Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Děti a školy

  * Toulcův dvůr - program akcí pro období duben - červenec 2006

  Vydáno dne 05. 04. 2006 (3803 přečtení)

  52Spořilováci ho už dobře znají. Pár stovek metrů "přes pole" od Spořilova se nachází Středisko ekologické výchovy hlavního města Prahy - Toulcův dvůr. Obyvatelé Spořilova a jejich děti zde mohou v jarních a letních měsících navštívit celou řadou zajímavých akcí, jejichž společným jmenovatelem je ekologie a životní prostředí. Návštěva je vhodná především pro děti, ale ani dospělí se rozhodně nudit nebudou. Program akcí na období duben - červenec 2006 přinášíme zde:...čtěte dále...

  DUBEN 2006

  pondělí 10.4. / VELIKONOCE NA STATKU / 14:00 - 18:00
  Tradiční příjemné odpoledne ve znamení blížících se Velikonoc. V dílničkách se zaměříme na zdobení kraslic různými technikami. Přineste si s sebou alespoň 6 ks čistých vyfouknutých vajec (vejdumků). Můžete přicházet během odpoledne, nejpozději však do 17:00, aby jste si stihli vše vyrobit. Účastnický poplatek: dospělí 50,- Kč, děti, studenti a důchodci 30,- Kč, rodinné I. (1 dosp. + 2 děti) – 90,- Kč, rodinné II. (2 dosp. + 2 děti) – 130,- Kč

  středa 12.4. / VÍME, CO JÍME? / 9:30 - 12:30
  Přijďte si vyzkoušet jak zdravě, chutně a levně zařadit do našeho jídelníčku produkty biologického zemědělství. Tentokrát dostanete návody, tipy a recepty na dělání pomazánek, budeme si také povídat o ovsu. Součástí je i procházka biozahrádkou, ochutnávka společně uvařeného jídla, bylinkový čaj, vytištěný recept a další informace. Probíhá v mateřském klubu Mateřídouška, srdečně ale zveme i další zájemce z řad veřejnosti. Svou účast je nutno vždy nahlásit nejpozději do předcházející středy na tel. 271 750 548. Vstupné: Dospělý (+0-1 dítě) 120,-; dospělý + 2 děti 160,- Kč.

  středa 12.4. / JARNÍ ÚKLIDOVÁ BRIGÁDA / od 16:00
  Letos budeme po zimě uklízet nejen bezprostřední okolí Toulcova dvora, ale vrhneme se i na úklid okolí nově vyznačované pěší a cyklistické stezky v údolí Botiče. Na akci spolupracujeme se sdružením Oživení. Úklid zakončíme posezením u táboráku (hudební nástroje s sebou!). Drobné občerstvení zajištěno. S sebou: pracovní oděv a rukavice Sraz: Od 16:00 můžete průběžně přicházet k hlavní bráně Toulcova dvora.

  sobota 22.4. / DEN ZEMĚ / 10:00 - 18:00
  Pojďte s námi oslavit Den Země do Toulcova dvora. Děti mimo jiné čeká putování po celé planetě Zemi. Zábavnou formou se seznámí nejen se zvířecími obyvateli jednotlivých světadílů, ale zkusí si též vyrobit tradiční výrobky domorodých národů. Společně se také zamyslíme nad problémy, které trápí přírodu na celém světě. Na děti čeká spousta zážitků a drobná odměna. Stejně jako loni na vás dále čeká hudební minifestival a veletrh neziskových organizací a firem z oblasti ekologie a ochrany životního prostředí.

  neděle 23.4. / POLABSKÝMI LUHY (vycházka)
  Ve druhé polovině dubna se luhy pokryjí koberci dymnivek a sasanek, kam až oko dohlédne. Pojďme se (mimořádně v neděli) nadýchnout jejich vůně a pohádkové atmosféry jarního lesa. Všem, kteří se přihlásí na tel.: 271 750 548, sdělíme přesné informace o odjezdu. V případě, že ještě 23. 4. budou polabské luhy (Libický a Veltrubský) zaplavené, je připravena náhradní varianta trasy do lužních lesů v okolí Budyně nad Ohří. Místo a čas srazu zůstává stejné, ale počet účastníků je omezen max. na 15 z kapacitních důvodů (doprava autobusem z Florence). Účastnický poplatek: 60,- Kč (zahrnuje výklad lektora a obsáhlý písemný materiál, nezahrnuje dopravu a vstupy do objektů). Děti do 12 let zdarma. Koná se za každého počasí!

  středa 26.4. / ZDRAVÍ NA DOSAH / 10:00 – 12:00
  Tentokrát si povíme o colorterapii – léčení barvami. Součástí programu je procházka naším areálem, ukázka jednotlivých terapií, tématický text a bylinkový čaj. Probíhá v mateřském klubu Mateřídouška, srdečně ale zveme i další zájemce z řad veřejnosti. Nutná rezervace na tel. 271 750 548. Vstupné: Dospělý (+0-1 dítě) 120,-; dospělý + 2 děti 160,- Kč.

  sobota 30.4. / POLABSKÝMI LUHY (vycházka pro děti)
  Pokud vás potomci na výletech do přírody příliš moří zvídavými otázkami, nechte je zeptat se našeho lektora. Nabízíme vám nenáročné vycházky o maximální délce 7 km, přizpůsobené vyspělosti dětí na I. stupni ZŠ a oživené hrou nebo jinou aktivitou. Ve druhé polovině dubna se luhy pokryjí květinovými koberci a rozezní ptačími sbory. Pojďme se nadýchnout vůně a pohádkové atmosféry jarního lesa, a také nahlédnout do světa jeho obyvatel. Účastnický poplatek: 30,- Kč (Zahrnuje výklad lektora. Bez písemného materiálu, dopravy a vstupného do objektů). Koná se za každého počasí! Informace o odjezdu se dozvíte při přihlášení na tel.: 271 750 548. Každé dítě musí mít svůj dospělý doprovod!

  KVĚTEN 2006

  úterý 2.5. / EKOLOGICKÁ DOMÁCNOST? PROČ NE? / 10:00 - 12:00
  Jak na to, aby naše ekologická stopa byla co nejmenší a přitom byla naše domácnost čistá a fungující. Tentokrát se zaměříme na dětský pokoj - nábytek do dětského pokoje, hračky z přírodních materiálů, dětská přírodní kosmetika, pleny - miminka v bavlnce.... Probíhá v mateřském klubu Mateřídouška, srdečně ale zveme i další zájemce z řad veřejnosti. Nutná rezervace na tel. 271 750 548. Vstupné: Dospělý (+0-1 dítě) 50,-; dospělý + 2 děti 70,- Kč.

  úterý 2.5. / (Z)LES 2006 / od 15:00
  Zveme vás na akci (z)les 2006 která se uskuteční v rámci mezinárodního týdne lesa. V rámci akce připravujeme soutěž pro děti v malování, výstavu fotografií, lesní stezku a malý mezinárodní hudební festival, na němž vystoupí skupiny Modrá žába, Petřín a Zokki fusion gang. Vstup volný Pořádá: YEE, www.ecn.cz/yee, mail: yee@ecn.cz, tel: 271 750 643

  sobota 6.5./ VÍTÁNÍ PTAČÍHO ZPĚVU
  Za ranního rozbřesku společně navštívíme ptačí svět, kterým nás provede zkušený ornitolog. Sraz v 6:15 u nové radnice na náměstí v Uhříněvsi. Trasa povede oborou, kolem Podleského rybníka a dál podle Říčanky. S sebou: vhodné oblečení, obuv a dalekohled. Poznámka: Místo srazu je dostupné ze stanice metra A Skalka autobusem 268 (odjezd v 5:48) a ze stanice metra Háje autobusem 267 (odjezd 5:51). Zájemci si mohou na tel. 271 750 548 ověřit, zda v autobusovém spojení nedošlo ke změně. Vstup volný

  středa 10.5. / VÍME, CO JÍME? / 9:30 - 12:30
  Přijďte si vyzkoušet jak zdravě, chutně a levně zařadit do našeho jídelníčku produkty biologického zemědělství. Tentokrát dostanete návody, tipy a recepty na slané pečivo, budeme si také povídat o jáhlách. Součástí je i procházka biozahrádkou, ochutnávka společně uvařeného jídla, bylinkový čaj, vytištěný recept a další informace. Probíhá v mateřském klubu Mateřídouška, srdečně ale zveme i další zájemce z řad veřejnosti. Nutná rezervace na tel. 271 750 548. Vstupné: Dospělý (+0-1 dítě) 120,-; dospělý + 2 děti 160,- Kč.

  sobota 13.5. / ČIŠTĚNÍ STUDÁNEK
  K Letnicím patřilo čištění potůčků, bystřinek a studánek. Tak jako před dvěma lety se s pytli a rukavicemi vypravíme očistit studánky od shnilého listí a jiných nalétaných nečistot. Zájemci, kteří se začátkem května přihlásí na tel. č. 271 750 548, se dozvědí podrobnosti našeho „studánkového“ setkání. Vstup volný

  pondělí 15.5. / SETKÁNÍ S KVĚTOU A FRANTIŠKEM TOULCOVÝMI/ od 14:30
  Květnová setkání s potomky posledního nájemce bývalého zemského statku v Hostivaři, který se stal od roku 1994 sídlem Ekologického centra ( dnes Střediska ekologické výchovy) hlavního města Prahy a pro který tato organizace navrhla a uvedla v život název Toulcův dvůr, se pomalu stává tradicí. Připomínáme si nejen narozeniny obou sourozenců, ale hlavně se dovídáme mnoho zajímavého o tom, jak se na dvoře žilo a hospodařilo. Letos 6.března uplynulo 40 let od úmrtí nejen dobrého hospodáře,ale především dobrého člověka pana Františka Toulce. Zároveň si připomeneme 70. výročí založení tzv. Švehlových sadů, které jsou součástí areálu Toulcova dvora a jejichž značná část podnes slouží především k rekreaci a poznání pro návštěvníky všech věkových kategorií. Přijďte „pobejt“ i vy. Vstup volný

  pondělí 22.5. / CO NÁM ROSTE NA ZAHRÁDCE / 16:00 - 18:00
  Snad na každé, i té nejmenší okenní, zahrádce se najdou takoví velikáni jako petržel, pažitka, libeček či estragon. Společně pojíme chléb s máslem plným těchto bylinek a doplníme jím vydanou energii při sběru a prohlídce naší ekologické zahrádky. Nutná rezervace na tel. 271 750 548. Vstupné: dospělí 30,- Kč, děti, studenti a důchodci 15,- Kč.

  středa 25.5. / ZDRAVÍ NA DOSAH / 10:00 – 12:00
  Tentokrát si povíme o aromaterapii – léčení vonnými esencemi. Součástí programu je procházka naším areálem, ukázka jednotlivých terapií, tématický text a bylinkový čaj. Probíhá v mateřském klubu Mateřídouška, srdečně ale zveme i další zájemce z řad veřejnosti. Nutná rezervace na tel. 271 750 548. Vstupné: Dospělý (+0-1 dítě) 120,-; dospělý + 2 děti 160,- Kč.

  středa 31.5. / DEN DĚTÍ s překvapením / 14:00 – 19:00
  Svátek dětí oslavíme opět hrami našich praprapředků: honění káči, obručí, tlučení špačků, drápky... Budeme ale i skákat v pytlích, házet na cíl a kdoví co ještě. Každé dítě dostane od naší kuchařky malý mlsík. V 18. hodin na vás bude čekat překvapení z dávné historie Toulcova dvora. Vstupné: děti zdarma, dospěláci 50,- Kč.

  ČERVEN 2006

  pondělí 5.6. / ŽIVOT V MOKŘADU
  Přijďte s námi nahlédnout pod vodní hladinu našeho mokřadu a rybníčků. Společně poodhalíme tajemný život organismů, které zde žijí. Do terénu se bude odcházet v 15.00, 16.00 a 17.00 hod. Místnost: Malá přednášková Účastnický poplatek: dospělí 30,- Kč, děti 15,- Kč.

  úterý 6.6. / EKOLOGICKÁ DOMÁCNOST? PROČ NE? / 10:00 - 12:00
  Jak na to, aby naše ekologická stopa byla co nejmenší a přitom byla naše domácnost čistá a fungující. Tentokrát se zaměříme na zahradu a balkón – jak neškodně na domácí škůdce, permakultura.... Probíhá v mateřském klubu Mateřídouška, srdečně ale zveme i další zájemce z řad veřejnosti. Nutná rezervace na tel. 271 750 548. Vstupné: Dospělý (+0-1 dítě) 50,-; dospělý + 2 děti 70,- Kč.

  sobota 10.6. / KRAJEM ANTONÍNA DVOŘÁKA A JOSEFA SUKA (vycházka)
  Autobus nás tentokrát zaveze do kraje obřích balvanů, horníků a kameníků. Do krajiny inspirující a drsné krásy, na Příbramsko a Sedlčansko. Pokud bude převis poptávky, zopakujeme akci také v neděli 11.6.. Všem, kteří se přihlásí na tel.: 271 750 548, sdělíme přesné informace o odjezdu. Účastnický poplatek: cca. 400,- Kč (zahrnuje autobus a lektorné, nezahrnuje vstupy do objektů). Koná se za každého počasí!

  pondělí 12.6. / SKRYTÝ ŽIVOT V PŮDĚ
  Víte, kolik žije v půdě různých živočichů a jaký mají význam pro přírodu? Chcete-li tato tajemství poodhalit, zúčastněte se s námi krátké výpravy v našem areálu. Bádat začínáme v 15.00 a v 16.30 hod. Vstupné: dospělí 30,- Kč, děti, studenti a důchodci 15,- Kč.

  středa 14.6. / VÍME, CO JÍME? / 9:30 - 12:30
  Přijďte si vyzkoušet jak zdravě, chutně a levně zařadit do našeho jídelníčku produkty biologického zemědělství. Tentokrát dostanete návody, tipy a recepty na nápoje a saláty, budeme si také povídat o žitu. Součástí je i procházka biozahrádkou, ochutnávka společně uvařeného jídla, bylinkový čaj, vytištěný recept a další informace. Probíhá v mateřském klubu Mateřídouška, srdečně ale zveme i další zájemce z řad veřejnosti. Nutná rezervace na tel. 271 750 548. Vstupné: Dospělý (+0-1 dítě) 120,-; dospělý + 2 děti 160,- Kč.

  středa 22.6. / ZDRAVÍ NA DOSAH / 10:00 – 12:00
  Tentokrát se zaměříme na taneční terapii. Součástí programu je procházka naším areálem, ukázka jednotlivých terapií, tématický text a bylinkový čaj. Probíhá v mateřském klubu Mateřídouška, srdečně ale zveme i další zájemce z řad veřejnosti. Nutná rezervace na tel. 271 750 548. Vstupné: Dospělý (+0-1 dítě) 120,-; dospělý + 2 děti 160,- Kč. pátek 23.6. / SVATOJANSKÉ ODPOLEDNE / 14:00 - 20:00
  Prastaré obyčeje slavnosti letního slunovratu si lidé propojili s oslavou křesťanského svátku sv. Jana Křtitele. Během tohoto hravého odpoledne poznáte některé magické obřady Keltů, dozvíte se o svatojanském koření, bylinách a čarovném kvítí. Připraveno bude povídání o včelách a včelích produktech, různé dílničky a hry. Další podrobnosti se dozvíte na webových stránkách. Účastnický poplatek: dospělí 50,- Kč, děti od 4 let, studenti, důchodci 30,- Kč, 1 dosp. a 2 děti 90,- Kč, 2 dosp. a 2 děti 130,- Kč.

  ČERVENEC 2006

  sobota 15.7. / VÝLET DO STŘEDOVĚKU (vycházka pro děti)
  Pokud vás potomci na výletech do přírody příliš moří zvídavými otázkami, nechte je zeptat se našeho lektora. Nabízíme vám nenáročné vycházky o maximální délce 7 km, přizpůsobené vyspělosti dětí na I. stupni ZŠ a oživené hrou nebo jinou aktivitou. Prázdninová vycházka za atmosférou středověku. K ceně je nutné připočítat vstupné do objektu, které bude ještě upřesněno. Účastnický poplatek: 30,- Kč (Zahrnuje výklad lektora. Bez písemného materiálu, dopravy a vstupného do parku.) Koná se za každého počasí! Informace o odjezdu se dozvíte při přihlášení na tel.: 271 750 548.

  Místo konání akcí a bližší informace o programech:

  Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr
  Kubatova 1/32, 102 00 Praha 10 – Hostivař
  Tel.: 271 750 548
  E-mail: info@toulcuvdvur.cz
  Web: www.toulcuvdvur.cz

  Spojení: ze stanic metra Skalka a Opatov autobusem č. 177 do zastávky Chudenická  Související články:
  Revitalizace parku za MŠ Svojšovická (08.10.2023)
  Ze Spořilova zmizí betonové lavičky (14.08.2021)
  Plus.rozhlas.cz: Zaostřeno Jana Hergeta (11.08.2021)
  Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce (09.03.2021)
  Znečištěné ovzduší zvyšuje smrtící efekt koronaviru COVID-19 (06.04.2020)
  Uzavírky, auta a co s nimi? (23.08.2019)
  Z Hlavní ulice se stala kvůli havárii vody pod vozovkou téměř tichá městská třída (20.05.2019)
  Nedopalky před gymnáziem (25.04.2019)
  Stromořadí do ulic – realita volebního taháku Zelených k vidění na Severní I. (30.11.2018)
  Proč by mělo MŽP požadovat pro záměr zastřešení Spořilovské EIA? (04.09.2018)
  Nakumulované letní opravy ohrožují stabilitu domů u obchodního domu Centrum na Spořilově (23.07.2018)
  Nevratná fixace jednosměrnosti Senohrabské ulice dopravně zatíží sídliště i starý Spořilov (08.02.2018)
  Veřejná podpisová výzva - vybudování toalety na Roztylském náměstí (19.12.2017)
  Zákaz kouření platí také na zastávkách MHD (31.05.2017)
  Zastřešení Spořilovské ještě není, ale radnice už plánuje park (18.01.2017)
  SOS Spořilov: Blokáda Spořilovské (10.09.2016)
  Extrémní prašnost v centrální části Spořilova (18.04.2016)
  NE k prodloužení hlukové výjimky na Jižní spojce (05.11.2015)
  Spořilovské peklo (12.07.2015)
  Poslanci odmítli další poškozování zdraví obyvatel hlukem (21.05.2015)
  Kamiony ohrožují životní prostředí i veřejné zdraví (06.05.2015)
  Diskuze o dopravě na Spořilově (23.04.2015)
  Uklidíme Spořilov? (22.03.2015)
  Zdraví obyvatel Spořilova zachrání zeleň (06.03.2015)
  Dopravně přetíženému Spořilovu se věnovala Česká televize v pořadu Nedej se plus (16.02.2015)
  Letos bude kolem Spořilova postavena další protihluková stěna (10.02.2015)
  Stane se alarmující stav ŽP na Spořilově výzvou pro naše nové zastupitele? (28.11.2014)
  Jak je to s odhlučněním Jižní spojky (21.10.2014)
  "Trafficsensnet" aneb znečištění vzduchu na Spořilově pod kontrolou (09.10.2014)
  Spořilov je po prázdninách opět zahlcen tranzitem (30.09.2014)
  Premiér Bohuslav Sobotka se setkal se zástupci občanských sdružení přímo na Spořilově (14.09.2014)
  Praha 4 požaduje ochranu obyvatel Spořilova před hlukem (14.09.2014)
  Schváleny Zásady územního rozvoje... (14.09.2014)
  Otevřený dopis ministru dopravy Antonínu Prachařovi (10.09.2014)
  Pražský okruh musí být dokončen co nejdříve! (08.09.2014)
  Jednání o dopravě na Spořilově (11.07.2014)
  Ovzduší na Spořilově? Kritické jako v Legerově! (04.03.2014)
  Hluková výjimka pro Spořilovskou byla opět udělena (03.02.2014)
  Občanské sdružení Zdravý Spořilov odmítá zhoršování životního prostředí na Spořilově (12.09.2013)
  Spořilovu pomáhájí vědci i ombudsman (07.05.2013)
  Na Spořilově bude Konference ke stavu hluku a ovzduší (13.02.2013)
  Odpovídáme: Průvodce protihlukovými opatřeními (05.01.2013)
  Dopravní experti z Prahy 4 se seznamují s novinkami z oblasti protihlukových opatření (16.12.2012)
  Údržba chodníků a zeleně na sidlišti Spořilov (26.11.2012)
  Ombudsman se zastal spořilovských občanů, sužovaných celoevropskou těžkou tranzitní dopravou (23.10.2012)
  Potvrzeno, že splodiny z dieslových motorů vyvolávají zhoubné nádory! (21.06.2012)
  Proslov na happeningu 26.3.2012 - Praha patří lidem, ne autům (01.04.2012)
  Pražský deník: Primátor Svoboda: Nechceme, aby nákladní doprava jezdila na Spořilově (01.04.2012)
  Prašnost Vrútecká (29.03.2012)
  Zdravotní stav obyvatel Spořilova - dotazníkové šetření 2012 (08.03.2012)
  Znečištěné ovzduší nás zabíjí! (05.12.2011)
  Vyjímkou povolené limity hluku jsou na Spořilovské extrémní a životu nebezpečné! (25.10.2011)
  Komentář ke zveřejněným zprávám o měření imisí u Spořilovské spojky (25.11.2010)
  Současná situace v řešení problému zhoršeného životního prostředí a ohrožení zdraví obyvatel Spořilova v důsledku navedení kamiónové dopravy (19.11.2010)
  Hluk na Spořilovské - noční klid (18.11.2010)
  Nadměrný hluk může i zabíjet (02.11.2010)
  Co znamená překročení limitu polétavého prachu (PM10) pro lidské zdraví (26.10.2010)
  Petici proti kamionům podepsalo 1800 lidí (12.10.2010)
  Okruh bude zprovozněn pro automobily na konci září - a co životní prostředí? (21.07.2010)
  Radní Petr Štěpánek podpořil protihluková opatření (16.09.2009)
  Přístup města k nadměrnému hluku je zarážející (16.08.2009)
  Malování průchodu – ZŠ Na Chodovci (03.07.2009)
  Spořilov o Velikonocích rozkvetl! (11.04.2009)
  I letos se bude na Spořilově štěpkovat biologický odpad (28.03.2009)
  Proč se ptám pana Dudry? (30.05.2008)
  Spořilovský zahradník informuje o předjarních úpravách zeleně (12.03.2008)
  14. Biojarmark a Dožínkové slavnosti (letos s důrazem na specialitu každé ekofarmy) (13.07.2007)
  Stanou se sokolské lípy Stromem roku 2007? (25.06.2007)
  "Den Země 2007" na Toulcově dvoře (17.04.2007)
  Akce "Štěpkování 2007" na starém Spořilově (05.04.2007)
  Problematika zimní údržby chodníků na Spořilově (23.11.2006)
  Strategická hluková mapa (23.10.2006)
  Rychlostnice R243 - prokletí Spořilova (03.10.2006)
  Stavební novinky babího léta 2006 (25.09.2006)
  Na pravou míru (07.09.2006)
  Letní "stavební" novinky ze Spořilova (20.06.2006)
  Noví letci na Spořilově (23.05.2006)
  Zasadí nové stromy (14.04.2006)
  Předjarní spořilovské novinky z ÚMČ Praha 4 (13.02.2006)
  Toulcův dvůr - program akcí pro období leden - duben 2006 (04.01.2006)
  Zimním Spořilovem na kole (29.11.2005)
  Sídlištní Spořilov dostane nové stromy (07.11.2005)
  Smog a prach dusí Spořilov – Víte co je to PM10? (10.10.2005)
  Toulcův dvůr - program akcí pro období říjen - prosinec 2005 (01.10.2005)
  Podzimní "stavební" novinky ze Spořilova (26.09.2005)
  Jih Spořilova dostane novou lávku (18.08.2005)
  Vaše nejhezčí místo na Spořilově (10.08.2005)
  Letní trasa "Spořilov - Posázavský Pacifik" (25.07.2005)
  Roztylský val nabízí krásný výhled na Spořilov (08.07.2005)
  Geopark na Spořilově se dnes rozšíří (15.06.2005)
  Jak na sídlištní šeď? Zkusme to květinami! (01.06.2005)
  Po babičce klokočí... (23.05.2005)
  Ptáci na spořilovském sídlišti (17.05.2005)
  "Kalous ušatý" na Spořilově (17.05.2005)
  Vandalové opět řádili - tentokrát na sídlišti (04.05.2005)
  Vykvetla Pavlonie královská! (03.05.2005)
  Hluk = dlouhodobý problém Spořilova (27.04.2005)
  "Den Země" na Spořilově (23.03.2005)
  Psí blechy hrozí i na Spořilově! (15.03.2005)
  Stanoviště štěpkovače (01.03.2005)
  Zachráníme ostrůvek na Hamerském rybníku? (24.02.2005)
  Akce "Štěpkovač" na starém Spořilově (18.02.2005)
  Třídíte doma nápojové kartony? (17.02.2005)
  Zachráněná labuť na Hamerském rybníku (11.02.2005)
  Vznik spořilovských sadů a alejí (07.02.2005)
  Toulavá zvířata na Spořilově (06.01.2005)
  Navštivte Geopark na Spořilově! (04.01.2005)
  Nové stromy na Spořilově (09.12.2004)
  Nové reklamní plochy v oblasti Spořilova (15.11.2004)
  Posílení osvětlení na Spořilově (04.11.2004)
  Vandalismus na Roztylském náměstí (27.10.2004)
  Krčský les – zelené plíce Spořilova (25.10.2004)
  Údržba zeleně na Spořilově (21.10.2004)
  Nové lavičky na Spořilově (19.10.2004)
  Moje snaha o vylepšení životního prostředí (10.10.2004)
  Projekt Bohdalec-Slatiny (24.09.2004)
  Spořilov a ÚMČ Praha 4: Odbor životního prostředí a územního rozvoje (12.09.2004)
  Intenzita dopravy na Spořilově (01.09.2004)
  Spořilovská fauna (29.08.2004)
  Flora Spořilova (29.08.2004)
  Ovzduší na Spořilově (24.08.2004)
  Koupání na Spořilově a v okolí (11.08.2004)
  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Ing. Jan Chvátal - Ekologické centrum Toulcův dvůr


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8562315
  Červenec92877
  Dnes898

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 28 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE