Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Bojovali za naši svobodu: Přehled legionářů z Roztyl a Spořilova v první světové válce
  ze dne 02.05.2018, autor článku: Vladimír Prchlík

  Komentář ze dne: 11.05.2019 09:32:59
  Autor: Magdalena Morehouse (australena@hotmail.com)
  Titulek: Zapomenuty legionar
  Ve vyctu je zapomenuty clen Ceskoslovenske Namorni Legie, pan Antonin Masin, ktery bydlel naproti skole na sporilovske Hlavni tride od 1928.
  V 1.SV se zucastnil boju na Jadranu a vzpoury namorniku proti rakouskemu veleni, ktere v 2018 probehlo na lodich v Kotoru a dalsich pristavech (Pula, Sibenik, Split). Namornici byli po valce prejmenovani na Ceskoslovenskou Namorni Leggii a meli toto oznaceni na stuhach sve namornicke cepice.
  Pan Masin byl behem 2.SV v odboji, mimo jine spolu se sousedem Bouckem pracovali jako spojky.
  Zucastnili se Prazskeho povstani. Prave tahle skupina Masina, Boucka a dalsich kolegu odzbrojila nemeckou posadku ve sporilovske skole. Kolegove pred skolou usporadali diverzi, kterou upotali pozornost hlidkujiciho nemeckeho vojaka zatimco Antonin Masin na nej zezadu skocil a povalil ho na zem, kolegove odzbrojili a pak pokracovali do budovy skoly, kde na jejich prichod pritomni Nemci nebyli vubec pripraveni.
  Viz uryvek z clanku na Novinkach
  https://www.novinky.cz/domaci /503910-na-barikadach-umirali-nejcasteji -mladi-povstalci.html?fbclid=IwAR2WEaGms B9MU_p2qi6f38IHubV5kPaaZVA2O7cPPdB3NfF41 0kQbMHRmJs
  Odstavec: Jedna puška na tři povstalce

  "Povstání zažil v tajném skautském oddíle na Spořilově ve třinácti letech Vladimír Dvořák (87), jehož tatínka v roce 1942 umučili nacisté v Osvětimi. Odbojářům se podařilo 5. května bez výstřelu odzbrojit spořilovskou německou posádku. "

  Reakce na komentář
  "Zapomenuty legionar"

  Jméno (přezdívka): 
  E-mail: 
  Titulek: 

  Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

  Na Roztylském náměstí stál pomník Hdrinům od... (doplň)

    

  V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

  Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
  [b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5878270
  Červen5708
  Dnes2071

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 76 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE