Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Premiér Bohuslav Sobotka se setkal se zástupci občanských sdružení přímo na Spořilově
  ze dne 14.09.2014, autor článku: Tomáš Hromádka

  Komentář ze dne: 16.09.2014 19:19:45
  Autor: (@)
  Titulek: Novinky.cz
  Sobotka slíbil dostavět Pražský okruh variantou, kterou shazuje soud

  Premiér Bohuslav Sobotka v pátek ráno navštívil pražský Spořilov, kam ho pozvala místní sdružení kvůli kamiónům. Ty zdejším sídlištěm projíždějí na Jižní spojku. Sobotka se vyslovil pro dostavbu Pražského okruhu, konkrétně pro stavbu 511 mezi D1 a Běchovicemi.
  „Jediná šance je dostavět okruh,“ řekl Sobotka obyvatelům Spořilova, kteří na něj asi půl hodiny čekali v dešti. Premiér přitom ví, že proti trase okruhu, jíž prosazuje Praha, je velký odpor. Vyslovil se pro maximální opatření v Běchovicích a dalších obcích, která by negativní vlivy tranzitní kamiónové dopravy potlačila.
  Sobotka přivítal, že pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo zásady územního rozvoje, které šedesát let starý návrh okruhu obsahují.
  Tento dokument ale zatím vždy narazil u soudů. Podle Sobotky ale není rychlejší cesta, jak řešit tranzit kamiónů na východě Prahy, aby neprojížděly sídlištěm. „Pokud by se plánovala nová trasa, je to na deset let,“ uvedl premiér.
  Na řadě je ministerstvo dopravy
  Zároveň odmítl požadavek sdružení SOS Spořilov, aby pro stavbu 511 ustanovil zvláštního vládního zmocněnce. „Žádný vládní zmocněnec nemůže nahradit to, když vedení Prahy bude komunikovat s ministerstvem dopravy,“ reagoval Sobotka.
  Potvrdil, že stavba 511 je státní investicí a je tedy nyní v rukou ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO). Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) řekl, že stát po schválení trasy nedokončené části Pražského okruhu zastupitelstvem může začít vykupovat pozemky. Odpůrci stavby ale chtějí trasu opět napadnout u soudu. Vadí jim, že Praha nevzala v potaz varianty a námitky.
  Pro pokračování okruhu do Běchovic se vyslovil také místostarosta Prahy 4 Jiří Bodenlos (ČSSD). „Jsou dvě věci, které bychom rádi: dostavba 511 a těžké zastřešení Spořilovské. To by mohlo být dříve, 2018, 2019, okruh bych viděl někdy kolem roku 2020,“ uvedl Bodenlos.
  Sobotkova postoje si starosta cení. „Premiér v podstatě řekl, že prioritou pro něj a pro vládu je dostavba Pražského okruhu, a to je pro mě dostatečný příslib,“ řekl Bodenlos.
  Obyvatelé věří, že se stavba urychlí

  Jana Růžičková z SOS Spořilov upozornila, že lidé vedle imisí a hluku trpí vibracemi. Některé domy jsou jen 16 metrů od silnice. „Doufáme, že když nám premiér vyjádřil podporu, mohla by se výstavba okruhu urychlit. Doufáme, že ministr Prachař pro to učiní vše. Napomoci by měl také zákon o liniových stavbách, který by podle zpráv médií mohl být v brzké době,“ doplnila Růžičková.
  Na Spořilově žije necelých 15 tisíc lidí, mnozí z nich podepsali petici, aby se nejprve odvedly kamióny a až pak stavělo zastřešení Spořilovské. „Je nutné řešit Spořilov jako celek, nejen Spořilovskou, ale také Jižní spojku a magistrálu na 5. května. Zátěž tu trvá desítky let,“ dodala Pavla Kačabová ze sdružení Zdravý Spořilov.

  Reakce na komentář
  "Novinky.cz "

  Jméno (přezdívka): 
  E-mail: 
  Titulek: 

  Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

  Spořilov byl za první republiky součástí obvodu, který byl označen číslovkou (slovy)

    

  V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

  Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
  [b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Spořilovské aktuality
  05.05.2020: Na Národním hřbitově...
  Slavnostním položením věnce a kytic na Národním hřbitově na Roztylském náměstí dnes dopoledne starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO) spolu s místostarostou Michalem Hrozou (TOP 09) a předsedou spořilovské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Vladimírem Dvořákem uctili památku padlých spořilovských občanů během nacistické okupace a v květnu 1945.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5873541
  Červen979
  Dnes979

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 78 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE