Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Mohlo by vás zajímat...

Z redakce

* 900 článků ve Spořilovských novinách

Vydáno dne 02. 10. 2007 (806 přečtení)

Spořilovské noviny za dobu své více jak dvouleté existence přinesly již 900 příspěvků a článků z oblasti Spořilova. Po devátéé stovce článků je tady opět malé ohlédnutí za historií stránek www.sporilov.info.
V červnu 2004 začala nová informační epocha Spořilova. Tehdy byly založeny internetové noviny, ze kterých jsme společně za uplynulých 3 a čtvrt roku vytvořili základní internetový rozcestník a jediný stálý informační zdroj z této pražské čtvrti.
Devět stovek článků, tématicky přehledně zařazených do několika rubrik hovoří samo za sebe. U mnoha z nich se rozproudila živá diskuse. Základní cíl Spořilovských novin byl tedy naplněn a zpětná vazba ze strany našich čtenářů nás zavazuje. Ojedinělý a nekomerční informační server celého Spořilova (Starého Spořilova, Sídliště Spořilova I a II a lokality "Hutě") obsahuje jednak aktuální zpravodajství z dopravy, kultury, služeb, sportu, veřejné správy a školství. Oblíbená je i rubrika "Vzpomínky", kde jsou publikovány vzpomínkové články spořilovských patriotů. V rubrice Zajímavosti, přinášíme i původní povídkovou tvorbu z reálií Spořilova. V neposlední řadě zde najdete i velké množství "nadčasových" článků z historie, současnosti, ale i články o budoucnosti a dalším rozvoji této významné části hlavního města.

V sekci webových odkazů redakce SN stále průběžně doplňuje a aktualizuje další zajímavé internetové adresy jednotlivců a organizací ze Spořilova. Firmám nabízíme připojení odkazu zdarma nebo za sponzorský příspěvek. Na webu již proběhlo několik zajímavých anket a další jsou v přípravě. Již více než dva roky vás informujeme, jaké bude nebe nad Spořilovem. Velmi úspěšným projektem jsou již tři "Spořilovské kvizy", které v nejbližší době v pozměněné formě opět obnovíme.
Významným a ve své kategorii naprosto ojedinělým činem jsou již čtyři tištěná vydání Spořilovských novin, která, byť ve zkrácené verzi, přiblížila publikované články lidem, kteří nemají přístup k internetu. Dosud vyšlo sedm čísel, které jsou distribuovány a rozšiřovány zcela živelně všemi příznivci elektronické verze. Řada čtenářů si rovněž chválí WAPovou verzi SN (na mobilním telefonu) a systém RSS.
Čtenost novin se postupně zvýšila přibližně na úroveň cca 300-400 unikátních přístupů za den, což je více než skvělé číslo, vezmeme-li v úvahu, že se jedná o amatérské, lokální a nekomerční noviny, tudíž o nějaké reklamě nemůže být ani řeč. A přece, čtenáři si Spořilovské noviny našli sami. A jsou to nejenom čtenáři ze Spořilova, ale i z Michle, Chodovce, Chodova, Zahradního Města, ale i z mnohem vzdálenějších míst.

Vpravdě unikátní je přesah Spořilovských novin do reálného světa. V roce 2005 čtenáři Spořilovských novin společně s redaktory zasadili tři stromy na ostrůvku uprostřed Hamerského rybníka a tím dnes již legendární ostrůvek zachránili před vodní erozí. Spořilovské noviny podpořily občanské iniciativy spořilovských občanů v záležitostech solení spořilovských ulic, opravy a rekonstrukce Hlavní ulice a občanského sdružení.

Logo Spořilovských novin - "zelený pětilístek" zná již dnes mnohý Spořilovák. Přesto přeze všechno nezahálíme. Stále monitorujeme veškeré dění na Spořilově a v okolí.
UVÍTÁME DALŠÍ SPOLUPRACOVNÍKY, kteří by se rádi trvale podíleli na tvorbě a zlepšování obsahu informačního webu Spořilovských novin. Věříme, že Spořilovské noviny zůstanou pro Vás i nadále místem, kam rádi a pravidelně zavítáte a že i Vy sami v budoucnu přispějete vlastním článkem, reportáží, fejetonem, anketou...
Na spolupráci, na náměty a připomínky se těší Redakce Spořilovských novin.

Spořilovské noviny...

čtu pro zábavu. (Počet hlasů: 307)
(18.71 %)

považuji za doplňkový zdroj informací o Spořilově. (Počet hlasů: 175)
(10.66 %)

považuji za hlavní zdroj informací o Spořilově. (Počet hlasů: 1159)
(70.63 %)

Celkem hlasovalo: 1641
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Spořilovské aktuality


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem5263979
Prosinec19389
Dnes1306

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 67 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE