Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Děti a školy

  * Jirka Mádl se podepisoval fanynkám, Pavel Bém prodával hračky

  Vydáno dne 10. 11. 2005 (1991 přečtení)

  Jirka MádlVčera bylo otevřeno nákupní středisko v Praze OC Chodov. Nejen pro obyvatele Jižního Města a blízkého okolí je na 55 tisících metrech čtverečních Centra Chodov připravena nabídka obchodů, služeb i možností trávení volného času, která nemá po stránce rozsahu a komplexnosti v České republice obdoby. Výstavba I. etapy centra, která představuje investici čtyři miliardy korun, byla dokončena za pouhých 18 měsíců.

  Včera v devět hodin ráno byla pražským primátorem Pavlem Bémem, starostkou městské části Praha 11 Martou Šorfovou, ředitelem Rodamco Europe v ČR Robertem Neugröschelem a dalšími zástupci investora a developera slavnostně přestřižena páska a Centrum Chodov přivítalo své první návštěvníky.
  akcemi. Při slavnostním otevření některé zákazníky hračkářství Bambule dokonce obsluhoval sám pražský primátor Pavel Bém: „Splácím tak prohranou sázku, kterou jsem při pokládání základního kamene k tomuto centru v květnu loňského roku uzavřel s ředitelem společnosti Rodamco Europe v České republice panem Robertem Neugröschelem,“ vysvětlil primátor Bém. „Předmětem sázky byl termín uvedení centra do provozu, kdyby investor nedostál svému závazku otevřít centrum do 12. listopadu, vysázel by zástupce Rodamca za každý den prodlení jeden strom. V opačném případě jsem se zavázal strávit část směny za pokladnou některého z místních obchodů. Jsem přesvědčen, že tahle moje prohra je vlastně výhrou pro všechny Pražany.“
  Návštěvníky však čekaly další osobnosti, např. exVyvolení nebo snowborďák Jirka Mádl, který rozdával nejen autogramy a úsměvy ale také si vyzkoušel oblečení nejmenované firmy, ve kterém se nejen skvěle cítil, ale podle prodavačů mu padlo jako ulité.
  Moderní čtyřpodlažní areál je v bezprostřední blízkosti stanice metra Chodov, navíc svým zákazníkům nabízí 2600 parkovacích míst. „Projekt by měl být v budoucnu rozšířen o další dvě etapy, které zahrnují výstavbu obchodních, kancelářských i bytových ploch o celkové pronajímatelné ploše zhruba 75 tisíc metrů čtverečních. Vzniknout by mělo mimo jiné i celé nové náměstí, obestavěné budovami Centra Chodov,“ sdělil Robert Neugröschel, ředitel společností Rodamco Europe v ČR.
  Centrum se kromě atraktivní nabídky obchodů a restaurací pyšní také unikátním lustrem světoznámého výtvarníka Bořka Šípka. Kromě příležitostí k utrácení pro návštěvníky z Prahy i celé republiky představuje centrum také pracovní příležitosti pro přibližně 2500 lidí.

  [Akt. známka: 2,70 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Tomáš Hromádka | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5948973
  Červenec5282
  Dnes573

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 20 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE