Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Služby

  * K článku: Internet na Spořilově pro všechny zdarma ?

  Vydáno dne 03. 11. 2005 (2573 přečtení)

  Informaci doporučuji, v zájmu objektivity, doplnit o údaje kdo hradí náklady na vybudování a provoz technických zařízení umožňujících připojení k internetu v domech, zejména jak se na nich podílejí jednotlivé domácnosti.

  Akce Prahy 5, "Internet pro všechny zdarma", ku které by se mohly připojit i ostatní pražské části je průlomová a měli bychom ji jako občané plně aktivně podpořit.

  Je zcela jedno jestli jde o předvolební tah některých zastupitelů nebo o upřímnou snahu pomoci věci. Rozhodující je výsledek.
  Akce může v každém případě zpřístupnit internet a bezplatné telefonování (např. pomocí programu SKYPE) drtivé většině obyvatelů města (od 3 letých dětí po starce kteří ještě vidí), skokově přispívá k rozvoji počítačové gramotnosti, v širokém rozsahu může sloužit ke zlepšení informovanosti občanů, působit ke snižování množství propagačních letáků zaplavujících naše domy a má řadu dalších nesporných přínosů o kterých jistě víte víc než já.
  Má-li být podpora této akce se strany občanů účinná, je třeba ji zorganizovat a koordinovat. Nechtěli byste se toho ujmout vy, Spořilovské noviny?

  Technickému řešení akce nerozumím. Více o něm jistě vědí odborníci a nadšenci, např. skupina HELL o které jsem se dočetl na vašich stránkách. Mohli by dostat dotace k uskutečnění svého snu o nezávislém bezplatném internetu pro všechny? Mohli bychom jim k tomu pomoci? Realizaci akce přece nemusejí zajišťovat jen úředníci mnohdy propojení různými formami s profesionálními dodavateli.

  Je pravda, že přenosová rychlost 64 kbps není nic moc a že nad ní znalci ohrnují nos. Vím to z vlastní zkušenosti, neboť když u programu Internet Expres Impuls (Telecom) překročím týdenní stanovený limit mi naskočí právě tato rychlost. Přesto mohu posílat maily, brouzdat po internetu a poslouchat internetová rádia. Stahování programů sice trvá déle, ale stáhnu je. Video a televizi po internetu sledovat nepotřebuji. Stačí mi televizor stejně jako mi při telefonování stačí odložený starší mobil protože chci jen telefonovat a ne pořizovat a posílat obrázky. Nás důchodců, dětí a školáků, kteří používají internet je hodně a bylo by nás ještě mnohem víc (podívejte se do knihoven) , pokud bychom mohli bezplatný internet a s ním spojený bezplatný telefon užívat doma. Nějaký ten starý počítač dostaneme nebo si ho můžeme za únosnou částku pořídit.

  Z bezplatného používání "pomalejšího" internetu by měli prospěch všichni, i ti, kteří používají rychlé připojení a dnes si to třeba neuvědomují. Konkurence bude nutit Telecom a další providery, aby ceny služeb snižovali nebo za stejné peníze poskytovali služby kvalitnější. Jinak ztratí zákazníky. Lze právem očekávat, že se této hrozbě budou snažit všemožně bránit a mají k tomu všechny možnosti - zejména hodně peněz. Proto, jako občané užívající internet, musíme jednotně podporovat ty, kteří o zavedení bezplatného internetu usilují.

  Osobně se domnívám, že k zavedení bezplatného, nebo téměř bezplatného, kvalitního internetu pro občany dříve nebo později dojde. Když počet uživatelů internetu poroste budou jistě podniky a reklamní agentury zvažovat zda je pro ně výhodnější tisknout letáky končící nepřečtené v kontejnerech, zveřejňovat reklamy v televizi, na kterou se lidé stále méně dívají nebo vkládat prostředky do bezplatného internetu a rozvoje internetového obchodu. Věřím, že čas rozhodne pro internet.


  Jiří Zadražil (Praha 4 - Spořilov)

  [Akt. známka: 4,72 / Počet hlasů: 43] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Čtenář Spořilovských novin | Počet komentářů: 133 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Jiří Zadražil


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6215343
  Duben12535
  Dnes185

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 21 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE