Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Místní politika

  * Co se za posledních několik let na Spořilově povedlo a co ne…

  Vydáno dne 02. 09. 2004 (1485 přečtení)

  Komunální politici mohou v městské části, ve které působí, ovlivnit mnohé. V současné době a i v letech minulých byla ODS nejsilnější politickou silou v Zastupitelstvu městské části Praha 4 a nesla tak rozhodující podíl odpovědnosti za to, co se na Spořilově povedlo, ale i za přetrvávající nedostatky.
  Jak to tedy na Spořilově v současné době vypadá?


  Bezpečnost

  Strážník je vidět, na sídlišti je kancelář městské policie s návštěvními hodinami pro občany (Penzion Spořilov na ul. Hlavní), jména a podobenky strážníků jsou na informačním středisku v Bojanovické ulici na Sídlišti Spořilov II, občané je znají ze Spořilovských novin a z Tučňáka, čísla jejich mobilních telefonů. Byla provedena výměna stožárového veřejného osvětlení v plochách zeleně a proveden průklest dřevin, aby nebylo osvětlení zastíněno. Na podzim 2004 bude provedeno navíc posílení a úprava veřejného osvětlení v ulici Na Chodovci, kde stromy stíní osvětlovacím tělesům, která osvětlují pouze silnici a chodníky zůstávají ve stínu (náklad cca 900 tis. Kč). Nepřehledná část přístupové cesty pro pěší ze Spořilova ke stanici metra „C“ Roztyly v kritickém místě od podchodu byla upravena v souvislosti s výstavbou komplexu OBI.

  Preventivní údržba komunikací

  Pravidelně jsou prováděny opravy metodou tryskání u vytypovaných komunikací dle skutečného stavu živičných povrchů. Byly provedeny rozsáhlé úpravy pěších komunikací nadzvednutých kořenovými systémy při zachování stromů. Byla upravena stanoviště pro kontejnery komunálních odpadů navazující na komunikace a je důsledně dodržováno umístění kontejnerů ve vymezeném prostoru, čímž se i zvýšila kapacita parkovacích míst. K úpravě komunikací je rovněž třeba zmínit úpravy středových zelených pásů zejména na Starém Spořilově, které přispěly ke kulturnímu vzhledu této lokality.

  Městská hromadná doprava

  Byl instalován přístřešek pro cestující na autobusové stanici Měchenická.

  Senioři

  Pro seniory z celé městské části Praha 4, byl rekonstruován dům s pečovatelskou službou v dolní části Roztylského náměstí, kde vzniklo 14 bytů I. kategorie s rozšířenou pečovatelskou službou. Klubová a zájmová činnost probíhá v upravených prostorách Senior klubu v Bělčické ulici, využívána je rovněž bohatá nabídka kulturních a společenských programů v domově Sue Ryder.

  Parkování na Spořilově

  Bylo zvýšeno množství parkovacích stání o cca 50 parkovacích míst v blízkosti nejfrekventovanějších lokalit jako je pošta, spořitelna a obchody v ulici Hlavní úpravou dopravního režimu i novým parkovištěm u obchodního centra „Centrum“.

  Velkoobjemový odpad

  Pravidelně jsou přistavovány kontejnery, stanoviště jsou pravidelně zveřejňována v Tučňáku (a také na internetových Spořilovských novinách). Funguje sběrný dvůr v Zakryté ulici, kam lze odložit nepotřebný odpad.

  Třešňovka

  Přes majetkoprávní komplikace se podařilo ze spořilovské Třešňovky vytvořit příjemný přírodní relaxační prostor se zahradnicky upravenými dřevinami, lavičkami, cestami a schody s mlatovým povrchem. Tento prostor je využíván v létě jako odpočinková louka, v zimě dětmi pro zimní sporty.

  Sport, práce s mládeží

  Byla provedena rozsáhlá rekonstrukce základní školy Na Chodovci. Zřízena byla dvě dětská hřiště s hracími a sportovními prvky, u jednoho hřiště byla zřízena i fontána (s pítkem).

  Další projekty směřující ke zlepšení života na Spořilově jsou v přípravě a záleží jednak na množství financí ale především na ochotě radnice projekty podpořit.

  Své náměty můžete psát na: noviny@sporilov.info

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8239329
  Květen115246
  Dnes8511

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 92 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE