Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Mohlo by vás zajímat...

Z redakce

* 1000 článků ve Spořilovských novinách

Vydáno dne 07. 04. 2008 (840 přečtení)

Spořilovské noviny k dnešnímu dni zveřejnily již 1000 příspěvků z oblasti Spořilova a jejich celková čtenost se blíží k číslu 200 000 přístupů. Znovu proto krátce připomínáme historií stránek www.sporilov.info.
V červnu 2004 začala nová informační epocha Spořilova. Tehdy byly založeny internetové noviny, ze kterých jsme společně za necelé čtyři roky vytvořili základní internetový rozcestník a informační zdroj z této pražské čtvrti.
1000 článků je tematicky a přehledně zařazených do několika rubrik. U mnoha z nich se rozproudila živá diskuse. V poslední době zaujaly články týkající se např. otevření OD Centrum (53 komentářů) nebo uzavření kina Sigma (ve dvou článcích po 12 komentářích). Oblíbeným tématem k diskusi je mezi čtenáři i doprava, článkům týkajícím se dopravní situace na Spořilově je věnována patřičná pozornost.
Ojedinělý nekomerční a zároveň nedotovaný informační server celého Spořilova (Starého Spořilova, Sídliště Spořilova I a II a lokality "Hutě") obsahuje jednak aktuální zpravodajství z dopravy, kultury, služeb, sportu, veřejné správy a školství. Oblíbená je i rubrika "Vzpomínky", kde jsou publikovány vzpomínkové články spořilovských patriotů. V roce končícím osmičkou jsme zahájili projekt Spořilovské kroniky - pátráme po zajímavých historických souvislostech a spořilovských událostech, výsledky průběžně zveřejňujeme.


V sekci Spořilovských odkazů redakce SN stále průběžně doplňuje a aktualizuje další zajímavé internetové adresy jednotlivců a organizací ze Spořilova. Firmám nabízíme připojení odkazu zdarma nebo za sponzorský příspěvek. Na webu již proběhlo několik zajímavých anket a další jsou v přípravě. Již téměř tři roky vás informujeme, jaké bude nebe nad Spořilovem. Velmi úspěšným projektem jsou již tři "Spořilovské kvizy", které v nejbližší době v pozměněné formě opět obnovíme.
Významným a ve své kategorii naprosto ojedinělým činem jsou již čtyři tištěná vydání Spořilovských novin, která, byť ve zkrácené verzi, přiblížila publikované články lidem, kteří nemají přístup k internetu. Dosud vyšlo sedm čísel, které jsou distribuovány a rozšiřovány zcela živelně všemi příznivci elektronické verze. Řada čtenářů si rovněž chválí WAPovou verzi SN (na mobilním telefonu) a systém RSS.
Čtenost novin se postupně zvýšila přibližně na úroveň cca 300-400 unikátních přístupů za den, což je více než skvělé číslo, vezmeme-li v úvahu, že se jedná o amatérské, lokální a nekomerční noviny, tudíž o nějaké reklamě nemůže být ani řeč. A přece, čtenáři si Spořilovské noviny našli sami. A jsou to nejenom čtenáři ze Spořilova, ale i z Michle, Chodovce, Chodova, Zahradního Města, ale i z mnohem vzdálenějších míst.
Zajímavý je i přesah Spořilovských novin do reálného světa. V roce 2005 čtenáři Spořilovských novin společně s redaktory zasadili tři stromy na ostrůvku uprostřed Hamerského rybníka a tím dnes již legendární ostrůvek zachránili před vodní erozí. Spořilovské noviny podpořily občanské iniciativy spořilovských občanů v záležitostech solení spořilovských ulic, opravy a rekonstrukce Hlavní ulice, občanského sdružení, ankety Strom roku 2007 a nově také obnovení pomníku hrdiny od Zborova.
Logo Spořilovských novin - "zelený pětilístek" zná již dnes mnohý Spořilovák. Přesto přeze všechno nezahálíme. Stále monitorujeme veškeré dění na Spořilově a v okolí.
UVÍTÁME DALŠÍ SPOLUPRACOVNÍKY, kteří by se rádi trvale podíleli na tvorbě a zlepšování obsahu informačního webu Spořilovských novin. Věříme, že Spořilovské noviny zůstanou pro Vás i nadále místem, kam rádi a pravidelně zavítáte a že i Vy sami v budoucnu přispějete vlastním článkem, reportáží, fejetonem, anketou.

V podzimních měsících roku 2007 vznikl volný redakční kruh Spořilovských novin, jehož jsou k dnešnímu dni členy: Mgr. Tomáš Hromádka (šéfredaktor), Bc. Marek Mahdal DiS. a Ing. Vladimír Prchlík, CSc.

Spořilovské noviny...

čtu pro zábavu. (Počet hlasů: 307)
(18.71 %)

považuji za doplňkový zdroj informací o Spořilově. (Počet hlasů: 175)
(10.66 %)

považuji za hlavní zdroj informací o Spořilově. (Počet hlasů: 1159)
(70.63 %)

Celkem hlasovalo: 1641
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Spořilovské knihy
Po stopách spořilovských legionářů

Knihu Po stopách spořilovských legionářů je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo

Knihu Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Při zakoupení obou knih současně poskytujeme slevu (za obě knihy zaplatíte dohromady 400 Kč). Zakoupením knih podpoříte Spořilovské noviny.


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem5025711
Srpen61694
Dnes1246

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 42 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE