Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)
 • Re: :
  "Zastřešení je nereálné, protože chybí finance. Zlepšení obslužnosti části sídliště a Starého Spořil . . . " (Z Hlavní ulice se stala kvůli havárii vody pod vozovkou téměř tichá městská třída)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Mohlo by vás zajímat...

  Z redakce

  * Vítězem "tlučhořácké ankety" je pan Ivo Harvánek

  Vydáno dne 25. 02. 2006 (1414 přečtení)

  86V prosinci loňského roku přinesly Spořilovské noviny článek o nekonečném rozhlasovém seriálu "o některých druhých z nás - Rodinka, aneb byli jsme a budem" (včetně seznamu všech dílů). Součástí příspěvku byla i jedna záludná "anketní" otázka...čtěte dále...

  Tehdy jsme se ptali na Spořilov. Pouze v jednom jediném díle totiž padla zmínka o této naší pražské čtvrti. Otázka logicky zněla: "Ve kterém díle se tak stalo ?" Byli jsme si vědomi, že se jedná o velmi záludnou a těžkou otázku, občasným posluchačem téměř neuhodnutelnou. Tomu nahrává i skutečnost, že má seriál ohromnou stopáž - dnes již přes 730 dílů a každý z nich trvá průměrně 15 minut.

  Přesto, 20.února 2006, tedy pouhé necelé dva měsíce od vyhlášení této otázky nám přišla do redakce správná odpověď:

  Božena Tlučhořová pronese slova "...bydlí na Spořilově v těch vilkách"... Ty zazní v díle číslo 175 - Ektoplazma, který je k poslechu ZDE.

  Mluví přitom o vědeckém pracovníkovi Oskaru Krejcarovi, do jehož domu bude docházet dvakrát týdně na úklid... Tak zní správná odpověď.

  Překvapilo nás, že vítězem, který nám tuto správou odpověď zaslal, není nikdo ze Spořilova, ale pan Ivo Harvánek z 300 km vzdáleného moravského Uničova. (!) Blahopřejeme :-)

  Vítěz nám napsal:

  Dobrý den,

  občas zabrousím na Váš server Spořilovské noviny a soutěžní otázka ohledně Tlučhořů mě zaujala natolik, že jsem se rozhodl odpovědět: Božena Tlučhořová pronese slova "bydlí na Spořilově v těch vilkách" v díle 175 Ektoplazma. Mluví přitom o vědeckém pracovníkovi Oskaru Krejcarovi, do jehož domu bude docházet dvakrát týdně na úklid. Dopadne to samozřejmě špatně...

  Seriál Rodinka/Tlučhořovi je pro mě fenomén. Znám jej už od začátku devadesátých let, ale teprve internet mi dal možnost poslechnout si všechny příběhy od začátku. Už asi dva roky postupně stahuji díly z www.radio.cz a poslouchám a ke každému dílu si zapíšu anotaci.

  Vaše otázka je velmi náročná, ale vzpomněl jsem si, že v jedné ze starých epizod Božena šla do nějaké vily v nějaké pražské čtvrti uklízet. Proto jsem si rychle projel anotace, zkušebně jsem si pustil začátek onoho "spořilovského" dílu a vyšlo to.

  Jinak děkuji za existenci sporilov.info. Poskytuje zajímavé čtení nejen Spořilovským, ale i nám ze zbytku světa.

  Srdečně zdraví

  Ivo Harvánek
  Uničov

  [Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Věrní posluchači rozhlasového seriálu Tlučhořovi

  Spořilovské aktuality
  05.05.2020: Na Národním hřbitově...
  Slavnostním položením věnce a kytic na Národním hřbitově na Roztylském náměstí dnes dopoledne starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO) spolu s místostarostou Michalem Hrozou (TOP 09) a předsedou spořilovské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Vladimírem Dvořákem uctili památku padlých spořilovských občanů během nacistické okupace a v květnu 1945.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5851760
  Květen126902
  Dnes1667

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 63 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE