Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Nebezpečné křižovatky na Spořilově

  Vydáno dne 14. 09. 2004 (1225 přečtení)

  Přestože je Spořilov bezpečnou čtvrtí, pokud se týká kriminality, o bezpečnosti v silničním provozu to už zdaleka tak neplatí. Míst, kde jste na Spořilově (ať jako chodci, nebo jako řidiči) doslova v ohrožení je hned několik. Tento článek je právě o nich.

  Nebezpečná místa z pohledu řidiče

  Mezi místa, která jsou na Spořilově nebezpečná nejen pro řidiče, patří v prvé řadě křižovatka ulic Hlavní a Na Chodovi, respektive Senohrabská. Auta jedoucí z Jižního Města a z Chodovce ulicí Senohrabskou většinou jedou dost rychle a to i na „pozdní oranžovou“, takže o časté skřípání plechu a řinčení skel tu rozhodně není nouze. Jedná se o místo, kde je na Spořilově ročně nejvíce nehod. Totéž prakticky platí i pro podobnou křižovatku na protější straně mostu (křižovatka ulic Severní I, respektive Lešenské a Hlavní). V sídlištních ulicích Sídliště Spořilova I a II naštěstí moc nehod není, protože tu najdete hlavně jednosměrné nebo slepé ulice, kde parkuje hodně aut, a když už sem řidiči vjíždí nebo vyjíždí, tak si dávají většinou velký pozor. V úzkých uličkách Starého Spořilova, které jsou jinak nejbezpečnější v celé čtvrti se zase může stát, že zdejší „dříve narození“ majitelé dobře garážovaných škodovek zapomenou, že už se tu celých 65 let jezdí vpravo a že se dává přednost zprava.

  Velmi nebezpečné a špatně přehledné je i místo, kde se dá odbočit z ulice Na Chodovci na Spořilovskou spojku. Dobrému výhledu při odbočování z obou směrů na tuto silnici zde brání husté borovice a keře, a přestože je tu dopravní značkou omezena rychlost na pouhých 30 km/h (nikdo zde takovou rychlostí nejede), není bohužel ani zde o bouračky nouze. Bezpečná není ani samotná Spořilovská ulice, která spojuje Dálnici D1 s Jižní spojkou. V nedávné minulosti zde došlo i k těm nejvážnějším nehodám. (viz. soubor článků v rubrice Informace – podrubrice - „Napsali jiní (2000 - 2004)“). Totéž platí i pro všechny dálniční křižovatky v okolí Spořilova.

  Pozor by měli řidiči dávat i na vjezdu do Starého Spořilova z Jižní spojky. Ulice Severní XI, která plynulé přechází v ulici Hlavní je ve skutečnosti v celém úseku „hlavní“ a řidiči, kteří jsou „rozjetí“ z Jižní spojky tu často nedávají přednost v jízdě a výsledek je pořád stejný….

  Nebezpečná místa z pohledu chodce

  Pro chodce jsou nevíce nebezpečná místa při přecházení Hlavní ulice (zejména v úseku na Sídlišti Spořilově II v okolí obchodního centra „Centrum“). Protože zde chodci přecházejí téměř výhradně mimo přechody pro chodce, často tu dochází ke střetu s autem.

  Obecně platí, že zvýšenou pozornost by měli věnovat chodci (i řidiči) na Spořilově místům, kde jezdí MHD, zejména pak na křižovatkách:
  · Severní I x Severovýchodní I
  · Severozápadní I x Sliačská
  · Lešanská x Hlavní
  · Hlavní x Na Chodovci (u Penny Marketu)
  · Hlavní x Na Chodovci (u mostu přes Spořilovskou spojku)
  · Roztylské náměstí x Severovýchodní I
  · Na Chodovci x cesta k tramvajové stanici na Spořilově


  …a to platí po celý rok, zejména pak nyní, na začátku září…


  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8049491
  Duben52521
  Dnes2538

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 122 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE