouho.

Komentář ze dne: 03.03.2014 12:26:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: To neni mozny
Ona by možná i vynaložila, ale současný rozhádaný stav je výsledkem neomaleného a povýšeného přístupu vedení SOS Spořilov.

Komentář ze dne: 03.03.2014 13:39:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: To neni mozny
Mohl byste specifikovat podrobněji neomalený a povýšený přístu? Děkuji.

Komentář ze dne: 03.03.2014 13:40:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: To neni mozny
Mohl byste specifikovat podrobněji neomalený a povýšený přístu? Děkuji.

Komentář ze dne: 02.03.2014 22:41:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kroupa (@)
Titulek: Dotaz
Stručně a jasně: Paní Kačabová, kolik metrů je Váš dům od nejbližšího projíždějícího kamionu? Naše okna asi 20 metrů (u Spořilovské). Stačí použít mapy Google a nástroj pro měření vzdálenosti. Děkuji za jasnou a stručnou odpověď!

Komentář ze dne: 03.03.2014 12:23:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Dotaz
To je vše věcí pohedu. Můžeme počítat metry od oken, nebo tuny paliva spálené v celé lokalitě Spořilovů navíc kvůli prodloužení trasy. Pak je přínos rozdělení kamionů na Spořilovské pouze otázkou hluku a zlepšení stavu exhalací je převlečené zhoršení.

Komentář ze dne: 03.03.2014 17:15:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Dotaz
Pak je ale ideální návrat kamionů na Jižní spojku (před září 2010). To jely kamiony třikrát kratší cestu na okruh než přes Spořilovskou či Kačerov. A také tím pádem imise postihly třikrát menší území, kamiony jely po okraji a daleko od zástavby a bohatá vegetace šikovně absorbovala škodliviny. Proč není porovnáván tento stav, který je pro celý Spořilov nejpříznivější?

Komentář ze dne: 03.03.2014 20:15:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Dotaz
To by bylo úplně nejlepší, ale nikdo neví, proč to nejde...

Komentář ze dne: 07.03.2014 21:13:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Dotaz
To jen potvrzuje, jak je nutná deratizace státní správy!

Komentář ze dne: 03.03.2014 08:40:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
je mi z těch agresivních a primitivních výpadů na článek blivno.
Copak jenom ta vaše pravda, co se právě vám hodí do krámu, jediná správná?
Nevadí mi, že máte jiný názor, ale ta vaše zášť a nenávist k jiným názorům. Spořilovák spořilákovi vlkem!

Komentář ze dne: 03.03.2014 09:32:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
Titulek: Re:
Ano, velmi přesně vystiženo. Přesně tak pí Kačabová a její družina funguje. Je opravdu na blití jak neustále šíří svou zášť vůči obyvatelům kolem Spořilovslé.

Komentář ze dne: 05.03.2014 15:35:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re:
měl jsem na mysli ty sprosté a demagogické reakce v komentářích. článek paní Kačabové mi přišel normální, napsala co ji trápí a nevzpomínám si, že by v němurážela ostatní.

Komentář ze dne: 05.03.2014 19:13:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re:
Demagogické je zejména to, že byla nejdříve vylita špína na sousedův dvorek, když byly kamiony přesunuty ze západního Spořilova na Spořilovskou. Nyní se neděje nic jiného než se kamiony vrací zpět. V článku tato zmínka zcela chybí a je vytvářen dojem diskriminace. Tzv. diskriminovaný je od počátku diskriminujícím. Diskriminující navíc bránil řešení Spořilovské podepisováním peticí proti návratu na JS. Současný stav je bohužel dílem této osoby. Po magistrále by kamiony jinak nejezdily.
Ti rozumní již dávno pochopili. :-))

Komentář ze dne: 03.03.2014 09:46:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - místní obyvatel (@)
Titulek: Re: Doporučuji zvracet na vozovku vedoucí z kopce.
Projíždějící přetížené kamiony se budou klouzat a nahromadí se dole u nájezdu na JS a tam se to ucpe na delší dobu než každý den ráno! A až to bude neprůjezdné tak se to bude řešit, nemyslíte?

Komentář ze dne: 03.03.2014 17:21:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
Jediná pravda je, že kamiony byly převedeny politickým rozhodnutím ze západní části Spořilova do sídliště. Nyní se vrací vše do původního stavu. Nic víc a nic míň.
Jsou prostě správné a nesprávné názory. Žádné lži pravdě nepomohou a že jich bylo a je.

Komentář ze dne: 03.03.2014 17:21:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
Jediná pravda je, že kamiony byly převedeny politickým rozhodnutím ze západní části Spořilova do sídliště. Nyní se vrací vše do původního stavu. Nic víc a nic míň.
Jsou prostě správné a nesprávné názory. Žádné lži pravdě nepomohou a že jich bylo a je.

Komentář ze dne: 03.03.2014 16:36:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
Titulek: Pani Kacabova
by nejradeji zila v centru, ale ale nesmel by tam bydlet nikdo jiny, natozpak aby si tam dovolil projet ;-) Pri mereni hluku je v oblasti Jizni XV o cca 10 dB (!) nizsi hluk nez v oblasti polikliniky nebo Centrumu.
To ovsem nic nemeni na tom, ze Magistrat a P4 na jakekoli dalsi reseni kasle a omezuje se uz jenom na predvolebni sliby.

Komentář ze dne: 04.03.2014 07:06:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Proč dnes máme kamiony na magistrále?
Právě díky (ne) zdravému Spořilovu, který bránil plánům radnice na jejich návrat na Jižní spojku. Postát pak na lávce a naříkat nad tím co jsme způsobili je v této souvislosti naprosto zcestné. O všem existují záznamy, takže je možné si je vyhledat.

Komentář ze dne: 04.03.2014 20:52:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Kolony
Dneska zase celej den kolona, prochazka s kocarkem kolem domu a pres most k poliklinice a take u Centrumu, je opravdu pozitek. Nejvic me vytaci, jak nekdo rika - a kdyz jste se sem stehovali, tak jste vedeli, do ceho jdete. - Jenze my uz tu bydlime jako treti generace rodiny a nas cinzak mel, v te dobe, dost dlouho kolem sebe jen dalsi domy, pole a v dalce polikliniku, kdo tuhle hruzu, co zde vznikla dopustil, nema svedomi.

Komentář ze dne: 05.03.2014 10:36:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - nespokojený občan Spořilova (@)
Titulek: Re: Kolony
Já prozradím skupinu těch lidí, jsou to představitelé magistrátu, kteří sledují jen svoje zájmy a myslí si, že jim to projde. Za tichého přihlížení odboru dopravy a odboru životního prostředí předem rozhodují o nemocech horních cest dýchacích a dýchacím potížím všech občanů Spořilova a nejsmutnější je na tom, že malé děti se tomu nedovedou bránit! Občané dále silně trpí i hlukem a prachem. Výjezd ze sídliště je v ranních hodinách prakticky nemožný na ul Bohdaleckou i na Jižní spojku bez rizika havárie. Vše se děje i po dosti důrazných protestech a shromážděních před magistrátem. Jedná se o výsměch zástupců magistrátu všem spořilovským spoluobčanům, nemyslíte?

Komentář ze dne: 05.03.2014 11:39:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Kolony
Velmi hezky napsáno, jde o poškození zájmů všech občanů Spořilova. Bez spolupráce nás všech se to dál neposune. Přidejme k těm odpovědným ještě Ministerstvo zdravotnictví a Hygienickou stanici, kteří rozhodují o vyjímce. Kamiony navíc nemají v sídlišti co dělat.

Komentář ze dne: 06.03.2014 13:54:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Kolony
Co takhle začít peticí za odvolání hlavního hygienika?!

Komentář ze dne: 05.03.2014 11:41:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Proč nejde vrátit kamiony na JS?
Zeptejte se vedení ZS a OS od Jižní spojky......

Komentář ze dne: 06.03.2014 08:52:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
Jak se porad mluvi a tom zastreseni Sporilovske, je to uz aktualni, popr. kdy, nevite?

Komentář ze dne: 06.03.2014 21:16:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ataman (@)
Titulek: Když není projekt ani peníze tak se nic dít nebude!
Ještě se bude tak 2 roky jednat, pak 3 roky shánět investor a všichni se budou obhajovat, že dělají maximum a nakonec za 10 let zde budou po místech mezi novým a starým hřbitovem projíždět pouze terenní vozy v místech, kde kdysi byla vozovka.

Komentář ze dne: 07.03.2014 20:11:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Kecy
A ja musim reagovat na Vasi reakci na komentar Kecy. Myslim, ze posuzovat trasu Jizni spojky a Sporilovske neni absolutne srovnatelne. Sporilovska protina sidliste a to jizni spojka ne, na to neni co rict, a k nam na Sporilovskou se problem jenom odsunul pres jednu noc, to slo opravdu prekotne rychle.

Komentář ze dne: 08.03.2014 15:45:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Kecy
Hlavně se k tomu nemohl nikdo vyjadřovat jako teď, protože to probíhalo v naprostém utajení.... :-((

Komentář ze dne: 10.03.2014 10:43:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - --- (@)
Titulek: Když se dva perou, třetí se směje...
Ten kdo se směje není ani jedna z dotčených skupin obyvatel Spořilova, ale politcká reprezentace města.

Komentář ze dne: 21.08.2015 04:39:10     Reagovat
Autor: [jaassdd] - 0821maoqiuyun (709776393@qq.com)
Titulek:

Komentář ze dne: 27.08.2015 09:33:09     Reagovat
Autor: [fang] - fang (f1053154764@gmail.com)
Titulek:
fangyanting20150827
n ike blazer low pas cher
t oms shoes
longchamp pas cher
christian louboutin uk
< b>ralph lauren polo shirts
longchamp
oakley sunglasses cheap
christian louboutin
a ir force pas cher
true religion sale
n ike store
uggs outlet
north face jacket
< b>michael kors
ugg boots
michael kors bags
adidas uk
oakley sunglasses outlet
< b>toms shoes for women
ed hardy uk clothing
coach outlet
cheap uggs sale
coach factory outlet
oakley sunglasses outlet
michael kors outlet
louboutin pas cher
timberland boots
k ate spade handbags
< b>coach factory
michael kors
u gg australia
instyler max
canada goose uk
burberry sale
coach outlet store online
ray ban sunglasses
gucc i sito ufficiale
hollister kids clothing
her mes uk
cheap ray ban sunglasses
Komentář ze dne: 04.09.2015 11:09:23     Reagovat
Autor: [zd0717] - zd0904 (zhandon499@gmail.com)
Titulek: zd0904

Komentář ze dne: 05.09.2015 04:23:08     Reagovat
Autor: [jaassdd] - 0905maoqiuyun (709776393@qq.com)
Titulek:
christian louboutin outlet
fe rragamo shoes
ralph lauren,polo ralph lauren,ralph lauren outlet,ralph lauren italia,ralph lauren sito ufficiale
to ry burch outlet online
christian louboutin outlet
christian louboutin uk
< b>new york jets jerseys
d enver broncos jerseys
< b>timberland boots
michael kors outlet, http://www.michaelkorsoutletonlinestores .us.com/
swarovski uk
rayban sunglasses, http://www.raybansunglass.com.au/
u gg boots, http://www.uggsoutlet.us.org
cartier watches
coach outlet
ralph lauren uk, http://www.ralphlauren-outletonline.co.u k/
< b>cheap ugg boots, http://www.cheapuggboots.net.co
gucci handbags, http://www.guccihandbags-outlet.co.uk/
michael kors outlet online
iph one 6 plus cases
kate spade outlet
christian louboutin, http://www.scarpelouboutin.it/
u gg outlet, http://www.uggsoutlet.us.org
cartier bracelet
marc jacobs outlet
h erve leger dresses
oakland raiders jerseys
jordan shoes, http://www.cheapjordanshoes.in.net/
tory burch outlet
lu lulemon outlet, http://www.yogapants.us.com
louis vuitton
coach handbags, http://www.coachhandbagsoutletonline.us. com/
kate spade outlet
Komentář ze dne: 15.09.2015 04:07:51     Reagovat
Autor: [fang] - fang (f053154764@gmail.com)
Titulek: fang
fangyanting20150915
patriots jerseys, http://www.newenglandpatriotsjerseys.us/
colts jerseys, http://www.indianapoliscoltsjersey.us/
he rmes bags, http://www.hermesbags.co.uk/
cheap jordans for sale, http://www.cheapjordans.us.org/
nike air max 2014, http://www.airmax2014.net/
n ike mercurial, http://www.nikemercurial.org/
oakley sunglasses outlet, http://www.oakleysunglassesoutlets.us.co m/
michael kors factory online, http://www.michaelkorsfactoryoutletonlin e.com/
mulberry outlet store, http://www.mulberryoutlet.com.co/
longchamp handbags outlet, http://www.longchamphandbag.us.com/
nike outlet store, http://www.nikeoutletstore.us/
golden state warriors jerseys, http://www.warriorsjersey.com/
giuseppe zanotti, http://www.giuseppe-zanotti-outlet.org/

louis vuitton, http://www.louisvuitton.in.net/
nike air max, http://www.nikeairmaxshoes.org.uk/
ysl outlet, http://www.ysloutletonline.com/
fred perry shirts, http://www.fredperrypoloshirts.com/
mlb jerseys, http://www.cheapmlbjerseys.net/
true religion jeans, http://www.truereligionjeansoutlets.us.c om/
ni ke air force 1, http://www.airforce1.us.com/
hollister shirts, http://www.hollistershirts.co.uk/
mont blanc outlet, http://www.montblancpensoutlets.com/
celine outlet, http://www.celineoutletus.com/
lululemon pants, http://www.lululemonoutletstore.in.net/

toms outlet store, http://www.tomsoutlet-stores.com/
cheap oakley sunglasses, http://www.oakleysunglasses-outlet.us.co m/
prada shoes, http://www.pradashoes.us/


Komentář ze dne: 10.10.2015 05:28:18     Reagovat
Autor: [mmjiajia] - mmjiajia (2416998377@qq.com)
Titulek:
true religion jeans outlet, http://www.truereligionjeansoutlets.us.c om/
ed hardy outlet, http://www.edhardy.us.com/
indianapolis colts jerseys, http://www.indianapoliscoltsjersey.us/
bab yliss, http://www.babyliss.us.com/
sn ow boots, http://www.wintercoats.us.com/
giuseppe zanotti, http://www.giuseppe-zanotti-outlet.org/
t ods outlet, http://www.todsoutlet.us.com/
nike free run uk, http://www.nikefreerunning.org.uk/
< b>puma outlet
, http://www.pumaoutletonline.com/
woolrich outlet store, http://www.canadagoosejackets.in.net/

Komentář ze dne: 10.10.2015 09:41:50     Reagovat
Autor: [cai20151010] - cai20151010 (qing1212120@gmail.com)
Titulek:
jordan shoes, http://www.jordan-shoes.us.com/
basketball shoes, http://www.basketballshoes.us.com/
toms shoes, http://www.toms.us.com/
ralph lauren shirts, http://www.poloralphlaurenshirts.us.com/
ray ban sunglasses, http://www.raybansunglass.com.au/
lululemon outlet, http://www.lululemonoutletstore.in.net/
oakley, http://www.occhialioakleyoutlets.it/
nike air max uk, http://www.nikeairmaxshoes.org.uk/
christian louboutin uk, http://www.christianlouboutinoutlet.org. uk/
wedding dresses, http://www.weddingdressesoutlet.co.uk/

Komentář ze dne: 14.10.2015 08:28:47     Reagovat
Autor: [rtrt] - fang (f1053154764@gmail.com)
Titulek: fang
fangyanting20151014
lululemon outlet, http://www.lululemonoutletstore.in.net/
true religion jeans, http://www.truereligionjeansoutlet.com/
< b>cheap ugg boots, http://www.cheapuggboots.net.co/
cheap nfl jerseys, http://www.cheap-nfljersey.us.com/
michael kors outlet, http://www.michaelkorsoutletcanada.in.ne t/
cheap wedding dresses, http://www.cheap-weddingdresses.net/
rolex watches, http://www.rolexwatches.in.net/
h erve leger, http://www.herveleger.us.com/
louis vuitton handbags, http://www.louisvuittonhandbags.org.uk/
nfl jerseys wholesale, http://www.nfljerseys-wholesale.us.com/
ugg outlet, http://www.uggoutletstore.eu.com/
michael kors outlet, http://www.michaelkorsoutlets.uk/
tiffany outlet, http://www.tiffany-outlet.us.com/
the north face outlet store, http://www.thenorthfaceoutletstores.org/
nike air max uk, http://www.nikeairmaxshoes.org.uk/
hollister uk, http://www.hollistershirts.co.uk/
nor th face outlet, http://www.thenorthface.me/
woolrich outlet, http://www.canadagoosejackets.in.net/
ray ban sunglasses, http://www.ray-bansunglasses.eu.com/
michael kors handbags, http://www.michaelkorshandbagsoutletstor e.us.com/
michael kors outlet, http://www.michaelkorsoutletonlinstore.u s.com/
beats by dr dre, http://www.beatsbydrdre-headphones.us.co m/
ugg boots, http://www.uggboot.com.co/
air jordan 11, http://www.airjordan11.net/
he rmes bags, http://www.hermesbags.co.uk/
rolex watches uk, http://www.rolexwatches-uk.co.uk/
prada


Spořilovská výročí

1931 - Zahájení vyučování v současné budově ZŠ Jižní  

Spořilovské aktuality
04.01.2020: Pište, foťte, posílejte...
Rádi vaše příspěvky zveřejníme. Náš e-mail: noviny@sporilov.info

Starší aktuality


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem5619851
Duben25787
Dnes1294

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 79 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE