Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Mohlo by vás zajímat...
Ubytování u KomorníkaKunžakRybářstvíLuxusní chataPenzionUbytování ve StrmilověVyhlídkaGotický penzionLesní azylStrmilovský šachový klubUbytování velkých skupinOrlí Hnízdovodlitni

Kultura

* Jedinečný hudební počin v kavárně

Vydáno dne 28. 09. 2016 (843 přečtení)

V kavárně na Roztylském náměstí se v úterý 20. září uskutečnil koncert tří spořilovských umělců - violoncellistů. Muzicírování v kavárně pro známé a sousedy je tradice, kterou u nás zavádějí podle západního zvyku mladí, špičkoví umělci, sólisté, kteří hrají na různé hudební nástroje. Je to hraní pro sousedy z ochoty a v nejvyšší kvalitě.Na prvním koncertu vystoupili tři spořilovské umělecké osobnosti - violoncellisté: Tomáš Jamník, virtuóz světového formátu, Vilém Petra, člen České filharmonie a Hana Baboráková, koncertní umělkyně. Jednoho dne se domluvili a dnes nám zahráli. To je úžasné při jejich značném časovém vytížení pracovními povinnostmi.Toto nové, netradiční hudební posezení bylo nádherné také tím, že jsme se sešli v přátelském prostředí se špičkovými hráči, kteří bydlí na Spořilově, prakticky v jedné ulici. Mohli jsme se zaposlouchat do neznámých a zajímavých melodií. Celý pořad vtipně a s úsměvem uváděl mluveným slovem sám hlavní organizátor večera Tomáš Jamník. Pořad předvedených skladeb byl velmi pestrý - od klasiků po nejmodernější melodie, technicky vysoce náročné. Zahráli je s nadšením a brilantně bez přestávky. Kavárna byla plná hudby milovného obecenstva, které nadšeně tleskalo umělcům k předvedenému výkonu. Známý spořilovský kronikář a reportér pan Rejl, jako vždy při spořilovských akcích, zachytil svou kamerou jak umělce, tak i posluchače.

První koncert v kavárně se povedl. Lidé si dávali kafíčko a do uší se jim linuly libé tóny. Blahopřejeme umělcům i obětavých pořadatelům, především rodině Jamníků, a přejeme si my všichni Spořilováci brzy další pokračování toho prvního počinu na Spořilově.

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Vladimír Prchlík | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Spořilovské aktuality
07.06.2018: Nezapomeňte, jsme na Facebooku!
Aktuální informace, fotografie a pozvánky sdílíme na Facebooku. Tímto způsobem se k vám dostanou informace rychleji. Na webových stránkách Spořilovských novin zveřejňujeme delší texty, názory, komentáře. Využívejte k zasílání informací, fotografií a dalších materiálů naš redakční e-mail noviny@sporilov.info!

Starší aktuality


Čtenáři od 31.5.2004

(c) Spořilovské noviny 2004 - 2017  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Na Sádce 1749/1, 149 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE