Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Služby

  * Spořilovský internet zdarma aneb slova opět padla na úrodnou půdu

  Vydáno dne 07. 12. 2005 (3681 přečtení)

  Nedávno se na Spořilovských novinách rozvířila diskuse na téma městského internetu, který by byl pro uživatele v celé Praze "zdarma". Jak zde naznačili někteří zainteresovaní čtenáři, slova o internetu padla u komunálních politiků na úrodnou půdu. V dnešním tisku vyšlo na toto téma hned několik článků. V rubrice "Napsali jiní", vám přinášíme výběr nejpodstatnějšího na toto téma...

  67


  Přinášíme Vám výběr z dnešního tisku na téma INTERNET V PRAZE ZDARMA.

  MF DNES, 7.12.2005 - Bezplatný přístup na internet by mohli mít od července příštího roku všichni lidé na celém území Prahy. Město totiž požádá o grant ministerstva informatiky, které vypsalo dotační program na podporu projektů vysokorychlostního internetu. "Navíc by mohli Pražané bezdrátově telefonovat po celém městě," vyjmenovával výhody nového informačního kanálu místostarosta Prahy 5 Martin Stránský. Právě v páté městské části už komunikační síť funguje od tohoto března. Smíchovská radnice za to získala Křišťálový disk na evropském veletrhu informatiky Invex v Brně. "Je o to veliký zájem, tak jsme si mysleli, že by bylo dobré rozšířit bezdrátový internet po celé metropoli, pro všechny domácnosti. V Evropě zatím takový projekt neexistuje," podotkl Stránský. Bezdrátového připojení, které financuje radnice Prahy 5, již nyní využívá více než čtyři tisíce lidí. Pražští radní chtějí požádat ministerstvo o dotaci sto milionů korun, které půjdou na vybudování infrastruktury. Zbývajících padesát milionů korun pak na provoz dodají z rozpočtu jednotlivé městské části. Přispěje i magistrát.

  Ministerstvo informatiky vypsalo dotační program na podporu projektů vysokorychlostního internetu v celkové hodnotě osm set milionů korun. Pro příští rok tak uvolní jednu čtvrtinu. Podle pravidel však mohou o dotaci žádat i další obce a kraje. "Celkové náklady na tento celopražský projekt jsou odhadovány na cca 150 milionů korun. Od státu však budeme požadovat jen sto milionů korun," podotkl primátor Pavel Bém s tím, že žadatelé se musí podle pravidel podílet na financování ze třiceti procent. "Stále se nám hlásí noví uživatelé. Myslím si, že o to bude v celé Praze velký zájem," řekl Stránský. Radnice Prahy 5 již po zkušebním provozu plánuje další využití bezplatného informačního kanálu. "Do budoucna chceme na internetu spustit také vzdělávací kurzy a programy," dodal zástupce starosty. Zadarmo vyhledávat informace na internetu zatím mohou domácnosti ze Smíchova a dalších přilehlých čtvrtí. "Oslovili jsme už i Prahu 2 a 13. I tam dosáhne potřebný signál, dodal Martin Stránský.

  Lidé, kteří chtějí mít spolehlivý příjem internetu, však musí počítat s určitou investicí do vybavení svého počítače. Takzvané WiFi čipy, které jsou zabudovány například přímo v některých noteboocích, jsou totiž schopny internetový signál přijímat pouze z kratších vzdáleností. Dosah vysílačů, kterých je na území Smíchova a v okolí celkem šestnáct, je zhruba pět set metrů.

  24HODIN, 7.12.2005 - i nový městský deník, který je také zdarma napsal:

  Magistrát chce vybudovat bezplatné bezdrátové připojení k internetu na celém území metropole. Projekt by měl celkem přijít na zhruba 150 milionů korun. Radní chtějí požádat ministerstvo informatiky o dotaci ve výši 100 milionů korun na vybudování infrastruktury, a na provoz pak 50 milionů korun z rozpočtu městských částí a magistrátu. "V Praze ale nebude rozhodující jenom prosté zavedení vysokorychlostního přístupu, ale technologie bude muset zvládnout také vysokou zátěž a požadavky na služby," uvedl primátor Pavel Bém. Primátorova slova potvrdil i místostarosta Prahy 5 Martin Stránský.

  "Celopražský internet by měl obrovský ekonomický význam. Praha by se potom stala jediným městem v Evropě, kde se něco podobného v takovém rozsahu povedlo, navíc v informatice je to stejné jako se skutečnými dálnicemi. Kde dálnice nejsou, tam není ani práce a neplynou tam investice," řekl Stránský, který přišel s nápadem pokrýt signálem celou plochu metropole. Bezdrátové připojení prostřednictvím 16 vysílačů už od března funguje na celém území Prahy 5. Signál je možné dokonce zachytit i v některých částech Prahy 2 a 13. "K dnešku máme zaregistrovaných 4600 uživatelů, což je úspěch, který jsme nečekali. Je vidět, že lidé mají o internet enormní zájem," vysvětlil místostarosta Martin Stránský. Na síti pak může být připojeno až 2 tisíce počítačů najednou. Praha 5 je první, která se do podobného projektu pustila.

  O své názory se můžete podělit s ostatními čtenáři Spořilovských novin v komentářích pod tímto článkem. Další informace a diskusi najdete v souvisejících článcích uvedených níže...

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Tisk dne 7.12.2005 - internet na Spořilově


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8240028
  Květen115945
  Dnes664

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 124 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE