Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Veřejná správa

  * Městská policie na Spořilově

  Vydáno dne 06. 09. 2004 (2231 přečtení)

  V několika článcích na Spořilovských novinách jste se již o existenci strážníků městské policie z okrsku Spořilov něco málo dozvěděli. V tomto příspěvku představíme spořilovský okrsek Městské policie Praha důkladněji.

  Obvodní ředitelství Městské policie hl. m. Prahy v Praze 4 působí na katastrálním území městské části Prahy 4 a Kunratic. Mezi její základní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku ve městě patří:

  · dohled nad dodržováním obecně závazných právních předpisů o ochraně veřejného pořádku
  · přispívání k ochraně bezpečnosti osob a majetku,
  · dohled nad dodržováním pravidel občanského soužití,
  · odhalování přestupků a v rozsahu stanoveném zákonem o obecní policii též ukládání a vybírání pokut v blokovém řízení za spáchané přestupky,
  · upozorňování fyzických a právnických osob na zjištěné nedostatky a podle konkrétní situace konat opatření k jejich odstranění.

  Obvod Prahy 4 je rozdělen na 15 okrsků, které jsou trvale obsazeny strážníky - okrskáři. Okrsky jsou nejnižší územní organizační jednotkou obvodního ředitelství Městské policie v Praze. V okrsku č.12 pracovně nazvaný Spořilov, č.13 - Krč a v okrsku č.14 - Braník je po dvou strážnících - okrskářích. Okrsek č. 15 je obsazen třemi strážníky - okrskáři, kteří plní úkoly vyplývající ze zákona o Obecní policii na území městské části Praha - Kunratice. V okrscích č.1 až 11 je vždy jeden strážník - okrskář, který je odpovědný za jím spravované území. V sídle obvodního ředitelství v Táborské ulici je zajištěna nepřetržitá služba na operačním středisku, autohlídky zajišťující výjezdy na tísňovou linku 156, přestupkové oddělení a nepřetržitá hlídková služba dalších strážníků, vykonávajících službu na celém území obvodního ředitelství MP Prahy 4. Okrsek „Spořilov“ je ohraničen ulicemi Jižní spojka, ulice 5. května a hranice katastrálního území městské části Praha 4. Okrskáři, pan RNDr. Toman Záboj a paní Jitka Sittová, sídlí v kanceláři na Hlavní ulici č.114/2930, Praha 4 – Záběhlice (tel.: 272 774 009 nebo spíše na mobil 604 446 731), kde je zastihnete ve středu od 10:00 hod. do 11:00 hod. a od 15:00 hod. do 16:00 hod. V ostatních hodinách je ale potkáte přímo ve spořilovských ulicích a uličkách.
  Ve spolupráci s Úřadem městské části Praha 4 byla na telefonním čísle 261 192 622 zřízena záznamová linka strážníků okrskářů Městské policie Prahy 4. Na ni můžete sdělovat vaše podněty, přičemž neopomeňte uvádět přesné lokalizace. Pokud si budete přát být zpětně informováni či budete-li žádat osobní sdělení příslušným okrskářem, uveďte adresu svého trvalého bydliště nebo kontaktní telefonní číslo. V případě, že budete potřebovat okamžitou pomoc, však raději dále využívejte bezplatnou linku tísňového volání 156.


  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5952190
  Červenec8499
  Dnes758

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 25 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE