Tak už nám zas ten sloup načechrali, paní Nováková

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 07. 09. 2016

Je to sotva pár měsíců co TSK sloup osvětlení přechodu na křižovatce Senohrabská-Choceradská opravili po "polibku" od kamionu a už je zas "kaput", tedy už potřetí za necelé 2 roky co tu stojí! Došlo k tomu na konci července, tedy měsíc a kousek tomu jest. Od té doby se nám tu tak nakláněl a nakláněl, až už to vypadalo, že někomu spadne na hlavu, tak ho před pár dny TSK "zařízla".

Sloup

"Načechral" ho kamion, který minul odbočku na Spořilovskou. Cože to kamion dělal na Senohrabské? No je to důsledek nejen opravy D1 (zde ), ale především chybějícího řádného značení sjezdu/nájezdu na Spořilovskou. Celé prázdniny se Spořilovem motají zahraniční kamiony, jen dnes ráno (7-10 hod) nás tu navštívil jeden maďar a jeden polák. Navíc dnes ráno začali pražské vodovody a kanalizace s opravou kanálu na Choceradské, před napojením na Senohrabskou. Takže Choceradská je teď v napojení pouze "jednokolejná"... tož to tu zas bude odpoledne srandy kopec až pojedou všichni z práce. A policie místo, aby s tím něco dělala, tak tu pořádají závody, když tu teď na Choceradské mají dva pruhy. No holt pomáhat a chránit...

V zářijovém Klíči Prahy 11, se pan Urbánek rozčiluje, jak HPP11 špatně tu Prahu 11 řídí a že chybějící 511 jen tak nebude. Jak to tak ale v politice bývá, tak pravda zdá se bude někde jinde: zde čizde. Ale především by se měl pan Urbánek rozpomenout, kdo že to rozprodal pozemky svým kamarádíčkům, kde měla/má 511 stát.

Jedinou věc co lze stále chápat jako pozitivní je, že cyklisté opravdu používají zdravý rozum a tu do očí bijící idiociji, tedy 15ti metrovou jízdu po chodníku plném chodců/dětí, ignorují a jezdí po silnici, neohrožujíce sebe a ani děti jdoucí do/ze školy. Za ty roky co zde bydlím jsem neviděl tolik "pokusů" o sražení cyklistů, či chodců (především dětí), jako za ty 2 roky, co tu tahle opičárna, vznosně zvaná "cyklostezka na chodníku", stojí.

Náprava této stupidity se bohužel nechystá, takže "načechraný" sloup přisvícení přechodu tu budeme mít opakovaně i v budoucnu s pravidelností 2 až 3 měsíců. Osobně by mě zajímalo na kolik přijdou ty opakované opravy sloupu? Zda-li pak by nebylo levnější ten 6 metrů široký chodník uvést do původní šířky 4 metrů?

Ing. V. Špaček