Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Premiér Bohuslav Sobotka se setkal se zástupci občanských sdružení přímo na Spořilově
  ze dne 14.09.2014, autor článku: Tomáš Hromádka

  Komentář ze dne: 16.09.2014 19:17:31
  Autor: (@)
  Titulek: Novinky.cz - premiér Sobotka
  12.9.2014
  Premiér Bohuslav Sobotka navštívil dopravní zátěží těžce zkoušený Spořilov

  Zástupci občanských sdružení informovali premiéra Bohuslava Sobotku při jeho páteční návštěvě pražského Spořilova o extrémní dopravní zátěži a z toho vyplývajících zdravotních rizicích. Premiér deklaroval prioritní zájem státu na urychlené dostavbě aktuální varianty Pražského okruhu, resp. stavby 511.

  Premiér Sobotka zareagoval na výzvu občanských sdružení SOS Spořilov a Zdravý Spořilov, která dlouhodobě upozorňují na katastrofální situaci a překračování limitů škodlivin v oblasti, kde žije více než 10 000 obyvatel.

  Sdružení se obrátila na premiéra s prosbou o podporu při jednáních s ministrem dopravy Antonínem Prachařem ohledně urychlení dostavby Pražského okruhu. Těžká tranzitní doprava je desítky let vedena nadlimitně zatíženým územím Spořilova. Dochází tak k poškození životního prostředí a zdraví lidí.

  Podle současných měření Ústavu experimentální medicíny AV ČR je oblast Spořilova extrémně zatížena prachovými částicemi PM2,5, což mimo jiné představuje významné kardiovaskulární riziko, a dále také karcinogenním benzo(a)pyrenem. Limity těchto látek jsou překročeny několikanásobně, a to dokonce i ve vnitřním prostředí, tedy v bytech. Nanočástice v ovzduší (rozsáhlá měření ČVUT) dosahují násobně až řádově vyšších koncentrací než je městské pozadí. Také hluk vysoce přesahuje hodnoty staré zátěže a výjimky umožňují v oblasti Spořilova dokonce hluk okolo 70 - 75 dB.

  Premiér Sobotka se osobně přesvědčil o extrémní dopravní zátěži Spořilova a seznámil se s navrhovanými opatřeními, mimo jiné s prosazovaným projektem zastřešení čtyřproudé sídlištní komunikace - Spořilovské. Zároveň zástupcům občanských sdružení potvrdil prioritní zájem státu na co nejrychlejším dokončení aktuální varianty Pražského okruhu, resp. stavby 511. Tato zpráva je zásadní nejen pro obyvatele Spořilova, ale i pro statisíce obyvatel Prahy, kterým desítky let projíždí těžký tranzit v těsné blízkosti domovů.


  Reakce na komentář
  "Novinky.cz - premiér Sobotka"

  Jméno (přezdívka): 
  E-mail: 
  Titulek: 

  Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

  Vladimír Stárka byl známý spořilovský...

    

  V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

  Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
  [b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Spořilovské aktuality
  05.05.2020: Na Národním hřbitově...
  Slavnostním položením věnce a kytic na Národním hřbitově na Roztylském náměstí dnes dopoledne starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO) spolu s místostarostou Michalem Hrozou (TOP 09) a předsedou spořilovské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Vladimírem Dvořákem uctili památku padlých spořilovských občanů během nacistické okupace a v květnu 1945.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5873749
  Červen1187
  Dnes1187

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 77 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE