Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 221 nalezených)

  Z redakce

  * Šťastné a veselé Vánoce a úspěšný rok 2015

  Vydáno dne 23. 12. 2014 (1385 přečtení)

  Šťastné a veselé Vánoce a mnoho úspěchů v novém roce 2015 přejeme Vám všem - čtenářům Spořilovských novin¨.

  redakce Spořilovských novin


  Věříme, že rok 2014 byl pro vás úspěšný a že i ten nadcházející bude ve znamení pohody a klidu. Spořilovské noviny (www.sporilov.info) budou i v tom příštím roce součástí spořilovského dění. I v následujícím roce se těšíme na vaše ohlasy, komentáře, příspěvky a návštěvu vašich-našich internetových stránek.


  Celý článek... | Autor: Redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * Hledáme spolupracovníky, pisatele článků, fotografy, znalce internetového prostředí atd...

  Vydáno dne 26. 08. 2014 (1701 přečtení)

  HLEDÁME AKTIVNÍ SPOLUPRACOVNÍKY pro dobrovolnou práci ve Spořilovských novinách. Jde o práci ve volném čase, pro radost - grafika webu, editace a psaní článků, fotografování, účast na spořilovských akcích, vyhledávání historických materiálů... a další, co vás napadne.
  Rádi bychom, pokud bude zájem, na podzim uspořádali setkání spolupracovníků, čtenářů a přátel Spořilovských novin.
  Od vzniku Spořilovských novin uplynulo již deset let. Má další existence Spořilovských novin smysl? Napište nám na noviny@sporilov.info nebo do komentářů (uvítáme, zanecháte-li kontakt na vás).

  Celý článek... | Autor: Tomáš Hromádka | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * Chystáme nový vzhled Spořilovských novin

  Vydáno dne 03. 04. 2014 (1751 přečtení)

  Nový vzhled Spořilovských novin V letošním roce oslaví Spořilovské noviny deset (pro nás těžkouvěřitelných) let své existence. Při té příležitosti jsme se rozhodli zcela změnit vizuální podobu internetového on-line zpravodaje z nejlepší pražské čtvrti. Malou ochutnávku z příprav nového vzhledu najdete v příloze tohoto článku.
  Uvítáme jakékoliv náměty jak Spořilovské noviny zlepšit, příspěvky, fotografie, nabídky spolupráce i účasti v redakčním kruhu. Připomínáme, že Spořilovské noviny vznikají jako dobrovolná, neplacená aktivita občanů a přátel Spořilova.

  Celý článek... | Autor: Tomáš Hromádka | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * Šťastné a veselé Vánoce a úspěšný rok 2014

  Vydáno dne 15. 12. 2013 (1911 přečtení)

  Šťastné a veselé Vánoce a mnoho úspěchů v novém roce 2014 přeje všem čtenářům Spořilovských novin a jejich blízkým

  redakce Spořilovských novin


  Věříme, že rok 2013 byl pro vás úspěšný a že i ten nadcházející bude ve znamení pohody a klidu. Spořilovské noviny (www.sporilov.info) budou i v tom příštím roce součástí "spořilovského" dění. I v následujícím roce se těšíme na vaše ohlasy, komentáře, příspěvky a návštěvu vašich-našich internetových stránek.


  Celý článek... | Autor: Redakce | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * Osobnost Spořilova

  Vydáno dne 12. 07. 2013 (3255 přečtení)

  Na Spořilově žije tolik zajímavých osobností z oblasti vědy, umění, kultury, podnikání, výchovy, sportu a dalších oborů! Vzpomeňte si, čí osud by nás mohl zajímat a koho bychom měli oslovit i za vás, naše čtenáře.
  Často bydlíme léta v sousedství velmi zajímavých lidí a nikdo o nich neví. Ani ten nejbližší soused nestačí často zaznamenat, kdo se k nám v poslední době přistěhoval. Jsou to jistě také přirozené obměny obyvatel všech generací a jejich rodiny, které se na trvalo usadily na Spořilově. Ty také spolu s námi vytvářejí živou občanskou společnost moderní doby. A právě o těchto osobnostech chceme mluvit a psát. Občanská společnost se vytváří z jednotlivých osobností a jejich rodin, které rády poznávají své nové přátele! Ti z vás, kteří chtějí něco říci o jejich rodinách, přihlašte se na adrese internetové Spořilovských novin: noviny@sporilov.info.
  Rádi uveřejníme Vaše vzpomínky nebo pořídíme rozhovor pro naše čtenáře.

  Celý článek... | Autor: Redakce | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * 500 000 čtenářů

  Vydáno dne 12. 07. 2013 (1394 přečtení)

  Bylo vás již neuvěřitelných 500.000!

  Ano, vás, čtenářů Spořilovských novin. V těchto dnech naše webové počítadlo (v pravé dolní části monitoru) zaznamenalo jubilejního pětsettisícího návštěvníka těchto nekomerčních, lokálních e-novin... čtěte dále...

  Celý článek... | Autor: Redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * LEPŠÍ BYDLENÍ PRO SPOŘILOVSKÉ

  Vydáno dne 10. 06. 2013 (2725 přečtení)

  SPOKOJENÝ KLIENT JE ZÁKLAD ÚSPĚCHU

  S příchodem léta roste hlad po něčem novém. Slunce vlévá do našich žil novou energii a všichni máme chuť něco ve svém životě změnit nebo vylepšit ... třeba bydlení.

  NEXT REALITY  Obyvatelé Spořilova mají velkou výhodu v tom, že jejich čtvrť patří tradičně k oblíbeným lokalitám. Pokud chtějí svoji nemovitost prodat a třeba se i podívat po jiné, mají nyní díky zvýšené poptávce velkou šanci na úspěšný prodej. Pokud se navíc obrátí na realitní kancelář NEXT REALITY GROUP a.s., mohou se spolehnout na maximální odborné zabezpečení celého procesu.

  NEMÁTE-LI ZKUŠENOSTI, SVĚŘTE SE DO PÉČE ODBORNÍKŮ
  Nejvýhodnějším termínem pro prodej domu či bytu jsou právě letní měsíce, kdy je díky příznivému počasí již tradičně zvýšená poptávka klientů, kteří se snaží právě v tomto období vyřešit nové zázemí pro svou rodinu.
  Každý prodej/nákup je unikátní, proto si v NEXT REALITY můžete vybrat přesně ty služby, které pro úspěšný prodej potřebujete. V NEXT REALITY zaručujeme individuální přístup a nejvyšší možnou odbornost poskytovaných služeb. Každý, kdo se rozhodne prodat či koupit, pronajmout či si najmout nemovitost, by si měl nejprve důkladně promyslet důvody, proč chce k takové transakci přistoupit a kolik chce strávit času s její realizací. Nemáte-li zkušenosti v oboru nemovitostí, pak byste se měli svěřit do péče odborníků. Budete-li hledat sami, můžete ztratit mnoho času, většinou s nevalným výsledkem.

  NEXT REALITY


  ZÁKLADNÍ PRAVIDLA
  Obrátíte-li se na solidní realitní kancelář s požadavkem na vyhledání nemovitosti a dohodnete se s ní na ceně, máte právo očekávat, že vám bude v dohodnutém čase předložena rozsáhlá nabídka nemovitostí dle vašich požadavků. Naše realitní kancelář vám poskytne přesně takové služby, a navíc nabídne i doplňkové služby spojené s následnou koupí či pronájmem vámi vybrané nemovitosti. Předností NEXT REALITY není jen komplexnost poskytovaných služeb s individuálním přístupem ke klientovi, ale navíc i rozsáhlá síť realitních makléřů a poboček, kteří mezi sebou sdílí informace. Díky společnosti Gepard Finance, může klient zdarma získat nejvýhodnější hypotéční úvěr na financování kupované nemovitosti.

  DŮLEŽITÁ JE TRANSPARENTNOST A DŮVĚRA
  Kompletní servis, transparentnost, osobní péče, jsou jen tím nejužším výčtem standardů, které realitní makléři NEXT REALITY dodržují. Klienti po celém Česku se k této realitní společnosti opakovaně vracejí, protože se mohou spolehnout na spolehlivé informace a komplexnost poskytovaných služeb. Specialistou na Spořilov je realitní makléř Martin Vlasák, který se na tuto lokalitu specializuje již několik let. Spořilov je jeho srdeční záležitostí. Vyrůstal zde a i nyní je toto místo jeho domovem. Jeho osobní přístup jistě ocení všichni klienti, kteří zde hledají rodinné domy a byty, výhodné nabídky s vybranými službami či poradenstvím zdarma.

  AKCE NEXT REALITY PRO SPOŘILOVSKÉ DĚTI
  Realitní kancelář NEXT REALITY vychází vstříc i rodinám s malými dětmi. Její zástupce najdete často na farmářských trzích na Roztylském náměstí, kde mají rodiče možnost zabavit děti na skákacím hradu NEXT REALITY. A zatímco si děti užívají volného pohybu, mohou si jejich rodiče v klidu popovídat o prodeji nebo nákupu nemovitosti se zástupci této oblíbené realitní kanceláře.

  NEXT REALITY


  Celý článek... | Autor: PR | Počet komentářů: 22 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * KDYŽ MI BYLO 13 na Spořilově

  Vydáno dne 02. 03. 2013 (1551 přečtení)

  Rok končící třináctkou v mnohých z nás vyvolává představy o magičnosti tohoto čísla. Ačkoli věda žádné pověry nepřipouští, patří neodmyslitelně k našim životům. Zkuste zavzpomínat na dobu, kdy vám bylo 13 let a prožívali jste své dětství, ať už na Spořilově nebo jinde. Svůj příspěvek nám prosím zašlete do 20. října 2013 na noviny@sporilov.info. Všichni účastníci naší ankety obdrží v závěru roku 2013 malý dárek (nutno uvést adresu a kontakt) a příspěvky budou zveřejněny průběžně ve Spořilovských novinách.

  Celý článek... | Autor: Tomáš Hromádka | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Občanské aktivity v oblasti Spořilova

  Vydáno dne 22. 02. 2013 (1871 přečtení)

  V současné době vyvíjejí na území Spořilova aktivity zejména 3 občanská sdružení - SOS Spořilov, OS Spořilov a OS Zdravý Spořilov.
  Nejdéle působícím sdružením je OS Spořilov, které se soustředí zejména na oblast Starého Spořilova. Pod hlavičkou tohoto sdružení vyvíjeli aktivitu také někteří současní členové a sympatizanti později vzniklého sdružení SOS Spořilov, kteří se podíleli na společné petici proti kamionům. Kromě obyvatel sídliště se této petiční akce zúčastnilo i mnoho obyvatel Starého Spořilova. Také proběhlo první dotaznikové šetření zdravotního stavu spořilovských obyvatel.
  Druhým sdružením je SOS Spořilov. Jde o nejsilnější občanské sdružení, které má tisíce podporovatelů v petičních akcích a stovky aktivních sympatizantů. Vše je financováno z vlastních prostředků, příspěvky od občanů jsou minimální. Sdružení působí v oblasti Spořilova od března 2011.
  SOS Spořilov se již celé 2 roky soustředí zejména na zlepšení dopravní situace, životního prostředí a životních podmínek v centru Spořilova, kde žije nejvíce obyvatel a přímé dopady extrémní dopravy jsou zde nejhorší. Kumuluje se zde mnoho škodlivých faktorů, po celé roky se zde často vytvářejí kolony pomalu jedoucích kamionů, autobusů a osobních aut. Vše se odráží ve zhoršeném zdravotním stavu obyvatel. Od počátku vyvíjí sdružení téměř každodenní aktivitu v řešení situace na Spořilově. Kontaktuje instituce a činitele odpovědné za současnou dopravní situaci na Spořilově (magistrát HMP, Hygienickou stanici HMP, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo dopravy ČR a další) a na základě odborných podkladů a argumentů žádá vysvětlení a nápravu současné neúnosné dopravní situace. Na magistrátě HMP se aktivně zástupci sdružení zúčastňují jednání zastupitelstva a také Výboru pro dopravu a při petičních akcích pak Kontrolního výboru. Současně probíhá rozsáhlá medializace v televizi, rozhlase i tisku. Sdružení pořádá dotazníkové šetření zdravotního stavu, blokádu, demonstrace, happening a další akce. Do věci se postupně vkládá i nezávislý ochránce práv (ombudsman) a požaduje nápravu. Při řešení problematiky probíhá také intenzivní spolupráce s radnicí Prahy 4.
  Sdružení SOS Spořilov organizuje velké petiční akce. Petice proti kamionům mají více než 6000 podpisů, což je více než polovina oprávněných voličů. Petice 2010 (ještě pod hlavičkou OS Spořilov) žádala odvedení všech kamionů a poté těžké zastřešení Spořilovské s parkovou úpravou a měla téměř 2000 podpisů. Petice 2011 žádala rovnoměrné rozdělení kamionů na více komunikací, včetně jejich návratu na Jižní spojku a dále celkové snížení dopravy na přetížených komunikacích Spořilova. Také ji podepsalo téměř 2000 lidí. V současné době končí sběr podpisů pod peticí z roku 2012, kde je opět požadováno okamžité odvedení kamionů z centra Spořilova, jejich rozdělení na více komunikací a dále urychlená dostavba opatření Kačerov. V současné době je pod ní asi 2400 podpisů. Všechny petice vyjadřují společnou touhu tisíců obyvatel Spořilova po odvedení kamionů ze Spořilovské ulice a poté případném těžkém zastřešení s parkovou úpravou. Zde je ale jistě možné zvážit i lehkou formu zastřešení. Všechny petice splnily podmínky pro projednání na magistrátě HMP, bohužel 1. petice nebyla projednána veřejně vzhledem k politickým turbulencím.
  Je k neuvěření, že i přesto zůstávají kamiony celé 2 roky stále jen na Spořilovské, tedy tam, kde způsobují prokazatelně nejhorší zdravotní následky! Dávno mělo být respektováno právo lidí na zdravé životní prostředí a kamiony měly být rovnoměrně rozděleny na více komunikací, tak jak to požadují tisíce lidí v peticích. Nicméně kamiony do naší metropole nepatří vůbec! Omezení těžké tranzitní dopravy v Praze požadovalo sdružení SOS Spořilov, zastupitelé napříč politickým spektrem dokonce schválili zákaz kamionů v Praze, poté ale nenašli sílu je prosadit. Stát (respektive Ministerstvo dopravy) nebyl na řešení dostatečně zaangažován, a to i přesto, že nedokázal dostavět celý Pražský okruh podle původního plánu v roce 2010.
  Ke konci roku 2012 vzniklo OS Zdravý Spořilov. Zabývá se zejména oblastí na okraji západního cípu Starého Spořilova. Členové sdružení již dříve bránili petiční akcí výstavbě rampy u Kačerova (viz. Spořilovské noviny). V malé petiční akci bránili také návratu kamionů na Jižní spojku (100 podpisů). Dnes se snaží další petiční akcí bránit opatření u Kačerova (několik stovek podpisů). Toto sdružení usiluje o průhledný tubus na Spořilovské a trvalé zakonzervování těch nejtěžších kamionů v centru Spořilova (viz. Spořilovské noviny - veřejné setkání k dopravě na Spořilově 2012). Toto řešení ale SOS Spořilov zásadně odmítá! Zejména proto, že nám občané dali úplně jiný mandát! Důvodů je hned několik - psychologický efekt přetrvávajících kolon kamionů, hromadění extrémního množství výfuků z kamionů v tubusu, problematika odvětrávání výfuků kamionů do hustě osídlené oblasti, bezpečnost provozu v tunelu (kamiony převážejí nebezpečné náklady a chemikálie, často hořlavé, výbušné a jedovaté látky) atd. Průhledný tubus je ale přijatelný po odvedení kamionů. Tuto variantu naše sdružení zcela podporuje! Na rozdíl od Spořilovské, kam byla v září 2010 kamionová doprava z Jižní spojky násilně převedena proti vůli občanů i radnice Prahy 4, na JS doprava narůstala kontinuálně a přirozeně. Většina obyvatel navíc Spořilovskou nevyužívá a slouží tedy jen k tranzitu celoevropské těžké dopravy. Celé 2 roky tak jezdí denně 11 000 kamionů nad 12 tun, což jsou ty nejtěžší kamiony s nejhoršími dopady na životní prostředí a zdraví lidí, pouze na Spořilovské v centru sídliště lidem přímo pod okny. Na Jižní spojce (na západ od Spořilovské - Krč, Braník) se v noci pohybuje v noci pouze 500 kamionů a na magistrále nejezdí dokonce žádné kamiony nad 12 tun, stejně tak na Barrandově.
  Je tedy zcela legitimní, že SOS Spořilov usiluje o návrat kamionové dopravy do původního stavu resp. o rozdělení dopravy na více páteřních komunikací. Nejedná se o přehazování problému na jiné, jak účelově a zcela mylně vykládají ti, kteří se všech kamionů zbavili v náš neprospěch. Tito lidé chtějí zakonzervovat těžký tranzit pouze na Spořilovské. To je špatné nejen pro sídliště, ale i Starý Spořilov. Nakonec se všichni sejdou v tom nejhorším místě v jeho centru u Spořilovské, protože zde je nákupní centrum a veškeré služby, poliklinika, škola, školky. Navíc právě tady nesmí těžký tranzit vůbec jezdit, protože tato místa mají být v režimu zvláštní ochrany! Vzhledem k tomu, že lidé u Spořilovské jsou sužováni dopravou z celé Prahy již více než 2 roky, bylo by jistě zcela spravedlivé odvedení všech kamionů a rozdělení do jiných oblastí, aby se zde mohli lidé vzpamatovat ze zdravotních následků.
  Vzhledem ke kumulaci dopravy došlo na Spořilově aspoň k omezení osobní dopravy. Občasná kritika, směřující proti zcela správnému zjednosměrnění ulice Ke Spořilovu, je neoprávněná. Radnice učinila krok, který je zcela nezbytný a rozhodně pomohl většině obyvatel. Již nyní je patrné, že pokud lidé respektují zákazové značky na této malé místní komunikaci a do sídliště tak nevjíždějí, tak dochází ke snížení hluku i zatížení výfukovými plyny v té nejobydlenější a nejnavštěvovanější oblasti. Opatření se zklidněním Hlavní je velkým přínosem i pro oblast Starého Spořilova a v této věci se bezesporu naše zájmy shodují s OS Spořilov. Opatření velmi pomohlo i dětem, které navštěvují školu Jižní.

  Jana Růžičková
  Občanské sdružení SOS Spořilov

  Celý článek... | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Přímá volba prezidenta republiky

  Vydáno dne 11. 11. 2012 (1457 přečtení)

  Předseda Senátu Parlamentu ČR vyhlásil dne 1. 10.2012 svým rozhodnutím termín volby prezidenta republiky na dny 11. a 12. ledna 2013. Hlasování bude probíhat v pátek od 14.00 do 22.00, v sobotu začíná hlasování v 8.00 a volební místnosti se uzavřou ve 14.00 hodin. V případě, že žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu z celkového počtu platných hlasů oprávněných voličů, bude se konat druhé kolo volby, a to čtrnáct dnů po začátku prvního kola (tj. 25. a 26. 1. 2013), kam postupují dva kandidáti, kteří obdrželi v prvním kole volby nejvíce odevzdaných platných hlasů.
  Hlasování bude probíhat ve volebních místnostech na území České republiky a ve volebních místnostech zřízených při zastupitelských úřadech České republiky. Hlasovat lze i na voličský průkaz, o který je třeba požádat písemným podáním, opatřeným ověřeným podpisem voliče, které musí být doručeno nejpozději 7 dnů přede dnem voleb (tj. do 4. 1. 2013) tomu, kdo stálý seznam voličů vede (pro občany Spořilova je to ÚMČ Praha 4), nebo osobně do okamžiku uzavřeni stálého volebního seznamu (tj. 9. 1. 2013 do 16.00). Voličský průkaz opravňuje k zápisu do seznamu voličů v libovolném volebním okrsku na území České republiky i v libovolném zvláštním volebním okrsku v zahraničí. Na Spořilově se se volby uskuteční na stejných volebních místech jako při posledních volbách do Senátu. Informaci o volebním okrsku najdou voliči také na obálce s volebními lístky.

  Celý článek... | Autor: Tomáš Hromádka | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Zemřel Řehoř Mareček

  Vydáno dne 15. 07. 2012 (3096 přečtení)

  Páter Řehoř Vojtěch Mareček OFM - parteV pátek 13.7.2012 zemřel Páter Řehoř Mareček OFM, dlouholetý farář na Spořilově. Pohřeb se bude konat v pátek 20.7.2012 v 10:00 v kostele sv. Anežky České na Spořilově.

  Myslilovi

  Celý článek... | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * Většina Spořilováků četla alespoň jednu knihu Adolfa Branalda

  Vydáno dne 10. 02. 2012 (1971 přečtení)

  V minulé anketě jsme se vás na stránkách Spořilovských novin ptali, zda jste četli v životě alespoň jednu knihu od spořilovského spisovatele Adolfa Branalda.
  Ankety se zúčastnilo celkem 1053 Spořilováků, z toho 624 odpovědělo kladně, 429 záporně.
  V nové anketě můžete vyjádřit svůj obecný názor na spořilovské restaurace. Pokud budete mít konkrétní pochvalu, kritiku či připomínku k některému z místních podniků, napište nám, nebo vložte komentář.

  Celý článek... | Autor: Tomáš Hromádka | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * Šťastné a veselé Vánoce a úspěšný rok 2012

  Vydáno dne 24. 12. 2011 (1562 přečtení)

  Šťastné a veselé Vánoce a mnoho úspěchů v novém roce 2012 přeje všem čtenářům Spořilovských novin a jejich blízkým

  redakce Spořilovských novin


  Věříme, že rok 2011 byl pro vás úspěšný a že i ten nadcházející bude ve znamení pohody a klidu. Spořilovské noviny (www.sporilov.info) budou i v tom příštím roce součástí "spořilovského" dění. I v následujícím roce se těšíme na vaše ohlasy, komentáře, příspěvky a návštěvu vašich-našich internetových stránek.


  Celý článek... | Autor: Redakce | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * 400 000 čtenářů a 1500 článků

  Vydáno dne 03. 09. 2011 (1663 přečtení)

  Bylo vás již neuvěřitelných 400.000!

  Ano, vás, čtenářů Spořilovských novin. V těchto dnech naše webové počítadlo (v pravé dolní části monitoru) zaznamenalo jubilejního čtyřsettisícího návštěvníka těchto nekomerčních, lokálních e-novin... čtěte dále...

  Celý článek... | Autor: Redakce | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Z redakce

  * Možnost prezentace spořilovských firem

  Vydáno dne 18. 08. 2011 (1901 přečtení)

  Nabízíme možnost prezentace spořilovským firmám. Jde-li o nabídku služeb, cen, firmy - atd. platí ve Spořilovských novinách jednorázová cena za zveřejnění 640 Kč. Inzerát je možno shlédnout 365 dní v archivu všech článků (chová se tedy jako klasický článek), navíc jej zvýrazníme i na první straně webu v levém sloupci, to znamená, že zájemce o informaci se na inzerát dostane na první kliknutí. V inzerátu se musí objevit v nějaké souvislosti konkrétní nabídka pro občany Spořilova nebo slovo Spořilov, spořilovští občané apod.).

  Celý článek... | Autor: Redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8548262
  Červenec78824
  Dnes3494

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 146 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE