![]() |
|
Rubriky
Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme.
Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.
Kam na Spořilově?
Kam s ním na Spořilově
Spořilovský kalendář
|
Komentáře
ke článku: Proč je nutné urychleně co nejvíce omezit dopravní zatížení Spořilova?
ze dne 15.07.2012, autor článku: RNDr. Jana Růžičková, CSc.
Komentář ze dne: 31.07.2012 15:49:47
Autor: (@) Titulek: A tohle vozí i přes Spořilov!!!
Srážka blokuje dálnici D1 v Brně, z kamionu vytekl nebezpečný isokyanát
31. července 2012 12:20, aktualizováno 14:57 Srážka dvou kamionů zablokovala před polednem dálnici D1 v Brně ve směru na Prahu. Z auta navíc unikla část převáženého isokyanátu. Na místě proto zasahují hasiči a dálnice je mezi ulicemi Vídeňská a Bítešská zcela uzavřená. Srážka kamionů na D1 v Brně zablokovala dálnici ve směru na Prahu. Při kolizi byl lehce zraněn řidič kamionu, který před sjezdem na Svitavy na 191. kilometru dálnice narazil do kolony před sebou. Isokyanát Isokyanáty jsou organické sloučeniny, které se využívají při výrobě polyuretanů. Ty následně slouží například k výrobě lepidel či pružné pěny. Kontakt s vysoce reaktivními isokyanáty může vyvolat silnou alergickou reakci. "Na žádost hasičů jsme museli dálnici ve směru na Prahu uzavřít, protože z jednoho z kamionů unikala převážená tekutina," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Jak dlouho bude uzavírka dálnice trvat, zatím není jasné. Nebezpečné látky na silnici musí totiž hasiči uklidit. "Po druhé hodině odpoledne zahájila odborná firma za asistence hasičů přečerpávání zbylého nákladu isokyanátu, jehož část začala při nehodě unikat. Je přitom velké štěstí, že z tisícilitrové cisterny vyteklo přibližně jen sto litrů této nebezpečné látky, jinak by následky nehody byly mnohem horší," zhodnotil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Nebezpečný a toxický isokyanát musí navíc hasiči při přečerpávání hlídat, jeho teplota totiž nesmí překročit 30 stupňů Celsia. "Čerpadlo i přečerpávanou hmotu proto hasiči hlídají termokamerou," doplnil Haid. Objízdná trasa vede mezi sjezdy na 194. a 190. kilometru po ulici Jihlavská kolem Ústředního hřbitova a bohunické nemocnice. Zdroj: http://brno.idnes.cz/srazka-kamionu-zabl okovala-dalnici-d1-v-brne-fe7-/brno-zpra vy.aspx?c=A120731_120757_brno-zpravy_taz Reakce na komentář Zobrazit článek Proč je nutné urychleně co nejvíce omezit dopravní zatížení Spořilova? |
Spořilovské aktuality
24.11.2025: Napadl první sníh!
Dnes na Spořilově napadly první tři centimetry sněhu.
Starší aktuality Čtenáři od 31.5.2004
Spořilovská kliknutí
Spořilováci na webu
Nyní si čte web : 212 uživ. |
(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE