Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Děti a školy

  * Soukromé vysoké školy na Spořilově a v blízkém okolí

  Vydáno dne 21. 09. 2004 (1941 přečtení)

  I když má Spořilov „jen“ 20.000 obyvatel, nacházejí se tady hned dvě vysoké školy a další sídlí v nedalekých Strašnicích v Praze 10. Současný rozvoj soukromých vysokých škol, který je logickým důsledkem a reakcí na značný a neuspokojený zájem uchazečů o vysokoškolské vzdělání v České republice potvrdil, že nové „akademické půdy“ vznikají ve všech lokalitách Prahy… Tedy i na Spořilově a v jeho okolí.

  Pražský technologický institut Na Spořilově II, v Choceradské ulici č. 13/2600, sídlí Pražský technologický institut (PIT), což je soukromá vysoká škola technického zaměření, která byla založena v roce 1999. Základním cílem této vysoké školy je výchovně vzdělávací činnost orientovaná na výkon povolání, podporovaná vědeckovýzkumnou činností. Doplňkovou činností je nakladatelská a vydavatelská činnost. PIT získal rozhodnutím Akreditační komise Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR v červnu 2000 akreditaci bakalářského studijního programu “Inženýrská ekologie”, v oborech Doprava a životní prostředí, Ochrana životního prostředí, Stavebnictví a životní prostředí. Státní souhlas působit jako soukromá vysoká škola byl této instituci udělen v prosinci 2000. Více informací o této vysoké škole najdete na najdete na stránkách: http://www.pti.cz/


  Literární akademie – soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého
  V Malovické ulici č. 2751 na Sídlišti Spořilov II sídlí další soukromá vysoká škola - Literární akademie Josefa Škvoreckého. Okolo 250 studentů a více než čtyřicet pedagogů svědčí o postavení, které si tato vysoká škola v rámci českého vysokého školství vydobyla. Jde o humanitně zaměřenou vysokou školu, která se orientuje především na pěstování mediálních a komunikačních studií s důrazem na rozvoj kreativních schopností. Více informací o této vysoké škole najdete na najdete na stránkách: http://www.lit-akad.cz/

  Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů v Praze (VŠVSMV)
  Velice významná, a pro dnešní dobu hodně aktuální je soukromá vysoká škola, která sídlí v nedalekých Strašnicích, odkud je to ze Spořilova prakticky jen „přes pole“. Touto vysokou školou je Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů v Praze, o.p.s.
  VŠVSMV získala státní souhlas k provozování vysokoškolského vzdělávání ve studijním programu "Právní specializace" a studijním oboru "Veřejná správa" jako prezenční i kombinované studium bakalářského stupně (Bc.) a pro studijní obor "Právní administrativa v průmyslovém vlastnictví" jako prezenční a kombinované studium bakalářského stupně. Novým studijním programem jsou "Mezinárodní vztahy a teritoriální studia" se studijním oborem "Mezinárodní vztahy a evropská studia" jako prezenční studium bakalářského a magisterského (Mgr.) stupně.
  Kvalitní absolventi této školy mohou najít uplatnění v zahraničí, především jako úředníci v orgánech a institucích Evropské unie. Vysoká škola svým vzdělávacím programem naplňuje cíle Evropské unie v oblasti zkvalitňování pracovníků veřejné a státní správy zejména v oblasti právní výchovy, informatiky a jazykové výbavy. V oblasti celoživotního vzdělávání VŠVSMV připravuje projety pro vzdělávání pracovníků, které je v kompetenci Úřadu vlády ČR, Ministerstva vnitra ČR a Magistrátu hl. m. Prahy. Více informací o této vysoké škole najdete na najdete na stránkách: http://www.vsvsmv.cz/


  [Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5954182
  Červenec10491
  Dnes303

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 19 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE