Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Chystají se změny autobusových linek!
  ze dne 30.08.2016, autor článku: Redakce

  Komentář ze dne: 01.09.2016 16:29:15     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Žirafa (@)
  Titulek: 138 bude mít dlouhý interval
  138 ale bohužel 293 nenahrazuje, 138 bude mít megadlouhý interval 30 minut o víkendu, v neděli dokonce 40 minut...Mělo by se to s úřadem nějak projednat...

  Komentář ze dne: 01.09.2016 17:19:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: K žádnému snížení linek na Spořilově nedojde!
  Linka 138 pouze nahradí linku 293 a pojede ze Spořilova do Krče jako dříve.

  Komentář ze dne: 02.09.2016 17:22:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Žirafa (@)
  Titulek: Re: K žádnému snížení linek na Spořilově nedojde!
  Linka 138 sice od 15/10 pojede ze Spořilova na Kačerov v trase dnešní 293, ale bude mít daleko delší intervaly. V pracovní dnech od 9 do 15 hodin bude mít interval půl hodiny (dnešní 293 má 15 minut), v sobotu bude mít interval půl hodiny celý den (dnešní 293 má 15 minut) a v neděli dopoledne bude mít interval 40 minut (dnes je tam interval 30 minut). Toto vše bylo schváleno zastupiteli Prahy 4, ty akorát zajímala nová linka po Pankrácké pláni, nic víc...Je vidět, jak je jim Spořilov u...Raději budu mít spolehlivé autobusové a tramvajové spojení, než stovky aut a kamionů na a okolo Spořilova!

  Komentář ze dne: 05.09.2016 20:14:52     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: K žádnému snížení linek na Spořilově nedojde!
  Prosím můžete sem dát odkaz kde jste to našla? Děkuji.

  Komentář ze dne: 02.09.2016 15:13:08     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - haha (molhancova@mzp.cz)
  Titulek:
  Dost dobře nechápu snahu omezovat na Spořilově autobusy. To máme všichni jezdit auty? Nebo chodit pěšky - nebylo by to špatné, možná by si důchodci rozmysleli svoje nákupy v Kauflandu nebo v Tesku a kupovali jenom to, co potřebují příp. to, co unesou. Ale pro lidi, kteří jezdí každý den do práce, není tenhle přístup nejlepší.

  Komentář ze dne: 05.09.2016 20:18:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re:
  A co jezdit metrem a tramvají a více chodit pěšky? Doktoři říkají jak je to zdraví prospěšné.

  Komentář ze dne: 02.09.2016 16:55:55     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Spořilov má nyní 2 tramvaje
  A pokud si pamatuji tak za našich mladých a středních let se chodilo pěšky ze Svojšovické na metro Roztyly a na tramvaj. Pohyb lidem jedině prospěje. :-))
  Autobusy jsou naprd, stejně by měly jezdit jen na metro a ne křižovat Prahu a smrdět a hlučet. A navíc jezdí poloprázdné a otravují nám vzduch.
  Těch 5 lidí co tam sedí ať radši jede autem. :-))

  Komentář ze dne: 06.09.2016 08:35:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: SOS Spořilov - autobusy
  Z facebooku SOS Spořilov
  Naše hlavní požadavky na autobusovou dopravu na Spořilově, které obdržela radnice P4, magistrát a Ropid :
  Vedení linky 135 po příjezdu z města do ulice Na Chodovci přes zastávku Měchenická a poté jen jednou po Hlavní. Dále nasazení standartních vozů (či midibusů) místo nevyužitých kloubových autobusů. Nasazení vozů splňujících nejpřísnější limity EURO 6, elektrobusů a případně CNG busů.
  Náměstek Dolínek přislíbil na pracovní skupině, že budou do zóny s prokázanými mnohonásobně překročenými limity prachových částic nasazeny přednostně autobusy s nejvyšším Euro. Zatím totiž bohužel podle analýzy DPP jezdí v centru Spořilova asi polovina autobusů s nejnižším EURO 2-3 a celkově jich tu denně projede 1200!!!

  Komentář ze dne: 09.09.2016 08:49:57     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - 7035 (@)
  Titulek:
  SOS Spořilov je neštěstí pro dopravní obslužnost Spořilova. Ty neustálé kecy o škodlivosti autobusů jsou do nebe volající. Místo toho, aby se víc zasazovali o to, aby už konečně přestaly Spořilovem projíždět tisíce kamionů, se budou nesutále snažit všem zhoršovat dopravní spojení veřejnou dopravou a hnát lisi do aut. Pro mě nepochopitelné.... Tramvaj je určitě fajn, ale neobslouží celý Spořilov a směrová nabídka je poněkud omezená. Chůze je beze sporu zdravá, ale při každodenním spěchu do práce poněkud časově nevýhodná a třeba myslet také na spoluobčany, kteří už s chozením mají problémy. Už se konečně probuďte. Je naprostý nesmysl, že Spořilovem jezdí polovina autobusů se staršími emisními normami. Stačí se podívat, čím vůbec dopravní podnik disponuje a je naprosto jasné, že to je holý nesmysl. Starých vozů už je dnes u dopravního podniku minimum. Někomu asi autobus v mládí načechral fasádu, tak se teď na nich chce mstít. A o pěti lidech v autobuse může mluvit akorát někdo, kdo tím v životě nejel. Nejsmutnější na tom je, že tihle křikloukni jsou nejvíc slyšet a pak je to prezentováno jako názor celého Spořilova.

  Komentář ze dne: 09.09.2016 12:19:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Autobus 135 - zvýšení obslužnosti
  Co si to vymýšlíte za nesmysly?
  Kvůli 135 se obslužnost tam kde bydlí tisíce lidí naopak zvýší a ve směru z centra se propojí s tramvají.
  A že polovina autobusů na Spořilově je s nejnižším EURO 2-3 se dočtete na webu magistrátu a jde o data právě dopravního podniku. A podívejte se na pořad ČT Malý velký zabiják. Kdo jen trochu o tomto problému ví tak pochopí, že řešení jsou nutná.
  Tím končím diskusi. Až budete něco o problému vědět tak můžeme diskutovat konkrétně.

  Komentář ze dne: 09.09.2016 13:50:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Žirafa (@)
  Titulek:
  Taky to vůbec nechápu. Místo toho, aby se omezovala šílená kamiono-dodávková doprava po Spořilově, tak se nějací fanatici zaměřili na autobusy. Spořilov je asi jediná čtvrť v Praze, která žádá méně dopravní obsluhy veřejnou dopravou. Na okraj sídliště bude sice v příštím roce jezdit ještě jedna tramvajová linka, ale k návozu by sloužila 293 po 15 minutách, která ale nebude....
  A opravdu bych chtěl vidět, jak se začne více chodit pěšky...někteří starší spoluobčané mají problém s chůzí a těm některým mladším diskutérům bych doporučil procházku ze Spořilova ke Kauflandu! Tam je cestou ovane tak vzdoušek z Euro -4...:-)
  Link na změny:
  https://ropid.cz/wp-content/uplo ads/2016/08/NDO_Vychod_BUS_2016.pdf

  Komentář ze dne: 09.09.2016 20:08:18     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re:
  Tam ale žádná zmínka o intervalech není. Odkud to tedy máte? Můžete to sem překopírovat? Díky moc.

  Komentář ze dne: 09.09.2016 20:04:22     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Blokáda Spořilovské tuto středu!
  A kromě osobní účasti na blokádě můžete se sousedy roznášet letáky když máte takový zájem o omezování kamionů.
  A kloubový autobus je váhově jako kamion (okolo 20 tun) a to co emituje je karcinogenní. A dýcháte to přímo do plic. Účastnili jste se měření za autobusy a nebo se podívali na pořad Malý velký zabiják? Tam to máte i s komentářem co Vám ty autobusy a další doprava způsobují. Je libo rakovinu, nemocné srdce a cévy, infarkt, mozkovou mrtvici, Alzheimera, Parkinsona...??
  Proboha nejsme snad už v pravěku, aby informovanost o tak závažných věcech byla na tak nízké úrovni.

  Komentář ze dne: 12.09.2016 08:56:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Blokáda Spořilovské tuto středu!
  To nesmíte tolik koukat na Novu a věřit všemu, čím vás v televizi krmí. A zjistit si informace z relevantnějších zdrojů. Máte vůbec přehled o aktuálním vozovém parku DPP? A z jaké doby taky byl ten váš úžasný pořad, kterým se oháníte? On vozový park se taky konečně naštěstí v poslední době ve větší míře obnovuje. Takže zjistěte si laskavě aktuální data a nešiřte bludy. Kloubový autobus nebo standardní autobus, pořád je to stejný motor, pokud se jedná o vůz ze stejné produkce. A hlavně, když srovnáte počet autobusů a počet kaminonů, které přes Spořilov projedou, tak je váš boj s autobusy opravdu úsměvný :-D

  Komentář ze dne: 12.09.2016 14:04:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Blokáda Spořilovské tuto středu!
  Naprosto souhlasím. Tímto u mě SOS Spořilov přestalo být sdružením, které hájí moje zájmy. Je to absolutní nesmysl. SOS Spořilov si tímto konáním podřezává u nás Spořilováků větev... Je to čistý ekoterorismus.

  Komentář ze dne: 12.09.2016 16:19:58     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Blokáda Spořilovské tuto středu!
  Naopak SOS Spořilov hájí to nejcennější co obyvatelé Spořilova a jejich děti mají a to je zdraví!
  Podle měření u dětí (nosily monitory) jsme v létě ohledně nebezpečného prachu tam, kde jezdí nejvíce autobusů a chodí nejvíce lidí (Hlavní u OD Centrum) dopadli hůře než Ostravsko, Ústecko, Teplicko a Karvinsko! Měření lékařů ze ZÚ máme k dispozici + řadu dalších měření odborníků.
  Nejde jen o kamiony, ale právě o těch 1500 autobusů denně, které nám tu všem zcela zbytečně poškozují zdraví.
  Spořilov je obrovský průšvih a bohužel na to již řada lidí doplatila.

  Komentář ze dne: 12.09.2016 16:01:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Nebezpečné autobusy - pořad Malý velký zabiják
  Pořad uvedla ČT a je ryze odborný. Jmenuje se Nedej se a pořad Malý velký zabiják. Jsou tam měření nebezpečných prachových nanočástic přímo za autobusy a je to naprostý děs! Navíc jsme se měření zúčastnili přímo na Spořilově. WHO zařadila zplodiny z dieslů mezi prokázané karcinogeny (hlavně rakovina plic!). Proto budou v blízké době automobilky dokonce od dieslů ustupovat.
  V níže uvedených tabulkách je rozložení autobusů dle emisních norem EURO ke dni 21.3.2016 které provozuje Dopravní podnik.
  počet procenta
  Euro II 202 16,82%
  Euro III 356 29,64%
  Euro IV 6 0,50%
  Euro V 516 42,96%
  Euro VI 121 10,07%
  celkem 1201
  Mimo jiné je řada autobusů na hranici životnosti.

  Komentář ze dne: 14.09.2016 09:17:31     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - 7035 (@)
  Titulek:
  Pořad Nedej se rozhodně nelze považovat za pořad ryze odborný. Dost často za ním stojí parta zfanatizovaných ekologů. Já neříkám, že není třeba brát ohledy na životní prostředí a že autobusová doprava je zdraví prospěšná. Ale je to nutnost! A v kontextu toho, kolik přes Spořilov projede aut a kamionů je ten boj s autobusy opravdu fraška. Nehledě na to, že z uvedených čísel je vidět, že je opět naprostý nesmysl, aby polovina autobusů jezdících přes Spořilov splňovala jen nejstarší normy EURO 2-3. Zkrátka a dobře někdo tady vede osobní boj s autobusy a svým křičením si jako rukojmí bere všechny ostatní příčetné obyvatele Spořilova. Dotyčnému bych doporučil, ať se přestěhuje někam na samotu u lesa. Tam bude mít klid od autobusů i všeho ostatního. Do civilizace bude moci docházet X kilometrů pěšky a udělá tak něco pro své plíce. A jen tak mimochodem, z těch kamionů nejde tolik prachových částic, že jsou prvořadým problémem zrovna autobusy?

  Komentář ze dne: 14.09.2016 13:15:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Bohužel 1 autobus je horší než kolona kamionů
  Tak v pořadu provádějí měření odborníci takže nelze vůbec mluvit o fanaticích a ekoteroristech.
  Bohužel podle měření odborníků vyprodukují kolony kamionů na Spořilovské mnohem menší množství nebezpečných nanočástic než jediný autobus, který odjíždí ze zastávky. Kolony jsou navíc dále od našich plic než právě ty autobusy. 1 autobus může mít dokonce až řádově vyšší emise než ta kolona kamionů!
  Data jsou přímo z Dopravního podniku. Takže je blbost je zpochybňovat a nemít žádný důkaz.
  A hlavně ohledně zdraví jsme již shromáždili ve spolupráci s AV ČR mnoho odborných článků, které potvrzují otřesné dopady dopravy na zdraví. Tento je z aktuálně.cz http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ke-v zniku-alzheimera-prispiva-znecistene-ovz dusi/r~9f06594e742411e682470025900fea04/

  Komentář ze dne: 14.09.2016 10:29:05     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jan Muller (honza_muller@volny.cz)
  Titulek: Soustavne omezovani dopravni obsluznosti
  Planovana zmena pouze vice omezuje pouzitelnost autobusove dopravy pro obyvatele jizni casti Sporilova. Predchozi zmeny nas odrizly od obchodu, lekaru a uradu na Budejovicke a po soucasne zmene nebudeme schopni dojet ani na postu a do obchodu v Centrumu. Vsichni duchodci budou muset jit pesky od ZS JIzni nebo od Penny. Dusledkem bude jeste mensi vyuzivani autobusu jedoucich po Hlavni v oblasti Stareho Sporilova a nasledna likvidace pro nadbytecnost?

  Komentář ze dne: 29.09.2016 08:54:14     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - 7035 (@)
  Titulek: Pro autobusového demagoga
  Tak ještě k těm demagogickým příspěvkům o škodlivosti autobusového provozu na Spořiálově a tvrzení, že více než polovina autobusů jezdících přes Spořilov splňuje pouze starší emisní normy EURO. Pro zajímavost z aktuálního stavu kloubových autobusů DPP:
  SOR NB 18 City (Euro 5 a 6): 348 ks
  Ostatní typy - provozní (starší normy Euro): 139 ks

  Z toho jasně vyplývá, že říkáte naprosté nesmysly. Tak už si laskavě jednou pro vždy nechte ty demagogické kecy o tom, že jeden autobus je horší než 1000 kamionů a laskavě si zjišťujte dostupná data a neapouškujte to, co šíří v médiích banda ekoteroristů.

  Komentář ze dne: 30.09.2016 14:29:37     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Pro autobusového demagoga
  Vypadá to, že z těch autobusů máte velký profit na úkor zdraví obyvatel ne? Přiznejte se!
  Každý inteligentní člověk na Spořilově chápe, že je to stejné zlo jako kamiony. Je jich tu navíc 5krát tolik než Spořilov potřebuje.
  Chytré městské části jako je Barrandov toto zlo nahradily dávno tramvajemi (a to se dokázal zbavit všech kamionů, které poslal na Spořilov) a také v Plzni mají v sídlištích tramvaje a trolejbusy.

  Komentář ze dne: 29.09.2016 13:45:14     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Jde o všechny autobusy
  Uvádíte jen kloubové autobusy, ale v tabulce výše jsou zahrnuty všechny autobusy DPP a jde o data přímo z DPP.
  Zajímavé je jak to stále omíláte dokola.
  Pravda je, že polovina autobusů je s nejnižším EURO, které významně poškozují ŽP a zdraví......Řada z nich je na hranici životnosti....
  Až vážně onemocníte tak to možná pochopíte.
  A pořad Malý velký zabiják na ČT vám ukáže jak obrovské koncentrace sraček se za těmi autobusy měří. Až to shlédnete tak to teprve v celé hrůze pochopíte. A odborníci Vám osvětlí co dýcháte přímo do plic.
  A ještě toto : http://www.blisty.cz/art/83824.html
  Pra žané žalují MŽP kvůli znečištění ovzduší prachem, oxidy dusíku a rakovinotvorným benzo-a-pyrenem.  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8059876
  Duben62906
  Dnes3415

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 68 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE