Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Sport

  * Letní trasa "Spořilov - Plavecký stadion Podolí"

  Vydáno dne 17. 06. 2005 (1353 přečtení)

  Třicetistupňová vedra posledního květnového víkendu mohlo mnoho spořilováků strávit na koupalištích v Praze a jejím okolí. My jsme se po několika letech vydali na Plavecký stadion v Podolí. Ze Spořilova je navíc doprava k podolským bazénům velmi pohodlná. Ze všech částí naší čtvrti je totiž možné nastoupit do autobusu MHD č.118 a dojet na konečnou do Dvorců, což trvá jen 20 minut. Krátkou procházkou pak dojdete Podolskou ulicí až k pokladnám...

  Když je pařák a modrá obloha k tomu, a to v sobotu 28.května bylo (a víkend 18.-19.6.2005 bude), tak musíte počítat i s několikaminutovou frontou na vstupenky (pakliže nevlastníte permanentku). Denní vstupné pro tuto sezónu vás přijde na 140,- Kč (studenty pak na 80,- Kč). Klíček ke skříňkám Vám půjčí za vratnou zálohu 100,- Kč (což vřele doporučujeme). Letní šatny, které v uplynulých letech prošly zásadní rekonstrukcí jsou hned nad pokladnami, a pak už můžete směle vyrazit "k vodě" a zabrat si "svoje" místo na ne příliš velkém travnatém prostranství. Musíte totiž počítat s tím, že kolem 11:00 hod. je plácek takřka obležený, a to včetně těch méně atraktivních míst (například u popelnic). Lidí jsou doslova všude, přesto máte pocit, že Vám tu nikdo nepřekáží, prostě se návštěvníci navzájem respektují, nakonec jim nic jiného ani nezbývá. Jinak je tu v celku příjemně. Okolí plaveckého stadionu v Podolí je opravdu krásné, jak zpívá Ivan Mládek...

  A přece, v něčem stadion v Podolí zůstal v dobách minulých. Fronty na občerstvení připomenou zejména těm dříve narozeným fronty na banány v dobách reálného socialismu. Navíc, vzhledem k návštěvnosti, zvláště za pěkného počasí je tu možností občerstvení žalostně málo. Fronty byly i u druhého "bistra", kde sice byly na stěně vyobrazeny všemožné pokrmy, ovšem na objednávku smažáku, nás slečna odkázala na malý lístek - denní menu, kde byla tři jídla. Hranolky skromného množství se až příliš dlouho předtím koupaly v rozpáleném oleji.

  Toalety, které jsou společně se sprchami umístěny na stejném patře hned vedle šaten jsou ovšem po kompletní rekonstrukci a jsou již na velmi dobré úrovni. Venkovní bazény mají v Podolí dva. Obsazenost byla toho dne ještě v mezích. Pravda, občas vás někdo mírně kopnul při kraulu, ale i na to si časem zvyknete :-).

  Velkou "atrakcí" toho dne, byl živá kachna, která přiletěla od nedaleké Vltavy a namířila si to přímo do jednoho z bazénů. Koupající se lidé jí ovšem namočili křídla a nebohá kachna, která nemohla ani pořádně vzlétnout, pak dlouhé minuty slpašeně plula bazénem, dokud jí plavčík nevysvobodil. Přetíženost v návštěvnosti dokazovala i fronta na tobogán, která začínala hned u "dojezdového bazénku".

  Kolem poledního slunce už pálilo o stošest, a tak jsme se rozhodli pro nějaké to malé osvěžení. Pina Colada a Stawbery Colada, každé po pětasemdesáti, splnilo naše očekávání.

  Když už nás slunce začalo nudit, přišel na řadu velký vnitřní bazén. Ten měl příjemnou teplotu a i co do počtu lidí byl na tom lépe než ty venkovní. Hlavně tu byl stín. Toho si venku moc neužijete. Podolí je totiž situováno tak, že sem svítí slunce po celý den a stín zajišťují omezenému kousku travnaté plochy jen dva vzrostlé topoly. V páře jsme vydrželi jen 10 minut. Návštěvu Plaveckého stadionu v Podolí v těchto horkých dnech čtenářům Spořilovských novin doporučujeme.

  Další důležité informace ohledně koupání na Spořilově a v jeho blízkém okolí najdete ZDE.


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Koupání v okolí Spořilova


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5952280
  Červenec8589
  Dnes22

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 14 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE