Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Mohlo by vás zajímat...

Děti a školy

* Soukromé vysoké školy na Spořilově a v blízkém okolí

Vydáno dne 21. 09. 2004 (1887 přečtení)

I když má Spořilov „jen“ 20.000 obyvatel, nacházejí se tady hned dvě vysoké školy a další sídlí v nedalekých Strašnicích v Praze 10. Současný rozvoj soukromých vysokých škol, který je logickým důsledkem a reakcí na značný a neuspokojený zájem uchazečů o vysokoškolské vzdělání v České republice potvrdil, že nové „akademické půdy“ vznikají ve všech lokalitách Prahy… Tedy i na Spořilově a v jeho okolí.

Pražský technologický institut Na Spořilově II, v Choceradské ulici č. 13/2600, sídlí Pražský technologický institut (PIT), což je soukromá vysoká škola technického zaměření, která byla založena v roce 1999. Základním cílem této vysoké školy je výchovně vzdělávací činnost orientovaná na výkon povolání, podporovaná vědeckovýzkumnou činností. Doplňkovou činností je nakladatelská a vydavatelská činnost. PIT získal rozhodnutím Akreditační komise Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR v červnu 2000 akreditaci bakalářského studijního programu “Inženýrská ekologie”, v oborech Doprava a životní prostředí, Ochrana životního prostředí, Stavebnictví a životní prostředí. Státní souhlas působit jako soukromá vysoká škola byl této instituci udělen v prosinci 2000. Více informací o této vysoké škole najdete na najdete na stránkách: http://www.pti.cz/


Literární akademie – soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého
V Malovické ulici č. 2751 na Sídlišti Spořilov II sídlí další soukromá vysoká škola - Literární akademie Josefa Škvoreckého. Okolo 250 studentů a více než čtyřicet pedagogů svědčí o postavení, které si tato vysoká škola v rámci českého vysokého školství vydobyla. Jde o humanitně zaměřenou vysokou školu, která se orientuje především na pěstování mediálních a komunikačních studií s důrazem na rozvoj kreativních schopností. Více informací o této vysoké škole najdete na najdete na stránkách: http://www.lit-akad.cz/

Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů v Praze (VŠVSMV)
Velice významná, a pro dnešní dobu hodně aktuální je soukromá vysoká škola, která sídlí v nedalekých Strašnicích, odkud je to ze Spořilova prakticky jen „přes pole“. Touto vysokou školou je Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů v Praze, o.p.s.
VŠVSMV získala státní souhlas k provozování vysokoškolského vzdělávání ve studijním programu "Právní specializace" a studijním oboru "Veřejná správa" jako prezenční i kombinované studium bakalářského stupně (Bc.) a pro studijní obor "Právní administrativa v průmyslovém vlastnictví" jako prezenční a kombinované studium bakalářského stupně. Novým studijním programem jsou "Mezinárodní vztahy a teritoriální studia" se studijním oborem "Mezinárodní vztahy a evropská studia" jako prezenční studium bakalářského a magisterského (Mgr.) stupně.
Kvalitní absolventi této školy mohou najít uplatnění v zahraničí, především jako úředníci v orgánech a institucích Evropské unie. Vysoká škola svým vzdělávacím programem naplňuje cíle Evropské unie v oblasti zkvalitňování pracovníků veřejné a státní správy zejména v oblasti právní výchovy, informatiky a jazykové výbavy. V oblasti celoživotního vzdělávání VŠVSMV připravuje projety pro vzdělávání pracovníků, které je v kompetenci Úřadu vlády ČR, Ministerstva vnitra ČR a Magistrátu hl. m. Prahy. Více informací o této vysoké škole najdete na najdete na stránkách: http://www.vsvsmv.cz/


[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Spořilovské aktuality
04.01.2020: Pište, foťte, posílejte...
Rádi vaše příspěvky zveřejníme. Náš e-mail: noviny@sporilov.info

Starší aktuality


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem5470793
Únor62755
Dnes1363

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 72 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE