Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       

Mohlo by vás zajímat...

Místní politika

* Spořilov v otázkách a odpovědích

Vydáno dne 30. 07. 2004 (1266 přečtení)

Otázky, týkající se problémů naší čtvrti, kladli v uplynulých měsících na internetových diskusích obyvatelé Spořilova. Odpovídali jim kompetentní zástupci příslušných subjektů (pracovníci ROPIDu, úředníci městské části Praha 4, zástupce starosty MČ Praha 4).

Nový městský mobiliář
Otázka: V širším pražském centru byly v uplynulých letech vyměněny čekárny na autobusových a tramvajových zastávkách za nové - od společnosti JCDecaux (týká se to především oblasti Pankrác, Nusle, Smíchov). Na sídlišti Spořilov jsou však stále velice staré, oprýskané čekárny, u nichž je stále nutno pravidelně vyměňovat vandaly a větrem poničené skleněné tabule s drátěnou výstelkou, což se nejeví nejekonomičtější. Plánuje se i zde výměna městského mobiliáře za nový ?
Odpověď: Přístřešky na stanicích MHD jsou dvou typů, Dambacha a JCDecaux. První typ obhospodařuje organizace ROPID a nechává se na dožití, eventuelně je nahrazován druhým typem, který obhospodařuje smluvně Magistrát hl.m.Prahy. V Praze je dosud velké množství i poměrně frekventovaných zastávek, kde dosud není přístřešek vůbec žádný. (namátkou - například směrem do centra na stanici Chodovská pro linku 136 a 213, na stanici Jesenická na Zahradním Městě atd.). Dopravní podnik hl. m. Prahy poslal asi před rokem oficiálně úřadům všech městských částí výzvu, aby předložily souhrnné požadavky na vybudování přístřešků v zastávkách na svých územích, na jejichž základě bude zpracován plán výstavby na příští léta. Čekárny JCD nejsou samy o sobě omnoho esteticky hodnotnější než klasické přístřešky - rozdíl je především v kvalitě údržby a čištění a také v odolnosti vůči poškozování, krádežím hliníkových dílů (okapových plechů, střech a lišt skel), korozi a chátrání Nové přístřešky se nijak překotně nestavějí, v posledním půlroce jen pár kousků v rámci větších rekonstrukcí ulic či chodníků (na Spořilově ve stanicích Roztylské náměstí, Na Pahorku a Hlavní). Koncem loňského roku se z důvodu napjatého rozpočtu dráto-skleněné přístřešky několik měsíců neopravovaly ani nečistily vůbec. Pochybuji, že se v tomto ohledu na Spořilově v nejbližší době něco změní…

Problematika graffiti na Spořilově
Otázka: Problematika graffiti se rozmáhá v celé Praze a bohužel ani oblast Praha 4 -Spořilova není výjimkou. Tyto obrazce a tagy zdobí již dlouhou dobu některé přízemní části fasád zdejších domů, podchody atd. Chápu, že odstranění graffiti je poměrně finančně náročné, a že hrozí reálné riziko, že se tam objeví znovu, ale tím, že v tom nevidíme problém, akceptujeme to jako běžnou věc. Je možno žádat za soukromá bytová družstva příspěvek na odstranění graffiti ? Případně, plánuje se nějaká aktivita Radnice Praha 4 (podobně jako na Praze 6) v této oblasti?
Odpověď: Příspěvky na odstranění graffiti obec soukromým subjektům neposkytuje. Městská police pořádá speciální akce proti tomuto druhu vandalství ale výsledky jsou chabé. V poslední době se podařilo zajistit pachatele této činnosti u pomníku Tří odbojů v Nuslích. Ochranná opatření, která zmiňujete v souvislosti s Prahou 6, jsou velice nákladná, jedná se o nátěry, ze kterých je možné graffiti snáze odstranit a používají se zejména na památkové objekty a pod.

Přímé autobusové spojení Spořilova a Zahradního Města
Otázka: Počítá se do budoucna s přímým autobusovým propojením Spořilova a Zahradního Města ? Do současné doby neexistuje linka, která by umožnila občanům Spořilova rychlé spojení na Švehlovu ulici a s nákupně-společenským centrem v Hostivaři…
Odpověď: Ke spojení Spořilova a Zahradního Města uvádím, že spojení je zajištěno v odpovídající míře přestupem mezi linkami č. 11, 136 a 213 (ze Spořilova) a linkami číslo 138 a 188 (ze Zahradního Města) v zastávce "Chodovská". Přímé spojení ulicemi Ke Spořilovu a U Záběhlického zámku je výrazně omezeno nevhodným stavebním stavem komunikací, zejména šířkou vozovky. Případné zajištění přímého spojení by však bylo podmíněno i možnostmi financování zvýšených nákladů na provoz.

Nové osvětlení v ulici Na Chodovci
Otázka: V volebním letáku ODS z podzimu 2002 pro Prahu 4 – Spořilov se psalo o posílení nedostatečného osvětlení v ul. Na Chodovci do konce roku 2002. Dodnes se nic neděje....?
Odpověď: Zmiňované osvětlení bylo přislíbeno již do konce roku 2002 společností. ELTODO, s tím, že předpokládané náklady jsou kalkulovány na 800 tis. Kč. Stav v současnosti je takový, že podle zprávy od investora ELTODO, je projektová dokumentace zpracována a realizace rekonstrukce osvětlení Na Chodovci by měla být zahájena v říjnu 2004.


[Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Spořilovské knihy
Po stopách spořilovských legionářů

Knihu Po stopách spořilovských legionářů je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo

Knihu Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Při zakoupení obou knih současně poskytujeme slevu (za obě knihy zaplatíte dohromady 400 Kč). Zakoupením knih podpoříte Spořilovské noviny.


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem5086436
Září41751
Dnes986

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 55 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE