Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Listopad  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30       

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Diskuze o dopravě na Spořilově
  ze dne 23.04.2015, autor článku: Redakce

  Komentář ze dne: 29.04.2015 11:40:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Miloš je "bůh"! ;-)))
  Pro prezidenta je důležitější dát peníze na Pražský okruh

  Prezident Miloš Zeman by raději 20 miliard korun, což jsou podle něj náklady na rychlodráhu z Prahy do Kladna, dal na dostavbu silničního Pražského okruhu. Řekl to včera na setkání se zástupci Středočeského kraje.

  Komentář ze dne: 29.04.2015 16:37:51     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Smrtící Spořilov
  http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zprav y/znecisteni-ovzdusi-vede-i-k-uzkostem

  Dvě na sobě nezávislé studie ukázaly souvislost mezi vysokým znečištěním vzduchu jemnými prašnými částicemi a nárůstem stavů úzkosti a případy mrtvice či infarktu. "Špatný" vzduch má negativní účinky od počátku dětství, píše italský deník Corriere della Sera.
  Kromě toho, že znečištění životního prostředí vyvolává poškození plic a srdce, je přímo zodpovědné za stavy úzkosti a za akutní příhody, jako jsou infarkt a mrtvice. Naznačují to dvě studie, jedna americká a jedna britská, které byly zveřejněny na stránkách British Medical Journal (BMJ).

  Britská studie vychází ze srovnávací analýzy více než stovky vědeckých článků, v nichž se zkoumal možný vztah mezi znečištěním ovzduší a mrtvicí či infarktem. Vědci dospěli k závěru, že existuje přímá souvislost mezi úrovní znečištění ovzduší a zvýšením počtu hospitalizací z důvodu mrtvice či infarktu či úmrtí na ně.

  Autoři studie pak charakterizovali možné mechanismy, jejichž prostřednictvím může znečištění způsobovat infarkt či mrtvici. Předpokládají, že existuje přímé působení znečišťujících částic, zejména PM 2,5, na endotel tepen (jemná buněčná výstelka tepen), spojené s hyperaktivitou autonomního nervového systému. Z toho vyplývá mimo jiné zvyšování krevního tlaku a ischemie. "Další významný potenciální účinek znečištění ovzduší se týká infarktu a mrtvice," uvádějí autoři studie vedení doktorem Anoopem Shahem z University Centre for Cardiovascular Science v Edinburghu. "Hrozí nebezpečí atriální arytmie, které může vytvářet dispozice pro vznik tromboembolických příhod.

  Komentář ze dne: 29.04.2015 22:27:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - zklamaný a nemocný občan Spořilova (@)
  Titulek: Re: Smrtící Spořilov
  Jak je vidět může být tisíce studií,petic,protestů a stížností, ale nemá to na nic vliv! Spořilovští šakali vyjí a štěkají, ale karavana magistátních úředníků jde nerušeně svojí cestou dál!!

  Komentář ze dne: 30.04.2015 09:13:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Limity pro hluk. Kamiony vás budou budit dál
  Praha – Otevřít si před spaním okno je pro mnohé lidi nepředstavitelné. Ne že by jim byla v noci zima, ale vůbec by se nevyspali kvůli dopravě, která v okolních ulicích stále hlučí. Nejhůře jsou na tom lidé v plzeňské aglomeraci, kdy je v nadlimitním hluku přes den okolo desetiny obyvatelstva a 13 procent v noci, nepříznivá situace je i v Praze 
a v Brně, jak se píše v aktuální zprávě o stavu životního prostředí.


  Poslanci nyní propustili do závěrečného sněmovního čtení novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která kromě problematického řešení očkování má v sobě i změny 
v oblasti ochrany před hlukem. „Výbor pro zdravotnictví chce, aby provozovatelé nadměrného zdroje hluku nemuseli trvale dodržovat hlukové limity v chráněném venkovním prostoru staveb," tvrdí právnička Petra Humlíčková, podle které se tak nově budou měřit pouze zvuky uvnitř obydlí.

  „Dotčení obyvatelé by tak byli trvale zasaženi nadměrným hlukem při užívání zahrady nebo spánku při otevřeném okně bez možnosti ochrany," upozorňuje Humlíčková, podle níž se změna dotkne až 350 tisíc lidí.

  Podle zpravodaje novely Davida Kasala (ANO) se ale prakticky nic nezmění. „Jediná věc, na kterou by se toto mohlo vztahovat, jsou výjimečné přechodné situace, kdy se například staví dům v městě a není možné hluk snížit," řekl včera poslanec Deníku. Výbor se ale podle něj bude ještě novelou před finálním hlasováním zabývat a případné sporné části dopiluje. Podle člena výboru a bývalého ministra Leoše Hegera (TOP 09) není situace kritická. Jde 
o opatření právě pro velká města, která by se jinak podle něj musela celá přestavět, aby současným limitům vyhovovala, jako příklad dal domy 
v okolí pražské magistrály.

  V oblasti hluku ale vidí problém jinde, v nové developerské výstavbě. „Ve stávajícím stavu jsou víceméně chráněny všechny prostory, kde se lidé pohybují," vysvětloval Deníku, podle Hegera developerské firmy často postaví domky u dálnice, kde je pak levně prodají.

  Lidé se do nich následně nastěhují a chtějí protihlukové stěny od státu, který dálnici nechal postavit. „Takovým absurdním příkladem je například silnice I/27 a obchvat okolo Třemošné, kde se převedlo vysoké dopravní zatížení, a tedy i hluková zátěž stovek lidí mimo obec na obchvatovou komunikaci," přidává se ve svém pozměňovacím návrhu poslanec Martin Kolovratník (ANO). Přeložka silnice v platné územně plánovací dokumentaci byla podle něj již od 90. let minulého století a rozhodnutí o umístění stavby bylo vydáno o rok dříve než na výstavbu dvojdomků, které jsou ve vzdálenosti cca 100 m od komunikace. „V současné době obyvatelé požadují po státu vybudování protihlukové clony, a to i přes objektivní průkaz splnění limitních hodnot," argumentuje poslanec, jehož pozměňovací návrh stanoví, aby se protihlukové stěny řešily již při stavbě nových domů.

  Co dělá rámus se zdravím

  * Prokázané jsou nepříznivé účinky na samotný sluchový aparát. Extrémní hladiny hluku, které

  Komentář ze dne: 30.04.2015 09:15:13     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Limity pro hluk. Kamiony vás budou budit dál
  * Prokázané jsou nepříznivé účinky na samotný sluchový aparát. Extrémní hladiny hluku, které jsou u dospělých okolo 130 dB (což je více než zvuk startujícího letadla), mohou poranit bubínek, sluchové kůstky nebo ušní blanitý labyrint.
  * Při dlouhodobém působení dochází k poškození smyslových a nervových buněk. Nejdřív se přechodně zvýší sluchový práh, poté ale dojde ke zhoršení sluchu a k omezení v porozumění řeči, lidé také mohou slyšet šelesty nebo pískání v uších. Riziko poškození sluchu je podle Státního zdravotního ústavu dokázané i u lidí žijících v těsné blízkosti frekventovaných letišť nebo u rušných komunikací. Sluch může zničit i poslech hlasité reprodukované hudby například na diskotékách nebo koncertech.
  * Hluk má také vliv na kardiovaskulární systém, zvyšuje tep a tlak. U dětí může způsobovat poruchy při osvojování řeči a čtení. V noci kvůli němu lidé trpí poruchami spánku a využívají léky na spaní. Sice se nepředpokládá, že by byl důvodem duševních chorob, může ale být jejich spouštěčem.


  Komentář ze dne: 01.05.2015 09:32:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Děs, co projíždí sídlištěm!!!
  Dálnici na Plzeň uzavřela u Prahy nehoda. Hrozí výbuch

  Dnes 7:40 aktualizováno dnes 9:03
  Jde o nehodu dvou kamionů. Kvůli možnému výbuchu nákladu potrvá uzavírka ještě několik hodin. Řidiči cestující z Prahy by na dálnici neměli ani najíždět.
  Praha - Plzeňská dálnice D5 je na šestém kilometru u Prahy po nehodě dvou kamionů v obou směrech uzavřena. Kvůli možnému výbuchu nákladu potrvá uzavírka ještě několik hodin, ve směru na Plzeň pravděpodobně až do odpoledne. ČTK to řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.
  Příčinu nehody a způsobenou škodu policisté zjišťují. Mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová řekla, že při nehodě byli zraněni tři lidé. Podle informací ČTK by se mělo jednat o dvě lehká a jedno těžší zranění.
  Nehoda se stala před 5:00 ve směru na Plzeň. Kamiony po srážce blokovaly oba jízdní pruhy. "Po nehodě začaly unikat nebezpečné látky a mohlo by dojít k výbuchu, proto byla dálnice v místě uzavřena," uvedla Zatloukalová.
  Řidiči cestující z Prahy by na dálnici neměli ani najíždět a pro cestování by měli využít souběžnou starou plzeňskou silnici. Ve směru na Plzeň mohou pak najet na 10. kilometru u Loděnice.
  Podle mluvčího středočeských hasičů jeden z vozů převážel stroje a druhý chemické látky, mimo jiné i s obsahem pryskyřic. "Na místě zasahuje chemická laboratoř Kamenice," uvedl mluvčí. K nehodě také míří pracovníci společnosti Dekonta, kteří odvezou chemické látky k likvidaci.

  Komentář ze dne: 04.05.2015 11:38:28     Reagovat
  Autor: [cai201554] - cai201554 (qing1212120@gmail.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 04.05.2015 22:39:15     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Dálnici D1 uzavřel hořící kamión
  Odstavený kamión na dálnici D1

  Požár kamiónu uzavřel v pondělí večer dálnici D1 na 18. kilometru ve směru na Prahu. S plameny bojovalo několik jednotek hasičů.

  Komentář ze dne: 06.05.2015 09:02:55     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Proř Modřice, chceme je na Spořilovskou!!!
  Past na těžké kamiony: stát roky testuje čipové vážení. Dočká se i D1?

  MODŘICE/PRAHA Na podzim roku 2012 začali čeští silničáři spolu s firmou Kapsch vážit kamiony za jízdy. Pilotní provoz stále probíhá na „jedničce“ u moravských Modřic. Na aktuálně opravovaných úsecích dálnice D1 - kde by byl nejpotřebnější - ovšem chybí. Silničáři s ním předběžně počítají zatím jen u dvou částí přetížené tepny, které teprve opravou projdou.

  Systém testovaný na silnici I/52 dokáže díky čidlům ve vozovce auto přesně zvážit. Kamera umístěná na mýtné bráně pak zajistí jeho fotografii. Pro policii či celníky je tak díky tomu snazší odhalit kamion, který svou vahou demoluje silnici.

  V současné době kontrolují hříšníky mobilní váhy. Jejich výsledky poukazují na to, že přetížených náklaďáků je až polovina. Jenže pro tento způsob vážení je potřeba dostat kamion na odstavné místo. A kontroly jsou nárazové.

  Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/bic-na-tezke-ka miony-stat-roky-testuje-cipove-vazeni-do cka-se-i-d1-pxo-/doprava.aspx?c=A150505_ 223303_ln-doprava_pave
  Komentář ze dne: 15.09.2015 04:14:18     Reagovat
  Autor: [rrruy] - fang (f053154764@gmail.com)
  Titulek: fang
  fangyanting20150915
  patriots jerseys, http://www.newenglandpatriotsjerseys.us/
  colts jerseys, http://www.indianapoliscoltsjersey.us/
  he rmes bags, http://www.hermesbags.co.uk/
  cheap jordans for sale, http://www.cheapjordans.us.org/
  nike air max 2014, http://www.airmax2014.net/
  n ike mercurial, http://www.nikemercurial.org/
  oakley sunglasses outlet, http://www.oakleysunglassesoutlets.us.co m/
  michael kors factory online, http://www.michaelkorsfactoryoutletonlin e.com/
  mulberry outlet store, http://www.mulberryoutlet.com.co/
  longchamp handbags outlet, http://www.longchamphandbag.us.com/
  nike outlet store, http://www.nikeoutletstore.us/
  golden state warriors jerseys, http://www.warriorsjersey.com/
  giuseppe zanotti, http://www.giuseppe-zanotti-outlet.org/

  louis vuitton, http://www.louisvuitton.in.net/
  nike air max, http://www.nikeairmaxshoes.org.uk/
  ysl outlet, http://www.ysloutletonline.com/
  fred perry shirts, http://www.fredperrypoloshirts.com/
  mlb jerseys, http://www.cheapmlbjerseys.net/
  true religion jeans, http://www.truereligionjeansoutlets.us.c om/
  ni ke air force 1, http://www.airforce1.us.com/
  hollister shirts, http://www.hollistershirts.co.uk/
  mont blanc outlet, http://www.montblancpensoutlets.com/
  celine outlet, http://www.celineoutletus.com/
  lululemon pants, http://www.lululemonoutletstore.in.net/

  toms outlet store, http://www.tomsoutlet-stores.com/
  cheap oakley sunglasses, http://www.oakleysunglasses-outlet.us.co m/
  prada shoes, http://www.pradashoes.us/  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6082574
  Listopad22095
  Dnes165

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 16 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE