Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Volby

  * Kandidáti volení i za oblast Spořilova do Senátu Parlamentu České republiky ve čtyřech otázkách a odpovědích

  Vydáno dne 04. 10. 2004 (2344 přečtení)

  Spořilovské noviny připravily před doplňujícími volbami do Senátu Parlamentu České republiky (volby proběhnou 8. a 9. října 2004) malou anketu, kterou chtějí svým čtenářům z řad mnohatisícové voličské základy Spořilova nabídnout stručný pohled na všechny kandidáty v těchto volbách. Obyvatelé Spořilova se v posledních týdnech a dnech s nimi často setkávají, ale bohužel především pouze při pohledu na plakáty a billboardy. Tato malá anketa chce dát stejný prostor všem sedmi kandidátům a bude pouze "vizitkou", se kterou se spořilovští voliči budou moci setkat před odchodem za volební plentu…

  Jak jistě víte, Spořilovské noviny jsou nezávislé a ve všech svých článcích se snaží zastávat neutrální politický názor. Ne jinak je tomu v tomto příspěvku. Odpovědi kandidátů nebyly nijak upravovány a vyjadřují pouze jejich názor.

  Kandidátům byly e-mailem, zaslaným dne 27. září 2004, položeny 4 otázky:

  1. Proč jste se rozhodl kandidovat právě ve volebním obvodu Prahy 4???

  2. Co se Vám vybaví, když se řekne pražská čtvrť Spořilov, případně jaký máte vztah k této části Prahy 4???

  3. V případě, že budete zvoleni, jaké jsou Vaše priority (stručně) a co konkrétně byste chtěli udělat pro Prahu 4 (a samozřejmě pro Spořilov) ???

  4. Co chcete vzkázat spořilovským voličům ???

  Osloveno bylo všech 7 kandidátů: pánové Jan Vávra, Petr Švec, Karel Skoupil, Vladimír Němec, František Příhoda, Erazim Kohák a Tomáš Ježek

  Do uzávěrky tohoto článku (4.10.2004) odpověděli čtyři kandidáti, jejichž odpovědi nebyly nijak upravovány a vyjadřují názor každého kandidáta, stejně jako názor pátý, který došel naší redakci 5.10.2004.  První odpověděl pan Tomáš Ježek

  1. Do Senátu mám už namířeno nějakou dobu, z politiky jsem odešel před osmi lety a zjišťuji, že plány, které mám, se mimo politiku nedají uskutečnit. Samozřejmě mám na mysli "svou" penzijní reformu. Je strategicky důležitá stejně, jako byla počátkem 90.let privatizace. Volby v Praze 4 mi k tomu dávají příležitost. Kromě toho na část Prahy 4 včetně nuselské radnice vidím z okna svého pokoje.

  2. Když se řekne Spořilov, okamžitě se mi vybaví mírný vršek překrásného Roztylského náměstí s kostelem ze 20.let. Spořilov je pro mě přesto, že je starý asi 80 let, ukázkou stále moderní urbanistické nápaditosti. Také se mi vybaví buzola, kterou jeden potřebuje, aby se vyznal ve všech těch Severozápadních a Jihovýchodních ulicích - ale to jen žertem.

  3. Přiznám se bez mučení, že pro obyvatele Prahy 4 chci udělat totéž, co pro všechny ostatní obyvatele České republiky, totiž řádně a pečlivě připravenou penzijní reformu. Samozřejmou úlohou senátora je však být také ombudsmanem svého volebního obvodu. Na Praze 4 bych si proto zřídil kancelář a tam pravidelně naslouchal starostem lidí a snažil se pomoci při řešení jejich problémů. Hlavně přijďte k volbám a nevolte komunistu, ať volby nedopadnou jako ty do Evropského parlamentu. Budete-li volit mě, budu moc rád a budu celou dobu nervózní z toho, abych Vás nezklamal.

  4. Hlavně přijďte k volbám a nevolte komunistu, ať volby nedopadnou jako ty do Evropského parlamentu. Budete-li volit mě, budu moc rád a budu celou dobu nervózní z toho, abych Vás nezklamal.


  Další odpověděl pan Petr Švec

  1. Ve volebním obvodu Prahy 4 jsem se rozhodl kandidovat z důvodu, že jej velmi dobře znám díky své takřka desetileté praxi (přestupky) na Úřadě městské části Praha 4 a dá se říci, že nejlépe ze všech pražských obvodů. Dokonce možná i lépe než Prahu 10, kde celý život bydlím. Za tu dobu jsem si obvod oblíbil a začal jsem jej navštěvovat i ve volném čase, zejména Nusle a Michli, což činím dodnes. Rád se projdu Jezerkou nebo podél Botiče. Bydlí zde mí příbuzní, kamarádi i známí.

  2. Když se řekne Spořilov, vybaví se mi dětství, kdy jsme s rodiči chodili na návštěvy do rodiny matčiny sestry. Byla to pěkná procházka, šli jsme ze Zahradního Města přes staré Záběhlice kolem zámečku a nebo kolem kostelíka podél rybníku Hamráku a nahoru třešňovým sadem na spořilovské sídliště. V zimě jsme na stejném kopci sáňkovali, na Hamrák jsme chodili bruslit. Takže z Prahy 4 jsem jako první znal právě Spořilov. Tím je dán i můj vztah k této pražské čtvrti. Velice pěkný je starý Spořilov, rodinné domky postavené v dobách první republiky. Za předchozího režimu u mě názvy zdejších ulic tak trochu vzbuzovaly asociace na New York (Severozápadní II. apod.). O spořilovském sídlišti zase vím, že společně s malešickým patří k nejstarším v Praze.

  3. Co se týče mých priorit, resp. co bych konkrétně udělal pro Prahu 4, pro Spořilov: Začnu se Spořilovem - vím že zde v nedávné minulosti byl problém (pokud se správně pamatuji) právě s rušením či slučováním spořilovské základní školy, v důsledku čehož zdejší děti musí navštěvovat vzdálenější školu, což má za následek podstatně větší rizika spojená právě s cestou do školy a zpět (účast na dopravní nehodě, přepadení). Žijeme v době, kdy se takové věci stávají až příliš často. Proto také jedním z mých volebních hesel, které myslím zcela vážně, je BEZPEČNOST. Ta může být ve státě, kde především funguje PRÁVO a ve kterém panuje POŘÁDEK. PRÁVO a POŘÁDEK jsou nezbytnými předpoklady pro BEZPEČNOST. Nejsem pro krátkozraká rušení škol z "ekonomických důvodů". Zanedlouho bude potřeba škol více, neboť bohudík dětí opět přibývá. A bylo by velmi nákladné, kdyby se musely stavět nové. A málo reálné ve státě s výrazně deficitním rozpočtem.

  4. Navazuji na třetí otázku - senátor není sice komunální politik a nemá tak přímý vliv na dění ve svém obvodu, na druhé straně je jediný politik, který zastupuje všechny obyvatele svého volebního obvodu. Jako senátor bych samozřejmě měl kancelář ve svém obvodu, ve které bych byl nejméně jeden den v týdnu obyvatelům obvodu k dispozici. Na základě jejich podnětů bych mohl např. iniciovat změnu zákona nebo jiného předpisu, spolupracovat s komunálními politiky apod., tj. pomáhat nepřímo. O své činnosti ale i o podstatném dění v Senátu bych chtěl informovat prostřednictvím sloupku v Tučňáku. Spořilovským voličům bych chtěl vzkázat, ať nevěří politikům, kteří jim stále chtějí něco dávat (ačkoliv, jak známo, nemají kde brát). Dle mého názoru je třeba vytvořit takové právní prostředí, ve kterém každý bude mít jistotu, že když se bude snažit, dosáhne příjmu přiměřeného svým schopnostem a nikdo jej o jeho úspory nebo zákonně nabytý majetek nebude moci beztrestně připravit. Proto si myslím, že by neměli dát na masivní propagandisticky pojaté plakátové masáže (mělo by být podezřelé, když je někdo ochoten utratit horentní sumy na kampaň proto, aby se dostal k moci - pak se totiž může stát, že sponzor bude chtít peníze zpět - a jsme u korupce) a raději by si měli udělat čas a přečíst si konkrétní programy a zapřemýšlet, zda náš politik - kandidát náhodou nekandiduje za stranu, která nám stále totéž slibuje před každými volbami, či zda naopak nekandiduje za stranu pokaždé jinou v naději, že už to snad konečně jednou vyjde. Proto nejen spořilovským voličům přeji skutečně šťastnou ruku při výběru kandidáta. A aby nemuseli "kupovat zajíce v pytli" odkazuji zájemce na vlastní internetové stránky: www.petr-svec.wz.cz. Dále aktuálně odkazuji na pořad ve stanici Regina, který bude běžet dne 4.10.2004 v pondělí od 18.15 hod., kde budu představen s dalšími dvěma protikandidáty.

  Za každý Váš hlas předem děkuji.


  Jako třetí jsme odpověď dostali od pana Erazima Koháka

  1. Bydlím hned na druhé straně čáry, na sídlišti JM II, které bývalo částí Prahy 4 až do vyčlenění Prahy 11. Jsem tu zaměstnaný: jsem radním ČT na Kavčích horách. Krom toho jsem členem místní organizace ČSSD v Praze 4, a bylo třeba, aby někdo kandidoval. Myslím, že mám předpoklady, abych mohl dobře vykonávat povinnosti senátora, a Westminsterský katechismus nás učí, že "vědomí potřeby a schopnost ji naplnit ustavují povolání k činnosti". Tedy proto.

  2. Brtnická 4, naše první bydliště po mnohaletém nedobrovolném pobytu v zahraničí, na který často s láskou vzpomínáme. Dům sám stojí několik metrů za čarou, Prahu 4 tu ohraničuje ulice U plynárny a Chodovská, ale naše orientace byla k Michli, na sváteční obědy jsme chodili do Hotelu Michle, nejbližší evangelický kostel byl na starém Spořilově. Když řeknu Spořilov, vybaví se mi naše začátky, Botič, který by mohl být krásný (a za Hotelem Michle je!), ale to už se rozpovídávám.

  3. Nemyslím, že by Senát měl suplovat zastupitelstvo. Měl by je podpořit, ale přistupovat s úctou k jeho pravomocem a odpovědnostem.Především chci otevřít senátorskou kancelář v Praze 4 a naslouchat, co trápí mé spoluobčany. Mě osobně na Praze 4 trápí otázky školství. Zavírat školy považuji za problematické. Za nešťastné považuji i to, že v celé Praze 4 není žádná instituce vyššího vzdělání. Chtěl bych podpořit zastupitelstvo v tvorbě promyšleného plánu školství a výchovy na Praze 4. Pak mám řadu místních zájmů. Plány na výstavbu mnohopatrového nákupního střediska s garážemi na místě tržnice, kde územní plán slibuje byty a obchody v přízemí, považuji za nemoudré. Myslím, že je třeba řešit otázku mostu přes Vltavu tak, aby se z Jeremenkovy nestala další Jižní spojka. Rád bych viděl cyklistickou stezku podél svého milovaného Botiče a přírodní park podél Vltavy. Především však si přeji, aby naši občané byli spokojení s mojí prací senátora - a se svým zastupitelstvem.

  4. Především, přijďte k volbám a nezapomeňte, že budou již 8. října! Volte senátora, kterému jste ochotní důvěřovat, a pomozte mu obnovit vzájemnou důvěru mezi občany a jejich volenými zástupci. Bez té nebudeme spokojení s žádnou vládou. Volte, a po volbách se aktivně podílejte na věcech veřejných, alespoň svým zájmem. A opravdu nezapomínejte, že volíte senátora, člověka, který má odpovídat za dlouhodobé dobro vší této země, a ne člena místního zastupitelstva!


  Čtvrtý odpověděl pan Karel Skoupil

  1. Proč jsem se rozhodnul kandidovat právě ve volebním obvodu Prahy 4? Protože jsem byl osloven Obvodním výborem KSČM Praha 4, bydlím v této městské části (oproti některým jiným kandidátům), pracuji zde, jsem zastupitel a předseda klubu zastupitelů zvolených za KSČM při Zastupitelstvu této městské části.

  2. Když se řekne Spořilov, vybaví se mi doba dávno minulá (obrazně řečeno). Od roku 1968 jsem navštěvoval na Spořilově Střední odborné učiliště železniční, které se nacházelo v místech administrativní budovy a depa DP Metro. V současné době Spořilov navštěvuji téměř denně, protože zde pracuje manželka. Spořilov navštěvuji také z titulu Zastupitele a stranického funkcionáře.

  3. V případě, že bych byl zvolen do Senátu, budu pokračovat v práci, kterou jsem začal před lety nástupem do Zastupitelstva městské části Praha 4. Ta vychází z volebního programu na základě kterého jsem byl do Zastupitelstva zvolen. Mezi priority patří péče o děti a seniory, bezpečnost, řešení bytových otázek atd... Konstatuji, že tyto priority mají všichni kandidáti počínaje politiky komunálními a konče politiky nejvyššími. Dále konstatuji, že jedině naše strana tyto priority důsledně prosazuje.

  4. Spořilovským občanům, a nejen jim, bych chtěl vzkázat, aby přišli k volebním urnám a volili kandidáty KSČM. V Senátu musí být rovnováha sil, aby nemohl provádět taková zvěrstva jako provádí doposud. Vzpomenu předposlední případ týkající se návrhu na vyznamenání vrahů Mašínových a poslední týkající se organizace semináře na podporu "demokracie" na Kubě. Je zajímavé, že ani jeden ze signatářů na Kubě nebyl.


  V pořadí pátý odpověděl po uzávěrce našeho článku pan František Příhoda

  1. Bydlím na Praze 4, jsem členem zastupitelstva MČ Praha 4 a jsem členem MS ODS Nusle. Právě nominace tohoto sdružení a následná volba v rámci oblastního sdružení ODS Praha 4 rozhodla o mé kandidatuře.

  2. Spořilov mého dětství byl periferní čtvrtí s téměř výlučnou zástavbou rodinných domků a vilek. Později přibyly soubory obytných domů. Vždy se mi vybaví spojitost Spořilova s možností vycházek do okolí (Hamerský rybník, Toulcův dvůr, údolí Botiče, Kunratický les), ale i půlnoční mše v místním kostele. Na Spořilově bydlí celá řada mých známých.

  3. Určitě tak jako celou Prahu 4 zejména Spořilov trápí dopravní zátěž a bezpečnost obyvatel. V případě zvolení budu podporovat zejména urychlení výstavby dopravního okruhu Prahy. V otázce bezpečnosti bych napomohl prosadit požadavky radnice Prahy 4 na zvýšení počtu policistů v ulicích a vybavení konkrétních míst kamerovými systémy.

  4. Podpořte svou lepší budoucnost svou účastí ve volbách.

  Otázky kladl Marek Mahdal (redaktor Spořilovských novin)

  Související články:
  Jiří Drahoš byl zvolen senátorem za Prahu 4 (07.10.2018)
  2018: Volby do Senátu Parlamentu České republiky (19.08.2018)
  Prohlášení profesorky Evy Sykové k výsledkům druhého kola senátních voleb na Praze 4 (23.10.2012)
  Jak volil Spořilov v II. kole doplňovacích voleb do Senátu (20.10.2012)
  Drama skončilo: Senátorkou za Prahu 4 byla zvolena Eva Syková (ČSSD) (20.10.2012)
  Profesorka Eva Syková děkuje voličům za podporu v prvním kole voleb do Senátu (19.10.2012)
  Stanovisko Petra Štěpánka pro druhé kolo senátních voleb (16.10.2012)
  Spořilovské volební rekordy (13.10.2012)
  V druhém kole senátních voleb se střetne Syková s Töpferem (13.10.2012)
  Co řekli kandidáti do Senátu na spořilovských farmářských trzích (11.10.2012)
  Memorandum (11.10.2012)
  Töpfer: Senátor toho bohužel, může pro svůj obvod udělat jen velmi málo. (11.10.2012)
  Petr Štěpánek zveřejnil financování kampaně (07.10.2012)
  Pražané za svá práva protestují proti dvoudenním volbám (07.10.2012)
  Informace o schůzce senátora Töpfera a primátora Svobody se zástupci občanského sdružení SOS Spořilov (05.10.2012)
  Karel Kolář: Závažný problém, nazrával neřešením dopravní situace v Praze více let (04.10.2012)
  Hluk a Spořilov za radního Petra Štěpánka (04.10.2012)
  Volby 2012 - Potenciální senátoři volení i za oblast Spořilova ve čtyřech otázkách a odpovědích (25.09.2012)
  Předvolební příloha: Anketa k volbám do Senátu Parlamentu ČR (09.09.2012)
  Senátorem za Prahu 4 se chce stát devět kandidátů (25.08.2012)
  Tomáš Töpfer vyhrál přesvědčivě doplňovací volby do Senátu (28.10.2006)
  V druhém kole senátních voleb se střetne herec s rektorem VŠE (22.10.2006)
  Volby 2006 - Potenciální senátoři volení i za oblast Spořilova ve čtyřech otázkách a odpovědích (23.09.2006)
  Do senátu kandidují také Töpfer a Krása (16.08.2006)
  Senátorem se stal Příhoda (18.10.2004)
  Druhé kolo: Příhoda versus Kohák (11.10.2004)
  Kandidáti pro doplňovací volby do Senátu v obvodu č. 20 - Praha 4 (04.10.2004)
  Volby na Spořilově (07.09.2004)
  Už se opět usmívají (06.09.2004)
  Blíží se volby do Senátu (20.08.2004)
  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8239350
  Květen115267
  Dnes8532

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 103 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE