Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Sport

  * Memorial Karla Waltera ve fotbale

  Vydáno dne 28. 08. 2007 (1066 přečtení)

  Dne 16. června proběhl už 5. ročník Memorialu Karla Waltera ve fotbale na „Plácku“ na starém Spořilově (u točitého mostu). Jubilejní turnaj se odehrál v přátelském duchu za účasti pěti mužstev (FKPS Spořilov – pořadatel), PPC Spořilov,NK Zagreb A ,NK Zagreb B a 4.pivní eskadra. Turnaj měl velkou sportovní úroveň, kdy se hrál nejenom technický, ale i taktický fotbal.Občas se i na kopačkách zajiskřilo. Po velkém boji, kdy se střetli proti sobě nejlepší mužstva – domácí FKPS Spořilov a PPC Spořilov (0:0), se celkovým vítězem stalo mužstvo PPC Spořilov.

  Tabulka:
  1. PPC Spořilov 10 b. (11 : 2)
  2. FKPS Spořilov 8 b. (7 : 1)
  3. NK Zagreb B 6 b. (10 :12)
  4. NK Zagreb A 4 b. (8 : 7)
  5. 4. pivní eskadra 0 b. (1 :15)

  Nejlepší střelec: Martin Kott (PPC) s 5 góly
  Nejlepší hráč: Ivo Goldstein (NK Zagreb B)
  Nejlepší brankař: Zdeněk Duchek (FKPS)

  Pořádání turnaje bylo na vysoké úrovni jak po stránce zajištění kvality hřiště, tak po stránce občerstvení (Plzeň 12°,kotlety a klobásy na grilu).Večeře s chorvatskými hosty proběhla ve sponzorské restauraci EUREKA. Už se těšíme na další Memorial.

  Proč Memorial Karla Waltera?
  Karel Walter byl jeden z prvních kamarádů – fotbalistů, který začal s námi hrát fotbal na našem „ Plácku“Začala se tu scházet bezvadná parta kluků, která převážně hrála za ČAFC Spořilov.
  Na tuto partu rád vzpomínal a celou dobu byl velkým spořilovským patriotem. I když se odstěhoval, tak každý volný čas se na Spořilov vracel, jak kvůli fotbalu, tak kvůli ping – pongu, který za Sokol Spořilov hrál.Aktivně se zúčastnil výstavby našeho „Plácku“, který jsme se rozhodli vybudovat, abychom měli kvalitní hřiště na fotbal jak pro nás, tak pro spořilovské děti.
  Karel byl velkým sportovcem se smyslem pro fair play jak ve sportu, tak v osobním životě. Proto bylo pro nás velké překvapení, když jsme se dozvěděli, že Karel náhle skonal ve svých 39 letech po fotbalovém utkání.
  Protože Karel byl nejenom náš kamarád, ale také velmi dobrý fotbalista, tak jsme se dohodli, že turnaj nazveme „ Memorial Karla Waltera“.


  Ivan Mráz
  PPC Spořilov

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5956371
  Červenec12680
  Dnes195

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 14 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE