Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Restaurace

  * Branická restaurace - spořilovská klasika

  Vydáno dne 06. 09. 2005 (6586 přečtení)

  Jeden srpnový páteční podvečer byl jako stvořený k návštěvě Branické restaurace. Tuto dnes již klasickou spořilovskou hospodu najdete ve Struhařovské ulici číslo 2931/9, v jižní čísti sídliště II. Našli jsme jí i my.

  Nedaleko pobočky knihovny pokračuje objekt vybudovaný začátkem 70.let. A právě v prvním patře tohoto sídlištního objektu je umístěna restaurace.

  V nedávné době částečně zrekonstruovaná restaurace, Vás na první pohled jistě zaujme velkou zahrádkou, se sedmi stoly pro šest lidí a velkou podélnou lavicí pro další strávníky a žíznivce. Novotu podtrhují i hnědá plastová okna, které ovšem ostře kontrastují se zažloutlými záclonami. Ale od návštěv Lou Fanánka ze Tří sester z počátku 80.let minulého století ze nic zásadního nezměnilo. "Pavilonu" vévodí velké nápisy Braník. U vchodu nemůžete přehlédnout velkou nástěnku, kam personál fixou zapisuje aktuality ze života v hospodě. Často tu jsou informace o připravovaných velkoplošných projekcích (fotbalová nebo hokejová utkání), které může zhlédnout na plátně velkém 180 x 180 cm. Navíc se o zdejší pohodu starají pravidelné hudební produkce. Každý pátek od 19:00 hod. je tu Country zábava (v době naší návštěvy zrovna ladili kytary), v sobotu pak od 18:00 hod. Bigbeatový večer.

  Ve vnitřní části restaurace se nachází velký lokál s cca 10 stoly (každý pro 6 lidí) a na levé straně je výčep. V roku, proti výčepu je již zmíněné plátno. WC jsou na chodbě. Jejich čistota je průměrná.

  My jsme využili hezkého počasí a usedli k jednomu ze stolů na zdejší zahrádce. Ochotná mladá servírka se k nám hlásila asi po dvou minutách a dle naší žádosti donesla i jídelní lístek. Ten jsme začali hned studovat. Na výběr je k dispozici několik studených předkrmů (utopenec za 18,-, tlačenka za 20,- nebo nakládaný hermelín za 35,-. Teplé předkrmy zastupuje šestice lahůdek v cenové relaci 25 - 40,- Kč

  Minutky jakožto hlavní jídlo seženete v Branické restauraci v poměrně velkém výběru. Kuřecí steaky, prsa a směsi za 65 - 78,-, Vepřové maso (a těch tu mají hned 12 druhů) pořídíte rovněž za 65 - 78,- Kč. Krůtí maso je zastoupeno čtyřmi položkami (75-78,- Kč) hovězí steaky za 120 - 170,-. Pro fajnšmekry je k výběru i tatarák. Přílohy k hlavním jídlům se pohybují v cenové relaci 15-25,- Kč. Pestrá je i nabídka salátů za 18 - 35,- Kč, zmrzlinový pohár dostanete za 42,- Kč.

  Servírka přineslo pivo za 5 minut od objednání. Desítka Braník za 14,80,- (!!!) malé za 10,- , bylo správné míry a odpovídající chuti a teploty. Komu Braník nejede, může si dát dvanáctku Plzeň za 25,-, respektive 15,-. Deci vína tu je k mání za 12 Kč.

  Za dalších deset minut bylo na stole i objednané jídlo. Radka si dala kuřecí steak zapečený s hermelínem a šunkou s hranolkami (opečené brambory zrovna nebyly) a já si dal kuřecí steak na žampionech se sýrovou omáčkou, taktéž s hranolkami. Porce byla standardní, jídlo bylo velmi vkusně upraveno, včetně nazdobené oblohy. Chuťově dobré.

  Spořilovská Branická restaurace patří dnes již mezi zdejší klasiku. Pod mírně zrekonstruovanou fasádou se skrývá i trocha nostalgie sídlištních sedmdesátých let. Vaří tu však velmi dobře a proto vám návštěvu doporučujeme.

  Otevřeno je každý den od 10:00 do 23:00 hodin.

  Telefon pro rezervace: 272 764 628

  A co o Branické restauraci napsali jiní návštěvníci ?

  ...výborná kuchyně a skvěly pivo, šipky, automaty, pohodová obsluha, velkoplošná projekce sportovních utkání, každý pátek zábava se živou kapelkou a v sobotu hraje pan DJ Víťa skvělý pecky....neznám lepší hospodu....

  Autobusem 121 z metra C Roztyly jednu zastávku výstup Na pahorku, doba chůze od zastávky + - 6 minut kolem hlídaného parkoviště Choceradskou ulicí a asi po sto metrech odbočit vlevo do ulice Postupická ze které už je vidět Branická restaurace. Neoficiální název hospoda je "Základna" nebo Brána...  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 112 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Spořilovský labužník


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6213981
  Duben11173
  Dnes811

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 19 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE