Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Služby

  * K článku: Internet na Spořilově pro všechny zdarma ?

  Vydáno dne 03. 11. 2005 (3011 přečtení)

  Informaci doporučuji, v zájmu objektivity, doplnit o údaje kdo hradí náklady na vybudování a provoz technických zařízení umožňujících připojení k internetu v domech, zejména jak se na nich podílejí jednotlivé domácnosti.

  Akce Prahy 5, "Internet pro všechny zdarma", ku které by se mohly připojit i ostatní pražské části je průlomová a měli bychom ji jako občané plně aktivně podpořit.

  Je zcela jedno jestli jde o předvolební tah některých zastupitelů nebo o upřímnou snahu pomoci věci. Rozhodující je výsledek.
  Akce může v každém případě zpřístupnit internet a bezplatné telefonování (např. pomocí programu SKYPE) drtivé většině obyvatelů města (od 3 letých dětí po starce kteří ještě vidí), skokově přispívá k rozvoji počítačové gramotnosti, v širokém rozsahu může sloužit ke zlepšení informovanosti občanů, působit ke snižování množství propagačních letáků zaplavujících naše domy a má řadu dalších nesporných přínosů o kterých jistě víte víc než já.
  Má-li být podpora této akce se strany občanů účinná, je třeba ji zorganizovat a koordinovat. Nechtěli byste se toho ujmout vy, Spořilovské noviny?

  Technickému řešení akce nerozumím. Více o něm jistě vědí odborníci a nadšenci, např. skupina HELL o které jsem se dočetl na vašich stránkách. Mohli by dostat dotace k uskutečnění svého snu o nezávislém bezplatném internetu pro všechny? Mohli bychom jim k tomu pomoci? Realizaci akce přece nemusejí zajišťovat jen úředníci mnohdy propojení různými formami s profesionálními dodavateli.

  Je pravda, že přenosová rychlost 64 kbps není nic moc a že nad ní znalci ohrnují nos. Vím to z vlastní zkušenosti, neboť když u programu Internet Expres Impuls (Telecom) překročím týdenní stanovený limit mi naskočí právě tato rychlost. Přesto mohu posílat maily, brouzdat po internetu a poslouchat internetová rádia. Stahování programů sice trvá déle, ale stáhnu je. Video a televizi po internetu sledovat nepotřebuji. Stačí mi televizor stejně jako mi při telefonování stačí odložený starší mobil protože chci jen telefonovat a ne pořizovat a posílat obrázky. Nás důchodců, dětí a školáků, kteří používají internet je hodně a bylo by nás ještě mnohem víc (podívejte se do knihoven) , pokud bychom mohli bezplatný internet a s ním spojený bezplatný telefon užívat doma. Nějaký ten starý počítač dostaneme nebo si ho můžeme za únosnou částku pořídit.

  Z bezplatného používání "pomalejšího" internetu by měli prospěch všichni, i ti, kteří používají rychlé připojení a dnes si to třeba neuvědomují. Konkurence bude nutit Telecom a další providery, aby ceny služeb snižovali nebo za stejné peníze poskytovali služby kvalitnější. Jinak ztratí zákazníky. Lze právem očekávat, že se této hrozbě budou snažit všemožně bránit a mají k tomu všechny možnosti - zejména hodně peněz. Proto, jako občané užívající internet, musíme jednotně podporovat ty, kteří o zavedení bezplatného internetu usilují.

  Osobně se domnívám, že k zavedení bezplatného, nebo téměř bezplatného, kvalitního internetu pro občany dříve nebo později dojde. Když počet uživatelů internetu poroste budou jistě podniky a reklamní agentury zvažovat zda je pro ně výhodnější tisknout letáky končící nepřečtené v kontejnerech, zveřejňovat reklamy v televizi, na kterou se lidé stále méně dívají nebo vkládat prostředky do bezplatného internetu a rozvoje internetového obchodu. Věřím, že čas rozhodne pro internet.


  Jiří Zadražil (Praha 4 - Spořilov)

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 43] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Čtenář Spořilovských novin | Počet komentářů: 133 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Jiří Zadražil


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8541957
  Červenec72519
  Dnes704

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 99 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE