Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Mrzi mne,:
  "ze restaurace byla prejmenovana na podivne Eureka. Pro nas stare sporilovaky vzdy byla, je a bude U . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • bez titulku:
  "To nebudou ani tak úpravy pro komfort Pražanů, ale Benešováků." (Studie prozkoumá možnosti zkapacitnění Jižní spojky)
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Říjen  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  

  Mohlo by vás zajímat...

  Sport

  * Co se děje na hřišti ČAFC?

  Vydáno dne 15. 04. 2008 (1983 přečtení)

  122Sekretář mládeže fotbalového klubu ČAFC Praha David Kopec Spořilovské noviny informoval: " Jistě si Spořilovští občané všimli čilého stavebního ruchu v našem areálu Bratří Voglů. Důvodem je výstavba hřiště s umělým povrchem.
  Vzhledem k tomu, že v těchto dnech finišují dokončovací práce, rádi bychom informovali občany z okolí o této skutečnosti a také o tom, že i nadále přijímáme nové fotbalisty, zejména věkových kategorií ročníků 2001 - 2003."
  Bližší informace - níže.

  !!! POZOR !!! NÁBOR FOTBALISTŮ !!!
  Fotbalový oddíl ČAFC Praha

  se sídlem u Hamerského rybníka - areál bří Voglů
  (mezi Spořilovem a Záběhlicemi – bus 118, 121, 136, 138, 188, 224, tram 11)

  HLEDÁ FOTBALIST(K)Y
  ročníků 2001 – 2003
  (ale i ostatních věkových kategorií)
  Více informací Vám poskytne
  sekretář mládeže David Kopec (tel.777 234 679)
  cafc.praha@seznam.cz
  Internetové stránky : www.sweb.cz/cafc.praha
  Pro budoucí ČAFÁKY … (ale i pro rodiče, prarodiče, sourozence nebo pro kamarády budoucích našich fotbalistů)  Rádi bychom vám zde poskytli základní informace o činnosti našeho fotbalového klubu a především pak, kde a jak můžete vašeho (a snad také brzy našeho) malého fotbalistu přihlásit do ČAFC Praha.

  Není to zase tak složité, jak se možná na první pohled zdá. Pokusíme se zde vysvětlit základní principy, ale pokud by vám přesto nebylo cokoliv jasné, nebo byste potřebovali kteroukoliv informaci doplnit, neváhejte nám zavolat na tel. č. 777 234 679 nebo napsat email na cafc.praha@seznam.cz nebo se obrátit přímo na trenéry či vedoucí jednotlivých mužstev příslušných věkových kategorií, jejichž telefonní čísla najdete níže.

  Základní informace o klubu ČAFC Praha?
  ČAFC Praha je fotbalový klub sídlící na pomezí Spořilova a Záběhlic, má velmi bohatou minulost sahající až do roku 1899, kdy byl založen jako Český Athletic & Football Clubu na Královských Vinohradech - odtud zkrácený název ČAFC. Až do roku 1928, kdy jsme přišli o hřiště na Vinohradech, jsme hráli dokonce 1.ligu! Pak však přišel útlum a sestoupili jsme až do 1.třídy. V dalším období jsme se několikrát dokázali probít až do divize, v současné době naši muži hrají 1.A třídu a usilují o postup do přeboru. V mládežnických kategoriích stojí za zmínku naše účinkování v divizi dorostu, které však mělo spíše negativní dopad na další fungování našeho dorostu. Nyní naše mládežnická mužstva hrají, s výjimkou starších žáků, pražské přebory. Naším cílem je udržet současné pozice našich mládežnických mužstev a vychovat pro naše mužstvo mužů kvalitní fotbalisty.

  Kde sídlí ČAFC Praha?
  Náš areál bratří Voglů sídlí na rozhraní Spořilova a Záběhlic, vedle Hamerského rybníka (ulice K vodě 2). V současné době je pro naše fotbalisty k dispozici jedno hřiště s travnatým povrchem. V těchto chvílích finišuje výstavba hřiště s umělým povrchem 4. generace, které bude mít i umělé osvětlení. Tímto se náš klub zařadí svým zázemím mezi mužstva s nadstandardními tréninkovými podmínkami. V zimním období využívají naše mládežnická mužstva k tréninkům tělocvičny okolních škol, především v ZŠ Na Chodovci a ZŠ Švehlova.

  Rozdělení do týmů
  V současné době působí v našem klubu 12 mužstev hrajících oficielní soutěže PFS, mužstvo staré gardy, které pravidelně sbírá vavříny při turnajích svých vrstevníků a dále dvě mužstva předpřípravek. Naší snahou je mít v kategoriích přípravek jednotlivá mužstva rozdělena podle ročníků narození, což se nám již několik let daří. V dalších kategoriích jsme bohužel závislí na počtu hráčů, kteří nám zůstanou věrní. Úbytku hráčů každým rokem těžko zabráníme. Důvodů je několik, buď jdou za lepším do mužstev hrajících vyšší soutěže, nebo prostě z důvodu nezájmu o fotbal skončí. Naší snahou je tyto úbytky minimalizovat a snažit se vytvořit takové podmínky, které by zde naše hráče udržely.

  A co děti mladší sedmi let?
  Již třetím rokem u nás funguje MINI kroužek, který je zaměřen na sportovní (zejména tu fotbalovou) přípravu předškolních dětí.

  Kdo koho trénuje?
  Starší přípravka + mladší žáci přípravka - ročník 1997, 1998
  trenér: František Kříž (tel. 739 089 726)
  vedoucí Simona Beránková (tel. 724 533 059)

  Mladší přípravka A - ročník 1999
  trenér: Roman Sýkora (tel. 775 080 089)
  vedoucí Lucie Klimszová (tel. 604 471 960; e-mail: lklim@centrum.cz)


  Mladší přípravka B - ročník 2000
  trenér: Radek Jedlička (tel. 724 040 569)
  vedoucí Markéta Tůmová (tel. 774 356 704 e-mail: marke.tatumova@email.cz)

  Předpřípravka - ročník 2001
  trenér: Martin Listopad (tel. 776 170 390)
  vedoucí Jitka Listopadová (tel. 776 154 546; e-mail: jitkalist@seznam.cz)

  MINI (Fotbalová školka) - ročník 2002
  trenér: Milan Lechner (tel. 604 231 851)
  vedoucí David Kopec (tel. 777 234 679; e-mail: david.kopec@seznam.cz)

  Jak se k nám přihlásit?
  Není nic jednoduššího, než zavolat na kterýkoliv z výše uvedených kontaktů (nejlépe volat vždy vedoucím jednotlivých mužstev). Ten se s Vámi domluví na dalších krocích. Pokud se Vám u nás bude líbit, zařadíme malého fotbalistu mezi naše svěřence a vedoucí mužstva Vám předá k vyplnění registrační lístek. Pochopitelně vám poskytnou také všechny další informace a organizační pokyny týkající se tréninků a zápasů.

  Jste registrováni v jiném klubu?
  Může se stát, že jste již zaregistrováni v jiném klubu. Tuto skutečnost je třeba oznámit nejlépe ihned při prvním kontaktu s vedoucím mužstva. Není to žádná tragédie, my už si s tím nějak poradíme. Přes sekretáře klubu zkontaktujeme mateřský oddíl a domluvíme se na dalším postupu. Toto sice může trvat delší dobu, ale naší snahou je celou transakci maximálně urychlit.

  Jaké jsou na ČAFC Praha příspěvky?
  Členské příspěvky ČAFC Praha jsou stanoveny pro 1. pololetí roku 2008 na hodnotu 1500,- Kč pro všechny věkové kategorie. Jejich vybírání zajišťující vedoucí jednotlivých týmů. Veškeré příspěvky jsou využívány výhradně na sportovní vybavení, údržbu a provoz areálu a náklady soutěží.

  Další informace:
  Náš klub funguje v poměrně skromných podmínkách. Děláme vše pro to, aby byl zde zajištěn provoz klubu na standardní úrovni. Škvárové hřiště je postupně nahrazováno hřištěm s umělým povrchem, které by mělo začít na jaře fungovat. Další nemalé náklady jsou investovány do provozu našeho zázemí, bez kterého bychom nemohli fungovat. Všechny naše týmy nastupují k zápasům v klubových dresech. Na bedrech rodičů tak ze sportovního vybavení zůstává tréninkové oblečení, kopačky, chrániče a míč. Fotbal obecně tak dnes patří mezi jednu z nejméně nákladných aktivit.

  Závěr?
  Pokud usoudíte, že by sportovní příprava v našem fotbalovém klubu mohla být pro vaše dítko smysluplným využitím volného času, neváhejte a nebojte se ozvat.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovské aktuality
  07.10.2020: Oslavy výročí 28. října budou bez veřejnosti
  Pietní akt u pomníku na na náměstí Generála Karla Kutlvašra v Nuslích plánovaný na 26. 10. 2020 u příležitosti výročí vzniku samostatné Československé republiky proběhne dle výzvy Posádkového velitelství Praha a mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR bez účasti veřejnosti a zástupců spolků. "Věnce vyjadřující naši úctu a čest všem obětem obou světových válek a tří odbojů položí na pietní místo v našem zastoupení vojáci," sdělil Vladimír Prchlík ze Sboru pro obnovu pomníku Hrdinům od Zborova.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6047971
  Říjen15541
  Dnes1067

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 27 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE