Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Děti a školy

  * Mateřská škola v Trenčínské ulici se představuje

  Vydáno dne 16. 04. 2005 (1429 přečtení)

  Na Sídlišti Spořilov I, v nízké zástavbě cihlových domů ze 60.let minulého století, najdete další spořilovskou mateřskou školu - MŠ Trenčínská.

  Mateřská škola je umístěna v nízké dvoupodlažní budově. Do této školky mohou děti nastupovat po dohodě během celého dopoledne, příjem nových dětí je možný během celého školního roku. Děti jsou v MŠ rozděleny podle věku do 3 tříd, na přání rodičů mohou být zařazeni sourozenci nebo kamarádi do stejné třídy. Adaptační doba je podle dohody. Ke školce náleží velká zahrada o rozloze přes 4 500 m2 se vzrostlými ovocnými a jehličnatými stromy, novými pískovišti a dřevěnými prolézačkami a dalšími herními prvky. Interiéry budovy MŠ jsou vybaveny novým, dětem adekvátním nábytkem, hracími koutky a vhodnou zateplenou podlahovou krytinou.

  Výchovná práce:

  Koncepce školy je orientovaná na všestranný, harmonický rozvoj dítěte po stránce psychické i fyzické s respektováním individuálních zvláštností. Předškolní vzdělávání se uskutečňuje ve všech činnostech a situacích, které se v průběhu dne v MŠ vyskytují. Dítě je ovlivňováno vším, co vyplývá z jeho interakce s okolním prostředím. Zkušení pedagogové motivují děti k činnostem poznání a snaží se vytvářet vhodné psychohygienické podmínky (např. počet maximálně 20 dětí ve třídě). Jedna třída je specializovaná na integrované dítě. Poslední rok před odchodem do ZŠ se pracuje s dětmi na PC se speciálním programem, který v podstatě shrnuje veškeré poznatky a znalosti, které dítě nabylo v mateřské škole. Tento způsob zopakování je velmi efektivní a projevuje se ve velmi dobré připravenosti v 1.ročníku základní školy. Provozní doba školy: 6:30 hodin do 17:00 hodin.

  Platby za školku:

  školné: 300,- Kč celodenní docházka (měsíčně)

  200,- Kč polodenní docházka (měsíčně)

  stravné:

  25,- celodenní docházka (denně)

  21,- polodenní docházka (denně)

  V MŠ je stálý kolektiv pedagogických i správních zaměstnanců, výborná kuchyně, popřípadě dietní strava respektující onemocnění infekční mononukleózou a podobně. Rodičům školka nabízí poradenství, logopedickou (přímo v budově MŠ) a pedagogicko- psychologickou poradnu i spolupráci s dalšími odborníky.

  Akce pořádané školou:

  V rámci provozu školky se pořádají soutěže, karneval, oslavy Dne dětí, besídky, Dny otevřených dveří, práce na PC- Těšíme se do školy, táboráky, divadelní a hudební představení, výlety, vycházky do přírody,výtvarný kroužek, dále hrazené aktivity: plavání, seznamování s angličtinou, jóga, ozdravný pobyt v přírodě a možnost účasti na rekreačním pobytu dětí s rodiči u moře (Itálie, Španělsko).

  Adresa: Trenčínská 2770, 141 00 Praha 4 - Sídliště Spořilov I

  Ředitelka: Mgr. Zuzana Cerhová

  Telefon a fax: 272 761 116

  E-mail: cerhova@seznam.cz

  Doprava: Metro C - Budějovická - bus 118, 121, Kačerov - bus 203,170, Roztyly - bus 118, 121 zastávka Severozápadní (případně Depo Kačerov)


  [Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mateřská škola Trenčínská


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5948578
  Červenec4887
  Dnes178

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 12 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE