Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Napsali jiní

  * Blahopřeji Praze 10 k tak rozumným a empatickým zastupitelům i úředníkům

  Vydáno dne 04. 02. 2008 (2058 přečtení)

  Posílám Vám velmi zajímavou a inspirativní informaci z webu MČ P10. Je to návrh řešení problému tranzitní dopravy na Bohdalci, přímo na rozhraní (z Rozcestí) s MČ P4. Z textu návrhu je zřejmé, jak to vypadá, když radnice naslouchá svým občanům. Posílám tento mail zároveň do Táborské, aby se poučili u svých kolegů. Řešení je velmi vstřícné k rezidentům a nevypadá jako záložní plán ŘSD pro D1. Tím samozřejmě narážím na kauzu ulice Hlavní na Spořilově.
  Blahopřeji MČ P10 k tak rozumným a empatickým zastupitelům i úředníkům. Zároveň je mi však líto, že tomu tak zatím není na "Čtyřce".
  Budu rád, když informaci zveřejníte, aby i moji sousedé viděli "že to jde".
  Zdraví Váš čtenář J. Hájek  Návrh změny dopravního režimu v oblasti Bohdalce

  Odbor dopravy a energetiky nechal na základě požadavků občanů za účelem zlepšení stávajícího stavu zpracovat návrh změny dopravního režimu v oblasti Bohdalce (viz situace).

  Za současného stavu při standardní šířce komunikací cca 5 m a obousměrném provozu je jakékoli stání v těchto ulicích v rozporu s pravidly provozu (musí zůstat volný jízdní pruh o šířce 3 m pro každý směr jízdy). Ve snaze zachovat co nejširší průjezdný profil dochází ze strany řidičů k nepovolenému částečnému stání na chodníku a k vjíždění na chodník při vyhýbání protijedoucích vozidel v prostoru zúženém řadou takto nelegálně parkujících vozidel. To má za následek jak ohrožení chodců, tak poškozování chodníků, jejichž stav je pak ze strany občanů často kritizován.

  Dalším problémem je zvýšený průjezd vozidel oblastí Bohdalce od ulice Moskevské – ulicí Na křivce, Modletínská a Popovická do ulice U plynárny, fungující jako zkratka v případě kolony v ulici Bohdalecké před křižovatkou s ulicemi U plynárny a Záběhlická (tedy každý pracovní den v dopravní špičce). Problémová se z pohledu zdejších občanů jeví i rychlost projíždějících vozidel.

  Realizací navržené úpravy v I. pololetí roku 2008 dojde k následujícím přínosným změnám:

  zavedením jednosměrného provozu s třímetrovým jízdním a dvoumetrovým jednostranným parkovacím pruhem (je navržen na straně s menším počtem vjezdů, případně respektuje stávající stav) k legalizaci stání a zajištění dostatečného prostoru pro průjezd i rozměrnějších vozidel (např. odvoz komunálního odpadu)
  systémem jednosměrností ke znepříjemnění a prodloužení průjezdu vozidel, využití zkratky již nebude výhodné, zároveň však bude zachována možnost místním řidičům opustit oblast potřebným směrem
  úpravě rozlehlé plochy a vyznačení parkování v křižovatce Na Křivce x Osnická
  zavedení Zóny 30 do celé oblasti Bohdalce

  Připomínky k návrhu je možno do 15. března 2008 zasílat na e-mailovou adresu evab@praha10.cz nebo jitkac@praha10.cz, po daném termínu budou ve spolupráci se zástupcem Policie ČR – Správy hl.m. Prahy-dopravního inspektorátu připomínky vyhodnoceny a případně dojde k úpravám ještě před fyzickou realizací opatření.

  O chystané rekonstrukci Hlavní ulice na starém Spořilově

  jsem dostatečně informován. (Počet hlasů: 73)
  (22.32 %)

  nejsem dostatečně informován (Počet hlasů: 254)
  (77.68 %)

  Celkem hlasovalo: 327
  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 30 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8227239
  Květen103156
  Dnes2438

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 169 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE