Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Mrzi mne,:
  "ze restaurace byla prejmenovana na podivne Eureka. Pro nas stare sporilovaky vzdy byla, je a bude U . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • bez titulku:
  "To nebudou ani tak úpravy pro komfort Pražanů, ale Benešováků." (Studie prozkoumá možnosti zkapacitnění Jižní spojky)
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Říjen  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Zážitek se zloději
  ze dne 20.04.2007, autor článku: Čtenář Spořilovských novin

  Komentář ze dne: 21.04.2007 23:11:48     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - j. (@)
  Titulek:
  Ty okapy nedávno někdo orval i na kostele...

  Komentář ze dne: 24.04.2007 09:57:15     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aleš (banjoales@seznam.cz)
  Titulek:
  Okapy se na Starém Spořilově ztrácí opravdu hodně. Tak nějak si říkám, když chodím se psama ven, že to musí činit člověk znalý naší čtvrti. A tak se sázím sám se sebou, které okapy zmizí nejdřív a kdy. Jen až někoho přistihnu!

  Komentář ze dne: 03.06.2007 22:11:56     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Marek (herrber@tiscali.cz)
  Titulek: ukradené okapy
  Jelikož jsem ve stejné situaci jako pisatelka (opravený dům + měděné okapy), stal jsem se též obětí tohoto vskutku ubohého vandalismu. V mém případě po vyrvání svodu došlo též k ucpání kanalizace a zatečení, což vyvolalo následné opravy bratru za 7 tisíc Kč. A co na to policie? Nic ve zlém, ale ta samozřejmě nic nevyšetřuje, ale pouze sepisuje a hlavně se snaží okradené přesvědčit, že škoda je menší než 5 tisíc (což je hranice pro kvalifikaci trestného činu a to je víc papírování...). Nejde ale ani tak o finanční problém jako spíš o psychologický. Když už se vám stane, že se vám někdo vloupá na pozemek, tak se potom necítíte zrovna dobře. Teď jsou to okapy a co to bude příště? Já vidím pouze dvě možná řešení: 1) zrušit sběrny barevných kovů (neboť se jako spolupachatelé jednoznačně vědomě podílejí na masovém rozkrádání soukromého majetku), 2) více si všímat podezřelých lidí a nebát se zavolat policii, když vidíte nějaké podezřelé pobudy s velkými taškami jak chodí od domu k domu za bílého dne a vysloveně tipují co ukrást (to se nám stalo minulý týden, máme je vyfocené a policii jsme hned volali). Už to, že si jich někdo vědomě všimne, nebo je policie bude legitimovat, může pomoci.

  Komentář ze dne: 06.06.2007 12:53:21     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - story na spořilově (@)
  Titulek:
  Story na spořilově -
  Vážená paní Aleno
  bohužel musím reagovat na Váš příspěvek. Myslím, že nevíte co říkáte, když píšete o tom, že se kolem vašeho domu za celý rok neukáže ani jeden policajt, copak stojíte u okna celých 24hodin denně?. Pokud si myslíte, že na to kašlou, nebo máte k tomu jiný důvod, vyzkoušejte si tuto práci a sama záhy zjistíte proč tomu tak je. Ono se o tom dobře mluví, když člověk nezná. Každý si myslí, že berou ohromné peníze a nic. A to že jsou lidé lhostejní na „Spořilově“, mne ani nepřekvapuje.

  Komentář ze dne: 04.06.2008 17:03:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - OndraH (@)
  Titulek: nejčerstvější zážitek
  Přikládám nejčerstvější zážitek s kriminalitou v okolí Spořilova. nechali jsme auto tuto neděli večer u Top Hotelu, býv. Košík pro znalce, přesněji zřejmě v Klapálkově ul., kol půlnoci se vrátili, okolo louže benzínu a nádrž prázdná, akorát zřejmě provrtaná. naštěstí to mám domů z kopce, akorát nevím, jak dojedu do servisu na opravu...
  má někdo podobné zkušenosti z poslední doby na Spořilově?... Ptám se, jestli to byla nahodilá událost nebo zde řádí nebo začíná řádit parta, která se na krádeže tohoto typu specializuje?... děkuji

  Komentář ze dne: 04.06.2008 17:36:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - spořilovák (@)
  Titulek:
  Ano na Starém Spořolově vím o pár případech...

  Spořilovské aktuality
  07.10.2020: Oslavy výročí 28. října budou bez veřejnosti
  Pietní akt u pomníku na na náměstí Generála Karla Kutlvašra v Nuslích plánovaný na 26. 10. 2020 u příležitosti výročí vzniku samostatné Československé republiky proběhne dle výzvy Posádkového velitelství Praha a mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR bez účasti veřejnosti a zástupců spolků. "Věnce vyjadřující naši úctu a čest všem obětem obou světových válek a tří odbojů položí na pietní místo v našem zastoupení vojáci," sdělil Vladimír Prchlík ze Sboru pro obnovu pomníku Hrdinům od Zborova.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6048011
  Říjen15581
  Dnes1107

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 23 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE