![]() |
Rubriky
Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme.
Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.
Kam na Spořilově?
Poslední komentáře
"na nalet na Prahu v unoru 45, pak jakbyl na namesti zrizen tabor pro Sudetaky, ale natohle nejak ne, . . . " (Velikonoce 1947, Bílá sobota, průvod na Roztylském náměstí) "Dvacet let je neuvěřitelná doba, hlavně mi to připomnělo, jak stárneme... Ačkoli již dlouho neSpořil . . . " (800 000 čtenářů, 2700 článků, 1200 fotografií a uplynulých 20 let) "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově) "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově) "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?) "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?) "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970) "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní) "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.) "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace) Kam s ním na Spořilově
Nejčtenější články
Nejpůvodněji dochovaný spořilovský dům padl
(21. 01. 2025, 988x) Odmítáme předimenzovanou výškovou výstavbu na spořilovském sídlišti v Hrusické ulici a v dalších podobných lokalitách
(19. 11. 2024, 607x) 100 spořilovských fotografií 1925 - 2025 (1-50)
(16. 03. 2025, 581x) 125 let ČAFC
(22. 06. 2024, 541x) 100 událostí našich životů na Spořilově (1-10)
(06. 02. 2025, 473x) 100 let Spořilova - zachytíme společně vzpomínky?
(01. 01. 2025, 449x) Praha získá významné pozemky pro park Trojmezí
(25. 10. 2024, 434x) 100 let Spořilova: Anketa Spořilovských novin
(07. 01. 2025, 425x) Poslední možnost nákupu knih o spořilovských legionářích a sokolech
(04. 11. 2024, 336x) Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět novou část Pražského okruhu
(16. 12. 2024, 333x) Spořilovský kalendář
|
100 let Spořilova
Blíží se významné výročí naší čtvrti. Vlastníte zajímavé dokumenty, fotografie, výstřižky z historie Spořilova? Napište nám na noviny@sporilov.info. Rádi si materiály okopírujeme, naskenujeme a vrátíme zpět. Budeme rádi i za jakékoliv písemné, zvukové či obrazové vzpomínky k událostem z let 1925 - 2025, které hýbaly Spořilovem, uvítáme i zmínky o významných osobnostech, které na Spořilově žily či působily.
Nabízí se celá řada možností, jak si výročí naší čtvrti připomenout... a doplnit tak informace, které v minulých letech byly publikovány v knihách Převleky mého města, Spořilov - Největší zahradní město Velké Prahy, Spořilov - komunita a její osobnosti, Po stopách spořilovských legionářů, Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo a Toulky minulostí starého Spořilova. Komentáře
ke článku: Problémy má ODS i v Praze 4 (...a na Spořilově)
ze dne 19.06.2006, autor článku: Redakce
Komentář ze dne: 21.06.2006 11:19:17
Autor: OP (@) Titulek: Re: Re: Redakce poskokem ČSSD?
Vážená redakce, je opravdu potěšující, že máte opravdový "zájem" o prosperitu a rozvoj Spořilova. Pak člověk dost dobře nechápe proč Vám vadí, že na Spořilově funguje silná a vlivná organizace ODS. Tak silná a vlivná, že z jejího středu pochází starosta i předseda celé Prahy 4. Jistě nejste poskoky ČSSD, ale váhal bych zdali nejste poskoky těch, kteří prohráli ve "čtyřkové" ODS. Prohráli lukrativní veřejné zakázky a teplá místečka. V dnešním vedení "čtyřkové" ODS nesedí nikdo, kdo by byl jakkoli spojen s jakýmikoli veřejnými penězi či funkcemi. A to je přece ten problém! Předseda Spořilovské ODS Pavel Horálek intenzivně, díky své pozici i v pražské ODS, pracuje na řešení problémů naší čtvrti jako je především parkování a neutěšený stav některých komunikací. Máte v redakci pocit, že by bylo lepší, kdyby Spořilovská ODS byla slabá a na okraji, jako v minulosti? Silná a nelítostná kritika by byla naprosto na místě při prokázání neloyality ke své čtvrti, při prokázání zájmu jen o svůj břich a ne Spořilov. Pokud pánové Šmíd z Kunratic (příjemce nemalého pemza veřejných zakázek v posledních čtyřech letech) a Staník z Novodvorské (místostarosta pro privatizaci), z jejichž okruhu tyto články pochází, roní slzy nad ztracenými funkcemi či penězi, pak si naopak myslím, že je to pro Spořilovskou ODS to nejlepší vysvědčení (a dodávám - konečně). Tito pánové se Spořilovské ODS bojí jak čert kříže, což je dobrá zpráva nejen pro Spořilov, ale i pro celou "čtyřku". Vámi uvedený článek byl, jistě shodou okolností, uveřejněn v den primárek ODS na Praze 4. Spořilov má na volitelných místech kandidátky 4 kandidáty, tedy 1/5 z celé Prahy 4! Nechť soudný čtenář posoudí, je-li to ku prospěchu či neprospěchu Spořilova. Konečně samotné primární volby ODS na Praze 4 rozhodly v poměru 86,5 ku 13,5 procentům v neprospěch pokračování politiky ve stylu Šmíd-Staník. Jistě si okruh kolem těchto pánů neodpustí další články proti Spořilovu, ale co je téměř jisté - v listopadu půjdou od koryt! A doufejme, že natrvalo. Přeji redakci hodně úspěchů při propagandě proti vlastní čtvrti, promiňte při "přejímání článků".
Reakce na komentář Zobrazit článek Problémy má ODS i v Praze 4 (...a na Spořilově) |
Spořilovské aktuality
06.02.2025: Doprodej publikací
V redakci nám zbylo ještě několik publikací. Nabízíme vám knihy Po stopách spořilovských legionářů (100 Kč), Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo (100 Kč), reprinty spořilovských adresářů (150 Kč). Knihy vám můžeme zaslat poštou nebo si je můžete vyzvednout osobně. Zakoupením publikací podporujete provoz Spořilovských novin. Více informací na noviny@sporilov.info.
Starší aktuality Čtenáři od 31.5.2004
Spořilovská kliknutí
Spořilováci na webu
Nyní si čte web : 117 uživ. |
(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE